Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ehető ajándékok karácsonyra fórum

Ehető ajándékok karácsonyra (beszélgetős fórum)


1 2
2009. dec. 30. 01:01

Énpár barátomnak mézes csemegét készítettem. Vettem pár aranyos kis csatos üveget, amitmegtöltöttem egy-egy réteg mogyoróval, mandulával, fenyőmaggal, aszalt vegyes gyümölcsökkel és aszalt szilvával, majd a réseket mézzel töltöttem ki. Nagyon mutatós, dísznek sem utolsó és nagyon finom is. Használható hozzá csak egyfélemag vagy gyümölcs, a diós csemegék is népszerűek.

Hogy még karácsonyibb legyen, karácsonyi mintás anyagot vágtam az üveg tetejére és arany színű masnit kötöttem rá.

Mindenki nagyon örült, aki ilyet kapott ;)!

42. Zsuzska.. (válaszként erre: 41. - Gabilive)
2009. nov. 23. 13:28

Én a konyhába szoktam letenni a földre(járólapos)az elég hűvös szerintem!

Ebből a mennyiségből kb. 1 liter jön ki..

Sokáig eláll..és minél többször szűröd annál tisztább lesz..és persze ütősebb is:)))

Én vittem már ajándékba is..nagy sikere volt:)

41. gabilive (válaszként erre: 39. - Zsuzska..)
2009. nov. 23. 11:46

Zsuzska,ez érdekesen hangzik!Lehet,kipróbálom,de csak fél adagból,mert nálunk nincs nagy társaság,aki meginná.Még karácsonyig el is készül.

Az alatt a 28 nap alatt,míg érlelődik,hűvös helyen kell tartani,vagy szobahőmérsékleten?És azután meddig áll el?

2009. nov. 21. 16:01

Remélem elég érthetően írtam le:)

Nagyon finom, nálunk mindig hamar elfogy:)

2009. nov. 21. 16:00

A Martini receptje:


Hozzávalók:

1,5 kg cukor, 3,5 l víz, 10 csom.vaníliacukor, 10-15 szem szegfűszeg, 10 dkg mazsola, 1 db karikára vágott citrom, 1 dkg vízben futtatott élesztő, 1/2 kg rizs


1,5 liter vízzel felfőzzük a cukrot majd hozzáadunk 2 liter hidegvizet-hűtjük.

5 literes befőttes üvegbe tesszük a megmosott rizst és ráöntjük a szirupot.

Beletesszük a többi hozzávalót is majd celofánnal lekötjük az üveget!

Pár helyen megszurkáljuk és 28 napig érlelni hagyjuk!

A letelt idő után üvegekbe szűrjük.

Minél többször szűrjük át az italt annál erősebb lesz!

38. Pné Veronika (válaszként erre: 37. - Pné Veronika)
2009. nov. 20. 20:46
Ja és köszi... :-)
37. Pné Veronika (válaszként erre: 34. - Zsuzska..)
2009. nov. 20. 20:45
Szia. Engem is érdekelne... :-)
2009. nov. 20. 20:28
Holnap beírom a recit:)
35. gabilive (válaszként erre: 34. - Zsuzska..)
2009. nov. 20. 16:06

Szia:)

Én kíváncsi vagyok rá!

2009. nov. 20. 15:26

Sziasztok!

Nekem finom martini (bianko)receptem van..azt szoktam csinálni szilveszterre ha megyünk valakikhez vagy hozzánk jönnek:)

28 napig kell érlelni a használat előtt..ha valaki kéri szívesen leírom:)

szia gabileve itt is:)

33. gabilive (válaszként erre: 32. - Manilu)
2009. nov. 18. 23:08

Én ismerem,már kipróbáltam néhányat!:)

És még vannak ilyen oldalak!

32. Manilu
2009. nov. 18. 22:51
Az ízbolygó oldalán rengeteg,szuper ötlet van.Ilyen igazi fémdobozos kekszreceptek,meg menük szentestére.Szuper oldal,nézzétek meg.
2009. nov. 18. 11:14

Most találtam egy receptes magazinban:

Csokis zabpelyhes muffin-alap ajándékba:

-összekeverünk 30 dkg lisztet,10 dkg cukrot,1-1 cs sütőport,van.cukrot,5 dkg zabpelyhet,csipet sót.Elfelezzük,egyik felébe keverünk 3-4 kanál kakaót,és a kétféle színű keveréket szép formájú befőttes üvegbe rétegeljük(1 sor kakaós,1 sor sima...).Az üveghez mellékeljük a receptet,és azt hogy ehhez már csak 2 tojást,2 deci tejet,és 1,5 deci olajat kell keverni,és máris lehet sütni(180 fokon 16-20 percig).

A magazinban,a fotón nagyon jópofán néz ki,és ha azt vesszük,hogy üzletben is lehet kapni dobozos muffin alap-porokat,ez mégiscsak jobb,mert házi.

Esetleg,szerintem még lehetne hozzá adni egy muffin sütőformát is,ha tudjuk,hogy nincs az illetőnek.

30. gabilive (válaszként erre: 26. - Mmacus)
2009. nov. 17. 21:56
Bár nem karácsony,de miután szültem,jöttek hozzám a barátnőmék babalátogatóba,és hoztak egy tálca nagyon finom vegyes házi sütit.Esküszöm,sokkal jobban örültem neki,mint a sok babaruhának,mert a terhességem utolsó hónapjaiban már nem nagyon sütöttem semmit.
29. bec1f7f165 (válaszként erre: 10. - Lovebird)
2009. nov. 17. 21:49
például?
2009. nov. 17. 18:36
Tudom, nem kértétek, de a sütős naplómba folyamatosan írom be a recepteket, vannak már sütik, most írtam be a narancshéjat, megkeresem a fűszeres gombaolajat és a házi baileyst is.
2009. nov. 17. 18:33

Köszönök minden eddigi ötletet! Várom a továbbiakat is! Egy konyhamagazinban olvastam a következő recepteket, szerintem ezek is jó ajándékok karácsonyra:


Kávélikőr


Hozzávalók:


6 dl tejszín

20 dkg porcukor

1 cs. vaníliás cukor

20 dkg kapucsínópor

2,5 dl rum


A tejszínt meglangyosítjuk, és csomómentesre keverjük benne a porcukrot, a vaníliás cukrot és a kapucsínóport. Hozzáöntjük a rumot, és simára keverjük. Üvegbe töltjük az italt, és egy-két napig pihentetjük. Hűtőben tároljuk.



Bon bon


Hozzávalók:


10 dkg mogyorókrém

5 dkg étcsoki

25 ml napraforgó olaj

3 teáskanál rum aroma

Díszítéshez: mogyoró, dió, mazsola stb.

bon bon papírforma


A papírformákat egy tepsibe állítjuk. A csokit apróra vágjuk. A csokit vízgőz fölött felolvasztjuk, majd hozzákeverjük a többi hozzávalót. A masszát a formákban egyenletesen eloszlatjuk, és legalább 1 órára hűtőbe tesszük.

Ízlés szerint mogyoróval, dióval stb. díszítjük.

A csokis masszát ízesíthetjük 2 teáskanál mandula aromával vagy krémlikőrrel is.

26. mmacus (válaszként erre: 24. - D6b9aea69c)
2009. nov. 17. 18:22
Igen, az ilyen jellegű ajándéknak nem örül mindenki...Pár éve a régesrégi volt főnökasszonyomat látogattam meg karácsony előtti napon. Nagyon idős édesanyjával éltek kettesben. Nem akartam "üres kézzel" menni, így vittem egy karácsonyi mintás üvegtálon mindenfajta sütit, ami nálunk akkor már készen volt karácsonyra. Azt a könnyes örömöt leírni sem tudom, ahogy fogadták! Pedig igazán nem volt nagy dolog, legalábbis az én szememben...Amikor át akarta rakni másik tálra, és mondtam, hogy azt, amin van a süti, neki szántam, újra összepuszilt:) Ez olyan szép emlék nekem.
25. gabilive (válaszként erre: 24. - D6b9aea69c)
2009. nov. 17. 18:20
Igen,a mai elanyagiasodott világban nem hiszem,hogy sokan örülnek az ilyesminek.De biztos vannak kivételek.
24. d6b9aea69c (válaszként erre: 3. - Ritaanyu)
2009. nov. 17. 18:16

Én is kérem ezt a likőrreceptet, ha lehet. Mennyi ideig kell érlelni, elkészül még karácsonyig?


És kik örülnek ilyen ajándéknak? mert tapasztalatom az, hogy a saját készítésűt nem annyira értékelik sokan sajnos....

2009. nov. 17. 18:06
Megtalatam a videot es recepteket is, nagyon jo oldal, koszonom.
22. 8fe4afaa5f (válaszként erre: 21. - Kaaskopje)
2009. nov. 17. 17:57
Nagyon jol nez ki, mar csak azt kene megtudni, hogy keszul:)
2009. nov. 17. 17:29

Szia!


Mit szólsz pl. egy mézeskalács dobozhoz? [link]


Vagy egy mézeskalács házikóhoz?

[link]


Esetleg házi készítésü bonbon?

2009. nov. 17. 17:26

Na, majd ötletelek még... van pár a tarsolyomban... ha nem bánjátok akkor közhírré teszem. :)


Egyszerűbb így, mint priviben. :)

2009. nov. 17. 17:25

Narancsos bor karácsonyra (előtte pár héttel kell készíteni!)


Hozzávalók:


* 4 darab lédús narancs

* 25 darab kockacukor

* Egy narancs héja

* 1 liter vörösbor

* 1 pohárka tiszta alkohol


Elkészítés: A narancsokat meghámozzuk, majd apró darabokra felvágjuk őket. A narancsdarabokat és a bort egy nagy (1,5 literes), lehetőleg öblös üvegbe töltjük. Jól lezárjuk és körülbelül 10 napig hagyjuk összeérni. Minden nap meg kell keverni, és a kilencedik napon hozzá kell adni a narancshéjat is. A tizedik napon szűrjük át a folyadékot. A leszűrt lében oldjuk fel a kockacukrot, majd öntsük hozzá az alkoholt is. Töltsük szép üvegekbe a narancsborunkat, még egy hétig hagyjuk pihenni, érni, aztán már lehet is kínálgatni.


Hm... fincsi! :) Szerintem akár egy fahéjrúddal is lehetne ízesíteni - el nem rontja :)

2009. nov. 17. 17:23

Házi capuccino ajándékba


Elkészítése: 3 dkg nescafét összekeverünk 1 dkg cukrozott kakaóporral, 8 dkg kávékrémporral, 4 dkg porcukorral, egy kávéskanál őrölt fahéjjal. A mennyiség szorozhatóak, ha nagyobb adagot szeretnénk.


Szerintem nem ördöngősség, és alig kell hozzá valami. :)

17. manna30 (válaszként erre: 16. - Manna30)
2009. nov. 17. 17:21
Eszembe jutott még a sajt. Nekem is van egy recim, de a neten is van rengeteg. :)
2009. nov. 17. 17:20

Sziasztok!


Én merném javasolni a fűszerolajhoz, és különböző házi készítésű italokhoz az eurós boltokban kapható, tök olcsó és szép üvegeket. Ezek már 300 Ft körül beszerezhetőek. :)

Van házi capuccino receptem, meg szaloncuki, meg fűszerolaj, ecet - ha érdekel valakit.

Egyébként pedig ajánlom (nem írom ki, kitalálandó- a pontok száma megegyezik a hiányzó betűk számával :D - nem akarok reklámozni)

a www.k......ny.hu oldalt, számos jó ötlet van rajta. :)


Egyébként készíthető még fincsi keksz esetleg (ami eláll sokáig), vagy tojáslikőr is. Hm?

15. doxikri (válaszként erre: 12. - Lovebird)
2009. nov. 17. 16:59
Különleges üvegeket hobbiboltokban lehet kapni!
14. lovebird (válaszként erre: 13. - Gabilive)
2009. nov. 17. 16:35
Most találtam a neten házi készítésű fűszervajat. Az sem lehet rossz.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook