Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Egyszerűen képtelen vagyok a fogyásra! Más is van így? fórum

Egyszerűen képtelen vagyok a fogyásra! Más is van így? (tudásbázis kérdés)


18. fe9e12ede0 (válaszként erre: 17. - Mari20)
2010. szept. 21. 12:43

Azért arra kíváncsi lennék, hogy mondjuk pajzsmirigy alulműködés esetén milyen film megnézése segítene.... (mert ez is benne van a pakliban)


[link]

17. Mari20
2010. szept. 20. 14:58

tudod az okát?

a súlyfelesleg, azt jelenti, hogy nem kapsz elég szeretetet, és a szexuális életed is elégtelen...


nem ismered magadat.. és a fusztrációd leeszed


megoldás: önfejlesztés.... szép és értelmes út, elfoglaltság


amit hajtogatsz azt fogod kapni...

"képtelen vagyok fogyni" akkor nem is fogsz...


titok dvd sos nézd meg....ha teheted minden nap 2x-3x fél- 1 évig addig amig el nem kezded használni az ott látott instrukciókat, nem kell félned, meftanit élni és gondolkodni


mert azért születtél hogy boldog légy... ehhez segit a film

2010. szept. 2. 17:24

Hát pár gondolattal kiegészíteném az eszmefuttatást.

Ha valaki fogyni akar, és még az elején tart, akkor szinte kizárólag az elégetett kalóriák és a megevett kalóriák köztti különbség a lényeg. (később is, csak akkor más szempontok is fontosak lesznek.) Anaerob módon jobban pazarol a szervezet. Vegyünk egy példát. 1 glukóz molekulából aerob módon 36 adenozin-trifoszfát (ez bizosítja az izmok összehúzódását) molekulát tudunk létrehozni. Anaerob módon csak 2-t. Ha ezt megpróbáljuk autóval benzinben számolni, akkor aerob módon lenne a kocsi fogyasztása 5 liter, akkor anaerob zónában a kocsink 90 litert fogyasztana 100 km-re.

Ha zsírégető zónában futunk, akkor bizony messze 5 liter alatt jönne ki kocsira átszámolva a fogyasztás. Minél többet futunk aerob zónában, annál hatékonyabb lesz a szervezet, annál több hajszálér fogja behálózni az izmokat, annál többet fogunk tudni futni ugyanazzal a zsírmennyiséggel (egyre kevesebb CH felhasználásával, természetesen egyre kevesebb tejsav képződéssel jár).

Ha valaki gyorsan szeretne leolvasztani akkor arra legjobb módszer a metabollikus súlyzózás. Például a kettlebell :

[link]


[link]


Az ilyen jellegű mozgás viszont regenerálódást igényel, ezért nem tanácsos heti 1 max 2 alkalommal végezni. A hét többi napján mehet a zsírégető tartományban enyhe kardio, persze azt a pár száz kalóriát egyszerűbb nem megenni, mint amennyi időt az eltüzelésük igényel. (óránként kb. 1 leveses kanál disznózsír :))

(mindezek ellenére szerintem sem hülyeség a könnyed kardio, így legalább nem mennek veszendőbe a kalóriák, hanem befektetjük a "tőzsdén", ahol hihetetlen állóképességet kapunk érte cserébe, valamint kardiovaszkuláris rendszer karbantartása sem elvetendő az egészség szempontjából. Tudom, itt a többség "csak" fogyni szeretne, de ebben nem fogunk soha egyetérteni....)

A heti 1 kemény küzdelem (anaerob) munka már csak azért is ajánlott, mert így a szervezet kemény ingert kap az izmok megtartására.

A heti több kardio akkor jön elkerülhetetlenül a képbe, mikor már a makacs zsírdpók kerülnek leolvasztásra. Ezeket ugyanis stressz (anaerob munka bizony azzal is jár) következtében visszatartja őket a szervezet.

Szerintem Jéghegy azért nem látja eredményét a sportnak, mert eleinte az izmai glikogént (mivel lemerítette a glikogén raktárait) tároló képességüket növelték, ezért glikogént kezdtek felhalmozni. (pulzusszám alapján szinte kizárólag csak anaerob edzést végzett). A glikogénnel meg minden g glikogénhez 4 g víz van megkötve, mint oldószer. Ilyen ezetben a zsír is apadni kezd, de a mérleg meg sem mozdul, setleg még eleinte felfelé is mehet. Ilyenkor sokan feladják....

15. Jéghegy (válaszként erre: 12. - Bbibe)
2010. aug. 31. 13:34
Aranyos vagy, köszi!
14. bbibe
2010. aug. 31. 13:33
Remélem tudtam segíteni! Ja és heti 3 kardió edzés max! Több nagyon nem kell! De lehet!
13. Jéghegy (válaszként erre: 11. - Bbibe)
2010. aug. 31. 13:33

Ennél 'egy kicsit' több..


140-170 között szokott lenni.

12. bbibe
2010. aug. 31. 13:32
Tehát ha 20 másodpercre 24-28 között, de jobb ha 30ig kimész! Itt tuti fogsz zsírt égetni!
11. bbibe
2010. aug. 31. 13:30
123 és 142-nek kell lennie a pulzusodnak. Ez biztos!
10. bbibe
2010. aug. 31. 13:26
Már tudom! A zsírégető tartományhoz a pulzusnak 60-80% között kell, hogy legyen! Ha 10 másodpercig méred akkor 25 és 30 között kell lennie. Remélem jól számoltam!
9. Jéghegy (válaszként erre: 8. - Bbibe)
2010. aug. 31. 13:26
31:)
2010. aug. 31. 13:24
Akkor izmosodsz! Egy kcsit vegyél vissza és a pulzusodat figyeld aminek a zsírégető tartományba kell, hogy legyen! Hány éves vagy?
7. Jéghegy (válaszként erre: 5. - Bbibe)
2010. aug. 31. 13:22
Ilyen "keményen" 5.hete!
6. 4b6a2525df (válaszként erre: 3. - Jéghegy)
2010. aug. 31. 13:21
Mivel sokat sportolsz, igy izmosodsz, és az izom nehezebb mint a zsír. Nw a súlyod nézd, hanem a centiket
2010. aug. 31. 13:21
Izmot edzel fel magadra! Mióta sportolsz?
2010. aug. 31. 13:21
Igen én.
2010. aug. 31. 13:20

Heti 6 napot keményen sportolok.

Nem eszek szemeteket!!!

Lassan felszívódó ch. (zabpehely, zabkorpa) Sok zöldség, fehérje, sok folyadék..


Az eredmény: mióta többet sportolok, nem fogyok. Sőt!!!!!

2010. aug. 31. 13:20
Igen:(
2010. aug. 31. 13:19
Egyszerűen képtelen vagyok a fogyásra! Más is van így?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook