Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egyszerű esküvő fórum

Egyszerű esküvő (beszélgetős fórum)


21. jooeva (válaszként erre: 1. - Zsofizsozsi)
2023. jan. 24. 17:12

Mi 10-en voltunk anno.

Először időpontot kértünk a házasságkötéshez, utána jött az étterem (kaptunk egy kis külön termet), torta egy cukrászdából, páromnak vettünk öltönyt, nekem kölcsönöztünk egy tök egyszerű, de nekem tetsző hosszú ruhát.

Fotóst és hozzá helyszínt kerestünk, esküvő előtt volt a fotózás.

Nálunk nem volt zene meg tánci-tánci.

Este elmentünk a tesómékkal biliárdozni.

A mi igényeinknek tökéletesen megfelelt.

Női vonalon még lehet gondolkozni: fodrász, smink, manikűr...

Ja, meg esküvői csokor.

Meghívónk se volt.

Gyűrűnk volt.

20. levarosbukta (válaszként erre: 7. - Auróra2010)
2023. jan. 24. 17:01
De gonosz vagy! A vőlegény nem tehet róla hogy a menyasszonynak nem élnek a szülei. Nekik a gyerekük nősül, és ha akarják igen is adják meg a módját.
19. Auróra2010 (válaszként erre: 16. - Aszparagusz)
2023. jan. 24. 12:10
?
18. handymandy (válaszként erre: 11. - K-né Zsóka)
2023. jan. 24. 11:38
Egyetértek. Én a meghívókat is aszerint írtam meg (személyre szabva) hogy ki az akitől elfogadunk pénzt és ki az akitől estem ágában sem lett volna ilyet kérni.
17. handymandy (válaszként erre: 15. - Auróra2010)
2023. jan. 24. 11:35
Még mindig nem értem.🤔 egy felnőtt ember nem bulizik a szülei halála után soha többé??😳 az más ha a szülő vagy szülők egy-két héttel előbb hunynak el.
16. aszparagusz (válaszként erre: 15. - Auróra2010)
2023. jan. 24. 11:20

És akkor mit tartott volna?

Gyászesküvőt?

15. Auróra2010 (válaszként erre: 14. - Auróra2010)
2023. jan. 24. 11:19
Nem is magamból indultam ki, hanem elképzeltem, ha anyai nagyszüleim előbb haltak volna meg, mint apám szülei, édesanyám biztosan nem mulatott bulizott volna az apai nagyszüleimmel.
2023. jan. 24. 11:13

A 7 hsz csak véleményem volt. Amikor élesben férjhezmentem, éltek a szüleink mindkét részről.

( most hogy már nincsenek közöttünk, semmi bajom nem volt anyósomékkal, de a kérdésedre a válaszom " nem ". Szerencsére a többség úgy látom, nemesebb lelkű nálam . )

13. gabbbicica (válaszként erre: 11. - K-né Zsóka)
2023. jan. 24. 11:11
En is igy gondolom, hogy kb az ára visszajon az ajandekokbol/penzbol es szep emlekek es egy jo buli.
12. handymandy (válaszként erre: 7. - Auróra2010)
2023. jan. 24. 11:09
Na ilyet még nem hallottam. Nem is értem. Nem szertheteted annyira a párod szüleit,hogy veletek ünnepeljenek?🤔
11. K-né Zsóka (válaszként erre: 8. - Gabbbicica)
2023. jan. 24. 11:02
Őszintén szólva, nekem az esküvőm nem azért lett csinálva mert útravalót gyűjtöttünk, hanem azért, mert emléket akartunk. Összejött, sőt tárgyi emléknek egy botmixer készlet is maradt. Se több, se kevesebb, de van mire emlékezni, van miről mesélni.
10. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Zsofizsozsi)
2023. jan. 24. 10:59
Gondolom a pároddal már szegről végre megbeszéltétek, hogy mit és hogyan képzeltek el. Keressetek egy kis éttermet, a dekoráció lehet saját elképzelés alapján nektek tetsző. Az étteremben ajánlanak menüt, abból kiválasztjátok a megfelelőt és nagyjából ennyi a lagzi része :)
9. K-né Zsóka (válaszként erre: 7. - Auróra2010)
2023. jan. 24. 10:54
Akkor a vőlegény sem mulathatna a saját szüleivel, szolidaritásból a te veszteséged miatt?
8. gabbbicica (válaszként erre: 7. - Auróra2010)
2023. jan. 24. 10:47
Mai árak mellett a menyasszonytancbol jo ha a lagzi ára visszajon. Abbol mar nem indul senki sehova sajnos.
2023. jan. 24. 10:10

Ne tartsatok gonosznak, de ha már nem élnek a szüleim, én a vőlegényem szüleivel nem jó szívvel mulatnék.


Visszagondolva, nem olyan nagy szám az esküvő, a végeredmény ugyanaz a 4 fős, de az 500 fős esküvőnél lakodalomnál is, ha csak nem a menyasszonytáncból v.ajándékokból akar az ifjú pár inditani.

2023. jan. 24. 10:07

Szerintem is fontos kitalálni, hogy mennyi a rendelkezesre allo keret.


Szeretnétek-e templomi eskuvot is. Ez esetben egyeztetni a pappal a jegyesoktatasrol es az eskuvorol.


Kinezni a datumot, be kell menni az anyakonyvvezetohoz, es bejelentkezni az adott napra. Kitalalni, hogy a hivatalban szeretnétek-e a polgárit vagy az eskuvo helyszinen. A helyszini dragabb. Hetkoznap, munkaidoben a hivatlban pl ingyenes es csak az extrakert kell fizetni (pezsgo, nagyobb terem)


Mi az elkepzeles a vendeglatasrol? Keresni egy ettermet vsgy tobbet es arajanlatot kérni a menure. A legszimpatikusabbat minel hamarabb lefoglalni.


Keresni egy fotost, ha szeretnétek képeket, vele is egyeztetni, hogy pontosan mit szeretnétek. Egesz napos fotozast vagy csak egy kreativot.


Miben szeretnétek lenni? - ennek megfeleloen eskuvoi ruhaszalonban szetnezni vagy varrononel.


Gyűrűk


Virágok


Meghívók

5. Bichi (válaszként erre: 1. - Zsofizsozsi)
2023. jan. 24. 07:08

Én úgy kezdeném, hogy eldöntöm, hogy mennyi pénz van rá. Ez máris behatárolja, hogy mi fér bele, és mi nem.

A semmi giccs számomra nem ír körül semmit, hiszen egy elég negatív szó, úgy gondolom, hogy olyan esküvőt senki nem akarna...

Egy biztos, ha nyilvános helyen akarjátok, és pesti vagy, akkor le kéne foglalni a helyet, hacsak nem egy kellemes csütörtök délutánra gondoltál...

4. handymandy (válaszként erre: 1. - Zsofizsozsi)
2023. jan. 24. 07:06

Én anno 30 fős esküvőt szerveztem magunknak. Szuper lett. Semmi faxni, semmi hagyomány, tükrözte az egyéniségüket. Én pl gyerekeket nem hívtam (kifejezetten kértem is,hogy akinek van, az hagyja otthon) így a végére igazi felnőtt buli lett.


Szóval én ott kezdeném,hogy milyen az ifjú pár. Kik ők? Milyen helyszín, milyen ruha milyen esemény illik hozzájuk? Ha ezt kitaláltam, onnantól már szárnyalhat a fantázia is.♥️

2023. jan. 24. 05:55
Gyerekeknek egyik csendesebb részen nagy párnák, puffok, rajzeszközök, plüssök, kártya, társas stb. Kortól függ, úgy is a felnőttek között fognak kergetőzni🙂
2023. jan. 24. 05:33

Akár egy étterem teraszán, odahívni az anyakönyv-vezetőt is. Egy fehér alkalmi ruha Neked, párodnak öltöny. Svédasztal, sültes tálak, torta.

A Ti igényieteket kell figyelembe venni.

Zenét egy dj. szolgáltathatja.

Ha van rá lehetőség, akár egy ház udvarán is megtartható.

2023. jan. 24. 05:20

Sziasztok.


Nyáron tartjuk párommal az esküvőt egyszerű kis lagzi semmi giccs 20-30 fő lesz max. Sajnos szülők (nálam) nincsenek és ez az egyik ok. Ti hogy kezdenének hozzá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook