Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egyre erősödő, petefészek környéki fájdalommal és menstruációval nőgyógyász hogy diagnosztizál? fórum

Egyre erősödő, petefészek környéki fájdalommal és menstruációval nőgyógyász hogy diagnosztizál? (tudásbázis kérdés)


1 2
46. CsillagTM (válaszként erre: 45. - Aegle)
2013. márc. 9. 17:12
de ez nem tipikus sport...
45. Aegle (válaszként erre: 44. - CsillagTM)
2013. márc. 8. 15:21

Kerestem valami magyarázatot erre, de sehol sem találtam.

Sőt, azt olvastam, hogy rendszeres sport csökkenti az ösztrogén szintet is, tehát elvileg még jó is. Akkor most mi az igazság?

44. CsillagTM (válaszként erre: 42. - Sookye)
2013. márc. 7. 22:46
nekem is írta Lívia a szigorú diétát. de ő is azt mondta, h amíg aktív endó van, addig ne tornázzak...
43. Aegle (válaszként erre: 40. - CsillagTM)
2013. márc. 7. 21:59

Bocsánat, félreolvastam. Azt olvastam, hogy laparral állítható meg. Jaj, félreértettem, bocsi.


Igen, tudom, hogy a diagnózishoz az kell, de most egyéb módszerekkel próbálom felmérni, mi is a baj és "kezelni". Van még 3 hónapom, és ha nem lesz se gyulladás, se fájdalom, akkor ez egy egyszeri, szimpla petefészek-gyulladási szövődmény. Mármint a hegesedve gyógyulás.

42. sookye (válaszként erre: 41. - CsillagTM)
2013. márc. 7. 21:31

Igen, előtte szigorú diétát kell tartani, attól állítólag megszűnik a betegség, és a tornától nem is jön ki újra. Engem hál'istennek nem érint, úgyhogy annyira nem vagyok járatos benne, de volt ott egy lány, akit igen, neki a Lívia ajánlotta a diétát.

De egy babáért mindent, nem igaz? :)

41. CsillagTM (válaszként erre: 39. - Sookye)
2013. márc. 7. 21:07
az Aviva tényleg nagyon jó, csak pont aktív endóra nem... :S :)
40. CsillagTM (válaszként erre: 38. - Aegle)
2013. márc. 7. 21:07
? ezt most mire írtad?
39. sookye (válaszként erre: 36. - Aegle)
2013. márc. 7. 19:24
Szerintem megpróbálhatnád az Aviva tornát, az mindenféle női bajra nagyon jó. Én most hétfőn voltam, úgyhogy pozitív hatásairól még nem nagyon tudok beszámolni, de nagyon bizakodom! :)
38. Aegle (válaszként erre: 37. - CsillagTM)
2013. márc. 7. 19:12
Ilyeneken én nem akadok fenn. Volt már olyan betegségem, ami az orvostudomány jelenlegi állása szerint gyógyíthatatlan, életem végéig gyógyszeres kezelést kellett volna alkalmaznom. De nem kellett, mert már több éve gyógyult vagyok orvosi megerősítéssel. :)
37. CsillagTM (válaszként erre: 36. - Aegle)
2013. márc. 7. 18:50
értem. azt tudod, h az endót teljes bizonyossággal csak laparral állapítható meg, ugye?
36. Aegle (válaszként erre: 35. - CsillagTM)
2013. márc. 7. 17:55

Ma mentem vissza a dokihoz kontrollra. A gyulladás elmúlt, viszont hegesedve gyógyult, aminek következtében kicsit összetapadt a méhemmel. Elmondta, hogy most még nem mond olyat, hogy endometriózis, mert ugye eddig semmilyen ilyen jellegű panaszom nem volt. Annyi volt a tanácsa, hogy igyak rendszeresen lenmagolajat, és menzesz előtt 1 héttel kezdjek el magnéziumot bevinni. Lenmagolajat megvettem, és magnéziumforráson még gondolkozok, mindenképp természetes módon akarom bevinni, és odafigyelni a helyes arányokra is (pl.: kálciummal).


Azt mondta, hogy 3 hónap múlva menjek vissza, és figyelnem kell, hogy addig jelentkezik-e újabb fájdalom, gyulladás, bármi. Ha mindegyiknél előjön a fájdalom, gyulladás, akkor már szóba jöhet az endometriózis.


Bevallom, rettentően elkeseredtem, hazaérve kibőgtem magam, de miután kicsit lenyugodtam és a neten keresgéltem, nem látom olyan sötéten a jövőt. Említette a Visanne-t is, meg kaptam prospektust, de hozzátette korai még erről beszélni, mert egyszeri petefészekgyulladás, és hegesedéses gyógyulása még nem jelent semmit. Ha ugyanis a köv 3 ciklusomnál semmit nem tapasztalok, és a kontroll se mutat mást, akkor nem is kell erre gondolni.


Neten nézelődtem, és olvasgattam, hogy ha mégis a legrosszabb igazolódik be, mit tehetek az ügy érdekében (csakis természetes úton). Candida-diétától kezdve az Arwen tornáig mindenfélét találtam. De azért bevetek néhány alternatív gyógymódot is: agykontrollt és belső utazást, hogy rájöjjek, miért is jött ezt most ide nekem. Szóval felkészültem már erre is. :)

35. CsillagTM (válaszként erre: 34. - Aegle)
2013. febr. 14. 17:28

igazából nekem semmi tünetem nem volt szinte soha. mikor már nagy lett a petefészek endó, akkor a fájdalom lesugárzott a lábamba, akkor éreztem nyomást, kellemetlen volt.

korábban még annyi volt, h a derekam fájt jobb oldalt, mikor megvolt. de senki nem mondta, h endótól lehet, én meg akkor még nem is tudtam, mi az.

34. Aegle (válaszként erre: 33. - CsillagTM)
2013. febr. 14. 17:06

Megkérdezhetem, hogy neked milyen tüneteid voltak? Mivel kezdődött és aztán jöttek-e újak?


Endonak mindenhol a fájdalmas menzeszt olvasom, erősebb görcsök, meg ilyenek. Nekem világ életemben az első nap görcsölt jobban, mikor megindult, de kb fél napig, aztán mintha elvágták volna. Az olyan mindenre szétterjedő görcs, nem elhatárolható. Most viszont ez tipikusan szúró, egyértelműen behatárolható volt a fájdalom, és ahogy nyomta a petefészkem a dokinő (akár ujjal, akár UH-kütyüvel), egyértelműen a petefészkem szúrt.

33. CsillagTM (válaszként erre: 32. - Aegle)
2013. febr. 14. 16:59
mondom, a te dolgod, semmiképpen nem akartam erősködni. csak azt írtam, h én endós vagyok, és pl. a múltkori műtétem közben kiderült, h a hasüregem tele van endós összenövésekkel, holott uh-n semmi nem látszott. ja és a hüvelyfal-bélfal közti endómat se látja az uh, csak tapintani tudta az orvosom, de más nődokik azt sem érezték.
32. Aegle (válaszként erre: 31. - CsillagTM)
2013. febr. 14. 16:05

Még egyszer: foggátlót soha nem is akartam és nem is fogok szedni. Már fiatalon is kellően ódzkodtam tőle. A jól működő hormonrendszeremet nem akarom gallyra vágni ilyesmivel.


Már manuális vizsgálatnál is egyértelmű volt, hogy a bal petefészkem lesz a ludas. Aztán UH is megmutatta, hogy gyulladt, nagyobb. Meg mikor azt vizsgálta, eléggé brutálisan éreztem a szúró fájdalmat, és csak bal oldalon. Ezen kívül semmi elváltozást nem látott, és ebben a dokiban nagyon megbízok. Már bizonyított egy eléggé komoly dologban.

Olvastam, hogy endónál valamilyen ciszták is lehetnek, meg hegesedés, de semmi elváltozást nem mutatott az UH, még képeim is vannak a méhemről és a petefészkeimről. :)

31. CsillagTM (válaszként erre: 26. - Aegle)
2013. febr. 14. 14:45

én szkeptikus vagyok. az a fájdalom, ami a mensivel érkezik és az elmúltával távozik, elég gyanúsan endó. ez a lábba sugárzás is ismerős. csak egy csomó orvos nem ismeri fel a tüneteket. én évekkel az első tünet után lettem diagnosztizálva, ja csak már IV., legsúlyosabb stádiumban.


még egyszer: nem ijesztgetni akarlak és a te életed.


viszont a foggátlót semmi szín alatt nem javaslom, mert csak elfedi a dolgokat, és ha abbahagyod, tripla erővel fog minden visszatérni.

30. Aegle (válaszként erre: 29. - Pocak25)
2013. febr. 14. 14:02

Nem akarok, ezzel kapcsolatban bebetonozott a véleményem, vagy inkább az ellenérzésem. :)


"kiderült a pajzsmirigyemmel van baj!"

Jobbulást! :(

29. pocak25 (válaszként erre: 28. - Aegle)
2013. febr. 14. 13:30
Ha babát szeretnél valamikor is,gyógyszert ne szedj! Az amúgy is csak elfedi a tüneteket ,nem gyógyítja! Velem is szedették,mert rendszertelen volt a vérezésem,és kiderült a pajzsmirigyemmel van baj!
28. Aegle (válaszként erre: 27. - Pocak25)
2013. febr. 14. 13:14

Hát még én :)

Nagy kő esett le a szívemről.

Bár felhozta a foggátló témát, hogy azzal elejét lehetne venni egy következő ilyen gyulladásnak, de nem nagyon tudott meggyőzni. Mondta, van más módszer is, és inkább arra felé hajlok.

27. pocak25 (válaszként erre: 26. - Aegle)
2013. febr. 14. 13:10
Ez jó hír,nincs nagyobb probléma! Örülök ,hogy jól alakult!
26. Aegle
2013. febr. 14. 13:08
Sikerült beszorítania a dokinak. Megnézte, és a bal petefészkem kissé gyulladtabb, nagyobb, de semmi kóros elváltozás. Mondta, hogy ez könnyedén köthető menzeszhez, így adott pár tippet a következő előttre. Meg kaptam most nem-szteroid gyulladáscsökkentőt.
25. Aegle (válaszként erre: 22. - CsillagTM)
2013. febr. 14. 09:44
Menni fogok. Remélem, sikerül ilyen hamar fogadnia a magándokinak. Teljesen be van táblázva hétfőig, de a panaszaim miatt lehet, hogy sikerül ma is bejutnom hozzá.Inkább hozzá mennék, mint ismeretlen dokikhoz az ambulanciára.
24. Aegle (válaszként erre: 23. - 5236d12e25)
2013. febr. 14. 09:42

Az elmúlt 13 év után eléggé jól be tudom azonosítani, mi a menzi görcs, és ez nem az. :/


A petefészek-gyulladás is gondoltam, de annyiféle tünetet írnak, és nekem semmi sincs, csak a szúró fájdalom. Bár most mióta felkeltem, semmit nem érzek. Azért felhívtam a magándokimat is, hátha tudna fogadni. Most várom, hogy visszahívhassam az asszisztenst, hogy ma fogadna-e.

23. 5236d12e25 (válaszként erre: 3. - Aegle)
2013. febr. 14. 07:37
Ez lehet menzi görcs, cista vagy ami még egyszerübb petefészek gyulladás.
2013. febr. 13. 23:45
remélem, olvastad, amit írtam. nekem endometriózistól voltak tök ilyen tüneteim. nem riasztgatni akarlak, de vedd komolyan, menj el UH-ra, és ha gyakran előfordul majd a jövőben (ne így legyen!!), akkor lapar...
2013. febr. 13. 22:59
Sajnos nekem is a cisztám tünetelt pont így. :(
20. Aegle (válaszként erre: 19. - Sookye)
2013. febr. 13. 22:57
Nekem csak a szokásos első napi görcsölés jelentkezett tegnap, ami estére el is múlt. Csak ez a be-benyilalló fájdalom van meg. De pl ma is elég sokat mozogtam, és semmi, aztán most fürdésnél hajlongtam és elég sokszor belenyilallt. Viszont ott nekem még sose fájt, és ilyen szúró érzésem se volt még ennyire bal oldalon. :S
19. sookye
2013. febr. 13. 22:50

Nekem is volt ilyenem, megjött, majd rá két hétre megint, baromira fájdalmasan. Ambulancia, hüvelyi UH, ciszta, szerencsére nem kellett műteni, de azóta egy szem fogamzásgátlót se szedtem be...

Teszem hozzá, összevéreztem a rendelő padlóját, marha guszta volt :p

18. Aegle (válaszként erre: 16. - Voltam...leszek)
2013. febr. 13. 22:43
Jaj! o.O
17. pocak25 (válaszként erre: 15. - Aegle)
2013. febr. 13. 22:34
Nekem múltkor a ciszta csinált ilyet,fájt nekem is a petefészek környéke,de már a menstruáció előtt! Az orvos látta a cisztát,mondta lehet késni fog ez miatt.Időben megjött igaz,de jobban véreztem mint szoktam,de a fájdalom elmúlt a vérzés kezdetevel! Lehet ciszta is!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook