Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyetem alatt szülni fórum

Egyetem alatt szülni (beszélgetős fórum)


1 2
13. 41b7982b83 (válaszként erre: 9. - Tárgymutató)
2016. jún. 13. 16:03

Ha 2 évre lehet megszakítani a rezidens képzést, az pont jó lenne, hiszen 2 éves korban már igénylik a gyerekek a hasonló korúak társaságát többnyire, már bölcsibe tudnád vinni akár, ha nincsenek nagyszülők segítségnek.

Az orvosi egyetemek, kórházaknál vannak, ott mindig van az ottani dolgozóknak óvoda, ahová a belsős emberek vihetik a gyerekeiket. Ha van jogviszonyod, akkor oda felveszik ahol rezidens lennél mondjuk, és akkor 2 év után tudsz menni dolgozni rezidensként is.

Szóval szerintem is inkább csináld meg a 6 évet, vagy az utolsó évre tervezd a babát, és akkor amíg még pocakba van mehet a diploma munka, miegymás, gyakorlat stb.

Lehet így is tervezni, az utolsó hatod évbe úgy is más a rendszer, mint első 1-2 évben. :)

Van aki akkorra hozza össze.

Szerintem ez is életképes dolog lenne. Az hogy később nem kapnál munkát mert gyereked van, ezen egyenlőre ne is agyalj, mert olyan hiány van, hogy akár külföldön is munkát kapsz, ha itthon nem megfelelő valami.

12. vekni (válaszként erre: 11. - Aredhel)
2016. jún. 13. 15:59
Lehet, hogy a párja jól keres, csak annyi minden történhet, változhat rövid időn belül, hogy ha tervezhető a baba, jobb akkor, mikor nem csak egyik félre hárul minden anyagi teher. Sok férfitől (és nőtől) hallottam már utólag, hogy jobb lett volna később gyereket vállalni, mert a folytonos anyagi problémák tönkretették a kapcsolatot idővel. Pedig nem éhezésről volt szó, de mégis más, mikor legalább az alapok mindkét fél részéről megvannak.
11. Aredhel (válaszként erre: 10. - Vekni)
2016. jún. 13. 15:34
Gondolom a szülők pénzelik őket.
10. vekni (válaszként erre: 9. - Tárgymutató)
2016. jún. 13. 15:27
Ha még csak tervezitek, várjatok vele. Nem tudod, mit vállalsz be, hacsak nem vagytok milliomosok és nem kell megdolgozni a pénzért, mindened megvan. Ha ez nincs, és most van választásod, válaszd a későbbet.
2016. jún. 13. 15:24

Még csak próbálkozunk, csak most beütött ez a csúszás. :-/

A szakot csak azért kérdeztem, mert vannak szakok, ahol szinte nincs is gyakorlat, míg más szakokon szinte csak az van. Ezeken lehet, hogy nehezebb baba mellett, mert nem nagyon lehet róluk hiányozni.

Nem mondanám, hogy nagyon fiatal vagyok, legalábbis gyermekvállaláshoz biztos nem. 26 vagyok. Ha megvárnám, hogy elkezdjek dolgozni, stb, 30 lennék, mire szülök. Ráadàsul úgy tudom, hogy gyes/gyed miatt a rezidensképzést csak 2 évre lehet megszakítani, adott esetben pedig 6 éves is lehet a rezidensképzés.

Igazából már döntöttünk a párommal, csak jó lenne tapasztalatokat olvasni. :)

Amiatt meg nem aggódom, hogy nem.kellek majd senkinek 30 éves pályakezdőként. Nagyon sok kórházban orvoshiány van.

2016. jún. 13. 15:15
Szerintem szuper!
7. messzi idegen (válaszként erre: 4. - Aredhel)
2016. jún. 13. 15:10
Ott a pont.
6. vekni (válaszként erre: 1. - Tárgymutató)
2016. jún. 13. 14:47
Nem írtad, hogy már megvan a baba, vagy szülés előtt állsz. A szaknak mennyire van befolyása erre? :)
2016. jún. 13. 14:26
Egy fenékkel egy lovat ajánlott megülni.
2016. jún. 13. 13:49

Szerintem butaság. Ha egyetemre jársz, valószínűleg még fiatal vagy, se önálló bevételed, se végzettséged, se szakmai tapasztalatod, lényegében semmit nem tudsz felmutatni, mikor befejezed az egyetemet, csak a gyereket. Azt meg nem nagyon csípik a munkahelyek.


Nem kell a semmire vállalni a gyereket (és ezt nem csak anyagilag értve), várd ki azt az 1-2 évet, dolgozz, tapasztalj meg dolgokat. Ebből szokott az lenni, hogy utólag megbánják, bár vártak volna 2-3 évet a gyerekkel, hogy könnyebb legyen.

2016. jún. 13. 13:19

Köszi a választ! :)

Hú, az orvosis ismerősöd mennyire jó ismerős? Mert én is az vagyok, csak sehol nem találok olyan embert, akivel ilyen szinten meg tudnám beszélni a dolgokat. Igazából végzős leszek, csak sikerült itt a legvége előtt összehozni egy csúszàst. 2 gyakorlatom lenne összesen, tehát heti max. 10 órát lenne apával/nagyszülőkkel. Úgy érzem, hogy így simán teljesíthető, de azért van bennem egy kis félsz. Nagyszülők tudnak és szívesen segítenének is.

2. 41b7982b83 (válaszként erre: 1. - Tárgymutató)
2016. jún. 13. 13:07

Szia, hát több ismerősöm szült egyetem közben, szám szerint kevesebben fejezték be halasztással, tehát mindenképp csúsztak, passzív félévekre mentek.

A többség ezek közül pedig már be se fejezte. Mondjuk az ő esetükbe nem volt segítség, se nagyszülő, se senki, így elég nehéz lett volna az biztos. Én személy szerint 2x felvételiztem egyetemre, de nem kezdtem el mert időközben családot terveztünk, aztán rá jöttem gyes mellett nehéz lesz, így várok még egy kicsit, hogy nagyobb legyen, amikor már ovis, és majd akkor kezdek bele az egyetembe, mert nem akarnék halasztgatni útközben, vagy passzívra menni, az ismerőseim tapasztalatai miatt is.

Mondjuk van olyan orvosin lévő kismama ismerősöm, aki 2 gyerek mellett nyomja, de a baba pont nyáron jött, így nem kellett halasztania, de neki a férje, nagyszülők sokat segítenek, így tudja csinálni.

Meg van olyan ismerősöm aki már a 4. babáját szülte nem rég, ő pedig gazdasági szakon volt, de ő a felénél abba hagyta, mert azt mondta nem érdekli az egész, ő inkább babázik, és majd egyszer ha úgy lesz talán befejezi, én emiatt nem akartam hamarabb belekezdeni, minthogy az első legnehezebb évekbe szakítsam félbe a tanulmányokat, akkor inkább várok vele, és amikor a gyerek is önállóbb, több időt hagy, akkor egybe letudni, mert az azért optimálisabb, mint darabokba csinálni össze-vissza. De le a kalappal azok az anyukák előtt, akiknek van erejük kisbaba mellett csinálni, én nem bírnám. :D

2016. jún. 13. 12:50
Sziasztok! Van itt olyan, aki az egyetem alatt vállalt babát? Milyen szakos voltál? Úgy mentek a dolgok, ahogy nagyjából eltervezted?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook