Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az egészségügyi küretet altatásban végzik? fórum

Az egészségügyi küretet altatásban végzik? (tudásbázis kérdés)


9. tumbo2 (válaszként erre: 6. - Nancy Ann)
2021. aug. 10. 14:53
egy pohár vizet kértem,fél óra múlva vittek is haza. semmi bajom nem volt.
2021. aug. 10. 14:33

Tobbfele lehetoseg van, de leggyakrabban altatasban. Az hogy annak melyik tipusa, attol is fugg hogy hol csinaljak, ma mar gondolom Magyarorszagon is a teljes intravenes altatast hasznaljak mivel rovid mutet. Ilyenkor altatoszert es opioid fajdalomcsillapitot adnak venesan az egesz mutet alatt pumpaban, amikor kesz a mutet leallitjak es a beteg par percen belul felebre. (Aneszteziologus vagyok, de 7 eve nem dolgozom Magyarorszagon). Korabban csinaltuk "boditasban", ilyenkor valamilyen benzodiazepin tipusu altatoszert es opiat fajdalomcsillapitot adtunk egy (esetleg ket dozisban) ami nem eredmenyez mely narkozist, a beteg spontan legzese is es a kontaktusa a kornyezetevel megmarad. Ezt helyi erzestelenitessel kombinaljak.

Esetenkent egyebkent vegezheto helyi ill. vezeteses erzestelenitesben is, ha valami miatt az altatas ellenjavallt, nagyon idos, rossz allapotu betegeknel peldaul.

Alapvetoen azt tudom tanacsolni, hogy a mutetet vegzo korhazban kell az aneszteziologustol erdeklodni, hogy mi a gyakorlat naluk.

En Norvegiaban dolgozom egynapos sebeszeten, itt 10-15 perces mutet, kb. 20 perces teljes intravenas altatassal, es a legtobben 1, esetleg 2 oraval utana hazamennek. A betegeket a mutoben ebresztjuk, kis segitseggel sajat maguk fekeszenek at a mutoasztalrol az agyba, kb. fel ora mulva isznak-esznek, felkelnek, mennek wc-re es egyedul feloltoznek. Ha ez mind jol megy akkor hazamehetnek, aznap egy felnott a csaladbol veluk kell hogy legyen otthon a biztonsag kedveert de egyebkent ennyi.

7. BeauIieu (válaszként erre: 6. - Nancy Ann)
2021. aug. 6. 20:18

Én megebredve kifelé a mutobol megkérdeztem a nővért, hogy kávévik-e. O azt mondta, igen, én erre hogy akkor igyunk egy kávét. És visszaaludtam.

...az elmondása szerint, mert semmire nem emlékszem, csak röhögtem rajta, és később elmondták.


Amúgy nem lehet tudni kire hogy hát az altatás.


Az sem volt hosszabb műtét, mikor az arccsontom visszatoltak. Az után állítólag a fonokommel akartam beszélni. Aztán telenyomtak valami morfinnal, mert sírni kezdtem a fájdalomtól.

2021. aug. 6. 15:36
Nem tudom a szakkifejezést, hogy altatás vagy bódítás, de lényeg, hogy 20 mp alatt filmszakadás, és utána térsz csak magadhoz miután túl vagy rajta. Aztán lehet egyből is hazamenni-nekem magánklinikán csinálták, ébredés után kb 2 órával már vihetett is haza a párom.
2021. aug. 6. 14:59
A kábítás helyesen bódítás, amikor Dormicumot adnak vénásan, akkor ébren vagy, csak nem igazán tudod, hogy mi történik körülötted
4. Bless the child (válaszként erre: 3. - Kisj)
2021. aug. 6. 14:56
Azt úgy hívják, hogy rövid intravénás altatás.
3. kisj
2021. aug. 6. 14:54
Kábítanak. Vénásan beadnak valamit és a műtét után már fel is ébredtél.
2021. aug. 6. 14:45
Altatnak. A címet kijavíthatnák.
2021. aug. 6. 14:33
ilyenkor elaltatnak v. kábítanak ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook