Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egyes emberek miért szeretnek játszmázni, manipulálni másokat? Miért lelik örömüket ebben? fórum

Egyes emberek miért szeretnek játszmázni, manipulálni másokat? Miért lelik örömüket ebben? (beszélgetős fórum)


1 2 3
11. Angelique2 (válaszként erre: 1. - 6b4c154f13)
2023. szept. 3. 17:58

Nagyon jó és tanulságos könyv, én is olvastam! Szerintem humoros is, olyan szinten poénkodik a freudi kliséken - a beöntőszalonokra néha elég rágondolnom, és már röhögök -, meg olyan szemléletesen írja le a problémát - a búegylet, meg a játszmák elnevezése... Telitalálat.


Jó kérdés, hogy azok, akik manipulálnak és ennyire profi szinten játszmáznak, hogy sakkban tartsák a másik embert, gonoszak-e vagy betegek? Nagyon rendes - talán túlzottan is rendes -, idealisztikus embertől hallottam olyan vélekedést, hogy rosszindulatú személy nincs, csak sérült. Ebben lehet valami, csak ez szerintem nem mentség arra, hogy az ilyenek mennyire tönkre tudnak tenni másokat (és még lelkifurdalásuk sincs emiatt, vállat rándítanak, hogy "nem az én problémám").


Ideillő a kifejezés, hogy "kisstílű". Vannak, akik akkor és csak akkor érzik magukat nyeregben, ha ilyen "vihar az éjjeliedényben" jellegű játszmákban győzedelmeskednek, a másik ember meg esetleg észre sem veszi, mit művelnek vele.


Nem tartom valószínűnek, hogy örömüket lelik ebben. Esetleg, átmenetileg diadalmaskodhatnak, de úgy képzelem, hogy nagyon rossz lehet nekik, ha állandóan ebből kell önbecsülést - vagy nem tudom, mit - meríteniük.


A legokosabb, amit tenni lehet, informálódni, hogy idejében fel tudjuk ismerni, ha már megint játszmázni próbálnak velünk.

10. 3066f49f9a (válaszként erre: 8. - 6b4c154f13)
2023. szept. 3. 15:52
Nem számít, miért. Menekülj!
9. Panna.33 (válaszként erre: 8. - 6b4c154f13)
2023. szept. 3. 13:58
Énvédő mechanizms. Azért csinálják , mert ezáltal -önmaguk szemében- a másiknál különbek lesznek, tehát ők győztek.
2023. szept. 3. 13:15
De miért csinálják? Egyszerűen nem tudom megérteni az eszköztárukat ezeknek az embereknek. Olyan, mintha valaki a kínai nyelvet akarná nekem elmagyarázni..
7. Panna.33 (válaszként erre: 5. - 6b4c154f13)
2023. szept. 3. 13:12

Úgy emlékszem, a könyvben erre is van magyarázat.

Alapvetően ezeket a mintákat hozták otthonról, másrészt énvédő mechanizmusok.

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 6b4c154f13)
2023. szept. 3. 13:11

Már megint magasra tetted a lécet, ha magadban nem találod meg a választ, a könyvben sem találtad, nem is fogod.

Ilyen a világ és kész. Nagyobb hatalmak vezérlik, mindig eszembe jut, az Omegától, a Fegyver kovács legendája...."Apja jót nevet, nyisd ki két szemed, ilyen a világ, kell a fegyver" .

2023. szept. 3. 12:53
Ilyeneket értek alatta: manipuláció, bűntudatkeltés, hibáztatás, mártírkodás, agresszió... Ezekre mi szükség van, de tényleg?
4. 3066f49f9a (válaszként erre: 2. - 6b4c154f13)
2023. szept. 3. 12:44
Az pszichopata.
3. globus (válaszként erre: 1. - 6b4c154f13)
2023. szept. 3. 12:42
Ajánlásra beleolvastam, de nem kötött le. Végtelenül unalmas... valahogy nem ismertem fel benne vonatkozó motívumot.
2023. szept. 3. 12:41
És itt most nem a haveri poénkodásot, vagy ilyen haveri piszkálódást értem.. Hanem amikor az egyik fél le akarja gyalulni a másikat lelki értelemben.
2023. szept. 3. 12:40
Olvastam Eric Berne: Emberi játszmák című könyvét. De akkor sem értem.. Ez annyira kisstílű. Ilyen rosszindulatúak ezek az emberek, vagy csak simán betegek? Miért akarják maguk alá gyűrni a másikat?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook