Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egyenlő-e a Férfi meg a Nő? fórum

Egyenlő-e a Férfi meg a Nő? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2008. febr. 8. 20:06
Egyszerű a férfi legyen férfi, a nő legyen nő, egyik se bújjon ki a bőréből. Tehát nem.
2008. febr. 8. 20:00
Igen,egyenlőek.Mindkét fél önmagáért értékes,egyik nem pótolhatja a másikat,kiegészítik egymást:)
51. alanna (válaszként erre: 43. - E8707eeb00)
2007. dec. 3. 18:13

Szia!


Nem hiszem, hogy általánosítani kéne. Lehet, hogy sok férfinak tetszik, ha a nő eljátssza neki a hülyét, de attól még ő nem lesz okosabb, mint ahogy férfi sem lesz attól, hogy a nőt kevesebbnek (gyengébbbnek, butábbnak, kiszolgáltatottabbnak) állítja be magánál. Ha egy férfi igazi férfi, akkor is az marad, ha egy erős, magabiztos nő a partnere. Ha egy férfi a saját férfiasságát attól teszi függővé, hogy a barátnője milyen, az legalább olyan szánalmas, mintha egy nőnek férfira van ahhoz szüksége, hogy az üres fejét gondolatokkal töltse meg. Csak az tud normális párkapcsolatot kialakítani, valamit adni is a másiknak, aki egyedül is igazi személyiség és nem arra kell neki a partner, hogy az ő gyengeségét kompenzálja.

50. 11a91585fe (válaszként erre: 49. - F7bc159e64)
2007. dec. 1. 10:47
Naa..ez nem igaz.:) Mármint az,hogy minden pasi leakarja igázni a nőt.Vannak kivételek.aztán meg vannak az "amazonok" akik még attól is rosszul vannak,ha a pasas rásegíti a kabátot. :) Az sem jobb.:)
2007. dec. 1. 10:37
Elvileg igen,de a valóságban a férfi mindig leakarja igázni a nőt ez valamikor sikerül van amikor nem.
2007. dec. 1. 10:34

Mint ember egyenlő csak más. És mind a kettő ugyanúgy kiszolgáltatott csak más téren.

Ezen belül persze lehet különböző a kultúra, az anyagi helyzet és a tudás stb. - ezt is meg lehet élni egyenlőtlenségként, ha nem nézed a másikban az embert. Hogy neki is ugyanúgy fáj, ő is ugyanúgy fél és vágyik a szeretésre stb.

De sohasem leszünk EGYFORMÁK!

47. bnedora (válaszként erre: 42. - E8707eeb00)
2007. dec. 1. 10:12

Szia!

Hozzászólásod első részében egyetértek veled. A második rész már nem biztos, hogy igaz. Nagyon sok nő van, aki egyedül is megállja a helyét, még akkor is, ha szül.

46. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 43. - E8707eeb00)
2007. nov. 30. 23:51
Nem feltétlenül...sőt...
45. 754c7e07c3 (válaszként erre: 43. - E8707eeb00)
2007. nov. 30. 23:49
Ez nem olyan biztos. Pasija válogatja.
44. katesz24 (válaszként erre: 43. - E8707eeb00)
2007. nov. 30. 23:43
Hát azért ez nem igaz minden férfira! Az én férjemnek pl. nagyon tetszik az, hogy eszes és talpraesett vagyok, és mindíg megmondom a véleményem mindenről. Ez nem azt jelenti, hogy papucs! Ő is eléggé inteligens ember és nagyon öröl, hogy végre bennem olyan társra talált aki vele egy szinten van és egyenrangú partner.
2007. nov. 29. 19:38
Tudom hogy sokan vagytok feministák és sokan vannak akik az egyenrengúságh hívei,de sokan nem tudják talán azt,hogy ez bizony a férfiaknak nagyon nem tetszik.Legalább is nagyrészüknek nem.Nem szeretik az erős nőket,sem az okosakat,sem a túl magabiztosakat.Akkor érzik magukat férfinek,ha ők az erősebbek minden téren és a nő gyenge és kiszolgáltaott.Nem feltétlen élnek ezzel vissza,ha okos akkor nem.Szeretik ha a nő kicsit hízeleg és pitizik dolgokért.Az okos nő ezen nem is akad ki,hanem belemegy a játékba.
2007. nov. 29. 19:34
Nem,nem egyenlő és soha nem is lesz az.A nő mindig is rá lesz utalva a férfira és ki lesz neki szolgáltatva.Főleg ha gyereket is szül.Akkor meg pláne.
41. Per
2007. nov. 29. 16:57
Éna teljes egyenjogúság és a teljes egyenrangúság pártján vagyok, egyenlő mércével mérve minkét nemet. Más álláspont a morális válság kiindulópontja. Sajnos jelen társadalmunk még nagyon nőellenes ilyen téren is a feminizmusnak (még a legmilitánsabbnak is) elsőrendű fontossága és szükségessége van jelen helyzetben a hatás-ellenhatás dialektikájából kiindulva.
2007. nov. 29. 07:52
Hát,mondjuk mi sem mennénk sokra nélkülük :)
39. LoLiNa (válaszként erre: 37. - 84f91d7aa9)
2007. nov. 29. 07:38
na ezzel egyetértek :D szerintem kihalna az emberiség, ha a pasiknak kéne szülniük :DDDDDD
2007. nov. 28. 20:56
Természetesen.:D
2007. nov. 24. 13:06
Nem vagyok benne biztos, hogy fizikailag gyengébbnek lehet-e mondani azt, aki kibírja a szülést.
2007. nov. 24. 13:04

Egyenlőség? Mit is értünk ez alatt? Egyenlőek mint ember, egyenlőek, mint a saját nemének képviselői, egyenlőek, mert azonos eredményre juthatnak. DE nem egyenlőek, mert más úton jutnak arra az eredményre, nem egyenlőek, mert más a feladatuk. Azonban szerintem ugyan olyan fontos a férfi és a nő egy kapcsolatban, egy házasságban, egy munkakapcsolatban. Isten nem véletlen teremtette meg a két nemet. Az ember tette a különböző korokban hol az egyiket fontossá, hol a másikat. A különböző korok és kultúrák, a neveltetés, a gyökerek határozzák meg, hogy hol van egyenlőség és hol dominálhat az egyik.

Manapság szeretjük hirdetni, hogy mi nők egyenlőek vagyunk a férfiakkal, de szerintem soha nem lesz így. Ez nem feladatunk, nem így vagyunk kódolva. Csak a világ tette manapság a nőket férfiassá.

2007. nov. 17. 17:22
Mindent megteszek,hogy igy legyen.
34. 11a91585fe (válaszként erre: 33. - Castellina)
2007. nov. 17. 16:26
Nem,nem jogokat értettem ez alatt.Ahol nincs ilyen fajta egyenlőség,ott bibi van.Nekem ami nem szimpatikus,amikor egy nő foggal-körömmel akarja bebizonyítani,hogy márpedig megtudja csinálni azt amit egy férfi.Tényleg senkit nem akarok bántani.Persze,ha kell én is kicserélem az izzót,de nem szedem ki a kedvesem kezéből,ha megakarja csinálni.:) Nekem fontos az,hogy a régimódi családi minta szerint éljünk.Családfő az Apuka,és nem ketten vagyunk családfők :),Anyuka,Gyerekek.És igen,az a mások,amit az utolsó mondatodba említettél,ez az ami nekem fontos.Persze,ez nem azt jelenti,hogy ha valamiről véleményem van ,márpedig,elhiheted mindenről van :))),azt ne mondanám el,és az ne találna meghallgatásra.Arra lennék kíváncsi,a férfiak hogy látják ezt a dolgot.. :))
33. Castellina (válaszként erre: 32. - Icus)
2007. nov. 16. 14:24
Talán, mint férfiban ösztönösen benne van a védelmezési inger. Szerintem attól, hogy egy nő pl fizikailag gyengébb, még lehetnek egyenlő jogai a férfival. Az egyenlőséget nem fizikailag értem. Szellemileg, értelemben még lehetnek egyenlők, egy ember értékéből nem von le a fizikai gyengesége. De ez is változó, láttam már nálam fizikailag gyengébb férfit is. A hivatalos ügyekben jártasabb vagyok, mint a párom, volt rá példa, hogy ilyen ügyben megvédtem, de csak azért mert jobban el tudtam igazodni a dolgokban. De megkérdezném, hogy az egyenlőséget hogy értitek? Egyenlő jogokat!? Mert férfi és nő lehet egyenjogú, de nem egyformák, nem különbek, csak mások!
32. Icus (válaszként erre: 31. - Castellina)
2007. nov. 16. 14:13
Mert egyenlők vagytok, mégis ő oltalmaz. Miért?:))
2007. nov. 16. 11:27
Nem értem, hogy a két dolog miért zárja ki egymást? Én úgy érzem, hogy a párkapcsolatomban egyenlő jogokkal rendelkezünk a párommal, de ettől függetlenül ugyanúgy udvarias és tisztelettudó, akár a kabátot kell rámadni, vagy ajtót nyitni előttem. Sőt, még arra is figyel, ha gyalogosan úttest mellett megyünk, ő legyen az úttest felőli oldalon.
30. Icus (válaszként erre: 28. - 11a91585fe)
2007. nov. 16. 11:21

Igen, értem mire gondolsz. De, ez egy kétélű dolog. Nehéz határokat húzni. Más szabályok szerint élünk most.


Engem bosszant, ha rám adják a kabátot vagy kezetcsókolnak. Azt elvárom, hogy az ajtót kinyissák előttem, hogy előre köszönjenek nekem. Műszaki végzettségű ember vagyok, ennek ellenére, szerintem a villany, vízszerelés a férjem dolga, én vagyok a kisinas mellette. Ő sem ül le a varrógép mellé. Viszont vannak dolgok, ilyen a főzés (az én férjem egyáltalán nem tud)a takarítás, a mosógép bekapcsolása (ezt szintén nem tudja a férjem, a ruhák kiválasztása probléma számára)teregetés, ablakmosás. Ezeket a dolgokat szerintem nem lehet már határozottan meghatározni. Embere válogatja.

A lényeg: Elvárom, hogy "nőként" kezeljen egy férfi udvariasság szempontjából, szakmai szempontból egyenragúként kezeljen és a családban nőként és egyenrangú félként:)) Igen ez nehéz. Lehetetlen kitalálni, hogy éppen mit akarok. Ezt szokta mondani a férjem is:))

29. majm (válaszként erre: 28. - 11a91585fe)
2007. nov. 16. 10:44
Én úgy gondolom, egyenrangú egymással a két nem, mégis nőnek érzem magam. Sokkal fontosabbnak tartom, hogy egy adott szituációban egyenrangú partnerként tekintsenek rám, mint azt, hogy valaki rámaggassa a kabátot..azt én is meg tudom tenni.
2007. nov. 16. 07:48
Érdekes..Sok nő azon van,hogy kihatcolja ,hogy egyenlőek legyenek a férfiakkal.Ugyanakkor,ha nem engedik előre a bejáratnál,nem segítik fel a kabátot,nem nyitják ki az autó ajtaját neki,akkor meg tahó paraszt a férfi. :) Persze, ez úgy is igaz,hogy ha már a nő hazaszaladt a munkából,megfőzte az ételt,(ne adj isten mirelitet melegít fel :) ),és azt nem tálalja fel emberének,hanem csak szól,hogy rakd ki magadnak,akkor bizony megkaphatja,hogy nem elég házias..Ördög sem tudja mi a jó. :) Nekem viszont fontos,hogy nőnek érezzem magam a férfi mellett,s ez sem hiába van,hogy legtöbben ezt akarjuk.Nem az a fontos,hogy azt tudjam mondani,márpedig nálunk egyenlő alapállás van.Nekem az a fontos,hogy tudjam,bármi történik,a férfi ott van,és úgy védi meg a családját,ahogy csak egy férfi tudja.Persze,van az anyatigris példa is,de az más téma. :)
27. 11a91585fe (válaszként erre: 22. - Icus)
2007. nov. 16. 07:39
Tényleg lesarkítottad :)) Értem amit mondani akarsz,de ez márr off volt. :)
2007. nov. 16. 06:21
Mindent elkövetek,hogy igy legyen
2007. nov. 16. 06:13
Szerintem igen.
24. Icus (válaszként erre: 23. - LoLiNa)
2007. nov. 16. 06:02

Azért, a "mai" világban egyre gyakoribb az utobbi eset amit említettél, ott ahol mind a két szülő dolgozik. Természetesen. ha egy anya vagy egy apa otthon van, akkor ő látja el ezeket a munkákat, mivel azért van otthon. Szerintem, egyébként ez neveltetés kérdése is. Régebben ezek elkülönültek. Ma már, nem kell a mezőre járni, a folyóra mosni, vagy kenyeret sütni a kemencében.:))

A munkahelyi dolog az pedig egy más kérdés megint. Ott egyértelmű, hogy egy nőnek 2-3szorosát kell letennie az asztalra, hogy elismerjék.:((

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook