Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyéni vállalkozó vagy alkalmazott? fórum

Egyéni vállalkozó vagy alkalmazott? (beszélgetős fórum)

1 2
13. 53dfddad18 (válaszként erre: 11. - 6b08b99072)
2011. máj. 5. 18:07
Mire kell szerződni?
12. olivia2244 (válaszként erre: 11. - 6b08b99072)
2011. máj. 5. 18:06

Nem szerettelek volna megijeszteni! Nála sajnos így működnek a dolgok, de ő nem másnak dolgozik, hanem egy volt osztálytársával dolgoznak ketten együtt. Úgymond a maga ura, de ő még akkor a szerencsésebb kategória. Nagybátyámnak cége van. Ott sokkal magasabb az adó vállalkozóként.

Plusz itt a táppénz bonyolult, és a szabadság idejére egy fillér sem jár.

11. 6b08b99072 (válaszként erre: 8. - Olivia2244)
2011. máj. 5. 18:01

94e-ből ki kell fizessen majd' 60e-t, csak mert egyéni vállalkozó?

Nem gondoltam, hogy ilyen magasra rúg ez az összeg.


Ügyfélszolgálati munkáról van szó, esetleges szerződéskötésekkel, amik után jutalékot fizetnének.

De csak akkor, ha vállalkozóként csinálom.

10. Lisy50 (válaszként erre: 6. - 6b08b99072)
2011. máj. 5. 18:00

Szia!

A lakosságit nem fogadják el, vállalkozót nagyon lehúzzák minden oldalról+ kommunális+ iparűzési stb.

a különadót a könyvelőm meg sem tudta mondani mire fizetem!:)) Lényeg hogy csak fizess! Én befejeztem!!Ne haragudj hogy ezt mondom, 80e-es fizura csak ráfizetés!!!A maradékból megélni nem lehet!!:((

2011. máj. 5. 17:58

Viszont, ha elfogadsz egy jó tanácsot, sokkal jobb az alkalmazotti jogviszony, mert:

1. nagyobb az esély rá, hogy kifizetnek. Vállalkozókat sok helyen nem időben fizetik ki. Ezt mi is tapasztaltuk.

2. Ha véletlenül csődbe jutna a munkáltató (ne legyen ilyen), de a mai világban sajnos előfordul, hogy sokan csődöt jelentenek, és csinálnak egy új céget. Megvan a kifizetési sorrend, és a vállalkozó a végén van sajnos.

2011. máj. 5. 17:54
Ha minden képen példát szeretnél. A párom villanyszerelő. Neki, mivel most változott a törvény kb. 94.000 Ft a szakképesítéséhez tartozó minimálbér. Ezután, amit ki kell fizetnie 52.000 + 6.000 és ez a minimum.
7. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - 6b08b99072)
2011. máj. 5. 17:53
Erre általánosságban nincs jó válasz, a munkától, a körülményektől, a fejlődés, továbblépés lehetőségétől függ.
2011. máj. 5. 17:51

Ügyfélszolgálati munka lenne, de esetenként szerződéseket is kell kötni, ha úgy jön be valaki.

Irodai munka, ezért fizet a cég bizonyos fixet, ezen felül van a jutalék.

Ha pl az a fix mondjuk 80e, akkor mennyit kellene leadózni vállalkozóként?


Muszáj új bankszámla, nem jó az a lakossági, ami van?

2011. máj. 5. 17:49

Szia!


Az én férjem vállalkozó. Kb. 52.000 Ft havonta, amit maga után fizet, és 6000 Ft a könyvelő, szintén havonta, de ez még egész olcsónak számít.

2011. máj. 5. 17:47

Ha vállalkozó vagy, de nincs semmi bevételed, akkor is ki kell fizetned a járulékokat a minimálbér kétszerese után!

Rizikós, komoly kezdőtőke kell, meg egy olyan vállalkozás, ahol komoly forgalmad lehet.

2011. máj. 5. 17:46
Én egyéni vállalkozó vagyok,nekem eddig csak a negatívumai jöttek le!
2011. máj. 5. 17:46
Alkalmazottként mindenképp jobb!Míg vállalkozóként ki kell termelned a járulékokat,csak azután kezdesz keresni.Fizetned kell a könyvelőt,és jöhetnek az ellenőrzések is,felesleges befutkosások,ja és köteles vagy vállalkozói bankszámlát nyitni,melynek tudjuk elég komoly a havi kiadása is.
2011. máj. 5. 17:43

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni abban a kérdésben, hogy szerintetek melyik a jobb: ha egyéni vállalkozóként állok munkába, vagy ha alkalmazottként?

Mindkettőre lehetőséget kínált a leendő munkahelyem, és nem tudom, melyiket kellene inkább választani.

Mindkét esetben ugyanaz a munkakör és az elvégzendő feladat, de míg vállalkozóként kapnék egyéb juttatásokat is, alkalmazottként nem.

Továbbá, a családi adókedvezmény érvényesíthető egyéni vállalkozóként?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook