Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyedülálló anyák fórum

Egyedülálló anyák (beszélgetős fórum)


1 2
2013. jan. 15. 19:30

Igen, sajnos az ember ha nem jut el addig agyilag, akkor nem tesz semmit. Majd jön valami vagy valaki, és azonnal tudod , lépned kell. Nem könnyű és nem tudom még egyszer lennék e olyan erős, de megtettem.

Bár ezt hiába írod bárkinek, az tudja csak, aki benne volt.

Utána persze felértékelődik minden. A kézzel fogható dolgok a kézzel nem foghatókkal szemben vesztenek...

új élet csak így kezdődik illetve kezdődött el.

41. gerlemama (válaszként erre: 39. - 5115807c1f)
2013. jan. 15. 18:36

A hezitálás nálam is eltartott sokáig, túl sokáig.

Féltem,hogy mi lesz ha egyedül maradok.

Azóta is bánom,hogy nem hamarabb maradtam egyedül mert sokkal kevesebb baj ért volna.

És sokkal hamarabb lett volna meg az a bizonyos nyugalom amiről írsz. És amit nagyra értékelek! Többre mint az anyagi jólétet!

2013. jan. 15. 17:27
Köszönöm. Segítség kb. 0. Anyukámnak van még két lánya, messze laknak. A nagy fiam apja is tojik a gyerekre, az anyja viszi el kéthetente hétvégén. A kicsi apja se sokat ér. Mikor a palacsintát a gyerekkel a kezembe kell megsütnöm, mert ő gépezik vagy tv-zik. Az ő anyukája már nem él, az apja fekvőbeteg. Szóval segítség szinte semmi. Csak barátokra számíthatok, néhányra. Szeretnék minél előbb lépni innen, mert ez nekem nem élet.
39. 5115807c1f (válaszként erre: 38. - Gerlemama)
2013. jan. 15. 17:24

Nekem is ez a véleményem.

15 év után fellélegeztem, mikor vége lett.

Akkor is mindig enyém volt a döntés, most, hogy tudom nincs mellettem senki,most csak magamra számíthatok. Na, meg a családom mellettem áll. De este, ha lefekszünk, azt a nyugalmat semmivel nem cserélném el.

Olvasom a fórumokat megcsalásról, váljak, ne váljak témákról...hát, én jól érzem magam a bőrömben! Két gyerekkel vagyok egyedül , lassan 4 éve, de egy percét sem bántam meg! Sajnálom a sok hezitálót, biztos sok dolog lehet, ami visszatartja őket, de ha ezt a fajta nyugalmat megízlelnék, nem lenne kérdés merre tovább!

38. gerlemama (válaszként erre: 37. - F08844d0fd)
2013. jan. 15. 16:57
Szia, ha segít tapasztalatból mondom,inkább egyedül mint egy rossz kapcsolatban. Nehéznek nehéz, anyagilag. De az érzelmi oldalát nézve inkább kevesebb pénz mint veszekedés, hazudozás, stb. Nekem a családom sokat segít. Remélem melletted is áll valaki. Szólj ha segíthetek.
2013. jan. 15. 16:42
Sziasztok! Jár erre valaki? Én lassan egyedül álló leszek. Biztos nehéz lesz, de ha tudnátok most milyen életem van. Akkor legalább tunám, hogy a gyerekeimért és magamért küzdök. Nem tudom, hogy merre induljak. Az olyanokból már van sok, hogy nem így kellett volna, ráértél volna még, stb. Ezzel nem jutok előrébb. De tudom, hogy lehet jobb csak meg kell találnom a megoldást.
2012. aug. 31. 14:17

Sziasztok!


Én olyan megbízható,korrekt,nehéz helyzetben lévő édesanyákat keresek akik egyedül nevelik gyermeküket és szívesen bérelnének egy hasonló helyzetben lévő anyukával közösen lakást vagy esetleg egyedül maradtak gyermekükkel és van kiadó szobájuk :)Hátha egymást segítve könnyebben boldogulunk :))S.O.S!!!Várom jelentkezésetek !


Köszönettel : Tamás Viktória (0630-853-81-33,t.vikusz83@citromail.hu)

35. Crystea (válaszként erre: 12. - E4838aa63b)
2012. ápr. 18. 00:49
Szia!Ismerős a helyzeted és tudom pontosan mit élhettél át.Nekem is az elmúlt idő maga volt a pokol.Az ex párommal majdnem 3 éve voltunk együtt és majdnem biztos voltam benne hogy egész végig csalt egy közös ismerössel akibe gyerekkora óta szerelmes volt csak az akadály az volt hogy férjnél volt a csaj..Többször rákérdeztem van e köztük valami de a válasz mindig a" nincs"volt.A csajt is megkérdeztem ő is tiltakozott nagyon mondván hogy a párom az ő szemében egy kölyök és különben sincs pénze.Mert akkoriban munkanélküli volt az ex.Közben kiderült hogy terhes vagyok hát az exem mondanom sem kell azt akarta vetessem el,de én közöltem hogy 32éves vagyok erre vártam egész életemben.A terhességem alatt többször kikapcsolta a telefonját.félnapokra eltűnt azt sem tudtam merre van.Ha meg együtt voltunk dugdosta a telefonját. Sejtettem hogy ebből szétvállás lesz.Főleg mikor közölte ő ezt a gyereket nem akarta és csak addig lesz velem míg megszületik.Na később megszületett a lányom.Onnantól még 2 hónapot még együtt voltunk,mikor a csaj nővére kitálalt hogy igen csalt a párom a hugával.Besokaltam és közöltem vele hogy befejeztük egymással.Egy percig sem harcolt a családjáért.HÁT ELMENT!Időközben a csaj elvált a férjétől az exem meg azonnal összeköltözött vele,én meg ott maradtam egyedül egy 2hónapos babával.Azóta kb. 1,5 év telt el, a lányom 18 hónapos az apjának néha eszébe jut főleg ha dicsekedni kell vele mert tiszta apja a kislány.Most már mondhatjuk kezdek lelkileg helyre jönni de még nem sz igazi,még mindig bánt a dolog. De az hogy látom a kislányomat nap mint nap fejlődni mindennap vele kelni és feküdni minden fájdalmat kárpótol.Elégtétel arra hogy az apuka mindenről lemarad.
2011. febr. 19. 15:40
Sziasztok ha van köztetek jó szándékú ember kérem segítsen már nekem.Két gyermekemet egyedül nevelem,Jelenleg kisfiammal kórházban vagyunk miután kiderült hogy addig míg édesapjával élt őt nevelőanyja folyamatosan bántalmazta Ügyünk bíróságon viszont az életem romokba hever,kisfiam állandó felügyeletet igényel mivel öngyilkos akart lenni.Dolgozni nem tudok mellette.így egyre nehezebb helyzetbe kerülök élelmiszer problémákkal küzdöm.hová fordulhatnánk családsegítőn és gyámügyön kivűl?
33. 2ed619333f (válaszként erre: 32. - FarkasKlaudia)
2010. okt. 30. 20:12

Ha csak simán nem adod át a határozat ellenére, akkor feljelenthet..

Én azt ajánlom menj el a családsegítő és gyermekjóléti szolgálathoz, mondd el mi a helyzet, aztán valószínűleg részt fog venni a kisfiad, vagy mindkettő egy játékos gyermekpszichiátriai felmérésen, és ha indokoltnak látják, akkor ők ha jól tudom a gyámügyhöz küldenek (bár ez nem biztos, de megmondják mit kell tenni vagy hová kell menni a kapott papirokkal, de lehet még valaki el is megy veled), és láthatás megvonás is lehet belőle..stbstb..magyarul az első lépés a családsegítő és gyermekjóléti szolgálat..onnan tovább majd ők mondják.:)

2010. okt. 30. 12:53

Sziasztok!

Új vagyok még itt, de remélem sikerül hamar barátokra lelnem. Az életem nagyon rosszul sült el, 2 pici fiúcskával maradtam magamra. Az apjuk az elmúlt hónapok során teljesen kifordult magából, mostmár 1 éve, hogy teljesen különvagyunk. Állandóan gyámüggyel fenyegetőzik, el akarja venni őket. Gyámügyi határozat van a láthatásról, miszerint a nagyobbikat, aki 3és fél éves, 2hetente elviheti, de viszont hetente idejöhet, mert a kicsit csak itt láthatja. De november 30tól már elvihetné a kicsit is. A gyámügy teljesen az ő pártján áll, meg sem hallják szinte, ami ellene szól. Őt nem a gyerekek érdeklik, nem is foglalkozik velük, csak engem akar bosszantani minden alkalommal. Ügyvédnél is jártam már, de sajnos még mindig nem vagyok tisztában mindennel. Mit tehetnék, hogy ne vihesse el őket?? Nem bánik jól velük, nem tud rájuk odafigyelni, koszosan, sárosan hozza haza őket minden alkalommal. A kicsi fél tőle, hisz alig ismeri. Milyen bajom származhat abból, ha a határozat ellenére nem adom ki a gyerekeket neki?? A nagyobbik teljesen "idegroncs" amióta újra feltűnt az apjuk. 3és fél évesen bepisil, összeszorított fogakkal beszél, én magam is alig értem meg néha. Csikorgatja a fogait és minden feszültségét az öccsén vezeti le, üti vágja. Mindenért az apa felbukkanása a felelős, mert semmi más változás nem történt az életünkben. Kérlek adjatok tanácsot, hogyan lehetne őt távol tartani?? Köszönöm előre is.

2010. szept. 1. 10:06
Sziasztok van valaki köztetek aki Kiskunmajsán él?
2010. aug. 24. 19:19
sziasztok én is egyedül nevelem a lánykámat halmozottan sérült
2010. ápr. 26. 21:54

Hali!

Móni vagyok,egyedül nevelem a négy gyerköcömet.Brigi 10,Bence 8,Dávid 5 és Anna 2,5 éves.Május elején lesz 1 éve,hogy elváltam.

2010. ápr. 23. 21:51
Akkor ez nem nyert. Mert a kisfiam még most lett négy éves, én meg xs-s méret...
27. egérhajszoló (válaszként erre: 26. - Egérhajszoló)
2010. ápr. 23. 21:16
az anyuka pedig xles méretet hord
26. egérhajszoló (válaszként erre: 25. - 2ed619333f)
2010. ápr. 23. 21:15
a fiúk:13,10 és 8 évesek a lányok pedig 5évesek
25. 2ed619333f (válaszként erre: 24. - Egérhajszoló)
2010. ápr. 21. 22:25
Mennyi idősek a gyerekek? És melyik milyen nemű? Épp nemrég szedtem össze a kinőtt ruháit a kisfiamnak, és azokat amúgy is a vörös kereszthez szoktam bevinni, meg a magaméit is, amiket nem hordok már, de én is gyerekméretet hordok, vagy max xs-eset.
2010. ápr. 21. 19:18
sziasztok,lenne egy hatalmas kérésém most a barátnőm számára.Egyedül neveli 5 gyermekét albérletben.A pénz amit kap vísítva fedezi a kiadásaikat nagyon sokat nélkülöznek.Arra gondoltam hogy megkérdezném ,háha van valaki aki tudna nekik bármiben segíteni.élelmiszer ruhanemű játékok vagy bármi ami nem okoz problémát
23. 2ed619333f (válaszként erre: 15. - Egérhajszoló)
2010. ápr. 20. 09:43

Az én kisfiamnak öt hónapig tartott mire feldolgozta a dolgokat. Szinte a szivem szakadt meg érte. Ő nem pisilt be, de reggelente az oviban keservesen sirt, hogy ott hagyom...fogösszeszoritva, sajgó szivvel hagytam ott mindig. Igaz nálunk apuci is tömte a gyerek fejét...ez is közrejátszott.

Azt hiszem most kamatoztathattam azt a tudást, hogy én is apa nélkül nőttem fel, és tudtam nagyjából azt, hogy nekem anno mire lett volna szükségem. Igaz, az enyém meghalt, és talán szerencsésebb ez a helyzet, mert a fiam apja rendszeresen viszi magához. De rengeteg munkám, türelmem és odafigyelésem van abban, hogy decemberben az óvónők azt mondták, hogy mostmár teljesen kiegyensúlyozott a fiam..Meg persze nekik sem győzök elég hálás lenni, mert nagyon odafigyeltek rá. De igy is sokszor gyomorösszeszoritva várom haza a kisfiamat egy egy apás hétvége után, hogy vajon mennyit ártott a kis lelkének egy egy elejtett mondata.:) De lassan felfogja, hogy apuci bármit mond, nem azt tapasztalja:)

22. Crystall (válaszként erre: 20. - 2ed619333f)
2010. ápr. 20. 09:41
Örülök neki és boldog anyukának boldog lesz a gyermeke is:-))
21. Crystall (válaszként erre: 17. - E4838aa63b)
2010. ápr. 20. 09:39
Igen, nekem is nagy gond, hogy bár apukám tényleg mindenben próbálja helyettesiteni az apa szerepét ö azért mégiscsak nagypapa. És ahogy nö a gyerek egyre inkább látom rajta, hogy igényelné a férfit (korban hozzám illöt) mert ugye én focizok söt még horgászok is vele de az nem ugyanaz. Viszont a szeretetet megkapja és ezzel hacsak kicsit is de egyensúlyozni próbálom a dolgot, mert mit tanult volna egy nem megfelelö apától akit sajnos én választottam, ráadásul aki engem tényleg évekig szeretett honnan tudhattam volna elöre, hogy ekkorát fog változni? Na de nem nézek már vissza és próbálom a maximumot kihozni a jelenlegi helyzetünkböl is:)
20. 2ed619333f (válaszként erre: 16. - Crystall)
2010. ápr. 20. 09:34
Az első mondatod azért nekünk kis gyerekes anyukáknak, hatalmas reménysugár ám:))) Köszi, azóta még jobban vigyorgok, mint alapjáraton:))
2010. ápr. 20. 09:32
Bár nekem már van új párom, de nem költöztem vele még össze. Az is benne van ebben, hogy azért nem, mert először be akarom magamnak bizonyitani, hogy nekem igenis megy egyedül a gyerekkel. 4 éves a kisfiam. Nehéz, piszok nehéz a megélhetés, és nem mondom, hogy a párom nem segit, de igyekszem anyagilag is biztos lábakra állni. Segitségem nem igazán van a gyerek mellé, de én igy is boldog vagyok maximálisan:)
18. Crystall (válaszként erre: 15. - Egérhajszoló)
2010. ápr. 20. 09:31
Szia! Bár én nem vagyok pszichológus de majdnem biztos, hogy lelki eredetü a kislányod problémája és szerintem nem akar töled elszakadni még arra az idöre sem amit az oviban tölt ezért jár gyakran pisilni, hogy ne induljatok el, kell neki a biztonságérzet amit te nyújtasz neki, gondolom megviselte öt is valamilyen szinten a válás és igy reagálja le. Biztositsd öt arról, hogy nagyon szereted és soha nem fogod öt elhagyni az oviba is pl. ebéd vagy alvás után mindig mész érte és addig te is dolgozol, hogy legyen pénzetek amin aztán megtudjátok venni az ételt meg pl. néha kaphat apró ajándékot. Hirtelen igy ennyi jutott az eszembe ha nem javulna a helyzet talán egy szakemberrel lehetne róla beszélni (nem tudom milyen dokihoz vitted el). De remélem csak átmeneti a probléma:-)
17. e4838aa63b (válaszként erre: 16. - Crystall)
2010. ápr. 20. 09:29

Ezzel maximálisan egyet értek!

A fiam - csonka családban ugyan - de boldogan nő fel.

Az, hogy az apja olyan, amilyen, nem minket minősít, egyes-egyedül őt magát.

Mondtak már nekem sokan, sok mindent.

De akkor is tartom magam ahhoz, hogy ha a fiam odanő, és kíváncsi lesz az apjára, majd megkeresi.

Én nem erőltetem.

Csak rossz, hogy nincs egy apaképe... még ha csak 2hetente látná is :(

2010. ápr. 20. 09:23
Sziasztok! Nekem már lassan 11 éves lesz a fiam és azért idövel mindig könnyebb lesz a helyzet (gondolok itt elsösorban munka, szabadidö mivel egyre inkább lehet "felnötesebb" a program) de szüleim segitsége nélkül nem hiszem, hogy boldogultam volna az elmúlt években, gyerektartást kb 2 éve végképp nem kapok addig is forintra átszámitva kb. 8 ezret ha itt-ott kaptam, szóval voltak brutálisan nehéz idöszakok (is) de még mindig jobb volt igy ketten boldogan, nyugodtan mint idegeskedve egy nem müködö házasságban.
2010. ápr. 20. 09:05

Sziasztok csatlakozom hozzátok,mert én is egyedül nevelem a kislányom ráadásul albérletben de sokkal boldogabbak vagyunk rémséges életünk volt.Viszont lenne kérdésem is hátha tud valaki segiteni mit tegyek.

ellkell mondanom hogy nagyon sok mindenenmentünk keresztül aminek a következménye az lett hogy kislányom aki most öt éves pisilési problémáival küzdünk.szeptember óta járunk oviba nem szivesen jár,de jó lenne ha megszokná mert munkát kellene találni.mostmár ott tartunk hogy szinte két percenként jár pisilni ,emiatt nem tudunk intenziven oviba menni, kértünk orvosi segitséget hogy kiderüljön mi a baja a pici lányomnak.

mert valami bántja.De nekem nem mondja el

Tudna valaki tanácsot adni mit tegyek mert mostmár azt érzem zsarol is a lányom akkor is pisilni akar ha nem kell csak ne menjünk oviba

14. ef7cce6019 (válaszként erre: 13. - Skate77)
2010. ápr. 20. 09:01
Ne haragudj, nem akartalak megbántani! Teljesen igazad van, így is lehet boldog az ember, számomra a gyerek a legfontosabb, már ő boldogságot jelent egyedül, de valóban szülőkkel-gyerekekkel kerek a boldogság.
13. skate77 (válaszként erre: 10. - Ef7cce6019)
2010. ápr. 20. 08:48
Én nem mondtam, hogy nem vagyok boldog, mert az vagyok, csak szerintem akármennyire is, be kell vallani, hogy azért az élet nem így kerek. Hasonló a kerekhez, meg öröm, hogy egyedül is megy, de akkor sem a tutiezerszázalékos.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook