Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy szuperanyuka napja fórum

Egy szuperanyuka napja (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. dec. 12. 06:29

"Reggelre már tényleg azt hittem, hogy Stepfordban vagyok."



:DDDD



Nagy vagy! :)

7. *HoldViola* (válaszként erre: 1. - 51f3cb471d)
2014. dec. 12. 06:17
Ez durva! :) Én irigy vagyok!!
6. Kilimcs (válaszként erre: 4. - Nikletty)
2014. dec. 12. 06:03

en dolgozom is... akar ket hetig is prezentalom. a szuperanyusagot .. 3 nap... reg latott vendeg.... ugyan, meg. legkevesbe megjatszos embereknek is kirakat. foleg ha szeretik aki jon. mert egyszeruen szeretnek jol vendegul latni :).


de ha nincs senki.... a gyerekek is masmilyenek ha nincs vendeg... oh, edes illuziok amikkel a topikindito ir :)


amugy anyukasagban az a nagy csapda a maximalistaknak, hogy vagy megertik hogy nem minden rajtuk mulik mert a gyerek is egy masik ember (aki joesetben onallo, vagy szemelxiseg lesz) vagy egy vegelathatatlan harc az el nen erheto maximumert, mert itt nem csak rajtuk mulik. es sokszor javitasi lehetoseg sincs

2014. dec. 12. 05:57
S ki hozta haza a két evest?
2014. dec. 12. 05:54

Dolgozik eme szuperanyu?

Mert ha nem szerintem kivitelezhető hisz akkor jut is ideje energiaja erre, h valaki mennyire sminkes stb megszokas kerdese mert az ilyen kepes ezert igen fel vagy egy oraval előbb kelni. En meg inkabb tovább alszom, nincs mukormom meg ilyesmi mert ilyen neveltetest kaptam. Van egy kislanyom, dolgozol, s szerintem nalunk rend van s ő is magatol helyere teszi a cipőt ez csak szoktatas kerdese, mar az elején igy szokja meg ez a természetes neko nem szabad mindig elramolni a gyerek utan hanem minel többször egYütt pakolni el

3. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - 51f3cb471d)
2014. dec. 12. 01:13

Azt mondom, ezt tapasztalni "kell" ....

en bazi sokaig nem akartam gyereket, aztan jott az ember, akit a mai napig imadok es azt ereztem, most mar minden a helyen van, gyerkoc is johet!

Amiket most veghez viszek, tenyleg sosem hittem vna magamrol, pedig voltak strapas munkahelyeim :)

Gyerkoccel minden mas!!!! Szembeszomszedhoz mindennap jon a kajaszallito, atakritono es a 2 nagymama felvaltva. Enezek nelkul is remelkul megvok, szereti tudni a ferjem, mit eszik, a takaritast pedig en felugyelem, oke van, robotporszi, szaritogep, mosogatogep,+ egyeb haverok, de akad tennivalo boven....

A Szuperanyuka hol kerul kepbe ? :)

Vhol minden anya szuperanya es vhol minden anya "caranya"

2014. dec. 12. 00:41
Legyél az, én sosem voltam, nem is akartam. Nem ragyog minden, padlóról nem leht enni, de 2 doboz legot össze lehet szedni, amit együtt raktunk ki.
2014. dec. 12. 00:35
Nincs gyerekem, a közeljövőben nem is tervezem. Ettől függetlenül megközelítőleg tudom milyen megterhelő fizikailag és lelkileg. (Dolgoztam bejárónőként egy 3 gyerekes családnál, ahol a szülők sz@rt se csináltak egész nap így tényleg az én nyakamba szakadt(majdnem) minden.) Szeretek a tökéletességre törekedni, javítani a dolgokon, "felturbózni" őket. A recepjeimet is tökéletesítem, a lakásunkat is csinosítgatom, a munkámban is a maximumot adom, a tanulmányaimban és a kinézetemben szintúgy. Nade összefér e a maximalizmus az anyasággal? Helyesbítve a kérdést: megy e a kettő egyszerre. Kizártnak tartottam. Én aki, ha 10 perce megyek le a bolba tejért is fél orát sminkelek,volt,hogy kócosan, karikás szemekkel állítottam be reggel az említett családhoz, mert nem volt időm kialudni magam. Hát a minap volt szerencsém megfigyelni milyen is egy mindig tiptop, csinos, jól főző anyuka. A döbbenet pluszba, hogy még nyugodt és kedves e mellet. Unokabátyám feleségéről van szó. Eddig nem láttam bele az életükbe, most náluk vendégeskedtem 3 napot.Előre leszögezem van takarítónöjük, aki heti 1x leporol, felporszívóz, úgy, hogy felszedi a szőnyegeket és ugyanígy felmos, de 3 gyerekkel való foglalkozás még akkor is lestrapálja az embert, ha valaki letörölgeti a polcokat, így gondolom a legtöbb nagycsaládosnak nem ez a legnagyobb problémája. Viszont szigorúan ő most és vasal ötükre. Tehát megérkeztünk a reptérre, unokabátyám jött ki elénk. A ház 4 szintes(garázs szintje, nappali, konyha stb szintje, hálószobák, vendégszobák) A ház alapterülete úgy 300 nm, ez 4 emelettel megszorozva. Megérkezünk, mosolygós, szépen sminkelt, rendezett hajú, nagyon csinos nő fogadott minket, akinek 3 gyerek után van olyan alakja, mint nekem 12 év sport után(gének? ki tudja). Bemutatkozott, elkérte a kabátjainkat, megmutatta a szobáinkat és itallal kínált minket. A legkisebb 10 hónapos gyerek, mászik, tesz vesz. Anyuka egyik szeme itt, másik ott, közben megjegyzi, hogy bocs,a kupiért. A kupi az az 1 db díszpárna volt, aminek a csücske nem volt síkszimmetrikus a többiével. Meg is igazította, ahogy odaadta az üdítőket. Minden az élén, minden a helyén. Hazajött a két nagyobbik gyerek, megjegyezte, hogy normalerweise ő megy értük, de milyen udvariatlan lenne, ha háziasszony létére itt hagyná a vendégeket. Tehát még, figyelmes, udvarias is. Szépen levették a cipőiket,és betették a szekénybe, még a 2 éves is. Persze meg lehet nekik tanítani, de én kevés olyan anyukával találkoztam, akinek erre türemle vagy ideje van. Udavariasan bemutatkoztak, majd átöltöztek itthoniba. Játszani szigorúan csak a gyerekszobában és a kertben lehet, a nappali nem erre való, utána meg el kell pakolni a játékokat. A vacsora természetesen tökéletes volt, gyönyörűen tálalva, hozzá való borral. Az egész nagy 7 fogásos vacsorának nyoma nem volt a konyhában. A konyha makulátlan vot. A szennyest is gyorsan eltűntette. Csak lestem. Masnap hajnalban felriadtam, mert rosszat álmodtam. Le akartam menni a konyhába inni valamit. Erre az anyuka mar fent van, tréningruhában. Kérdezem hova megy. Hát ő reggelente eljár kocogni(reggel=hajnali fél 5). Én azt se tudtam.volna megmondani mi a nevem, mert éjfélig fent voltunk, beszelgettünk(ő is). Ittam, visszafeküdtem. Reggelre már tényleg azt hittem, hogy Stepfordban vagyok. Anyuka ismét makulátlan, haja, sminke tökéletes, gyerekek felöltöztetve, reggelinek megterítve, a gyerekeknek még mondta, hogy ezt ide tedd stb. Aztan a nagy gyerek odajött csillogó szemekkel, hogy ő terített meg nézzem meg. Azt hittem megzabálom. A reggeli tökéletes, konyhában patika rend. Délután már nem bírtam tovább és rákérteztem. Hogy csinálod? Nem tudja, sokan kérdezik tőke, de nem tudja. Csak úgy jön,zsigerből. De nem vagy fáradt? De sokszor az, de ez az ára, hogy minden egyszerre menjen és ő imádja. Nézegettem a képeket a falon. Amikor még csak 1 vagy 2 gyerekük volt, akkor is tökéletesen nézett ki. A gyerekek sincsenek elhanyagolva. Nagyon okosak a korukhoz képest, türelmsek velük mindketten. Pár hónapja azon keseregtem, hogy kezdő háziasszonyként mennyire hulla vagyok ehez meg ahoz erre tessék. Nem vagyok irigy. :) inkább döbbent.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook