Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy fiatal felnőtt ember, aki történetesen nő, hogy teheti... fórum

Egy fiatal felnőtt ember, aki történetesen nő, hogy teheti... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
28. tumbo2 (válaszként erre: 26. - Bichi)
2023. okt. 6. 09:40
nekem ugyan nincs jó alakom,bár a koromhoz képest?a rövid gatyát nem szeretem,mert vékony a lábam.de,hogy negyven fokban ne viselhessek pántos ruhát,mert az már nem illik.akinek nem tetszik,ne nézze.
27. Channa* (válaszként erre: 26. - Bichi)
2023. okt. 6. 07:06
Az illem szerint, szülés után burkában kellene járnunk;)
26. Bichi
2023. okt. 6. 06:43

Egyébként meg kinek mi a sértés, a nyáron mentem látogatóba a kórházba a nagymamámhoz, én is már túl vagyok az 50-en, és két vénasszony ült a folyosón, mikor mentem el, és az egyik rám nézett és mondja a másiknak, "nézd meg ez is hogy néz ki, nem tud rendesen felöltözni", mert 40 fokban nem volt rajtam más mint egy ujjatlan felső egy sorttal. Hozzátenném jobb alakom van, mint a mai 20 éveseknek, szóval nem riogattam vele senkit.

Nem voltam rest visszafordulni, hogy árulja már el, hogy mi van rajtam, ami nem felel meg, és mindkettő lapított mint sz.r a fűben, hogy ők nem mondtak ilyet, még annyi sem volt a vénasszonyokban, hogy felvállalják amit mondanak, pedig tették ezt olyan hangosan, hogy zengett a folyosó, gondolom mindkettő süket volt kissé...

Ennyit a tiszteletről, ami az időseket megileti, szerintem nem illet meg senkit semmi, amíg ki nem érdemli...

Mivel eleve ideges voltam

25. Bichi (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 6. 06:35

Szóval akkor "csak" hallgatózol a portádon? :DDDDDDDD

Egyébként nem úgy tűnik, hogy lenyeled, ha még akkor is ezen pörögsz, ha nem rólad van szó, és igazából pont semmi közöd az egészhez.

És még mindig semmi köze a sértegetéshez a 40 év korkülönbséghez....

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Violet18)
2023. okt. 5. 22:16
Nem rólam van szó, mar írtam.:) De az amit te mondtál exmaminak, az még szerintem belefér. Annyira nem sértő. Ilyeneket én is mondtam a nagyanyámnak. Bár, ő is rendre besérült tőle. Az idősebbek már érzékenyebben reagálnak mindenre. Egy fiatal könnyebben túllép rajta. De mindenki megöregszik egyszer. Én csak azt remélem egyszer majd ez a nőszemély is megkapja valakitől ugyanezeket a szavakat. Aztan lesz ideje gondolkodni rajta majd abban a 10-20 évben, ami még hátra van neki.
2023. okt. 5. 22:07
Jah, nem számít a kor, de az előzmény igen. Lehet te sértetted meg előbb és észre se vetted....
2023. okt. 5. 22:06
Mindig is imádtam ex-anyósomat, tiszteltem, sose akartam bántani, de egyszer annyira felidegesített a hülyeségével és nem bírtam ki h ne mondjam ki hangosan h ne sajnáltassa már magát megint, nem kell játszani az áldozatot 😅 sztem az igazság volt szerinte meg sértegetés 🤷‍♀️🤦‍♀️ ki mit lát bele....azóta nem beszélünk, igaz ex is lett 🙈
2023. okt. 5. 21:14
Szerintem mindegy ebben az esetben az előzmény. Két ember összeveszett valamin. Az egyik hozta fel az érveit, normalis hangnemben az adott elmérgesedett helyzettől függetlenül, míg a másik aki már nem talált ész érveket, úgy zárta a mondandóját, hogy akaszd fel magad, vén qrva! Hisztérikus hangon. :D Legalabb 40 év van közöttük. Sose tudnék így beszélni senkivel, még ha kihoz a sodromból akkor se. Itt mind a két fél sérül. Az is kimondja meg az is aki mondja. Mert lehet később lenyugszik az illető, aztan rajon hogy túlzásba vitte, de akkor mar késő. A kimondott szavaknak ereje van. Nem rólam vsn szó, egyébként. Én lenyelem. Tök hideggé tett már az élet. Immunis lettem az ilyen dolgokra, de rossz hallani, hogy azt bántják meg aki fontos neked. Aki viszont tökre érzékeny az ilyen dolgokra. De ő se szólt vissza semmi sértőt, csak elküldte az illetőt a portájáról. A sértés házhoz jött. Csak zárni kell azt a fránya kaput.
20. Amaunet (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 5. 18:43
Nem, nem mindegy az előzmény. Gondolom, nem csak úgy jött szembe az utcán és qrvázott. Valamivel elérted nála.
19. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 5. 18:41

A tisztelet minden embertársukat megilleti, míg nem ad okot arra, hogy ne tiszteljük.

Régen úgy tanították tiszteletre a gyerekeket, hogy kapták a nyaklevest - példával kellene.

18. tumbo2 (válaszként erre: 9. - 3066f49f9a)
2023. okt. 5. 13:36
én nem tegezek senkik, aki fiatal.még az óvodás is jó reggelt köszön,jó reggelt.
2023. okt. 5. 13:31
Én úgy érzem, megit keveri valaki a tiszteletet az udvariassággal.
16. Ghost👻 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 5. 13:17

Azèrt kell tisztelni,mert idősebb??

Ugyan már!

Azt ki kell èrdemelni!

15. simple
2023. okt. 5. 12:10
Senkit sem tisztelek a kora miatt. A viselkedése alapján viszont igen, lehet akárhány éves.
14. csemár (válaszként erre: 13. - 55Judit)
2023. okt. 5. 09:44

Megértettem!


Köszönöm a helyreigazítást!

13. 55Judit (válaszként erre: 12. - Csemár)
2023. okt. 5. 09:42
Arról pont nem írtam hogy mindent. Ellenkezőleg! De most nem a mindenről társalogtunk.
12. csemár (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2023. okt. 5. 09:21

Hja, persze, az intelligenciaszint mindent megmagyaráz.


Ugyan már, ne nevettess!

11. Bichi (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 5. 09:18

Van ebben a hozzászólásban némi ellentét. Ha nem te vagy, akinek mondták, honnan tudod, hogy soha nem mondott neki semmi durvát.

Az meg hogy az előzmény mindegy, az sem túl reális, biztos van lehetne olyan előzmény, amire sokan ezt mondanák.

Azt sem értem, hogy még családtagnak sem mondanál ilyet? Miért nekik csúnyábbat lehet mondani, mint egy idegennek? Én pont fordítva gondolom

Na ez a fiatal kontra idős meg aztán végképp kiveri nálam a biztosítékot, bár közel sem vagyok fiatal, és sokkal inkább azt tapasztalom, hogy nálam pont az idősek azok, akik a koruk lévén azt hiszik előjogaik vannak, rendszeresen összenézünk az üzletekben is a férjemmel, hogy "és még a fiatalokra mondják, hogy bunkók..."

Szóval bőven érdemelsz kukoricát :DDDDDD

10. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 5. 08:59

Tisztelet annak, kit tisztelet illet!


Azzal szemben akit nem tudunk tisztelni mert semmi olyan tulajdonsága nincs amiért lehetne, rajtunk múlik, az intelligencia szintünkön, hogy hogyan nyilvánulunk meg irányában. Az intelligencia pedig nem tanítható. 80%-ban öröklődik mint a haj, szem és a bőr szín, 20%-ban egyéni. A gondolkodásmódot lehet változtatni, de az intelligencia olyan amilyen.

Egy mérhetetlenül bunkó ember képtelen intelligens módon viselkedni, viszont egy intelligens tud nagyon bunó is lennei ha akar.😀

9. 3066f49f9a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 5. 08:52
Nem is tudom... Az idősebbek miért tiszteletlenek a fiatalokkal szemben? Letegeznek, magas lóról beszélnek, nem vesznek komolyan...
8. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 5. 08:28

Erre nem lehet sem ,,nem bajt,,sem kukoricát nyomni.

Vagy legalábbis én nem tettem.

Általában tudni kell viselkedni egymással ,,mindegy hogy gyerek ,fiatal vagy idős.

Az idős is kiboríthat úgy ,hogy kitéped a hajad és akkor a tisztelet úgy száll el mint a sóhaj.

Tehát nem tiszteletből,vagy kora okán, nem ordítod le a fejét.

2023. okt. 5. 08:02

Szerintem a kukorica annak szól, hogy egy fiatal tisztelje az idősebbet. Régen ez volt a kötelező. De ma már a fiatalok nem azt tisztelik, aki öregebb, hanem azt, aki megérdemli.

Amit írsz, hogy valaki egyáltalán így nyilvánul meg másról, más probléma. Szerintem ne azért ne mondjon ilyet, mert a másik idősebb, hanem úgy alapjában véve disztingválja magát az ember. Egy jó érzésű, intelligens, civilizált személy szofisztikáltabban fejezi ki magát még akkor is, ha jogos a sérelme. Azt is fontos szem előtt tartani, hogy egy ilyen megnyilvánulás mindig azt minősíti, aki mondja, nem pedig azt, akire mondja.

6. Channa* (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 5. 07:55

Az előzmény egy kicsit sem mindegy!

Bár nézeteltérést nem így intézünk, de fontos lenne tudni, hogy miért kaptad ezt a jelzőt.

Csak úgy, nem szokás le vénk.vázni valakit.


Egyébként lehetsz rá büszke. Van az a kor, amikor a ku.rvázás, már dicséretnek számít;)

5. csemár (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 5. 06:38

A felületességnek szól, mégpedig az ítélkezőid részéről, akik

- először is: "megállapították", hogy ez tényleg nem egy "jó" vallomás;

- másodjára pedig azt is "megállapították", hogy nincs igazad, amikor "vádaskodsz" egy fiatal felnőtt tiszteletlen viselkedése miatt.


Ráadásul pedig ott a lényeg: tényleg nagyon-nagyon sok a neveletlen fiatal, s az valóban kétségbeejtő, hogy vannak köztük, akik még büszkék is erre.

2023. okt. 4. 23:57
Bár, most hogy újraolvastam, ez nem is egy jó vallomás. Én térdepeljek kukoricára? Miért? Nem tettem semmit. :D Pedig tenni kellett volna. :/ Vagy annak szól a kukorica, hogy túl sokat csalódok emberekben?
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Margareta)
2023. okt. 4. 23:52
De olyat mondani valakinek hogy vén krva meg akasztaná fel magát. Tökmindegy mi volt az előzmény. Nem állnak közeli-rokoni viszonyban egymással. De ő sose mondott a kiscsajnak semmi durvát sose. Jelzőkkel se illette. Pedig ezek utan megérdemelné. De én még családtagnak se mondanék ilyet, ahol azert gyakrabban kiborul a bili. Ezen kattogok már egy ideje. Rohadtul idegesít a dolog. Tényleg, hova fajult ez a világ? És még idősekkel dolgozik az illető. Vicc! Ott nincs semmi pályaalkalmassági vizsga?
2023. okt. 4. 23:25
Szerintem a tisztelet nem az életkoron múlik. Bár nem tudom, hogy mi a háttérsztori, de nem minden az, hogy ki mikor született. Véleményem szerint, először mindenkinek meg kellene adnia a kölcsönös tiszteletet a másik irányába. Aztán érdem szerint. Nyilván nem leszek tisztelettudó egy olyan emberrel szemben, aki velem sem az, kortól függetlenül. De mint említettem az első a tisztelet, utána ha a másik is úgy viselkedett ahogy, akkor már nem jár csak azért mert előbb született meg. Szerintem igen hibás elgondolás sok embertől az, hogy azért, mert idősebb, megtehet bármit, őt akkor is tisztelni kell. Kedves vallomás írója, kérlek ne vedd magadra a szavaimat! Nem rád értettem, hanem úgy nagy általánosságban. Egyébként sajnos egyet kell értsek. Nagyon sok ember nincs tisztában azzal mi is az a tisztelet. Nagyon elkorcsult már a világ, nincsenek határok.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook