Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy elmebeteg bűntetlenül támadhat? fórum

Egy elmebeteg bűntetlenül támadhat? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
59. Deni plus (válaszként erre: 57. - 4244093cd0)
2012. aug. 14. 10:55
Valaki felzaklatta,teljesen normálisan reagál :))
58. 4244093cd0 (válaszként erre: 56. - Csgybzs)
2012. aug. 14. 10:49

Oké,akkor valószínűleg félre értettem amit írtál:))

Bocs:)

57. 4244093cd0 (válaszként erre: 54. - Deni plus)
2012. aug. 14. 10:47

Nem a fórum kííróra írtam...olvass vissza:))

Igen ő jól oldotta meg és ügyes volt.

De gondolom a trauma nem múlik el nyomtalanul,és jó ezt kibeszélnie.

Ha ledob a ló,újra fel kell ülni rá azonnal,különben soha nem fog lovagolni ...:))

56. csgybzs (válaszként erre: 55. - 4244093cd0)
2012. aug. 14. 10:45

Az már tényleg nem jó, de azért erről szó sincs. :D

Jesszusom... :D


Járok én mindenhova, csak autóval.. :P

55. 4244093cd0 (válaszként erre: 51. - Csgybzs)
2012. aug. 14. 10:44

Én sem tartom jó felfogásnak azt sem.:))

Az én felfogásom az,hogy akkor kezeljünk egy problémát,stresszhelyzetet,traumát,amikor megtörténik.

Igen vannak rossz emberek,igen van ,hogy rosszkor vagyunk rossz helyen ,igen óvatosnak kell lennünk...stb....de ha a hétköznapjainkat határozzák meg másokkal történt események ,és ha az emiatt kialakult félelmeink gátakat szabnak a mindennapjainkban ,akkor az nagyon nem jó,és az rólunk szól ,nem a lehetséges veszély fennállásáról.

54. Deni plus (válaszként erre: 52. - 4244093cd0)
2012. aug. 14. 10:41
Hívta a rendőrséget ezt olvastam,ügyesen oldotta meg !Mégis mit lehet még neki tenni?Ügyes volt!:))
53. csgybzs (válaszként erre: 52. - 4244093cd0)
2012. aug. 14. 10:40

Na és vajon honnan olvastad? Mert nem írtam történetet? De, velem is történt már 1-2 "apróbb" eset.

Az pedig, hogy nem szeretek olyan emberekkel egy légtérben lenni, akik mosdatlanok, koszosak, büdösek, zajosak és agyilag zoknik, az nem fóbia, csak ha megtehetem, hogy elkerülöm őket, akkor megteszem. Ennyi.

Nem tudom, hogy eltérő vélemény vagy más életfelfogás esetén miért kell betegséget belemagyarázni az emberbe.

52. 4244093cd0 (válaszként erre: 50. - Air)
2012. aug. 14. 10:37

Vele ha jól olvastam egyszer sem.

De fél,és a buszra sem mer szállni egyedül.Ez pedig vezethet odáig is ,hogy a lakásából nem mer majd kilépni...

51. csgybzs (válaszként erre: 49. - 4244093cd0)
2012. aug. 14. 10:35

De, bizonyos területeken kell(ene) félelemben élni és sokkal több mindent kell(ene) tenni a közbiztonságért, az emberek általános jó közérzetéért.

Nyilván amiről nem tudunk az nem fáj. A hozzád hasonló felfogású emberek miatt nem történik soha semmi érdemi változás. "velem úgy sem történik meg", "túlzás", "nincs is ilyen".....

Nem tartom jó felfogásnak.

50. air (válaszként erre: 49. - 4244093cd0)
2012. aug. 14. 10:31
Nem kell, inkább statisztikát készíteni :))Hányszor fordult ez elő vele életében ?Talán 1-2 alakalom !
49. 4244093cd0 (válaszként erre: 47. - Csgybzs)
2012. aug. 14. 10:28

Azért nem kell félelemben élni,vagy paranoiásnak lenni ,mert régen is "annyi minden szörnyűség" történt .

Óvatosság körültekintés jó,de "tájékozódni" szörnyűségek után kutatva,hogy igazolni lehessen a félelmedet,amik meghatározzák a mindennapjaidat,az már beteges paranoia.

48. 0a84e34983 (válaszként erre: 47. - Csgybzs)
2012. aug. 14. 10:22
Igen,és ez mind a közvetlen családommal történt.Épp most készülünk postára a gyerekekkel,és azt mondják félnek elindulni,nehogy megint történjen valami.De a rendőr szerint túlreagálom....
47. csgybzs (válaszként erre: 45. - 0a84e34983)
2012. aug. 14. 10:06

Elképesztő. És mennyi ilyen van. És a javát még csak le sem közlik sehol. Szélsőséges pártok oldalain vagy magánemberek blogjain lehet szinte csak tájékozódni, de ott sem rendesen, mert ott meg a másik véglet van.


Nagyon óvatosnak kell lenni, körültekintőnek, mást nem tehetsz.

Ötletem sincs, hogy mikorra és milyen változás várható....

46. 0a84e34983 (válaszként erre: 43. - 4244093cd0)
2012. aug. 14. 10:04
Szerintem is ő a legnagyobb felelős a dologban,mert ilyen embert nem viszünk emberek közé.A barátnőm mondta,hogy valószínűleg ugyan ezek voltak az Árk..-ban,és ott meg a csávó rugdosta meg ütötte a kirakatokat,meg szitkozódott.Ők is kisbabával voltak,és eléggé megijedtek,mert látszott a csávón,hogy agresszív,és nem százas.
45. 0a84e34983 (válaszként erre: 41. - Csgybzs)
2012. aug. 14. 09:59
Egyébként sajnos a mi családunkkal is történt mostanában több ijesztő eset.Én futni voltam,és egy mutogatóssal találkoztam,anyukám elment a boltba,és körbevették ilyen roma utcai árusok,és megfélemlítéssel kényszerítették arra,hogy minden vackot megvegyen tőlük,most meg ez a buszos ügy.....Jól mondod,forrong a világ,és rettegek,hogy a gyermekeim ebben a világban lesznek,tinik,kamaszok.Hogy engedem el majd őket szórakozni,vagy akárhova,mikor még a buszon is előfordul ilyen.
44. csgybzs (válaszként erre: 42. - 0a84e34983)
2012. aug. 14. 09:56

Sajnos ez várható. A "nem jövünk amíg nem folyik vér"... stb stb.... milyen jó, hogy a mi pénzünkből nem védenek meg minket.

Ahogy azt a devecseri családot sem. Nekem most ilyen szempontból van tele a rendőrökkel a micsodám.... Megverték/támadták a családot (romák), majd a feljelentő magyar család lett elmarasztalva és feljelentve... vagy a vidéki falu, ahol lopták tőlük a terményeket a földrők, és este a gazdák összeálltak és "járőröztek", majd fel lettek jelentve félelemkeltésért.... nincs már az embernek ma Mo-n joga, csak kötelessége.


Az önvédelmi eszközöknek meg nézz utána, biztos van róla lista a neten, hogy mit tarthatsz magadnál. De szerintem akár egy kisméretű deo, vagy hajlakk is megfelelhet szembefújásnak...


De, ezt találtam így elsőre:


[link]

43. 4244093cd0 (válaszként erre: 42. - 0a84e34983)
2012. aug. 14. 09:54

Szerintem ,ebben az esetben az igazi felelős az a személy volt,aki vigyázni rá volt ott.

Rosszul végezte a munkáját.Ha következményeket akartok,vagy felelősségre vonni valakit,akkor szerintem őt kellene megkeresnetek,mert ő hibázott.

42. 0a84e34983 (válaszként erre: 41. - Csgybzs)
2012. aug. 14. 09:51
Nem tudom milyen önvédelmi eszköz engedélyezett?De valahogy úgy jött ki ez az egész,ha mondjuk én megütöttem volna,engem elvittek volna a rendőrök,mert "szegény" nem méri fel mit csinál,mert beteg.Férjem azt mondta ha ő ott lett volna letépte volna a fejét.Mondtam is neki,hogy téged persze leültettek volna,de ez az állat fojtogatta tesómat,és szabadon távozhatott.Még én jöttem ki úgy az esetből,hogy diszkriminatív vagyok.Nem tudom elfogadni,hogy meg is fojthatta volna tesóm,vagy a gyerekeket akik velünk voltak,és megúszta volna annyival,hogy nem beszámítható.
41. csgybzs (válaszként erre: 37. - 0a84e34983)
2012. aug. 14. 09:17

Azt hiszem öt éve közlekedtem együl bármilyen tömegközlekedési eszközön utoljára egyedül. Azóta csak autó, vagy van velem valaki. Idén már villamosoztam 1-2 alkalommal a férjemmel, de valahogy iszonyodtam az egésztől...


Mindenképpen tarts magadnál valamilyen önvédelmi eszközt és ha időd/tárcád/energiád engedi valamilyen önvédelmi sport alapfogásait is megtanulhatnád.

Pont a Bándy Katás ügy után volt egy ilyen 4-5 perces videó, hogy támadás esetén mit kell csinálni... jó tippek voltak benne, bár nem tudom, hogy ilyen szituban végül tudja-e használni az ember.


Jó környéken lakom, de még itt is vannak elmeroggyantak. 3 lépcsőházzal arrébb egy gyűjtögető hapi lakik, kiköltözött a parkba egy padra, ott van minden cumója és a kukákból gyűjtöget. Ki tudja, ő mikor fog bekattanni.... aztán a rengeteg alkeszról meg kiszabadult elmebajosról nem is beszélve.

Meg eleve nagyon forrong a világ. Rengeteg gyilkosság, öngyilkosság, testi bántalmazás történik, sok kilátástalan életű ember van, akik már pengeélen táncolnak.

40. 0a84e34983 (válaszként erre: 38. - 4244093cd0)
2012. aug. 14. 09:14
Gondolkoztam rajta,hogy valóban rövid idő alatt zajlott le az egész,és én álltam ott mellettük közvetlen,és oda tudtam rögtön lépni.Állt mellettem egy srác,ő mondta,hogy épp ő is segíteni akart,de látta,hogy sikerült nekem megoldani.
39. 0a84e34983 (válaszként erre: 36. - Mazsinka)
2012. aug. 14. 09:12
Kérdeztem tesómat,hogy mit érzett abban a pillanatban,amikor a csávó elkapta,és azt mondja semmit,furcsa de semmit.Utána fogta fel,mi is történt,de akkor sokkot kapott.
2012. aug. 14. 09:10

:((

Nem semmi élmény lehetett.


Azért a többi ember védelmében annyit,hogy ezek olyan hirtelen történnek,hogy sokszor nem is esik le a tantusz ,hogy mi is történik valójában,főleg ha nem sikongat valaki ,vagy nem kiabál segítségért.

37. 0a84e34983 (válaszként erre: 35. - Csgybzs)
2012. aug. 14. 09:10
Komolyan mondom,meg sem fordult a fejemben,hogy ilyen történhet egy buszon.Nekünk muszáj buszoznunk ha a belvárosba be akarok menni ügyet intézni,de ezek után nem tudom,hogy merek felszállni.Szegény tesóm meg minden nap busszal jár dolgozni.Pénteken pedig indulunk Békés megyébe,meglátogatni a családot,vonattal.
36. Mazsinka (válaszként erre: 34. - 0a84e34983)
2012. aug. 14. 09:02

Igen, hirtelen nagyon megijedtem, de akkor még azt az időszakom éltem, mint mindenki más, hogy nem féltem semmitől, és bele sem gondoltam, mi történhetett volna.

Most rosszabb visszagondolni.

2012. aug. 14. 09:02

A férjem mindig megmosolyogja, hogy nem vagyok hajlandó tömegközlekedni és ahogy beszállok az utóba magamra zárom az ajtót.

Iszonyúan parázom az ilyen idiótáktól... :S

Tegnap két ilyen brutális hírt olvastam, egy nőt megkéseltek a vonaton, egy másik férfi autójába pedig a piros lámpánál belőtt egy motoros fegyverrel....

Pár éve olvastam egy "jósló" könyvet, a mostani időszakra vetülve, állítólag isteni sugallatra készült. Egy mondat már akkor is azóta is erősen meghatározza a gondolataimat: "ne menj tömegbe, vonulj el a belső szobádba és találd meg a békét, kerüld el a tömegeket vonzó eseményeket"


Na persze közlekedni muszáj, de én már alig merek kimenni az utcára.. olyan alakok vannak... :S

34. 0a84e34983 (válaszként erre: 33. - Mazsinka)
2012. aug. 14. 08:57
Úristen!!!Ez is szörnyű lehetett!És neked sem segített senki....Még jó,hogy a barátnőid nem ijedtek meg!!!
33. Mazsinka (válaszként erre: 1. - 0a84e34983)
2012. aug. 14. 08:48
Én tini koromban úszkáltam egy nyáron a Tiszán a barátnőimmel, voltak sokan, nemcsak mi. Hülyéskedtünk. Egyszer egy 40 év körüli behemót fickó beugrott a vízbe, mögém került, majd elkezdett fojtogatni, lehúzni, minden ok nélkül. Rámtelepedett, akér meg is fulladhattam volna. Az ugyanolyan védtelen barátnőim kergették el, a többiek, akik a parton nézték, semmit sem csináltak. Volt ott orvos, ez-az, komoly, érett gondolkodású idősebbek is. A férfi nem volt ép. Pár évre rá hallottam, hogy felkötötte magát.
32. 0a84e34983 (válaszként erre: 31. - Jstefan)
2012. aug. 14. 08:32
Nem is tűnt fel,hogy valami baja lenne ennek az embernek.Napszemüvegben volt,és őszintén szólva nem is figyeltem fel rá addig a pillanatig.Felszálltunk a buszra a gyerekekkel,és kinyitottuk az ablakot,mert semmi levegő nem volt.Aztán tesóm neki háttal megállt.Gondolkoztunk rajta mi váltotta ezt ki belőle,én arra jutottam,hogy tesóm megtetszett neki,mert rángatta a fejét a saját feje fele,mintha meg akarná csókolni,vagy ilyesmi.Aztán ahogy én elrántottam onnan,elkezdett leginkább engem szidni,hogy "Légy átkozott",ezt mondogatta egyfolytában,meg hogy"rib..c,rib..c".
31. jstefan (válaszként erre: 1. - 0a84e34983)
2012. aug. 13. 21:51
Szerezz be paprika spray-t, és önvédelemből nyomd a szemébe akkor leblokkol,mert senkire nem számíthatsz csak önmagadra.Ha az új önvédelmi törvény hatályba lép akkor megvédheted magad törvényesen.Az elmebeteget valami felbőszítette azt is gondold végig hogy mi volt a kiváltó ok ami miatt támadott,lehet hogy nevettetek és ránéztetek , és azt hihette hogy kinevetitek, mert szerencsétekre csak folytogatott nem szúrt.Ezért kell beszerezni önvédelmi eszközt,és az elmebeteg jelenlétében visszafogottan viselkedni, nem ránézni ha látszik egy emberen hogy zavartan viselkedik.Az önvédelemnél is vigyázni kell hogy a támadó ha lehet életben maradjon.
30. 0a84e34983 (válaszként erre: 29. - Bajella)
2012. aug. 13. 17:48
Nagyon vicces!!!Pfff
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook