Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egészséges életmód: fogyjunk így! - Egy egészségfejlesztő elmélkedései fórum

Egészséges életmód: fogyjunk így! - Egy egészségfejlesztő elmélkedései (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. jan. 23. 08:58

Tegnapi menüm:


Reggeli: 2 sz. teljes kiörlésű kenyér + padlizsánkrém (saját készítés, ősszel fagyasztottam le)

Tízórai: sárgarépaturmix (szimplán sárgarépa, 2 db. és kész)

Ebéd: zöldségleves

Uzsi: még maradt a tegnap előtti gyümölcsös turmixomból, annak a végét ittam meg

Vacsi: 2 db. sült pipicomb savanyúubival


Bűnöm: délelőtt a szomszéd asszony sütit sütött, sütiből nem ettem, de egy kocka tortabevonót lenyeltem! Viszont az sovány csoki, bár van benne némi cukor! Viszont más cukrosat nem ettem!


A kávét régen én is ittam mézzel... már el is felejtettem! :o) Nagyon jó úgy!

A méz meg tele van értékes cuccokkal! :D

26. Sziporka83 (válaszként erre: 22. - Nissi)
2012. jan. 23. 08:52

A gyógyszer abbahagyása nem jár fogyással, mert utána nincs, ami kivonja a szervezetből a vizet!

118 kg.-ról, ha zsírról lenne szó, tényleg könnyebb lenne fogyni 10 kilót, mint 80-ról, de itt nálam nem erről szól sajnos a dolog! Egyébként lefogytam már UGYANÍGY 89-re, csak visszaállították a gyógyszeremet és visszahíztam, tehát leadtam én már egyszer majd 30 kg-ot...!

Másodrészt nem ez volt az első napom, hanem évek óta így élek és igen, néha be-be csúszik egy-egy baki, mint a kenyeres vacsora is! Node hazudik az, aki azt mondja, hogy soha nem szegi meg elveit, csak mert jól esik! Ha ez havonta, két havonta fordul elő, akkor semmi gond nincs vele! Hazug lennék, ha nem írtam volna le tisztességesen az aznapi menümet!

Az olajban sült dolgok egészségtelen egy ponton túl, ebben is igazad van! De ez hozzátartozik a fentebb leírtakhoz!

A tej viszont nagyon egészséges! Van benne cukor, de erre a mennyiségre aztán már tényleg szüksége van a szervezetnek, pláne, ha cukrot egyáltalán nem fogyaszt valaki! Nem túl sok minden tud glükózzá alakulni....! A zsírtartalomra oda kell figyelni, node ha valaki csak és kizárólag zsírmentesen él, akkor a zsírban oldódó vitaminok nem tudnak felszívódni, akkor az már egyáltalán nem tartozik az egészséges táplálkozás kategóriájába!

A mesterséges édesítőszerek kevésbé egészségtelenek, mint maga a cukor!

A zöldség pedig nem alapja az egészséges étrendnek, merthogy a gabonafélék jelentik azt, emiatt szajkózom a kenyeret is! Nézz meg egy táplálkozási piramist!

Nem mentegetőzök, csak megcáfolom amiket írtál, jogosan!

Nem az a lényeg elsősorban, hogy fogyjon az ember az én szemszögemből, hanem az, hogy egészséges legyen, meghosszabbítva ezzel az életet! A fogyás az egészséges táplálkozás velejárója, ami természetesen szintén növeli a várható életkort és a csökkenti az ápolási napok számát!

25. Sziporka83 (válaszként erre: 21. - G_eszter)
2012. jan. 23. 08:41

Ebben teljesen igazad van! Csak nem ismerek olyan embert, aki nem fogyókúrázik és mégsem eszik kenyeret! Sokan tényleg amiatt buknak bele, mert a kenyér hiányzik! Megpróbálják pótolni, de vagy előbb, vagy utóbb visszatérnek a normál lisztes kenyérhez és itt már elbukik a dolog...!

Ezért is írtam, hogy elhagyni nem kell, csak meg kell nézni, hogy miből áll!

Egyébként lakótársam ment el vásárolni tegnap és nem lelt teljes kiörlésű kenyeret nekem... vett Graham kenyeret... meglestem az összetevőit: egyből a sima liszttel indít, Graham liszt 4%-ban van benne...! Mutattam neki és el volt hűlve, mondta, hogy nem hitte volna...! Úgyhogy most nálam is olyan kenyér van, amire húzgálom a szám! :D De legalább segíteni akart a drága! :o)

2012. jan. 22. 20:57

édesítőnek én hol mézet használok, hol agavé szirupot mostanában, de mindenből keveset és ritkán...meg kell tanulni megszeretni pl a kávét édesítés nélkül, a teát stb.


kenyérkérdés: Nissi, mit eszel ami gabona és nem kenéyr? mivel váltottad ki? én hamletet eszek és barna kenyeret....te?

23. Mandarin Tangó (válaszként erre: 20. - Sziporka83)
2012. jan. 22. 20:38

Javaslom a netes cégeket, rengeteg opció van, és a pikkpakk pontokra olcsón kiviszik.


Ma mit ettél, leírod?

22. Nissi
2012. jan. 22. 20:24

Szia


Nem akarlak megbántani, de te mindent csinálsz csak nem egészségesen táplálkozol. Az igaz hogy fogytál de ez azért van mert elhagytad a gyógyszerek szedését, amiktöl meghiztál, tehát kezd visszaállni az egyensuly a szervezetedben. Nem a fogyókurádtól fogysz. Es, nem rossz indulatból mondom, de 118kg ból sokkal könnyebb leadni 10kgt mind mondjuk 80ból.

Azonkivül a saját elveiddel is ellentmondasz. Azt irod nem szabad elhagyni a kenyeret de inkább délelött kell enni, teljesen egyetértek, erre elsö nap már kenyeret vacsorázál. Azonkivül minden ami olajban sült nem egészséges, lásd bundás kenyér, igaz valóban nagyon finom :)

A tej, én is nagyon szeretem és meg tudnék inni egy litert naponta, de igen is hizlal, tehát oda kell figyelni a zsirtartalomra legyen 1,5%os+ a tejben is van cukor, tejcukor, ami szintén hizlal és egyre többen allergiások rá.

Minden mesterséges édesitöszer egészségtelen, akar ilyen, akár olyan.

Es egy szem zöldség, salátaféle nem volt az étrendedben ami alapnak kéne lennie.

Ez az én amatör véleményem.

21. g_eszter (válaszként erre: 20. - Sziporka83)
2012. jan. 22. 19:42

Szerintem meg a ciklamát alapú édesítő nem tartozik az egészséges életmódban, ez ütötte meg a szemem, amikor olvastam a fórumodat. Azt hittem, hogy tényleg ilyen dolgokról fogsz írni.

Ki lehetne váltani természetes, egészséges dolgokkal is.


Mellesleg visszaterve még valami: nem szabad elhagyni a kenyeret, ez kicsit sarkított így. Nagyon régóta nem eszem kenyeret, mégse hiányzik. Ja, hogy helyette reggel más gabonákat eszek, az más. Gabona nem egyelő a kenyérrel.

2012. jan. 22. 15:15

Ciklamát és szacharin alapút használok jelenleg, mert csak ilyet kaptam és még bioboltban sem volt természetes alapú nálunk, de arra fogok rátérni!

Epidemiológia emberi kísértelek bizonyítják, hogy aki betartja az édesítők címkéjén található korlátokat és nem hektóliterszámra issza, akkor nem karcinogén, tehát nem rákkeltő! A múlt század közepén készítettek állatkísérleteket ezekkel a szerekkel, ott hólyagrákra utaló jeleket találtak! DE! Az állatkísérletek alatt nem emberi fogyasztásra alkalmas mennyiséget kapnak a jószágok, hanem jóval nagyobb dózist, esetenként akkorát, amennyit egyetlen ember sem tud elfogyasztani belőle egész élete során! Mindezek ellenére emberi kísérletekre bocsájtották a szert! Ha egy szer alkalmas emberi kísérletekre (ez a gyógyszerekkel is így van), akkor ott már nagy gond nem igazán szokott lenni, mert addigra több ezer kísérleten estek át ezek a termékek! Ennek a szabályozását LEHETETLEN kijátszani!

Tudom, az interneten más kering ezekről, de ne felejtsük el, hogy marketingdús világban élünk! Természetes, hogy egyes gyártók le akarják húzni egymást!

Én nyugodt szívvel csepegtetem a reggeli kávémba is!

19. g_eszter (válaszként erre: 7. - Sziporka83)
2012. jan. 21. 21:55
Édesítő? Mégis milyen alapú édesítő?
2012. jan. 21. 17:52

Szteroid mellékhatásaként mindent roncsol a szervezetben! Májat, vesét, szivet... mindent! + visszatartja a vizet és kimossa a csontokból a kálciumot! Akármit csinál az ember, de szó szerint akármit, hízik! Nekem úgymond szerencsém volt, mert 7 hónap alatt "csak" 48 kg. jött rám! Viszont volt olyan sorstársam, aki 70-80 kg.-ot hízott egyetlen év leforgása alatt!

Hiába a torna, a sok természetes tápanyag, hízik az ember tőle!

Node életmentő gyógyszer, úgyhogy ami muszáj, az muszáj! Utána legalább van ideje az embernek helyrerakni magát néhány évtized alatt és nem az ibolyát szagolja alulról! :D


Ti milyen módszerrel próbáltok- próbáltatok már fogyni? Kinek mi a sztorija?

17. Mandarin Tangó (válaszként erre: 15. - Sziporka83)
2012. jan. 21. 17:44
Értem, nem vagyok képben a szteroid mellékhatásaival, nem értettem, minek a tej ekkora mennyiségben, de vettem. Meg a székelykáposztát is.
16. Sziporka83 (válaszként erre: 13. - Mandarin Tangó)
2012. jan. 21. 17:39

A székelykáposzta pedig 120 kalória 1 tányérral! Ez nem sok!

Hatalmas C-vitamin bomba, laktat és pörgeti az emésztést is! Annyi hús pedig kell naponta a szervezetnek!

15. Sziporka83 (válaszként erre: 13. - Mandarin Tangó)
2012. jan. 21. 17:37

Fél liter/ nap, nem napi 1 liter tej, nekem ennyire van szükségem! A szteroid kivonja a csontokból a kálciumot, amit pótolnom kell! Majd 8 fogam ment rá a szteroidkúrára! És olyan iszonyatosan kívánja a szervezetem, mint más a nikotint! Az enyémet - tej szempontjából - mondhatjuk egyedi esetnek is és mégsem! Mert ha én ekkora tejmennyiség mellett is fogyok folyamatosan, akkor csak nem hízlal az a fránya tej annyira... nomeg annyi kálcium és fehérje nincs is igazán másban, amivel pótolhatnánk!


A kenyér és a muffin teljes kiőrlésű és akárhol is hallod, hogy a szénhidrátra nincs szükség a szervezetnek, akkor azzal ne is foglalkozz! Tényleg nézz meg egy táplálékpiramist! Sokkal kevesebb zöldséget-gyümölcsöt ír elő, mint gabonaféléket! Csak a minőség a nem mindegy!

Fogyni így is fogyok, folyamatosan, node nem 3 hónap alatt akarok leadni 30 kg.-ot, nem ez a cél! Hanem az, hogy egészségesen éljek és így álljon helyre a súlyom! Így, ha beáll majd a megfelelő szintre a mérleg, akkor tuti, hogy nem fogom visszahízni, mert nem sanyargatom a testem + könnyebben élem meg a dolgokat, mint más! Finomakat eszem, egészséges dolgokat, amiket meghálál a szervezetem! Így hosszabbítom meg évekkel a életem!

Sokan azt mondják, hogy nem szabad magvas cuccokat enni, merthogy hízlalnak.... ez tény... pl. a sós mogyoró... de ott is a só hízlal, mert megköti a vizet! Ha valaki hetente elmajszol egy marék naprát, vagy mogyorót sótlanul, akkor az már nemhogy elviselhető, node az olaj miatt nagyon jó is a szervezetnek!

2012. jan. 21. 17:29

Nem rossz a Graham sem, nem azt mondom!

Az teljes kiörlés jellegű lisztből készül!

Ha ténylegesen teljes kiörlésű, akkor az tökéletes! Csaképp néhány hónapja megálltam a Tescoban a kenyereknél! A legtöbb Grahamre rá volt írva, hogy teljes kiörlésű jellegű - az összetevőket megnézve viszont volt, ami csak 12-30 %-os tartalmazta, a többi fehér liszt volt! Ami teljes kiőrlésűnek volt írva, az viszont az is volt!

Én a Tesco light teljes kiőrlésű kenyeret veszem szinte mindig, most csak azért van magvas, mert nem jutottam el a Tescoig! Jó hülyének nézhettek annó, mikor majd fél órát nézegettem a kenyereket! Volt, ami 3x annyiba került, mint a Tesco-s, viszont összetételileg, hozzávalóilag, sőt tápanyag-szénhidrát és zsírsavak tekintetében is ugyanaz volt! Csaképp a márkát akarták megfizettetni velem!

Ez olyan, mint a Nestle Fitness gabonapehely! Ezen is elidőztem vagy 10 percet...! Ő, ha jól rémlik 350 grammos és majd 900 forint! A Cerbona teljes kiőrlésű gabonapehely 500 grammos és 510 forint! És kapaszkodjatok meg! A tápanyagtáblázata szinte ugyanaz! Én azóta csak azt veszem! Fele annyi pénzért kapok 2x akkora mennyiségű ugyanolyan tápértékű cuccost! Akinek meg nem elég édes, édesítse folyékony édesítővel... néhány cseppet néha én is teszek a tejcsijébe!

Visszatérve... ha jól megnézed a Graham kenyér összetevőjét és ténylegesen az van benne, ami kell, akkor rendben van! Csak néhány éve nagyon rákaptak a fogyókúrázók, a marketingesek meg vérszemet kaptak... ráírják, hogy az, csaképp ötöd annyi értékes összetevő sincs benne, mint amennyi kéne! A teljes kiőrlésűnek is vannak buktatói, de saját tapasztalatom szerint nem ennyi...!

13. Mandarin Tangó (válaszként erre: 12. - Sziporka83)
2012. jan. 21. 17:20
De 1 liter tej az rengeteg felesleges kalória. Mindegy, te vagy a szakember. De emellé még székelykáposzta meg kenyér meg muffin, ez már nem fogyókúra. Szerintem. Laikus szerint.
2012. jan. 21. 17:18

A tejről mindig mást mondanak, ezt már unják a tanárok is a suliban, de ők sem tudnak mást mondani!

Én, ha nem iszok meg 2 nap alatt legalább 1 liter tejet, akkor szó szerint hiányzik! Soha nem néztem, hogy azt reggel, vagy este iszom-e!

A zsírtartalmát sem lesem igazán, sőt, leginkább házi tejet szoktam venni! Olcsóbb (129 forint literje) és finomabb! Tudom, hogy nem a legdiétásabb dolog a világon, node valamennyi zsír kell a szervezetnek, mert a zsírban oldódó vitaminok máshogy nem tudnak felszívódni!

Szénchidrátot nem jó este, mert ha már nem mozgunk, akkor elraktározza a szervezet jobb időkre, sajnos!

11. Habospite (válaszként erre: 5. - Sziporka83)
2012. jan. 21. 17:16
A Graham miért nem jó?
10. Mandarin Tangó (válaszként erre: 9. - Sziporka83)
2012. jan. 21. 17:13
Hajrá! Remek mozgásforma.
2012. jan. 21. 17:12

Végül is ettem husit is, tejterméket is, zöldséget és gyümölcsöt is, szénhidrát is megvolt a jobbik fajtából... egyetlen dolgot hiányoltam, átnézve a dolgokat és ez a fehérje... emiatt és a cukor iránti vágyam motivál a ma esti vacsihoz! :D

Összességében úgy ettem, hogy egyáltalán nem voltam éhes és értékes tápanyagokhoz juttattam a szervezetemet!

Meg is van ám az eredménye! Úgy ülök most a gép előtt, hogy hihetetlen energia van bennem, majd szét vet! Szinte táncolhatnékom van! :D

8. Mandarin Tangó (válaszként erre: 7. - Sziporka83)
2012. jan. 21. 17:10
Én úgy tudtam, hogy a tej nem tesz jót este (mucus), erről ezek szerint ti mást tanultatok.
2012. jan. 21. 17:07

Tegnap


Reggeli: 2 sz. bundáskenyér

Tízórai: 1 Könnyű és finom epres joghurt

Ebéd: székelykáposzta (eredeti recept 5 dkg. zsírral indít... nah ez kimarad :D sovány disznócomb, leszedem az utolsó gramm hájat is róla, kevés olaj, hagyma, káposzta... a káposzta nagyon jó C-vitamin forrás, és pörgeti az emésztést, megvolt nekem is a hatása)

Uzsonna: 1 narancs

Vacsi: 1 sz. teljes kiörlésű kenyér tejcsivel


Ma


Reggeli: 1 sz. teljes kiörlésű kenyér tejjel

Tízórai: 1 db. teljes kiörlésű liszttel és édesítővel általam készített csokismuffin (a caoki étcsoki, ami kevesebb cukrot tartalmaz.... ez által a muffin által kiéltem az édesség iránti vágyam is és megvolt a szénhidrát mennyiségem is, a jófajtából)

Ebéd: 1 tányér tegnapi székelykáposzta maradéka :D

Uzsonna: 1 narancs + 3 nagyon kicsi alma + 2 dl. tej által készített turmix

Vettem a héten 3 cserép fűszernövényt és azokkal ízesítettem a turmixot, isteni lett! Rozmarint, bazsalikom, petrezselyem! 600 forint 1 cserép ilyesfajta gaz! DE! 1 cs. szárított fűszer 150-300 forint között van, amiből havonta elhasználok legalább egyet, mert fűszeresen főzök! Ha nagyon elszámolom magam, akkor is fél év alatt behozza a növény az árát! Nem beszélve arról, hogy ez nincs agyonszárítva, friss és hihetetlenül jó illata van a konyhában tőlük és jól is néznek ki! A pupillám is kitágult, amikor először használtam őket, hihetetlenül nagy a különbség az ételekben... gondoltam, hogy másabb lesz, de ennyire másra nem számítottam!

Venni szeretnék még néhányat... kakukkfű... citromfű.... oregánó... ilyesmiket!


Vacsi: fehérjeturmix tejjel


A fehérjeturmixról annyit, hogy ritkán iszom! Elvileg ki lehetne ütni vele 1-2 étkezést akár naponta is! Én Rossmann márkájút vettem, 1800 forint egyetlen doboz! Átszámolva 4-6 napra lenne elég egy!Hahh, kérem, én ennyit nem vagyok hajlandó költeni rá és nem is hiszem - mint már írtam előzőleg is - hogy a szintetikus anyagok jók lennének!

DE! Kb. másfél hónap alatt fogyott el az előző adag is! 2 ok miatt jó csak! Az egyik, hogy édes, de elvileg nem hízlal, tehát az édesség utáni vágy kiiktatható vele! Nekem sajnos, mielőtt megjönne, nagy késztetést érzek a cukor iránt, ezzel szoktam leküzdeni, hogy ne kezdjek el palacsintát sütni! :D

A másik, hogy néha érzem, hogy kevés fehérjét fogyasztok és ezzel rásegítek picit + serkenti az emésztést!

Tehát én nem ajánlom úgy, mint ahogy a dobozon van, hogy folyamatosan, minden reggelit és vacsit üssön ki vele az ember, de hetente-másfél hetente 1-1 vacsit pótolok vele én is! Ma jött el a napja! :D

2012. jan. 21. 16:53
Szia, tetszik, amiket írsz, hasonlóan vélekedek. Leírod, hogy miket ettél ma és tegnap. Csak hogy lássam, te hogy csinálod. :)
2012. jan. 21. 16:40
Aláírom, ezt már sok helyen hallhattátok, node mindenki azt mondja, hogy jó a Durum tészta és a Graham! De nem jó! Nem a szénchidrát mennyiségét kell lényegesen csökkenteni, hanem a minőségét! A durum tészta ugyanannyi nálunk, mint a teljes kiörlésű...! De mégis klasszisokkal másabb hatása van a teljes kiörlésű dolgoknak!
2012. jan. 21. 16:35

Örülök én is Neked, Nektek! :o)


Minden nap én is azon töprengek, hogy hogyan is lehetne megszabadulni ténylegesen úgy a kilóktól, hogy az ember ne sorvadjon el, hanem tele legyen energiával és azt érezze, hogy napról napra egészségesebb, ahogy tűnnek el a kilók!

Sajnos akárhonnan is nézzük a dolgot, halandók vagyunk! Nem mindegy, hogy hogyan éljük le ezt a kis időt, illetve törekednünk kell arra, hogy sokáig szeretteinkkel maradhassunk, úgy hogy ne ápolni kelljen idővel minket, hanem aktív családi életet élhessünk, mert ez az élet értelme... szerintem!


A gyógyszerek, gyógyhatású készítményeknek szerény véleményem szerint több a buktatójuk, mint az előnyük!

1, ami hatna is valamit, az drága - havi szinten, amit az ember rákölt, inkább költse kondibérletre, vagy zöldségre-gyümölcsre (téli időszakban drágábbak a növények, de ha belegondolok, hogy havonta akár 15-20.000 forintot is elkölt a nép gyógyfogyibogyóra, abból már megvan a havi vitamin adag is)

2, akárhogy is írják esetlegesen, hogy maga a termék CSAK természetes alapanyagokból készült - én ebben is kételkedem! Valamivel csak kapszula-gyógyszer formára kell azt alakítani és nem hiszem, hogy kötőanyagért a természethez nyúlnának...!

3, MINDEN ilyen terméknek van mellékhatása - viszont a tornának-zöldségnek-gyümölcsnek nincs!

4, aki ezek által akar fogyni, annak még senki nem mondta el igazán, hogy hogyan is lehet olcsón egészségesen élni... aki pedig egészségesen él, annak nincs túlsúlya!

5, az egészséges táplálkozáshoz nem csak a répaevés tartozik! Megmondom őszintén, amikor letetették velem a szteroidot 118 kg. voltam! Megeszem a székelykáposztát is malacka combjából (+ hozzáadott zsír nélkül, mivel inkább olajjal csinálom) és mégis fogytam!


Nem szabad elhagyni a kenyeret sem például! Amelyik fogyókúra ezt írja elő, az erősen téved! Gondoljunk csak bele! Nézzünk egy táplálékpiramist! (Légyszi keressetek gyorsan egyet a neten, mert valami miatt nekem nem engedi, hogy beszúrjak egyet!)

Itt is az látszik, hogy a táplálékunk legnagyobb részét a gabonafélékből kell nyernünk! Miért? Mert az agy csak és kizárólag ebből nyeri azokat az értékes tápanyagokat, amikkel működni képes! Ha ezeket megvonjuk, akkor lelassulunk, letompulunk, hosszabbnak érezzük a napokat, fáradékonyabbak leszünk! Elkezdünk enni, jobban érezzük magunkat és vége is a fogyókúrának! Nah itt buknak el sokat!

Nem szabad elhagyni a kenyeret, csak át kell gondolni, hogy milyet veszünk és mennyi eszünk belőle, illetve, hogy mikor! Fehér kenyérből 3 szelettel bevacsorázni gáz! Nem hiszek a Graham kenyérben sem!

Én teljes kiörlésű kenyeret veszek, most pl. hétmagvas változata van itthon! Naponta úgy 2-3 szeletet eszek belőle, még a dél előtt folyamán, inkább reggelire! Ott kettőt! Ha az ebédem olyan, akkor eszek hozzá még egyet!

Ha az árát nézem, elég drágának mondható! 260 forint körül van egy fél kilós! DE!!! Ez a fél kiló 1 hétre elég! Ennyi idő a szavatossága is, gondolom nem hiába! A teljes kiörlésű lisztje hamarabb kerül a szervezet által felhasználásra, a beleket jobban tisztítja, az agyat jobban pörgeti, úgy, hogy tovább is éberebb az ember! Nem telít el, DE nem is lesz az ember 3 óra múlva farkaséhes, mint a simalisztes kenyértől! Tehát akár honnan nézem, anyagilag jobban megéri ilyet venni, még ha úgy tűnik is, hogy drágább kilója!

Jobban laktat, nem lesz az ember hamar éhes tőle, felpörgeti az agyat, anyagcserét és kíméli a pénztárcát is!


Hirtelen most ez jutott eszembe! :D

2012. jan. 21. 16:27
Én is kíváncsi vagyok. Minden hasznos tanácsot elfogadok :)
2012. jan. 21. 16:14

én kifejezetten kíváncsi vagyok erre az egészre, hiszen elkeseredésében, vagy egy kezdeti seggberúgásként sokan fordulnak csodaszerekhez, én is megtettem már, most nem szeretném... szeretném tudni hogyan működök, szeretném ha magamért fogynék le és úgy, hogy az nekem legyen hosszabb távon jó, nem hirtelen lefogyni rengeteget hogy másoknak leessen az álla.


nagyon jó, hogy itt vagy:)

2012. jan. 21. 16:08

Halihó!


28 éves vagyok, 107 kg. ! Sajnos szteroidot kellett szednem, így jött rám közel 50 kg. ! Egészségügyi szervező az első diplomám, jelenleg népegészségügy mesterképzés végzős hallgatója vagyok, egészségfejlesztés szakirányon! Tanultam belgyógyászatot, fertőző- és nem fertőző betegségekről, volt egészségfejlesztés gyakorlata tantárgyam és táplálkozástan is. . . és még sorolhatnám!

Tehát jóval nagyobb a belelátásom ebben a témában, mint néhány laikusnak! Ezt a tudást viszont szeretném arra fordítani, hogy segítsek másoknak! Hiszen erre tettem fel az életem, miért ne tehetném meg ezt akár egy nyilvános fórumon keresztül is!

Úgy gondolom, hogy egészségfejlesztőként nem állhatok neki koplalni, egészségtelenül fogyni is ciki lenne számomra!

Úgy gondoltam, hogy a tanulmányaimból merítek ihletet az egészséges életmód kialakításához! Ezúton mutatnám meg, hogy hogyan is csinálom én, mit tanítottak nekem szakemberek, professzorok és ha valaki kedvet kap, tartson velem!

Igyekszem majd odafigyelni mindenre, amit csak egészségfejlesztőként tanítottak nekem. . . ! Nem hagyatkozom majd semmilyen interneten található tudományos háttérrel nem rendelkező, de marketing fogásokban bővelkedő cikkekre!

Anyagilag nem vagyok elszállva, sőt, egyáltalán nem, így nem is szeretnék majd drága kajákat készíteni!


Ha mindezek után valaki kedvet kap ahhoz, hogy meglesse, hogyan is alakítja az életét egy szakember, az tartson velem, szeretettel várok mindenkit! Ha valakinek kérdése lenne, szívesen fogadom! Sok hülyeséget olvasok a interneten, nagyon sok diétázót csalnak bele csapdába anyagilag, vagy forgatják bele olyan fogyókúrákba, amivel hiányt szenved a szervezet! Ezáltal hiába fogy valaki, hosszú távon kárt okoz a szervezetének és így a várható élettartama is jelentősen csökken! Ha belegondolunk, éveket vehetünk el az életünkből 1-1 rossz döntéssel, amivel esetleg hónapokig próbálkozunk!

Egy szó, mint száz, várok mindenkit, én igyekszem minden nap feljönni és meglesni, ki kíváncsi Rám! :o)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook