Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egészséges életmód: fogyjunk így! - Egy egészségfejlesztő elmélkedései fórum

Egészséges életmód: fogyjunk így! - Egy egészségfejlesztő elmélkedései (beszélgetős fórum)


1 2 3
57. Sziporka83 (válaszként erre: 55. - Missmonroe)
2012. jan. 27. 18:42

A legjobb anyagcsere gyorsítók, amiket télen is lehet kapni az az alma, kivi, uborka! Én úgy vettem észre magamon, hogy a turmixolt gyümölcsök nagyon hatnak nekem!

Illetve reggelente megiszom egy nagy pohár citromos vizet, illetve a zöld tea, ami hat! Mindenképpen igyál több folyadékot és fogyassz több rostos kaját... zöldséget, gyümölcsöt, teljes kiőrlésű dolgokat!

Reggelente én padlizsánkrémes kenyeret eszek, ez nálam nagyon bevált (míg meg nem unom! :D)... naponta 2-3 alkalommal is el tudom intézni a dolgom! :D

Van, akinek annyi is elég, hogy a zöldséglevesébe több csípős paprikát és borsot tesz, erősebbé varázsolja!

Ami megfogja a hasat, az mindenképp a csoki, nálam a tésztafélék és a normál kenyér volt a ludas régen! Húsok közül a szárnyas, ami gyorsítja az anyagcserét, a zsírosabb húsok lassítják!

Mit eszel egy nap? Leírod, hogy mit ettél tegnap és ma? Lehet úgy jobban tudnék segíteni, hogy mit mivel és hogyan kéne...!

A mozgás is sokat segít!

56. helena66 (válaszként erre: 55. - Missmonroe)
2012. jan. 27. 18:07
útifűmaghéj?
2012. jan. 26. 21:14
lenne egy kérdésem...mivel tudnám az anyagcserémet gyorsítani picit? a víz nem elég, a tej sem működik, aszalt szilva sem, joghurtok sem, különböző teák sem jöttek eddig be...valami ötlet? felére csökkentettem a cigi adgomat mert le akarom tenni tavasszal legkésőbb, és azóta megőrülök anyagcsere téren:S
54. Sziporka83 (válaszként erre: 53. - Helena66)
2012. jan. 26. 12:53

Sajnos a mai világban a diplomákkal nem jár együtt a munka... rengeteg olyan munkát kellett elvállaljak, ami egyáltalán nem vágott a szakmáiban, sőt, volt, amihez még érettségi sem volt szükséges! Számítástechnikai programozó, irodavezető, egészségügyi szervező és népegészségügyi szakértő is vagyok pedig...! Állami támogatáson, hitelt felvéve, szülői segítség nélkül, az utóbbi időben pedig már sajnos szülők nélkül kell boldoguljak!

Ezért is írtam már az első bejegyzésemben, hogy nem vet fel a pénz, az egészséges életmódot pénz nélkül igyekszem kialakítani, mert egyáltalán nem állok jól anyagilag, sőt, nagyon nem! Szobát bérlek egy jó barátomnál, például és jelenleg én is munka után kajtatok!

Az első diplomám, a főiskolai 3,5 év volt, ott folyamatosan tanultuk a belgyógyászatot, anatómiát és minden ehhez kapcsolódót! A második diplomám a mesterdiploma, az 2 éves és ott is folyamatosan nyomatták, mindenhol szigorlat és államvizsga volt belőlük! Külön félév volt a fertőző betegségeké, külön a nem fertőző betegségeké és emellett volt még minden félévben a belgyógyásza is! Táplálkozástan, anatómia, környezet egészségtan, egészségfejlesztés, epidemiológia, biostatisztika, sejtbiológia, biológia, biokémia, biológiai jelfeldolgozás... csak amik hirtelen eszembe jutottak! Ugyanúgy voltunk számon kérve, mint az orvostan hallgatók, ugyanaz volt a tanárunk, ráadásul összevont óráink és vizsgáink is voltak velük! Akkor, ha jól számolom ez nem is 4,5 év, hanem 5,5!

A Debreceni Egyetem Orvos és Egészségtudományi Centrum karain végeztem!


A kezelőorvosom annak idején szinte semmit nem mondott! Belgyógyászat órán említette meg a tanár a betegségemet, kaptam rajta, mondtam, hogy jelen van egy ilyen áldozat és rá szánt a napból 2 órát, elmagyarázta, hogy mi hogy zajlik ilyenkor és mit okoz a szteroid!

Mivel a nyirokcsomók megnagyobbodásáról van szó az én betegségem kapcsán, így az egész testet érinti, mert a nyirokrendszer ugyanúgy behálóz minket, mint a vérrendszer! A nyirokcsomó, amikor megnagyobbodik elégeti a körülötte lévő szöveteket, amihez hozzá ér! Nekem a hörgőkapuban volt, tehát taccsra vágta a tüdőmet! 2 évig kezeltek, majd odáig fajult a dolog, hogy a 8. hörgőtükrözésemkor újra kellett éleszteni, pedig akkor már hónapok óta szedtem a Medrolt! Nem untatnálak Titeket, lényeg, hogy túl lettem rajta! A mellékhatások viszont maradtak mind a betegség, mind a gyógyszer által! Néhány év múlva szívritmus zavar jelentkezett és emelkedett vérnyomás! Kikezeltek abból is! Néha-néha úgy ébredek mai napig, hogy fáj a tüdőm, ott, ahol a mintákat vették, de ez természetes! Többször kerültem úgy vissza a sürgősségire, hogy napközben rosszul lettem... megmondták, hogy ez egy olyan betegség, ami képes akár néhány napra is fellángolni, majd alábbhagy...! De a lényeg, hogy idővel felfal! Volt térdműtétem, ami úgy zajlott, hogy már jóddal is be voltam kenve, a doki kezében már szike volt és csak akkor altattak el, hogy minél rövidebb ideig kapjam az altatót, mert az sem tesz jót egy sarcoidosisos betegnek...! Taccsra került idén nyáron az immunrendszerem is, pedig évek óta szedek immunerősítőt! Azt mondták, hogy a betegségem a pajzsmirigyre került át, az kiiktatta az immunrendszert és emiatt lettem skarlátos is! Kaptam rá megint egy lórugásnyi Medrolt! Néhány hónapra rá dulolászva, jókedvűen felraktam a tűzhelyre az olajat... majd elájultam! 20 perc múlva úgy ébredtem, hogy nem látok a füsttől, égett az olaj 40 centis lánggal és festethetem a konyhát, de örüljek, hogy nem égtem bent! Kivittem az olajat, közben másodfokon megégett mind a két kezem! Bekerültem a sürgősségire! Megállapították, hogy kb.240-250 lehetett a vérnyomásom, mikor elájultam és 6 órányi küzdelem után sem tudták lenyomni 160 alá, jelenleg vérnyomáscsökkentőn élek! A kezemről annyit, hogy majdnem műteni kellett és hónapokig kötözni, de végül rendbe

jött! Egyébként tök bulis gumikesztyűben hajat mosni...!

Volt mindezek előtt egy másik térdműtétem is, ami kapcsán 11 hónapon keresztül napi 4 óra fizikoterápiával 1 év alatt sikerült újra megtanulnom járni, úgy, hogy adott év december 3.-án műtöttek és sírva fakadtam örömömben, mikor következő év februárjában, 17.-én meg tudtam emelni a lábam az ágyban 2-3 cm-nyire!

Ez az én kicsi történetem...!


És hogy mit okozott nálam a szteroid:

- 48 kg. hízás 7 hónap leforgása alatt

- vérnyomás emelkedés

- szívritmus zavar

- hónapokra bezavarodott a máj és vesefunkcióm, a vesém mai napig gyanúsan működik... (a szteroid miatt ez még rosszabbodhat - pedig már nem szedem)

- nehézlégzést (ami nem a betegség számlájára írható)

- kivonta a szervezetemből a kalciumot, aminek köszönhetően ki kellett húzni 8 fogamat és most is van 2, amivel nem tudok mit kezdeni, porlad szét - egyébként mindig párhuzamosan és egyszerre jött a baj, kettesével, most is!

- állandó fáradtság érzés, ami tart a mai napig

- izületi fájdalmak - szintén a mai napig tart

- a hirtelen hízás elhúzta a gerincemet, mert a mellem növekedését nem bírta követni, tehát minden nap gerincfájdalmakkal küzdök

- nem az előzőhöz kapcsoltan, de átvariálódott a Medrol miatt a gerincem is, az egyik helyen, ahol pont a műtéti érzéstelenítőt szokták beadni, ott csont nőtt a gerinccsatornámba, nyomja az idegeket ( csak műtéti úton távolítható el, DE mivel levágnák a csontot a szervezet azt csonttörésnek minősítené és valamelyest visszanövesztené, tehát 3-4 gerincműtét kellene a helyreállításhoz, de koromból adódóan még nem javasolják, de egyszer mindenképp meg kell csinálni + a fentebbi csontelhúzódásomat is, amit a mellem súlya okozott) - ez is Medrol hatása

- a szteroid felborította a hőháztartásomat is, 35,6-ra állt be a testhőm, tehát ha felmegy netalántán a másnak normális értékre, 36,5-re, akkor már rosszul érzem magam, olyan, mintha lázas lennék! Emiatt viszont gyakran néznek engem hülyének, mert amikor tavaly 40 fok volt, fázási roham jött rám és kapusznis polár pulóverben ültem itthon, panelben a kilencediken, délután, úgy, hogy Ny-i fekvésű a szobám! Télen majd szét fagyok!

- gerincem miatt nem vagyok műtétek alatt érzésteleníthető, így altatni kell.... ami meg a betegségem miatt veszélyes

- csökkent az immunredszerem hatékonysága - most 3 hete küzdök egy szimpla megfázással, úgy hogy 2 hete már szinte ki sem tettem a lábam a lakásból, mert le vagyok gyengülve

- a szteroidtól kihullott a hajam 1/3-a, de az már nagyrészt visszanőtt

- a körmeim viszont bitang erősek lettek (ez legalább pozitív :D)


Hirtelen ennyi jutott eszembe, amit a szteroid számlájára lehet írni, bizonyítottan, nálam! Viszont a szteroid nagyon hosszú időn át a szervezetben marad, nehezen ürül, sokáig pusztít! A mellékhatásaival akár 10 év múlva is lehet számolni, mert ahol kárt tett a szervezetben ott csak halmozódik a baj, nehéz a regeneráció hatékonysága...!


A betegségeim hatására, vagy a hízásom miatt, vagy amiatt, hogy ingerült lettem (nos ezt nem tudom hogy a betegség, vagy a szteroid miatt), elhagyott a vőlegényem is! De ennek már lassan 6 éve...!


Nos innen - ennyi baj után, amiket egyedül kellett végigküzdjek - jött a felfedezés, hogy segíteni szeretnék az embereknek! Amiken keresztül mentem, nagy tapasztalatokra tettem szert gyakorlati szinten, a tanulmányaim által elméleti szinten is! Ezeket szeretném továbbadni! Sok betegségnél nem mondanak az orvosok szinte semmit, nem akarják megijeszteni az embert! Elmondanám, hogy nem amiatt, mert így döntenek, hanem amiatt, mert ezt mondják nekik! Egy ijedt, kétségbeesett ember bizonyítottan kisebb eséllyel gyógyul meg!


Visszatérve a netes tartalmakra...! És ezt ne úgy vegyétek, hogy nektek szánva, hanem totálisan általánosítva, de tényleg félre vezetik az embert a marketinges dolgokkal!

A fogyókúrázók egészségével nagy részt nem törődnek a fogyasztószerek gyártói! Hat az általuk forgalmazott szer - ez tény! Lefogy az ember vagy rövid, vagy hosszú idő alatt -ez is tény! De utána nagyrészt vissza is hízza az ember lánya és ezzel nagyobb kárt okoz, mint gondolná...! Utána megint megveszi a gyógyszer... ami nem árt a szervezetnek.... le is fogy....visszahízza....! A terméket gyártót nem lehet megfogni, mert a terméke hatásos, nem árt a szervezetnek közvetlenül, csak a jojó effektus által közvetetten...!


És arra buzdítalak Benneteket, hogy ha olyan dolog van a tarsolyotokban, olyan tudás, ami klinikai tesztekkel bizonyítottan - mármint egészségügyi intézmény által -, akkor azt hirdessétek a körötökben, mert ha csak 100 emberből 1-nek sikerül így az életét 2-3 évvel meghosszabbítani, akkor az már nagyon nagy tett!

Én mellrák elleni kampányt csináltam tavaly kicsiben, kb. 140-150 fiatal nő jött el, egy onkológus vállalta ingyen az előadást! Ha a 140-ből 50 tényleg úgy vizsgálja meg a mellét, ahogy meg lett neki tanítva és csak 1 veszi észre időben a bajt és fut el orvoshoz, ahol sikerül meggyógyítani, akkor már 1 anyát, vagy valaki gyerekét, vagy párját sikerült megmentenem! Én így gondolkodom! Mindezt ingyen tettem az onkológussal egyetemben, szabadidőnkből!

Vagy többeknek a környezetemben ingyen meséltem napokig az elsősegélyt a jogosítványhoz! Mert azt vallom, hogy azt aztán meg kéne ám nagyon tanulni és vehetnék szigorúbban is a vizsgát! Élete folyamán MINDENKI lát valamilyen balesetet! Sokan úgy érzik, hogy kevesek ahhoz, hogy egyáltalán odamenjenek segíteni! Pedig egy félig jól végzett újraélesztés is javít a túlélési esélyen, mint a meg nem kezdett...! Vagy nem mindegy, ha már segít , hogy felismeri-e, hogy gerincsérült-e a szerencsétlenül járt és megmozdítja, avagy nem! Ezeket, ha minden autóba ülő ténylegesen tudná és növelnék az önbizalmát a tanfolyamon is, hogy igen, meg tudod csinálni, akkor lehet kevesebben halnának meg...!

Emiatt javítalak ki Titeket is, ha valamit tudom, hogy nem jól tudtok! Nem kötekedni akarok, nem a tudásomat akarom fitogtatni, csak azt akarom, hogy lássátok, hogy a MAI KUTATÁSOK SZERINT most ezt vallják a szakértők! Persze, lehet, hogy 30 év múlva már kinevetnek érte, vagy kiderül az ellentéte is akár, node a mai tudás alapján ez és ez megy! Tudom, hogy sokan szkeptikusak a mai kutatókkal-kutatásokkal szemben, node nem kéne! Ezek az emberek azok, akik éjt-nap dolgoznak értünk, nagyon gyakran nagyon kevés pénzért!

Pl. az ÁNTSZ-nél - aminek manapság folyton változik a neve - az egészségfejlesztők hátsó anyagi támogatás nélkül dolgoznak! Láttam és megdöbbentett a dolog! A hét végi falunapokon, mikor egészségügyi szűrőbázist létesítenek, azt ingyen, fizetés nélkül teszik, szabadidőből! A vérnyomásmérőt, vércukormérőt, a vércukormérőhöz a tűt... stb. azt vagy kölcsön kapják, vagy pedig saját telefonköltségen kunyerálják el a gyártóktól! Mindezt hivatástudatból! Tanúja voltam, amikor egy orvosi kötszereket gyártó emberkétől kapott egy csomó kötszert egy egészségfejlesztő, ingyen! Ugrált örömében, hogy végre akkor esetleg helyes kötözésre és otthon ápolásra is tudja majd oktatni az embereket néhány kampány alkalmával! Több gyerekes anyák, akik esetenként kiviszik az ilyen napokra a családot is dolgoznak, hét végén, ingyen! A legtöbb ember hétköznap dolgozik, tehát tudják, hogy a legtöbb embert csak hét végén lehet megfogni!

Néha azt mondja az ÁNTSZ, hogy szervezzenek ilyen és ilyen szűréseket erre és erre a térségre kiterjesztve, 1 héten át! (pl. nőgyógyászati szűrések a helyi orvosi rendelőben, rendelés után, nőgyógyász által) Hogy hogy oldják meg, az már oda van bízva! Ilyen esetekben a telefonszámlát és benzinköltséget állnak, de mást nem! Ilyen világban élünk, sajnos! Ezek az emberek dolgoznak szinte minimálbérért! Ezt képviselem én is! Tudom, hogy nem fogok meggazdagodni, ha életem végére össze tudok kaparni egy minigarzonra valót, már boldogan halok meg! :D

De lehet, hogy életeket mentek meg, anyákat-apákat-gyerekeket adok vissza családoknak, barátoknak!


Bocsának a hosszú bejegyzésért, remélem nem untattam senkit...!

Ha valakinek kérdése lenne, bátran várom!

Egyébként felvettem a kapcsolatot 1-2 szakemberre erről az ivás kérdéséről...! Amint lesz fejlemény, megosztom Veletek!

53. helena66 (válaszként erre: 49. - Sziporka83)
2012. jan. 25. 20:49

Melyik karra jártál? 4,5 év a főiskola nem 4 éves?

A steroid kezelésel semmi baj nincsen azt írtam, ha kell kell, sajnos vannak ilyen rohadt betegségek,amin más nem segít, csak baromira sok a mellékhatása, amivel azután nehezen boldogul az ember. Vagy a te kezelőorvosod mindent elmagyarázott, akkior azt is leírhatnád. Sajnálom, hogy ennyire beteg voltál, nem lehett könnyű onnan talpra állni. Nagy kitartás erő és eltökéltség kellett hozzá. Mit jelent az,hogy az immunrendszered a padlón van?

Nagyon kíváncsi vagyok a vízzel való harcodra,de ha ennyire megedzett az élet,akkor neked biztosan sikerül az adagot jól felemelni. Drukkolok neked. Még szerencse, hogy vannak diplomáid legalább az anyagiak nem nehezítik az egészséges életmód felé vezető utadat. Már az is stressz, ha valakinek nincs munkája.......

2012. jan. 25. 19:18

úúú soha nem tudtam enniyt inni pedig nagyon kéne...a napi két liter simán kéne, nekem ehelyett kb napi 1 van.


azt ne felejtsétek azért el, hogy amit eszünk abban is van folyadék, így azért nem kell horror mennyiségű italt magunkba dönteni:)


tea minden nélkül az szuper, szeretem nagyon, főleg az ízesített zöldteát:) vagy a gyümölcsteákat:)

2012. jan. 25. 16:31

A minden nélküli teát valahogy nem szeretem...!

Nah, majd kitalálok valamit...!

50. g_eszter (válaszként erre: 49. - Sziporka83)
2012. jan. 25. 16:28
Régen cukros teát ittam, abból kb 1,5 litert ittam. Aztán ahogy lecseréltem ásványvízre, az már sokkal jobban ment. S most a minden nélküli tea is megy. Ennyit kíván a szervezetem.
2012. jan. 25. 16:08

Anatómia és belgyógyászatból elég volt 4,5-4,5 év! A DE OEC -on raktam le mindkét diplomám, amúgy!

A lábszáramon nincs bemélyedés, a zokni sem mutatja!

Nem utasítok el mindent, de amit máshogy tudok, azt nem hallgatom el!

A gyomorfeszülést inkább vállalom (mert az csak kellemetlen néhány napig, de kárt nem okoz), mint hogy a szerveknek ne adjam meg azt a folyadékmennyiséget, mint ami Nekik jár - illetve adnám, de nem tudom, egyenlőre! Merthogy azzal viszont előrébb lennék az egészség rögös útján!

Ha nem iszunk eleget, úgy a rostosabb élelmiszerek sem úgy szívódnak fel, ahogy kellene!

Nálam a szteroid mindenképpen életmentő volt, mert mind a keringésem és mind a légzésem leállt már egyszer...! Felborította mindenemet, ez tény, de legalább élek...! 6 éve, hogy nem szedem már, de az immunrendszerem még mindig padlón van, nyáron még skarlátos is voltam! :D Erre viszont beadtak még egy lórugásnyi szteroidot, amitől nyár óta feljött 14 kg.! 118-ról lementem 92-93-ra, majd a szteroidtól vissza...! Ez van, ezt kell szeretni!


Viszont nem akarom elkunyerálni, de jobban érzem magam, szerintem megállt a hízásom és elkezdtem fogyni! A mérlegelés most nem lenne hiteles, mert a menzeszem a napokban várható!


g_eszter! Te mindig ilyen jó ivó voltál, vagy valahogy életmód váltás közben sikerült ezt elérned? Irigyellek! :o)

48. g_eszter (válaszként erre: 47. - G_eszter)
2012. jan. 25. 15:36
Mostanság üres teát iszom, előtte szénsavmentes ásványvizet ittam.
2012. jan. 25. 15:36
Érdekes, amit írtok a vízivásról. Én napi 3-5 litert megiszok, erőszakolás nélkül. Ennyi esik jól. 160 cm/51 kg.
46. helena66 (válaszként erre: 45. - Sziporka83)
2012. jan. 25. 12:54

Jót fog tenni a feszülés a steroid által meggyengített gyomrodnak. Kár,hogy mindenre kész elutasító válaszod van, kérem ennek jobban nézz utána, és jobb lenne a főiskola után felvételiznél a DE OEC Általános Orvosi Karra igen sokat tudnának neked tanítani élettanból és anatómiából. Én olyan baromságot, hogy a 40 kilós embernek fele akkora szíve, mint a 80 kilósanak nem írtam, kérlek olvass sokkal figyelmesebben.


Egy húzós nap után nézd meg tüzetesen a lábaidat és nyomjál rá a alszáradra a sípcsontod élének megfelelően, biztos, hogy lesz egy kis bemélyedés 2-6 másodpercre, ez a plussz folyadék ott, és ehhez nem kell manifeszt szívbetegnek lenned. Ha fogysz és kicsit visszaveszed a vízfogyasztást 3 literről no nem fél literre a zsigereid és a sejtek közötti tér fokozatosan megszabadul a felhalmozott víztől,ami a az elhízás és a setroid miatt lekötődött. Ha ez nem tetszik előbb utóbb nyugodtan szedhetsz vízhajtót, ami a vesédet kényszeríti többletmunkára. Ha nem ürítessz nem fogsz megszabadulni a kötött víztől, bármennyit ürít is a bél, a bőr, a tüdő, minél közelebb kerülsz az ideális testsúlyhoz és testösszettélhez annál jobban meg tudod közelíteni a napi 3 litert, sőt,ha aerob edzést végzel még kevés is lesz, mert ugye azt is tudod,hogy az aerob és anaerob cukor és zsírbontás zabálja a vizet, de kétlem,hogy a súlyoddal el tudod érni a korodnak megfelelő aerob zónát a mozgás során tartósan legalább 40 percre, ugyanis eddig tart a máj glikogénkészlete, ami után jön a vacak kis zsírbontás, ami eltünteti a zsigereidből a vizet és felhasználja 3-4,5 fél liter vizecskét. Persze mindennap el kell végezni a legalább 40 percig tartó mozgást. Ha csupán az úgynevezett zsírégető zónába tudsz eljutni az nekem és neked kevés, mert kardiovaszkuláris rendszert nem edzi, lehet, hogy fogyaszt, de nem erősíti a szívet és a tüdőt, így az egészséghez kevés, mert minden szervnek szüksége van oxygénre, és cukorra, ezt kapja a vérből, ami tüdőben frissül, ennek az egésznek motorja a szív. És akkor még egy szó se esett a mi kis megbolygatott endokrin rendszerünkről, melynek éppen a közepébe kellett belerúgnia a steroidnak. Egyik oldalon gyógyít, életet ment,de ennek az ára nem kevés. Ha ügyesen kibogozod a szálakat nyertél. Egyszerűen csak óvni akarlak attól, hogy ne vedd észre az emberi szervezet nem fekete és fehér, igen sok lehetőség és út van az anyagcserében, a tanult dolgaid pedig nem 100%-osak. Kérlek gondolkozz el ezen és légy rugalmas magaddal szemben a testeddel, lelkeddel, nagyon vigyázz magadra!

2012. jan. 25. 10:12

A két vese, a tüdő, a bél és a bőr naponta 2-2,5 liter folyadékot választ ki.

Ugyanekkora mennyiséget minden nap vissza kell pótolni a szervezetünkbe.

Eleve minden kilélegzett levegővel is víz távozik a szervezetünkből, akár télről, akár nyárról beszélünk!

Tény, hogy nálam a szteroid vizet tartott vissza! 48 kg. jött rám, nem mondom, hogy ez mind víz, de nagy része sajnos igen! De - mint ahogy Te is írtad - sajnos nem a vérben, nyirokrendszerben, szervekben vagy sejtekben található, hanem a sejt közötti állományban, tehát az ott nem hasznosul!

1-másfél liter víz naponta egy 40 kg.-os embernek is kevés a szervek felhasználási folyamatai miatt, még akkor is, ha kisebbek, bár egy 80 kg.-os embernek nem 2x akkora a tüdeje, vagy a szíve, mint egy 40 kg.-osé!

A lábam nem dagad, az főleg szívbetegeknél fordul elő!

Próbáltam már vizet tartani magamnál, asztalon, magam körül, mégsem tudom rávenni magam! Viszont én is abba a hibába esem gyakran, hogy az éhségérzetet keverem össze a szomjúsággal! Már rájöttem az utóbbi pár évben, hogy ha ettem és gyanúsan hamar tör rám megint az éhség, akkor először iszom 1-2 pohár vizet! Ez kb. fél óra alatt távozik maximum a szervezetből! Ha ezután is éhes vagyok, akkor eszek valamit, mert akkor tényleg a gyomrom volt üres!

Túlzásba nem akarom vinni az ivást, csaképp ezt a 2-3 litert szeretném akkor is meginni...!

44. helena66 (válaszként erre: 43. - Sziporka83)
2012. jan. 25. 09:41

A vízivás, sajnos a napi 2-3 liter igen téves, és nem midegy milyen a sejtek turgora és hány kiló is az ember. Egy 160 cm.-es 40 kilós ember belső szervei is arányosan kicsik, pont mint a szíve, veséje, bélrendszere, tehát a gyomra is. Nem kell két-három óránként tele tömni vízzel, egyrészt nincs rá szüksége, másrészt kitágítani próbálja gyomrát, feszíti, minek is? A 190 cm.-es 80-90 kilós ember a nagyobb tömegéhez mérten több vizet igényel, ha nem beteg akkor érzi is a szomját, ja,hogy manapság a víz,ami utóljára beugrik,ha szomjasak vagyunk. Nem tudom milyen a te összetételed hány százelék a testedben a relatív izomtömeg, a víz tömege, a zsír tömege és százaléka, ezeket meg kell határozni és lehet meg fogsz lepőni nincs is vízhiány a testedben, csak nem jó helyen van a víz, nem a sejtekben,hanem a sejtek közötti térben, ha ez lábadon van estére feldagad, ha a hasi szervek között, akkor az csak méréssel határozható meg. Ha sokat iszol a gyomorból a folyadék a bélbe kerül onnan egy része visszaszívódna ha engedné a sejtek ozmotikus nyomása,de ha kórosan sok a víz a sejtjeidben nem fog menni. A veséd erőlködik, próbál megszabadítani a sok víztől,amit magadba erőltetsz, miért is? Egy átlagos szervezet még,ha 100 kilós is napi másfél két liter vizet igényel, ha nem végez extrém izommunkát, nem lázas, ha igen akkor úgyis jelez a szervezet is inni kell, de vizet nem holmi löttyöket. Túlzásba vitt vízivás extrém fizikai megterheléskor, ami erős vagy hosszú még "vízmérgezést" is okozhat igen járnak így maratoni futók,táncversenyzők. Ha hallgatunk a szervezetünkre egy idő után érezzük a mikor kell innunk. Próbáld ki. Mindig legyen kéznél színsavmentes alacsony asványianyag tartalmú víz a kezed ügyében, titráld ki mennyire van szükséged, kétlem,hogy az 3 liter lenne.

Kenyér, az gabona lenne.

50 dkg. gerslit aztass egy éjen át vízben, majd másfélszer annyi vízben, csipet sóval főzd puhára. Tepsi aljára tegyél sütőpapirt. innen két utad lehet édes: egy réteg árpa, rá két felkockázott alma, házi cukormentesen főzött szilvalekvár ide-oda az almák közé, 10 dkg. durvára vágott dióbél, egy kis fahéj,vagy koriander szórás, rá a maradék főtt árpa 10-15 perc a sütőben 180 fokon. Finom reggeli. Egészséges és energiával is ellát. Ha sósat szeretnél, akkor gyömbérrel párolt hagymával, vagy kinyomott fokhagymával és kicsi sóval ízesítsd. Én reggelire az édeset szeretem. Vacsorára pedig inkább joghurtba kevert kissé főzött zabpelyhet, forrázott lenmagot és zabkorpát keverek. Hülyén hangzanak ezek a kaják,de finomak és mai elvárásaink szerint egészségesek. Az árpa a gladiátorok fő eledele volt.

2012. jan. 25. 07:59

Elhiszem, és igazatok van a tej és tojás kérdésében és az is igaz, hogy változnak a dolgok! Viszont jelen felállás szerint nem hivatkozhatok a 20 évvel ezelőtti dolgokra, mivel a jelent kell követni, ezek a kutatások azok, amik MOST megállják a helyüket!

Pl. hiába mondják, hogy a mikró hogy megkönnyíti az életünket (ami tény), csaképp nem lehet tudni, hogy azzal a generációval mi lesz, aki 30-40 éven át használja majd, mivel ezt még nem is lehet vizsgálni hosszú távon, mert nincs annyi ideje a piacon...! Egyébként úgy lehet megnézni, hogy a mikró biztonságos-e, ha beletesz az ember egy telefont és kívülről megpróbálja felhívni azt! Ha a telefon kicsörög, akkor a mikrót ki kell cserélni, mert már nem zár annyira, hogy a sugárzást ne engedje át! Ha a telefon nem jelez, akkor van minden rendben! Az enyém még egy éve jó volt, most ugyanúgy üzemel, semmi változást nem vettem észre rajta, de 2 napja megint megpróbáltam és simán kicsörgött, tehát minél előbb ki kell cserélnem! Fene gondolta volna...!

Tehát ami most jó, nem biztos, hogy 30 év múlva megállja majd a helyét!


Én nem az észt akarnám osztani, vagy mindenáron megcáfolni azt, amit írtok, csak meg szeretném mutatni, hogy mik azok a dolgok, amiket jelen állás szerint ajánlanak! (és most sem vagyok sem ingerült, vagy erőszakos hangulatban, amúgy :D)



Nem az itteniek tudását vontam kétségbe, szörfözgetés általinak, mivel feltételezem, hogy aki eleve az egészség kategóriában turkál itt, az már egészségesen él, tehát könyveket is olvasott a témában, amit csak akkor adnak ki - nagyrészt - ha már kutatások és értékelések zajlottak mögötte. Csak el kell azt is fogadni, hogy tényleg nem minden úgy van, ahogy hirdetik!

Sajnos van olyan szociális munkás ismerősöm, akibe annyi empátia sem szorult, mint egy konzervdobozba és ő meg is mondta, hogy soha nem tudna kimenni az utcára meleg teát osztogatni...! És már a 2. diplomáját végzi a témában...! És miért? Mert az Anyukája azt mondta, hogy ha lerak 2 diplomát, akkor vesz neki egy házaz - a szociális munka szakot pedig nem nehéz elvégezni...! Viszont nem is tanul rendesen, de ha szóba kerül a szakma, osztaná az észt, de mivel nem eléggé mélyen ásta bele magát a dologba így sok embert félre is vezet!

Volt olyan egészségfejlesztő ismerősöm is, aki szerint pl. az iskolatejprogram felesleges! Hiába mondtuk neki, hogy vannak gyerekek, akiknek soha nem telne tejre, de nem tehetnek róla, azt mondta, hogy azok eleve meg sem érdemlik...! Ez is érdekes hozzáállás és még enyhén fogalmaztam.


Én csak amiatt kezdtem a rovatot, hogy akit érdekel, az ne legyen félrevezetve - mármint a jelen kutatások alapján!


Néhány éve felkapták a csíráztatást is, majd jött a hír, nemhogy egészséges, de mérgező is - kutatási adatok nélkül! További vizsgálatok viszont megcáfolták mindezeket és vitaminbombának minősítették! Tehát egyszer fenn, egyszer lenn!


Viszont engem érdekelne az is, amit Ti tudtok tanácsolni! Például, hogy mivel váltjátok ki a kenyeret, ha már nem eszitek! Itt mindenki tanulhat mindenkitől! Én mostanában a turmixokat próbálgatom, több-kevesebb sikerrel!

Elméletben más minden, mint a gyakorlatban! Ha valaki a tényleges kutatásokat olvasgatja évek óta, akkor az elméleti tudása lehet akkora, mint az enyém! Viszont ha már teszem fel 6-8 éve él ezek által, akkor a gyakorlati tapasztalata nagyobb az enyémnél és ötletesebb dolgokat is kitalált már, mint egyes turmixaim!

Úgyhogy szeretnék én itt tanácsot is kapni ám!

Ha valamit úgy érzek, hogy nem állja meg a helyét, akkor azt amiatt javítom, hogy lássátok, pici változtatással egészségesebbé tudjátok tenni magatokat!

Hogy egy példát mondjak:

Ajánlott napi folyadékfogyasztás 2-3 liter!

Évek óta próbálok rászokni, de nem megy! Mondják, hogy meg kellene erőltetnem magam és majd megszokja a szervezetem... de ha megiszok napi 3 liter folyadékot, akkor fáj a gyomrom! Ne igyon az ember se édeset, se szénsavasat, se semmilyen ízesítésűt, mert akkor arra az időre, míg mindez ki nem ürül a gyomorból, addig felfüggeszti a test a fogyást...! Teából (cukormentesen), vagy citromos vízből talán meg tudok inni másfél litert 1 nap alatt, de ez eleve kevés és a fentiek leírta miatt nem is jó!

Ti hogy vagytok ezzel? Csak én szenvedek a kevés folyadékfogyasztástól, vagy más is van így ezzel? Vagy hogy vettétek rá magatokat?

Na pl. ennek tudom az elméleti hátterét csak nekem valahogy nem jön össze...!

42. ericika2 (válaszként erre: 40. - Sziporka83)
2012. jan. 24. 21:00

Hát ez az. Megcáfoltad avagy megmagyaráztad.

Ex catedra. Ezt nem nagyon szeretik az emberek. (Legalábbis én.)


A tudomány már csak olyan, hogy nem egy kőtáblába vésett törvény: az új felismerések, felfedezések sokat változtathatnak az addig bevett

A többiek tudását szörfölgetésen összeszedegetettnek tituláltad, és ez bántó volt. (Legalábbis nekem.)

Na de hát nem ezért indítottad a fórumot.


De még egyszer ismétlem magam: járd az utad Sziporka, ültesd át a gyakorlatba a tanultakat, és legyél nagyon-nagyon egészséges és megelégedett.

41. helena66 (válaszként erre: 40. - Sziporka83)
2012. jan. 24. 20:53
Azt hiszem Te érted félre a dolgokat, ebben a tudományban nincsen sajnos fekete és fehér, akik téged tanítottak emberek, a jelen tudásuk szerint a legjobbat és a legkorszerűbbet oktatják, de azt el kell fogadnod nem mindig a legújabb a legjobb. Ha ebbe a suliba jársz vagy jártál bizonyára tanultad,azt is,hogy régi jól bevált gyógyszerek,amiket elfelejttünk jönnek újra vissza, mert pl. a baktériumok is megfeledkeztek védekezni ellenük. Itt van például a tej kérdése. Manapság újra értékes tápanyagok közé sorolják, a 70-es 80-as években szinte méregként hirdették, a 60-as években a tej élet erő és egészség volt. Calcium tartalmának felhasznosíthatóságáról is hullámzik a szakértők véleménye, most képes a csontokba épülni, de 20 évvel ezelőtt csupán vesekövet tudott okozni. Nagyon jó,hogy vannak olyan diákok,akik ennyire elkötelezettek tanítóik iránt, de maradj nyitott a mindig aktuális újra. Minél több lesz a tapasztalatod az életben az eltelt évek során látni fogod,hogy hogyan változik minden sajnos az orvostudomány és ezen belül a táplálkozástudomány nem egzakt, mindig van új és újabb kutatás,amely vagy visszahoz egy régi dolgot, vagy teljesen új megvilágításba helyezi a dolgokat. Itt van például a tojás, hány és hány éven keresztül okolták szegényt a magas koleszterinszintért mint fő bűnöst,ma pedig revideálják a kis drágát. Az egyensúlyt nehéz megtalálni, arra kell törekednünk. Nagy felelősség ennyire konkrét feket-fehér állításokat kimondani és széles körben terjeszteni, a tudományra hivatkozva. Sajnos egyikünk tudása sem 100%-os, tehát érdemes erről beszélgetni, hogy mindenki tanuljon belőle.
2012. jan. 24. 20:16

Valamit nagyon félreértettetek!

Sem erőszakos, sem indulatos nem vagyok és nem is éreztem ilyet, amikor a bejegyzéseket írtam, csupán megcáfoltam, vagy megmagyaráztam a dolgokat!

Én csak azt tudom mondani és tanácsolni, amit nekem is tanítottak, tanítanak és amit én is tanítok!

Ha így éreztétek, bocsánatot kérek...!

2012. jan. 24. 18:43

Csatlakozom "helena66" véleményéhez, volt olyan érzésem néha, hogy kőbe vésett törvényekként hirdeted tanulmányaid során megszerzett tudásod.

Egy kis tolerancia sokszor sokat segíthet.

Hidd el, hogy mások sem feltétlen pusztán "szörfölgetve" szerzték tudásukat.


Az étkezés és az életmód az alapja illetve okozója az esetleges későbbi betegségeknek, nyavalyáknak, tehát az alfája és az omegája mindennek.

Én szeretem a dolgaimat a saját kezembe venni, úgy az egészségemet mind az étkezésemet szervezetektől, előírásoktól függetlenül meghatározni.


Nos, sok sikert neked a fogyásodban és a munkádban is.

38. helena66 (válaszként erre: 36. - Sziporka83)
2012. jan. 24. 15:38

Akkor nem tudtál minden szakirodalmat átnézni,mivel a zöldség fogyasztással kapcsolatban másképp nyilatkoztál az egyik válaszodban. Nem is lehet mindent elolvasni mindent ebben a témában, sajnos. Azt hiszem igen jó helyen olvasgatok színvonalas cikkeket medline-ban. Kicsit haragos és erőszakos vagy,de ezt betudom a fiatal korodnak és a tapasztalatlanságodnak. Hidd el ahány ember annyi típus, mindenkinek más módszer lehet hatásos. Ezzel azt akarom mondani,hogy az lenne a jó,ha valahogy sikerülne fogyni, mert ez az elsődleges a kisebb súly megtartani viszont nem mindegy hogyan tesszük, akkor kell évtizedekig kitartani a lehető legegészségesebb életmód mellett. Én itt nem csak a táplálkozásra és a mozgásra gondolok, hanem a komplett életvitelünkre.

Nagyon jó dolog,hogy elkezdtél tudományosan megalapozott elveket közkinccsé tenni, de tedd egy kicsit nagyvonalúbban,mert az erőszak sajnos ellenállást vált ki. Remélem egyszer lesz egy klassz kis életmód tanácsadói rovatod, rendelőd valahol. Én drukkolok neked.

37. Sziporka83 (válaszként erre: 35. - Helena66)
2012. jan. 24. 13:41

Én is ettem magam degeszre, én sem egészségügyisnek születtem!

Viszont ha valaki drasztikus úton indítja a fogyást, hiába fogy le!

Amiket írtál, teljesen megállják a helyüket, Te jó helyen olvasgattál! Vérnyomás, vércukor... mind igaz!

De ha valaki mondjuk fél év alatt ad le 30-40 kg.-ot, akkor olyan kárt okoz a szervezetében, hogy ha esetlegesen 67 évig élt volna, de lefogyott, jobban érzi magát, de a károsodások miatt esetlegesen nemhogy meghosszabbította volna az életét, hanem lerövidíti 64-65-re!

Én azt szeretném bemutatni, hogy ha valaki élne 67 éves koráig, de mondjuk ugyanezt a súlyt 1 év alatt adja le, akkor élhet 69-72 éves koráig és innen már ez a lényeg...!

A hirtelen fogyás nem csak esztétikai problémát vet fel, mint például a bőr megnyúlása...! Jobban megterheli a hirtelen nekifogott edzésekkel a szívét is, az érfalakat... étkezés visszaszorításával a májat, hasnyálmirigyet... az étrend megváltoztatásával a gyomrot...! Ezeket nem érzi az ember és még a vérkép is javulást mutathat! Ha elmegy az ember dokihoz, mondja, hogy fogyjon le, különben baj lesz, meg is halhat... esetleg elejti azt a mondatot, hogy "ésszel fogyjon"! Node ha már lefogyott nem fogja ledorgálni, mert tett az egészségéért és minőségibb életet fog élni!

De a különbséget még most kell látni, fiatalon!

2012. jan. 24. 13:33

A felső hatalmat úgymond nemzetközi néven WHO-nak hívják!

Magyarországon például a DE OEC NK is végez - igen nagy nívójú - kutatásokat! Nekem például egész Európa táplálkozási szokásait kell idén feldolgoznom és ajánlásokat kell tegyek a változtatásokra!

Minden hasonszőrű szervezet, intézmény, évtizedek óta vizsgálja a (többek között) tápanyagok és azok hiányát, több 1000-10.000-100.000 emberen!

Az itt tanuló-dolgozó emberek (köztük én is!), szakemberek arra tették fel az életüket, hogy másoknak segítséget nyújtsanak, életeket mentsenek meg! Emiatt végeznek-végzünk kutatásokat, adjuk tovább tudásunkat, igyekszünk kiszűrni az emberek fejében a téves információkat!

Csak épp a mai világban a marketingfogások dominálnak, sajnos! Így van az, hogy téves feltevések keringenek, vagy épp elbagatelizálják sokan a dolgokat, vagy éppenséggel nem tudják leszűrni a jó és rossz netes tartalmakat! Minthogy nem néznek utána, hogy 1-1 piramist ki-ki bocsájtott ki!

Ugyanezen szervezetek kutatják a rák, a fertőzések és mindennemű káros dolog ellenszerét is!

Csaképp ha rákról van szó, akkor odafigyelnek rájuk az emberek, ha csak olyan "bagatell" dologba akar "beleszólni", vagy "előírni" dolgokat, mint az egészséges életmód és táplálkozás, akkor már mindenki csak legyint rájuk!

Pedig minden mindennel összefügg, azért is végzi ezeket a tevékenységeket együttesen minden hasonszőrű intézmény! És nem végzi a táplálkozástani kutatásokat eredménytelenebbül, vagy kevésbé odafigyelve, mint egy rákkutatást!


Ezzel nem Téged akarlak bántani, félre ne értsd! Csak nagyon-nagyon sokan vannak így - vagy épp lehet - a diétázók legeslegnagyobb része, hogy a marketing után mennek!

Sajnos az internet nem leszabályozható, nem lehet megtiltani egyes tartalmak megjelenését sem! Tény, hogy aki nem eszik kenyeret, lefogy, jóval gyorsabban, mint aki eszi mindezt, még ha teljes kiörlésű formában is! De nem ez a lényeg itt, én emiatt nem is a Diétás rovatok közé raktam a fórumomat! Ez a Szépség és Egészség és azon belül az Egészség rovatban van!

Itt elsődleges az egészséges életmód és csak - ahogy Te is írtad - mellékhatás a fogyás!

Itt nem fog az ember havi 2-3 kilónál többet leadni! (Saját eredményem a szteroid miatt eltérhet, de ez csak az én állapotomra vontakozik!)

Itt csak az a cél, hogy MINDEN olyat "dolgot" megadjunk a szervezetünknek, amire szüksége van és ne vigyünk be olyat, ami egészségtelen, rákkeltő, vagy épp értéktelen kalória!

De én mindenképpen csak és kizárólag a hivatalos kutatásokra hagyatkozom, nem másra! Semmi olyat nem fogok mondani, írni, közzétenni, vagy tanácsolni, amit "csak olvastam a neten"! Az én szememben az elsődleges a WHO és egyéb HIVATALOS szervezetek kutatási eredményei, nem más!

35. helena66 (válaszként erre: 33. - Sziporka83)
2012. jan. 24. 13:10
Igen ez mind nagyon szép, de ki az kövér vagy túlsúlyos ,akinek nincsenek "rossz" szokásai. Amellett,hogy a steroid sokat rontott a helyzetemen, szeretem a csokit, fehér lisztet, sütit, kenyeret, kalácsot, light-colat,sokszor ettem magam degeszre, amikor már torkig voltam néha akkor is toltam a kaját. Tehát bármilyen módszer,amivel vissza tudod magad fogni az csak hasznos lehet, mert a túlsúly nagyon káros. 10% többlet már 10 százalékkal emeli a vérnyomást például és garantáltan csökkenti a szervezet alkalmazkodó képességét a cukor feldolgozására. És az a sok gyulladásos folyamat,amit elindít a sejtjeinkben főképpen a vérerek falában. Tehát meg kell tőle szabadulni, mindenkinek más az útja. Egy türelmetlen nem kitartó ember szívesebben kezd valami drasztikusba, míg az akkurátus megelégszik heti fél kiló fogyással, sajnos nincs egyedüli üdvözítő módszer,akkor nem lenne kövér magával elégedetlen ember. A lényeg szerintem az,hogy kevesebb energiát vigyél be,mint,amit felhasználsz. Egyél mértékletesen és mozogj. Amikor már megindult a dolog van idő elmélkedni melyiket is válasszam két minőségű kaja helyett. Az elején valahogy be kell indulni a fogyás útján. A zöldségekről a kardiológiai társaság véleménye az, hogy napi fél kilogramm nyers zöldséget kellene minden nap megennünk. Én egyszer kimértem nagyon sok, nem tudtam megenni nemhogy mindennap egyszer se. Nyilván nem a jó szokásim miatt lettem kövér. Nagyon jó,hogy leírod itt a tudományos irányelveket, és mindenki profitálhat belőle.
34. ericika2 (válaszként erre: 31. - Sziporka83)
2012. jan. 24. 13:08

Ki által elfogadott?

Ki határozza meg, hogy mennyi vitamint, ezt-azt kell magunkhoz venni?!

Hál Istennek, mindenki a saját egészségének(betegségének) kovácsa, nincs egy felsőbb hatalom, ami előírja, előírhatná mit és hogyan tegyünk.

Mégha ezt népesészségügyi szakértőnek is hívjuk.

(Bocsánat, nem téged akarlak bántani.)


Abban biztos vagyok, mint ahogy azt az utóbbi két év is alátámasztotta és igazolta, hogy ilyen egészségesek és energikusak még egész életünkben nem voltunk.

Már régen nem a fogyásról szól a dolog. Az egy kellemes "mellékhatása" volt az életmódváltásnak.


Ezt az "egészség-érzést" kívánom neked is, akármilyen piramis-elvet is követsz.

33. Sziporka83 (válaszként erre: 32. - Helena66)
2012. jan. 24. 11:40

Az egészséges életmóddal lehet fogyni, ha eddig valaki nem úgy élt, vagy ha valaki (mint Te is és én is) steroid áldozatai lettünk!

Ha eddig valaki nem élt egészségesen, de normál kenyérről átvált teljes kiörlésűre, ha disznóhúsról csirkehúsra, ha a csoki helyett gyümölcsturmixot eszik... stb., mindezt úgy, hogy az adagokat sem csökkenti, tehát pl. a kenyérből is ugyanannyit eszik, csaképp minőségibbet, akkor heti fél kilót eleve fogyni fog! Az már havi 2 kg., úgy, hogy nem vont meg magától semmit, csak megnézi, hogy mit eszik! És ennél többet fogyni amúgy sem érdemes, mert így marad meg a szép bőr és így kíméljük meg a szervezetet!

Erre tudományos kutatásokat készítettek, mikor órán hallgattam a tanáraimat nekem is szöget ütött mindez a fejembe! Tehát ezzel eleve kevesebb kalóriát is fogyaszt az ember lánya, hiszen megválogatja a dolgokat, nem éhezik, mert ugyanannyit eszik, de mégis fogy! Én ebben hiszek, ezt tanultam, ezt akarom tovább adni!

Az egészséges életmódhoz hozzá tartozik az is, hogy megigyon az ember 2-3 liter cukor és szénsavmentes folyadékot! A cukor és a szénsav is roncsolja a szervezetet...!

Nagyon sokan nem isznak meg naponta csak max. 1 litert... ha még 1-2 literrel megtoldja az adagját, akkor az már eleve telít valamelyest, így ha akarna sem tud annyit enni... még az egészséges kajából sem!

Aki max. 3-4 kg.-nál többet fogy egy hónapban (de annak legalább 120 kg.-ról kell indulnia), az már egészségtelen, ott már valami galibát okozunk magunknak!

A mozgásnak is hozzá kell tartoznia mindehhez! Aki eddig nem mozgott, bármit is kezd el, onnantól kalóriát éget, többet, mint azelőtt, mint amikor nem mozgott, tehát azzal is fogyni fog!


Aki eddig úgy fogyókúrázott, hogy megvont magától ezt és azt és áttér az egészséges életmódra, akkor eleinte lehet hízni fog MAXIMUM 2-3 kilót, majd stagnálni fog, végül fogyni! A szervezet nagyon hirtelen stresszt okoz önmagának, már 1-2 nap alatt, amikor megvonunk valamit... amikor visszakapja, elkezd raktározni, vagy már eleve érzi, hogy természetes anyagokat kap, amikre az ősidőkről emlékszik, tehát nem kezdi el feltornázni a tömegét! De mindenképpen időt kell hagyni mindehhez és türelmesnek kell lenni!

Én is nagyon szeretnék csinos lenni nyárra, de csakazért sem engedem, hogy elszálljon velem a ló... mert fél év alatt okozhat annyi kárt magának az ember, hogy akár 5-6 évvel él kevesebbet, mintha türelmesen kényezteti a testét és közben LASSAN ugyan, de fogy!


Csíráztatásról hallottatok már? Nagyon egészséges és finom is...! Ma a kenyérkémre tettem azt is, nagyon jól esett... évek óta kísérletezek velük, egyedül a zsálya nem jött be, mert konkrétan büdös lesz, mikor nő... egyébként a többi nagyon jó!

2012. jan. 24. 11:11

Sziasztok,

Milyen parázs kis fórum ez. A vita tárgya: "az egészséges fogyókúra" vagy "az egészséges életmód".

Talán az utóbbi, de az biztos, hogy az egészséges életmód nem fogyaszt. Sajnos. Ki az egészséges kövér, hát én nem. Sajnos minden fogyáshoz kalóriahiányt kell teremteni, tehát a szervezet éhezik, ez már nem egészséges. Kinek, mi jön be szerintem tök egyéni. Én nagyon szeretnék fogyni, a steroidos hájamat 12 éve nem tudom leadni. Úgyhogy olvaslak benneteket.

31. Sziporka83 (válaszként erre: 30. - Ericika2)
2012. jan. 24. 10:18

Népegészségügyi szakértőként tudom, hogy melyik piramis elfogadott és melyik nem, szakmailag! Amit mutattál, abban biztos lehetsz, hogy nem jó!

Itt pedig nem a fogyás a lényeg, hanem az egészséges táplálkozás és az, hogy hosszabbítsuk az életet!

Gratulálok a fogyásodhoz és ahhoz, hogy ilyen jó formában vagy, elismerésem!

Node itt egyáltalán nem az a cél! A szénhidrát kiiktatásával olyan károkat okozol hosszú távon a szervezetednek, amit most nem érzel, de a későbbiekben gondot fognak okozni! Mindkét szülőmet elvesztettem már, 56 évesek voltak! Csak hogy a saját példámat említsem!

Táplálkozási piramisból csak azok a jók, amik mögött egyetemi kutatás is folyik!

[link]

Nem lehet megközelíteni az egészséges táplálkozást úgy, hogy az a fogyókúrára legyen kiélezve! Előbb vegye át az ember az egészséges táplálkozás és életmód alappilléreit és utána meglátja, hogy nem kell ide semmilyen megvonás, ezzel is beáll a súly a megfelelő helyre!


Tegnapi menüm:


Reggeli: 2 sz. teljes kiörlésű kenyér padlizsánkrémmel

Tízórai: 1 joghurt

Ebéd: a tesóm meglepett azzal, hogy hozott nekem a főztjéből... majd hanyatt estem, mikor megláttam a székelykáposztát :D

Uzsonna: készítettem megint gyümölcsturmixot

Vacsi: fehérjeturmix

30. ericika2 (válaszként erre: 26. - Sziporka83)
2012. jan. 23. 21:48

Nagyon sokféle táplálkozási piramis van.

Egyik az a régebbről ismert "kenyeres", de például nézd meg a zöldség-gyümölcs-fehérje szenthármasára épültet Ulrich Strunz honlapján a

[link]

oldalon.

Itt az alap a zöldség, erre jön a fehérje (hús-hal-tojás), erre a gyümölcs, amiből a a magasabb cukortartalma miatt nem ajánlott olyan sokat enni, erre a tej, müzli és legfelül az üres szénhidrátok, amiből csak nagyon kevés(ha egyáltalán) ajánlott. Ezek a kenyér, péksütemény, sütemények, csokoládé, tésztaféleségek.

És persze az egész egy mozgással teli életmódra épül.

De ezek a piramisok nem szentírások.

A "kenyeres" piramisra való hivatkozásod egyfajta "magyarázom a bizonyítványom" dolognak érzem.

Én tapasztalatból állíthatom, mióta elhagytuk a szénhidrátokat a férjemmel, és 80 %-ban fehérje-zöldség-gyümölcs a tápkálékunk, -és esetenként egy-egy fehérjeturmix edzés vagy futás után- egészségesebbek, energiadúsabbak vagyunk. (És le is fogytunk, 20-20 kilót.)

50 évesen most fogom tavasszal a félmaratont lefutni.

Az agynak szükséges glukózt a gyümölcsökből bőségesen megkapja az agy, és ráadásul nem fáradt az ember étkezés után.


Kérdezted, hohy mások hogy fogytak le, ezért meséltem el, mint egy lehetséges utat.

Sok szerencsét és sok sikert kívánok neked, és ami a legfőbb, egészséget.

2012. jan. 23. 16:08

Igen, nálam is van spájzolva belőle, de én kenyeres vagyok! Leszoktam már én is 1-2 évre a kenyérről, de valahogy mindig visszatértem rá és rájöttem, hogy nem megvonni kell magamtól, csak megnézni, hogy milyet eszem!

Nem drágább, ha megnézed, hogy egy átlag ember 3-4 szelet kenyeret is meg bír enni egyetlen étkezés alkalmával, míg a teljes kiörlésüből csak kettőt és aki azt eszi, az nem eszi naponta 3x!

Nekem fél kiló elég egy hétre, így olcsóbban jön ki, még ha drágább is az ára!

28. g_eszter (válaszként erre: 25. - Sziporka83)
2012. jan. 23. 15:27

Pl a Ceres tk kenyere is csak látott tk lisztet, nagyon kicsi százaléka. Ami minőségi az meg drága.

Én fokozatosan szoktam le a kenyérről, de nem hiányzik. Néha nosztalgiából eszek belőle, de annyi. A müzlik, zabpehely is finom reggeli, s hamar kész van :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook