Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egésznek lenni fórum

Egésznek lenni (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2009. febr. 27. 17:06

Én 16hónapja vagyok együtt a párommal. Sokáig nem éreztem azt, hogy vele vagyok teljes. Fél éve össze költöztünk és azóta minden nap szebb, minden nap más!!!Jó kimondani, hogy "miénk", nálunk", "itthon", "otthon", "haza". azt nem mondhatom, hogy mi nem kapunk össze, de ezek a veszekedések nem véres jelenetek és véres harcok sorozata. Piti kis dolgok összerezzenés. Hiányzik, ha nincs velem, és tudom neki is ugyan úgy hiányzom, mert felhív telefonon, egy nap többször is, és minden beszélgetéskor elmondja mennyire szeret, ha otthon vagyunk, akkor is többször elmondja. Néha azon tűnődöm, hogy ez lehet hogy csak egy álom, ennyire nem szerethet és mégis hiszek neki, mert érezteti, tettekkel igazolja. Szóval BOLDOG VAGYOK, VELE!!!!

Mindenkinek a legjobb gyógyszer a boldogság!

15. Csipkerózsika (válaszként erre: 14. - 5b2b4271ee)
2009. jan. 17. 02:57
Ez egyértelmű, 2 ember mindig több mint 1.
14. 5b2b4271ee (válaszként erre: 13. - Csipkerózsika)
2009. jan. 16. 23:31
igen, értem amiről beszélsz (írsz), mikor önmagadat megismered, elfogadod és tudsz nevetni a saját hibáidon. az élet sokkal könnyebb lesz hirtelen. Tapasztaltam ezeket a dolgokat. A barátom ekkor lépett az életembe, pont mikor elkezdtem élvezni hogy én vagyok én. Na de ez a teljesség, amiről a topiknyitó ír, egy másik dolog,csak véletlenül az érzést ugyanazzal a szóval fejezzük ki. Ez a teljesség az, amikor megtalálod azt az embert, akivel úgy érzed, hogy most "teljes" az életed, most tökéletes így ahogyvan, mert együtt erősebbek vagytok mint egyedül voltál. együtt többre vagytok képesek. Az ember társas lény és lehet akármennyire is tisztában önmagával, szeretheti önmagát nagyon nagyon, de soha nemfogja olyan tökéletesen érezni magát egyedül, mint mikor ez az érzés párosul a szerelemmel. Érezni azt hogy az érzéseid viszonozva vannak, egy célotok van, egyforma értékrendetek, ez vmi csodálatos dolog, amit egyedül soha nem érhetsz el.
13. Csipkerózsika (válaszként erre: 9. - 5b2b4271ee)
2009. jan. 16. 18:58

Sokan vannak így: valami jó történik, erre "mi lesz ha..." felkészítik magukat az esetleges csalódásokra.

Ez számomra nem jelent mást, mint hogy nem bízik önmagában az illető, nem hiszi, hogy ha valami rossz bekövetkezik, akkor is talpra tud majd állni. Szóval a teljesség még odébb van.

2009. jan. 16. 18:55

A boldogság és teljesség nem ugyanazon fogalmak, erre kell rájönni, én is csak nemrég értettem meg.

Voltak mindig is boldog pillanatok az életemben, még hosszabb boldog időszakok is. De a teljesség érzését idáig nem tapasztaltam meg, -pedig nagyon vágytam rá- csupán az elmúlt napokban. A boldogság/boldogtalanság nagyrészt a körülményeink függvénye, azé, hogy milyen az életünk, mi történik velünk és elégedettek vagyunk-e vele.

A teljesség viszont belülről fakadó érzés, amit nem befolyásol az, hogy éppen jól, vagy rosszul mennek a dolgok. A teljességet ugyanis csak önmagában találhatja meg az ember, ennek semmi köze a párkapcsolatokhoz vagy az életünk eseményeihez. Ehhez hosszú menet vezet az önismeret ösvényén, de mikor az ember elér odáig, hogy teljes biztonsággal felismeri az értékeit, belátja a hibáit, azokat megbocsátja magának, úgy érzi hogy bármire képes, és megbízik önmagában, végre felismeri, hogy ő egy csodálatos ember, büszke önmagára és érzi, hogy teljes egész... Ez maga a csoda. Hasonló érzés a szerelemhez, mint mikor "rózsaszín köd" borít mindent, azzal a különbséggel, hogy a szerelemben a rózsaszín köd hamar szertefoszlik, mihelyt jobban megismeri az ember a másikat.

A környezetemben azt látom, hogy sokan rögtön "szerelmesek" lesznek valakibe, ahogy találkoznak vele és kicsit is szimpatikus az illető. Ők valójában nem a másikat szeretik, hanem csak azt, ahogyan a másik mellett érzik magukat, amilyenné válnak az ő társaságában. Nekik meg kéne keresiük magukban azokat az értékeket, amit csak más társaságában tapasztalnak meg, mert amit valaki ki tud hozni belőlünk, az már eleve bennünk is volt...

És a szerelem elmúlhat vagy vége szakadhat, saját magunkra viszont mindig számíthatunk.

Az igazi szerelem ott kezdődik, amikor a teljességgel járó érzéseket -feltétlen bizalom, értékeke elismerése, elfogadás- másvalakivel szemben is megtapasztaljuk.

11. Sirga (válaszként erre: 9. - 5b2b4271ee)
2009. jan. 16. 13:33

Egyetértek. Azt hiszem, ilyenek vagyunk: ha nincs probléma, akkor azért aggódunk, mert majd lesz. :)

Ahogy olvastam a cikket - amin egyébként kicsit el is érzékenyültem -, magamra ismertem. Ugyanilyen "túlaggódós" voltam-vagyok. Igen tárgyilagosan kianalizáltam magam, és rá kellett jönnöm: attól féltem, hogy elveszítem.

Ne féljetek élvezni a boldogságot! Ez mindenkinek jár - éljétek meg, amíg tart! És kívánom: tartson nagyon soká! :)

10. 50d0def203 (válaszként erre: 9. - 5b2b4271ee)
2009. jan. 16. 12:36

Húúúúú, ez pont olyan volt, mintha én írtam volna.


Én utáltam a gyerekeket, és karrierista voltam. Most alig várom, hogy legyen egy babánk, és lássam, amint a kezében tartja boldogan, mert a mi piciként. :D

2009. jan. 16. 12:24
Nagyon jó volt olvasni a cikked, megnyugtató, hogy nem csak én érzek így...:) bennem is vannak ilyen érzések. általában estem ikor már a szerelmem alszik, én gondolkodom ilyeneken. Érzem, hogy nála jobbat nem találnék, nem is vágyom semmi többre amit ő ad nekem, szuper pasi, büszke vagyok rá, nem csak azért mert sok lánynak tetszik, hanem mert számomra ő a tökéletes férfi: megbízható, céltudatos, romantikus, nagyon sokat nevetek vele, biztos vagyok benne, hogy soha nem csalna meg, tudja hogy mik a gyengéim és mikor hogy kell velem bánni (néha elég nehéz eset tudok lenni) ja és imád engem, ami nagyon szuper érzés. Az én életem pedig gyökerestül megváltozott, én is változtam, és míg azt hittem, hogy én soha nem fogok megházasodni és gyereket szülni, már alig várom hogy szülhessek, és terevezzük az esküvőnket. szóval olyan mintha álmodnék és sokszor esténként, amikor már ő elaludt, én ilyen marhaságokon tudok gondolkozni, hogy mi van ha egyszer csak kiszeretünk egymásból, vmi megváltozik vmelyikőnkben, vagy ha beteg lesz, vagy meghal valamrelyikőnk. néha olyan hihetetlen, hogy nekem jár ez a boldogság. Pont tegnap este "beszéltem meg" magammal, hogy hagyjam már abba ezeket a felesleges hülyeségeimet és fogadjam el végre hogy én is lehetek igazán boldog. Én azért szoktam ilyen "mi lesz ha" dolgokon agyalni, mert próbálom magam felkészíteni az esetleges csalódásra, de ha belegondolok, ez elég nagy hülyeség a részemről. Azt hiszem, hogy te is azért bonyolítod túl ezt az egészet, mert neked is nehez elhinni, hogy ez tényleg szimplán csak a valóság és annyi a dolgod, hogy ezt élvezd, és elfogadd. ne keress benne bonyodalmakat, azok ha lesznek, úgyis jönnek.
2009. jan. 16. 12:05
Én is így érzek , mi 1,5 éve vagyunk együtt.
2009. jan. 16. 12:03
dorcs....mintha csak én írtam volna, azzal a különbséggel, hogy mi lassan 4éve vagyunk együtt, mindenféle vita nélkül,kiegyensúlyozottan,boldogan...
6. sariya (válaszként erre: 5. - VESZÉLY FILOZÓFUSA)
2009. jan. 16. 11:58
AZt hiszem elég vacak a térképem:)
2009. jan. 16. 11:32
"Nem kell megértenünk a világot; elég, ha eligazodunk benne."
2009. jan. 16. 11:31
Mindenki a maga módján álmodja meg az életét..
2009. jan. 16. 11:31
"Egyesek kétszer követiek el ugyanazt a hibát. Mások okosabbak: új hibákat találnak, amiket elkövethetnek."
2009. jan. 16. 11:30

"És mit tennétek akkor - kérdezte a Mester, ha Isten maga közvetlenül hozzátok szólna és azt mondaná:

MEGPARANCSOLOM, HOGY LÉGY BOLDOG, AMÍG CSAK ÉLSZ E VILÁGON! Akkor mit tennél?"

2009. jan. 16. 11:03
Kusza félmondatok kavarognak fejemben, próbálom őket formába önteni, hogy nyugtom legyen tőlük. Nagyjából erre keresem a választ: miben rejlik a teljesség? Több mint egy éve már, hogy kapcsolatban élek, és szó szerint benne, a mindennapok nyűgével és közös élmények ezreivel finoman fűszerezve. És élvezem.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook