Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Edzés előtti pörgető, ami nem káros? fórum

Edzés előtti pörgető, ami nem káros? (tudásbázis kérdés)


12. 814bd549b5 (válaszként erre: 11. - 29c1a17bf6)
2022. febr. 1. 16:08
Igy igaz,bocs hogy bele szólok a beszélgetéseitekbe .
2022. febr. 1. 14:00
Nem kell semmi porgeto. Csinalni kell addig, amig birod.
2022. febr. 1. 13:30
Megint egy baromság a témával kapcsolatban. Semennyi okítás nem elég soha, mindig jönnek újabb és újabb hülyeségek.
2022. febr. 1. 13:07

Nem tudom mi a célod az edzéssel, ha erőnövelés, akkor nem szabadna heti 4 napot gyötörni magad. Az izmoknak pihenésre is szüksége van, nem is kevésre.

Szénhidrát meg kell, legalább edzés előtt valamennyi, hiszen azt alakítja át a szervezet munkává. Ha ez nincs, erőd sem lesz.

8. Tibor 70 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 1. 11:04

[link]

Én ezt használom. Mindíg hadban álltam a kilókkal. Ha fáradt, vagy gyenge vagy, ad egy kis plusz erőt. Persze az étkezést nem helyettesíti.

2022. febr. 1. 10:45

CH kell, edzés után pedig fehérje. Csodaszerek nincsenek. Próbáltam párat. A szervezetnek energia kell, ez többségében az előtte bevitt ch. Alacsony intenzitáson ehhez jöhet némi zsírból égetés is, magas intenzitáson a könnyebb energiabiztosítás miatt izomhoz nyúl a szervezet és zsír helyett az fog "égni". Az edzések 80%-a alacsony intenzitáson kell, hogy menjen, a maradék 20% mehet magason. De ha szigorúan fogyás a cél és nem versenysport a 20% magas fölösleges is.

Vannak edzés előtti formulák EAA, BCAA, meg pörgetők is Hot blood stb. Ez utóbbiakat nem próbáltam, de nem is igazán ajánlom. Normális étkezés és hidratálás a fontos. Étkezésbe nem megyek bele, mindenki abban hisz, amiben akar.

6. Bichi (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 1. 09:30
Vagy a ch-t kéne növelni, vagy a zsírt. Mondjuk ha diétázol, akkor szerintem a napi 160 g nagyon sok, ha belegondolok, hogy az kb 20 dkg rizs, ami megfőzve nem kis mennyiség (természetesen a rizs csak példa...)
5. libikóka (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 1. 09:29
Akkor IF -ot csinálsz? Igaz akkor is beleférne egy uzsi(pl magok) Nézd csak át mennyi az a kalória:))
2022. febr. 1. 09:25

Lehet, hogy radikálisan lecsökkentettem a ch-t és az lenne baj? Ez is benne van...

Eszek napi 2x, csak kevesebbet. Este 6 után semmit.

3. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 1. 09:23
Legalább edzés előtt muszáj szénhidrátot enned. A napi 160 gr. feltétlen legyen meg. Ez csak sacc, nem tudom mennyire megterhelő izmaid számára az edzés. Gondolom nagyon.
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 1. 08:56
Nem gondoltál rá hogy túl kevés a CH,,hacsak nem ketogén módon étkezel,,kell ennyi edzéshez az energia.Lehet csak túlhajtod , a kcal meg kevés.De ez csak egy gondolat.
2022. febr. 1. 08:47

1 hónapja edzeni kezdtem. Vegyesen, heti forgással vagy konditeremben vagyok, másik héten csoportos edzéseken vagyok.(HIIT köredzés+zumba)

A heti minimum edzés 4 alkalom.

Az étkezésre nagyon figyelek. Kerülöm a szénhidrátot, az édességet kiiktattam.

Viszont ezeken a csoportos edzéseken érzem, hogy hamar kifulladok, vagy szédelegni kezdek...

1 hónap után már jobban kellene bírnom szerintem.

Tudnátok tanácsot adni, mert az L-carnitine szinte semmit sem segít...

Mit szedjek edzés előtt, ami a szívre nem káros?


30/N

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook