Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Édesgyökér. Ki mit tud róla? fórum

Édesgyökér. Ki mit tud róla? (beszélgetős fórum)


1 2
11. verga doro (válaszként erre: 10. - Poorklari)
2010. máj. 24. 21:01
Akkor szerintem előtte mindenképpen kérdezz meg erről egy hozzáértő embert,nehogy valami baj legyen
2010. máj. 24. 20:55
Engem az zavar, hogy mivel magas a vérnyomásom, gyógyszert kell reggel-este szednem, lehet, h. a tea az egekbe vinné???
2010. máj. 24. 20:51

én semmit:P

valami újdonság?

2010. máj. 24. 20:45
A herbáriás édesgyökér tea (40g) kb. 750 Ft.
2010. máj. 24. 20:42
Én interneten láttam egy 100 db-os kiszerelésű kapszulát,ami 9900Ft-ba kerül,de azt hiszem,hogy a tea viszonylag olcsó. Engem úgy natúran érdekelne. Remélem úgy nem ennyire drága
2010. máj. 24. 20:36
Hol lehet venni?
5. verga doro (válaszként erre: 3. - 03b2072831)
2010. máj. 24. 20:33
És feldolgozatlanul hol lehet kapni? És kb. mennyiért?
2010. máj. 24. 20:33
és hol lehet kapni? kb. mennyibe kerül? bemegyek a gyógyszertárba és kérek kapszulát?
2010. máj. 24. 20:31
Amúgy jó fűszer és saláta anyag is!
2010. máj. 24. 20:30

Az édesgyökér (Glycyrrhiza glabra) gyógyszerként világszerte használt növény. Európában őshonos. Mára már egész Eurázsiában elterjedt.

Az édesgyökér egy nagyon sokoldalú gyógyszer. Évezredek óta használják már különféle légzőszervi és húgyúti problémák kezelésére, köszönhetően nyugtató és bevonatot képző tulajdonságainak, valamint a mellékvesék kezelésére. A légzőszervi panaszokat illetően torokfájást csillapító, valamint asztma és bornchitis elleni gyulladáscsökkentő hatása érdemel említést elsősorban. A legújabb kutatások alapján jelentős fiatalító hatása is van az emésztőrendszer és a máj sejtjeire, valamint erős antioxidánsként is működik. Ezen kívül segít megelőzni és kezelni a rákot, az arthritist, a mérgezést, a gyulladásokat, emellett antibiotikus hatással rendelkezik.

A testépítők számos módon profitálhatnak szedéséből. Az édesgyökér minden pozitív tulajdonsága hasznos a testépítők számára. Gyulladáscsökkentő, méregtelenítő, emésztésjavító, antioxidáns, valamint mellékvese működést javító hatásai kifejezetten előnyösek testépítők, súlyemelők és egyéb sportolók számára! Számos betegséget és tünetet is lehet kezelni vele. Aki a következők közül bármelyik tünettől is szenved, annak érdemes megfontolni az édesgyökér szedését. Tehát jó hatással van a következő betegségekre: asztma, bronchitis, fekélyes sebek, krónikus fáradtság, kólika, ekcéma, fibromyalgia, hepatitis, herpes simplex vírus, HIV kezelése, hypoglikémia, gyomorégés és emésztési panaszok, fertőzések, menopauza, gyomorfekély, retinopátia, és övsömör.


Mivel nem esszenciális, nincsenek hiánytünetei sem.

Az optimális hatás érdekében a javasolt mennyiség 200-300 mg tabletta napi 3 alkalommal, étkezések és lefekvés előtt. Némely esetekben a kivonat gyenge vérnyomásnövekedést és vízvisszatartást okoz. A gyökér ezzel szemben rendelkezik az összes pozitív tulajdonsággal, de nem okoz mellékhatásokat.

2010. máj. 24. 20:25

Tegnap volt a fókuszban egy riport arról,hogy egy professzor felfedezte,hogy az édesgyökér lebontja a belsőszerveken felrakódott zsírt.

Szedett már vki ilyen kapszulát,vagy ivott teát? Milyenek a tapsztalatok?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook