Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Eddig postán kaptam a családit és a gyest, meg lehet változtatni, hogy inkább utalják számlára? Kell ehhez valamit kitölteni? fórum

Eddig postán kaptam a családit és a gyest, meg lehet változtatni, hogy inkább utalják számlára? Kell ehhez valamit kitölteni? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 13. 09:12
Szia!Én felhivtam őket telefonon éppen most februárban hogy a következőt már számlára szeretném kérni.Adtak egy ügyintéző nevet és annak a részére elkellet faxolnom a kérelmemet márciusban már számlára is jött a pénz.
2010. márc. 13. 09:09

Szia!


Igen, én is a napokban csinálom ezt. Most nyitottam számlát, így a bank adott egy papírt, hogy postázzam el a családi pótlékot folyósító szervnek. Rajta van a számlaszámom és, hogy mikortól szeretnék változtatni. A gyáshoz, ami neked a gyes, bementem az OEP kirendeltségre, ahol adnak egy nyomtatványt, kitöltöd, és meg is csinálják! Nekem kicsit bonyolultabb, mert bár Balassagyarmaton élek, a munkahelyem, amiből a gyást számolják Pesten volt, így nekem mindent postai úton Pest felé kell intéznem, nem intézhetem helyben. (A családit meg Salgótarjánban...jó, nem?)

2010. márc. 13. 08:25
Én bementem,kaptam egy papírt,kitöltöttem,számlaszámot kellett ráirnom,nevem,cimem,bank nevét,taj számot,és beadtam.
2010. márc. 13. 08:09

Szia! Én is írtam egy levelet azokkal az adatokkal amit tundek leírt. Aztán kaptam tőlük egy levelet,hogy legyek szíves beküldeni vagy a szerződés,vagy a számlakivonat másolatát.

Végül is jogos,mert így bárki kérhette volna a saját számlájára a pénzt.

2010. márc. 13. 07:37
Én ugyanúgy intéztem, mint tundek és nekem már következő hónapban a számlámra érkezett a pénz.
2010. márc. 13. 06:45
A MÁK HONLAPJÁRÓL LETÖLTHETŐ NYOMTATVÁNYT KITÖLTVE AJÁNLOTTAN FELADOD...
2010. márc. 13. 06:01

szia én kb 3-4 hónapja intéztem a gyerekeimét


A területileg illetékes MÁK- nak írsz egy levelet benne név, cím, lánykori név,szül. idő, hely, szig szám, adószám, tajszám, gyerekek név, taj, szül idő, hely, anya, apa neve és kéred, hogy mostantól ne postai úton, hanem erre a bankszla számra utalják az összeget. Leírod a szla számot és hogy melyik bank, TKSZ stb..


elpostázod ajánlottként, mert így van róla valami papírod, hogy Te ezt kérted aztán nekem már a második hónaptól oda ment. Ennyi

2010. márc. 13. 04:14

Sziasztok!

ajánlott vagy sima levelet kell irni?

2010. márc. 12. 22:43

Szia!Írsz egy levelet a MÁK-nak,hogy ezentúl bankszámlára kéred .Leírod a bankszámlaszámot és kész.A következő hónaptól úgy kapod!

Én januárban írtam egy ilyet:)

2010. márc. 12. 22:34
Szia.Menj be a MÁK-hoz és ott kitöltesz papírt!Aztán a következő hónapba már számlára utalják!Én nemrég rendeztem!
2010. márc. 12. 22:34
Meg kell adnod a Mák-nak és a Gyest utalóknak a számlaszámodat. Írj levelet nekik!
1. Myia
2010. márc. 12. 22:33
Az lenne a kérdésem, hogy eddig postán kaptam a családit és a gyest, meg lehet változtatni, h inkább utalják számlára?Kell ehhez vmit kitölten

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook