Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ecetes öblítés fórum

Ecetes öblítés (beszélgetős fórum)


1 2
28. emi1206 (válaszként erre: 25. - E57e061615)
2012. ápr. 15. 14:13
Nemrég vettem egy kis bioboltban Aromax illóolajat. Teafát akartam venni, de az eladó azt mondta, hogy az nincs, viszont a fahéj meg a teafa az ugyanaz. Azóta se találtam ilyen információt és az olaj se volt 100%.
2012. ápr. 15. 14:10
még a "Naturland" is megbízható szerintem
26. emi1206 (válaszként erre: 24. - Anthico)
2012. ápr. 15. 14:09
Én a Helen Natur Cosmetics-et veszem. Sötétzöld dobozos. Nem tudom, hogy sok helyen kapható-e, mert én mindig ugyanott vásárolom az ilyen jellegű dolgokat.
25. e57e061615 (válaszként erre: 24. - Anthico)
2012. ápr. 15. 14:02
Az aromax, amit szinte mindenhol lehet kapni, teljesen megbízható, de akár bemész a patikába, és ott méretsz ki. A Primavera rengeteg félét forgalmaz, szintén megbízhatóak, és jól a keverékeik. A Farfalla is jó cég, szintén széles szortimenntel, és bio minősítésű termékeik vannak.
24. Anthico (válaszként erre: 21. - Emi1206)
2012. ápr. 15. 13:10
Van esetleg olyan márka, amelyikben megbízhat az ember az illóolajaikat tekintve?
23. Anthico (válaszként erre: 22. - Muraja)
2012. ápr. 15. 13:10
Engem nem zavar, h a régi mosópor- vagy öblítőmárkák gyártói miket dobnak piacra. Ahogy a reklámozott kozmetikumok is teljesen hidegen hagynak. Ők gyártsák, amit akarnak, de ha valaki nem akar vegyszereket, káros anyagokat, veszélyes származékokat, allergizáló adalékanyagokat és még ki tudja mit tudni magán vagy a ruháin (jó borsos áron), azok csak beszélhessenek már erről.
22. Muraja (válaszként erre: 20. - Anthico)
2012. ápr. 15. 13:05

Meg sem dobhatnak ki a piacra akarmit a regi tradiciokal rendelkezö mozopor cegek.

Melyek a fecske illetve hatyu markat hasznaljak azok nem hiszem hogy csalnak.

21. emi1206 (válaszként erre: 8. - Anthico)
2012. ápr. 15. 12:43
Úgy tudod ellenőrizni, hogy 100%-os-e az illóolaj, ha egy cseppet rácseppentesz egy papírdarabra. Ha zsíros, olajos foltot hagy, akkor nem 100%-os. Persze lutri, mert általában csak otthon tudod tesztelni és sajnos nem mind 100%, amire az van írva. (De hát ez már általános probléma minden termék esetében.)
20. Anthico (válaszként erre: 19. - Muraja)
2012. ápr. 15. 12:24
Ezt az tudásbázis témát azért indítottam, mert ezeket az öblítőket akarom kizárni az életemből.Már csak mosáshoz, mosogatáshoz használok csak káros anyagokat tartalmazó szereket, de ezeket is ki akarom iktatni az életünkből. Nem mellesleg sokkal olcsóbb ez a megoldás a 300-700Ft/l áru öblítőknél, amik között már a koncentrátumok is eléggé hígak.
19. Muraja
2012. ápr. 15. 12:22
Ma mar vannak gyönyöru illatu öblitö szerek mind pl. vanilijas es alma illatuk.
18. f64f0d9a69 (válaszként erre: 14. - B4c06bc553)
2012. ápr. 15. 12:15
Az ecet semlegesíti a mosószert. A magas hőfok is leold sok lerakódást a fűtőszálról.
17. e57e061615 (válaszként erre: 2. - Anthico)
2012. ápr. 15. 12:06
Én egy kis alkoholban feloldottam, mikor kísérleteztem vele, és az a tapasztalatom, hogy ugyanolyan az illóolaj is, mint a legtöbb öblítő. Mikor kiveszed a ruhát, érződik, aztán ugyanúgy eltűnik.
16. bb58dad0a4 (válaszként erre: 15. - Anthico)
2012. ápr. 15. 12:02
Igen, én is így gondoltam. A továbbiakban az ecetes öblítés már teszi a dolgát. Nekem még mindig a "széllelbélelt" ruhaillat a nyerő, bár ez a saját parfüm dolog most elindította a fantáziámat. Csak azt nem tudom, a mosódióval hogyan hozom össze.
2012. ápr. 15. 11:52

Köszönöm a jó tanácsokat! :)


A gép üresen futtatása nálam csak azért merült fel, mert valakitől olvastam, h első ecetes öblítésnél némi szennyeződést vélt felfedezni a ruhákon. Csak első alkalmat megelőzően gondoltam.


Illatosításról még annyit, h imádom a parfümöm, de nem biztos, h Párom focicuccainak is női parfümtől kéne illatozniuk. Gondolkoztam, h milyen illatot tudnék ruhán elképzelni.

Ki melyiket szereti?

14. b4c06bc553 (válaszként erre: 10. - Burkuska)
2012. ápr. 15. 11:34

A saját parfümömet használom. Elég egy csepp, de rajta marad a ruhán, és finom illatú lesz.


A gépet felesleges üresen futtatni. Csak feleslegesen használod a vizet és az energiát! Ugyanúgy megteszi egy fehér mosáshoz tett ecet és magas hőfok, hogy letisztuljon a fűtőszál.

Ha ezek után rendszeresen fogod az ecetet használni, akkor semmi szükség egy külön mosásra sem. Nyugodtan használd - rendben lesz a géped.

2012. ápr. 15. 10:27

arra figyeljetek, hogy az öblítőtartályon bejelölt mennyiségnél túl ne öntsétek az ecetet, mert akkor a legelején, a mosáshoz befolyik és az öblítéshez már egy csepp ecet sem lesz.!


Nem véletlenül van bejelölve , meddig lehet az öblítőt beönteni.

12. BettyBoop Again (válaszként erre: 8. - Anthico)
2012. ápr. 15. 10:11

Nem, az olajos áztatásos dolog az nem illóolaj, hanem macerátum. Akkor olajjal vagy vízzel kivonják a hatóanyagot a növényből.


Lehet sima drogériában is kapni 100%-os illóolajakat, öblítésre teljesen jók az alsó kategóriás 100%-osak is, csak akkor érdemes a drágábbat venni, ha terápiás célra használnád. DM-ben, Rossmannban is vannak elfogadhatók, nem tudom, lehet-e márkát írni fórumba, de ha a dobozára rá van írva, hogy 100% és az összetevőknél nincs más, csak maga a növény illóolaja, akkor jó.

11. bb58dad0a4 (válaszként erre: 2. - Anthico)
2012. ápr. 15. 10:04
Valóban jó az ecet. Nálam általában 20%-os van itthon. Sok fogy belőle, mert takarításhoz is azt használom. Eleinte higítottam, de most már csak úgy gondolomformán öntök belőle az őblítő tartályba. Amikor az öblítésre kerül a sor, amúgy is a vízbe folyik, és felhígul. Illóolajat nem használok, viszont mindig friss levegőn szárítom a ruhákat,szerintem ez a legfinomabb illat.Télen, amikor kint hideg, párás a levegő, a lakásban szárítok, majd néhány órára kiteszem őket az erkélyre. A mosógépet úgy tisztítom, hogy 2-3 liter 20%-os ecetet beleöntök, és elindítok egy 90°-os programot. Nekem egy szerelő javasolta, és tényleg ragyog tőle a gép. Hatodik érzékes gépet sajnos nem ismerem, de talán valaki tud ebben segíteni.
10. Burkuska (válaszként erre: 9. - Burkuska)
2012. ápr. 15. 09:53
...vagy mosóparfüm?
9. Burkuska (válaszként erre: 7. - B4c06bc553)
2012. ápr. 15. 09:52
Parfüm alatt,a "sima" parfümöt érted,amit használsz?
8. Anthico (válaszként erre: 6. - BettyBoop Again)
2012. ápr. 15. 09:50

Akkor én kicsit el vagyok tévedve. Házilag is úgy szoktak illóolajat csinálni, h valamilyen olajba áztatják pl a növényt jó sokáig. Nem tudom, mi a pontos menete, de a nevében is benne van az "olaj".

Akkor a 100%-osan tiszta illóolaj miben oldott vagy az milyen alapanyagú?

Esetleg tudsz márkát ajánlani vagy üzletet, ahol ilyet lehet venni? Gondolom, sima drogériákban olajosat fogok találni csak.

2012. ápr. 15. 09:49
Az ecetből kb egy evőkanálnyit szoktam beletenni, viszont ha egy csepp kedvenc parfűmöt cseppentek a mosóporra, akkor az az illat megmarad a ruhákon.
6. BettyBoop Again (válaszként erre: 2. - Anthico)
2012. ápr. 15. 09:44

Foltot csak akkor hagy az illóolaj, ha nem 100%-osan tiszta, hanem olajban oldott. Az összetevőknél meg lehet nézni, hogy milyen.


Én 10%-os ecetből szoktam tenni egy öblítős kupaknyit, nem hígítom előre.

2012. ápr. 15. 09:41

Sziasztok!


Én nem hígitom (de ki fogom próbálni),8%-os ecet,kb.fél decit öntök öblítő helyett. Imádom,hogy a ruhák nem bűzlenek a mű illatoktól!Persze,a mosószerre is odafigyelek (mosódió,környezetbarát mosószer)!

Jó próbálgatást:)))

4. Anthico (válaszként erre: 3. - Githaj)
2012. ápr. 15. 09:27

Te kb mennyit öntöttél egy normális adag ruhához? Azt ugyanannyi vízzel hígítottad?

Amiket eddig olvastam, azok alapján 1:1 arányú keverést alkalmaztak a legtöbben, és ebből annyit öntöttek az adagolóba, mint amennyit a sima öblítőből szoktak.

2012. ápr. 15. 09:25
Nyugodtan használd, nem lesz semmi gond, persze ne liter számra ontsd. Sokszor használtam sohasem volt foltos semmi/8 % ecet/. A gépedet próbáld ki hogy elindul e. Ha nem, akkor pakold meg. Az ecet leoldja a vízkovet is, nem kell a drága calgon.
2012. ápr. 15. 09:20

Elhatároztam, h száműzöm a drága öblítőket, melyek illatanyagát vagy mosás vagy vasalás után már egyáltalán nem lehet érezni. Kicsit kutattam az ecetes öblítéssel kapcsolatban, de így is maradt bennem pár kérdés.


1: teljesen mindegy a töménység? vagy a töményebbet jobban kell hígítani vízzel?

2: alapvetően ki milyen arányban hígítja vízzel?

3: olvastam, h leoldja a szennyeződéseket a mosógépből, ezért érdemes lenne először ruhák nélkül kipróbálni? (hatodik érzékes gép vajon elindul üresen?)

4: illóolaj nem oldódik vízben, és írta valaki, h foltot hagyhat a ruhán. ez mennyire gyakori vagy vészes? hogy lehet elkerülni?

2012. ápr. 15. 09:17
Ecetes öblítéssel kapcsolatban lenne pár kérdésem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook