Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dulcolax kúp. Más járt már így? fórum

Dulcolax kúp. Más járt már így? (beszélgetős fórum)


7. Nóra1987 (válaszként erre: 2. - Bichi)
2022. júl. 25. 18:26
Mert én csak akkor tudok inni, ha szomjas vagyok. Ez pedig kajalasok után szokott lenni, ami most ugye a diéta miatt kevesebb.
6. Nóra1987 (válaszként erre: 2. - Bichi)
2022. júl. 25. 18:11

A kúpot nem este rakják fel, mert 10-30 percen belül hat. A cseppeket és a tablettát kell este, mert 6-12 óra alatt hat es akkor reggel jön ki a hatás

Amúgy növényeket nagyon sokat eszek úgy tűnik, mégsem elég.

PCOS diétát kell amúgy csinálnom.

2022. júl. 25. 09:49
Nem ezt a fajtát szoktam használni, ha szükség van rá, de nekem nem okozott még ilyet. A leírás szerint a Dulco-nak más a hatóanyaga (biszakodil), amit nekem bevált, az glicerin kúp. A Dulco kúpnak pedig a hatóanyaga ugyanaz, mint a tabletta formának, szóval ez lehet az oka, h bizgeti a bélrendszered. Próbáld ki a glicerinest, hátha az nem okoz ilyen mellékhatásokat.
4. temmp (válaszként erre: 2. - Bichi)
2022. júl. 25. 09:05

Az a csepp, ez kúp.


"A Dulcolax végbélkúp hatása általában 20 (10-30) percen belül jelentkezik."

2022. júl. 25. 05:40
Szerintem a kúp irritációja indította be egy órán belül a beleket, ezért volt hamar eredmény. Viszont ennyi idő alatt a hatóanyagok szépen fel is szívódtak, ennek hatása a délutáni wc és puffadás. Legalábbis ez az én laikus véleményem csak.
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Nóra1987)
2022. júl. 24. 20:57

Fura, mert jellemzően ezt este használják, és reggelre "várják" az eredményt. Egyébként simán lehet ilyen hatása, akkor is, ha itt nem lesz senki, aki megerősíti.

Mondjuk azt nem értem, hogy jön össze a "nem eszem elég szénhidrátot, mert diétázom", hiszen az ilyenkor fogyasztott zöldségek pont tele vannak rosttal. Meg hát az ivás részét sem értem, ha kevés, akkor miért nem iszol?

2022. júl. 24. 19:12

Nos,reggel 9-kor helyeztem fel, 10-re ki is jött aminek ki kellett, aztán semmi görcs, vagy puffadás, vagy diszkomfort érzés egészen délután 4-ig. Akkor még kétszer el kellett mennem wc-re, bár szinte semmi nem volt, de azóta olyan rossz a hasam, gyomrom, folyamatosan szelesedek és puffadok.

Egyébként igen, voltam orvosnál mielőtt ma először hashajtót vettem be és mivel diétáznom kell, és keveset iszok, plusz a szénhidrát miatt kevés rostot viszek be így kialakult a székrekedés, és az orvos tanácsára próbáltam ki ezt a kúpot, mert szerinte nincs nagy gond, csak igyak többet.

Más is volt így, hogy órákig vége volt a dolognak, jól volt, aztán meg újra panaszai lettek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook