Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Dukan diéta - az 1. szakasz fórum

Dukan diéta - az 1. szakasz (beszélgetős fórum)


1 2
8. Újév (válaszként erre: 6. - 8f1ddc2679)
2012. okt. 25. 12:21

Igen a light kólát én is végső mentsvárnak tartom meg.


Hallod hús nélkül Dukan-diétázni... :) Merész, drukkolok nagyon!


Azt hiszem viszont én most iszom még egy kávét, mert menten elalszom.

2012. okt. 25. 12:12
Reggel en is mindig kavezom 1-2dl 1,5%-os tejjel es edesitovel. De ez a dieta elott is pont igy volt. :-P
6. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 5. - Újév)
2012. okt. 25. 12:03

En meglepoen jol vagyok:-) bar nem tiltja Dukan, de megprobalom a light colat az elso szakaszban kizarni, meglatom mennyire sikerul. Azert inkabb egy pohar belole, mint a sutemeny:-) de egyelore nem kell ez sem.

Mivel nem eszem hust, igy nalam ez a szakasz elegge egyoldalu... Tojas. Tudom abbol csak heti 4 megengedett, de nincs mas valasztasom.. Na jo turo stb, de az nem venne el az etvagyam ugy gondolom. De a tojas igen. Nem igazan vegaknak valo dieta a Dukan, en megis ezt valasztottam mert ugy gondolom, hogy a drasztikus zsir-, cukor- es ch megvonasnal nincs jobb. Hat ez van.:)

5. Újév (válaszként erre: 4. - 8f1ddc2679)
2012. okt. 25. 11:42

Kvázi az első, mert tegnap még volt gomba és szalonna az étlapon.


Ma eddig 1 kávét ittam 2 dl tejjel (1,5%-os) és kb.30 dkg csikremellfilét saját "zsírján" sütve kevés mustárral (inkább csak fűszer mennyiségben).


Most olvad egy adag pulykacombfilé, délutánra azt sütöm meg teflonba, még nem tudom, hogy milyen fűszersóval.


A második liter vizemnél tartok, és már ittam vitaminos pezsgőtablettát is.



Te mit eszel? Hogy vagy?:)

4. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 3. - Újév)
2012. okt. 25. 11:37

Nem tudom kinek a cikke, a google dobta ki.

En is jópár napra tervezem az ittlétemet. :-)

Újév, ez hányadik napod? Nekem a második.

Mit eszel?

3. Újév (válaszként erre: 2. - 8f1ddc2679)
2012. okt. 25. 11:14

Ez csacsikis cikke alapján van, ugye?

Remek, hogy idemásoltad.


Én ha minden igaz 7 napig leszek itt.


Remélem, hogy jönnek mások is elsőszakaszosok, hogy recepteket és tapasztalatokat cseréljünk:)

2012. okt. 25. 10:59
1. SzakaszTámadás:Nem számolunk kalóriákat. Mindent lehet enni a mellékelt listáról korlátlanul, de csak azt. Angolul beszélőknek ajánlom, hogy vegyék meg a könyvet az ismert internetes könyvesboltban, mert sok receptet is tartalmaz, és persze mindent részletesen. Az első szakaszban csak protein engedélyezett.A főzéshez semmilyen zsiradékot nem szabad használni, a maximum, hogy grillezés előtt egy olajos papírtörlővel bekenünk egy teflon vagy teflon-grill serpenyőt. Lehet párolni, főzni, grillezni, BBQ, vagy lehet nyersen pl. sashimi.Minden nap kötelező 20 perc erős séta, de az első szakaszban ezen túl nem kell agyonmozognunk magunkat. Sokan fáradékonyak a szénhidrát megvonás miatt, kell pár nap, amíg a szervezet átáll.Minden nap 1,5 liter víz. Ezen felül reggel 1 kávé édesítőszerrel. A zöld tea és zsírszegény/zsírmentes tej iható, engedélyezettek a 0% kalóriás üdítők, pl. Coke O.Minden nap javasolt 1,5 evőkanál (nem púpozott) zabpehely (Oat Bran néven kapható a legismertebb nagyáruházban, egy csomag hónapokra elég). Aki akarja, ezt megdarálhatja és készíthet belőle zabpalacsintát. A recept szerepel magyar oldalakon.Minden nap fontos multivitamint szedni, ez lehet tabletta, vagy édesítőszeres pezsgőtabletta. A vitamin ital nem számít bele az adott vízmennyiségbe.A támadási szakasz attól függ, hogy ki mennyi súlyt akar hosszú távon veszteni:Ha 5 kg-ot (vagy kevesebbet) akarsz fogyni 2 nap, várható súlyveszteség 1-3 font (0,45-1,4kg)Ha kb. 10 kilót akarsz fogyni 3 nap, súlyveszteség 3-5 font (1,4-2,3 kg)Ha kb. 20 kilót akarsz fogyni 5 nap, súlyveszteség 4-6 font (1,8-2,7)Ha 20 kilónál többet 7-10 nap, súlyveszteség min. 5 font (2,3 kg)Ezek átlagok, van, akinek több megy le. Fontos tudni, hogy az első, második szakaszban fogyunk, de a másodikban jóval lassabban. Ezért nem érdemes csalni az első szakasszal, mert csak pár napig tart, de itt lesz a leglátványosabb eredmény.Lista a támadási szakaszra:Hús és vad:1. Marha bélszín2. Marha hátszín3. Marha fehérpecsenye4. Marhanyelv5. Bresaola (szárított marha) kapható Magyarországon is6. Borjúhús szelet7. Borjú-marha vese8. Borjúmáj9. Főtt sonka (zsírtalan, bőr nélküli)10. Főtt csirke és pulyka szelet (bőr és zsiradék nélkül, pl. szárny nem javasolt)11. Zsírcsökkentett bacon (pl angolszalonna, de a zsíros perem nélkül)12. Vadak: fajd, fácán, őz, vaddisznó, fogoly, nyúlHalak:13. Lepényhal14. Halikra: lazac, hering, tőkehal15. Tőkehal16. Laposhal17. Foltos tőkehal18. Ördöghal19. Makréla20. Sárga tőkehal21. Szivárványos pisztráng22. Foltos pisztráng23. Lazac24. Szardínia25. Vörösmárna26. Tengeri sügér27. Rája28. Tengeri keszeg29. Füstölt lazac30. Kardhal31. Tonhal32. Nagy rombuszhalFigyelem: halat lehet konzervben is enni, de csak vízben eltett konzervet, tehát pl. olajos szardínia, vagy szószban eltett halak, kagylók nem engedélyezettek!Tenger gyümölcsei:33. Kagyló34. Tintahal35. Édesvizi rák36. Fésűkagyló37. Homár38. Languszta39. Tengeri rák40. Osztriga41. Rákrudacska – surimi (kapható)Szárnyasok:42. Csirkemáj43. Csirke44. Gyöngytyúk45. Strucc (ehhez azért szeretnék sok sikert kívánni!:))46. Galamb47. Fürj48. PulykaTojások:49. Tyúktojás50. FürjtojásZsírmentes tejtermékek:51. Zsírmentes tej52. Zsírmentes krémsajt53. Zsírmentes tejföl54. Zsírmentes túró55. Zsírmentes joghurt (natúr vagy édesítőszeres, de nem gyümölcstartalommal)56. Zsírmentes görög joghurtFontos! Zsírmentes azt jelenti, hogy a zsírtartalom 1% alatti, tehát NEM LIGHT!!!Zöldség Protein:57. TofuA lista nem hiányos, de azért nem tartalmazza mind a 72 elemet, mert magyarul sok különböző kagylófajta is kagylóként fordítható, vannak tengeri hal nevek, amelyek magyarul nem léteznek, illetve a marhát nálunk más módon vágják, mint angol területen ezért a különböző Steak fajták nem szerepelnek, mert mindegyik bélszín, hátszín vagy fehérpecsenye különböző formákban.Lényeg, hogy SEMMI bárány, semmi kacsa vagy liba, semmi sertés (kivéve sonka...NEM CSÜLÖK!). Édesvízi halakat nem említ, de tudom, hogy azokat ők ritkán eszik, szerintem a keszeg, harcsa belefér, bőr és zsíros rész nélkül, talán a ponty is, de ez az én interpretációm.Tojásfehérje korlátlanul fogyasztható, de a sárgája max.2 naponta a koleszterin miatt.Füstölt termékeket korlátozottan javasol a sótartalom miatt. (Pl. a marhanyelv engedélyezett, de a füstölt ellenjavallt, én azért erre tudnék megoldást)FONTOS: Nem javasolt étkezéseket kihagyni, mert hosszú távon nem fogod tudni tartani!Fűszerek: Mindkét szakaszban az alábbiak engedélyezett:- só, bors, szárazfűszerek- zöldfűszerek (de nem köretként!)- fohagyma/hagyma, mint fűszer, nagyon kis mennyiségben- egy evőkanál citromlé- mustár, ecet, balzsamecet- savanyú vagy kovászos uborka, de csak fűszer mennyiségbenSzabad cukormentes rágót enni.Mindenfajta alkohol tilos az első két fázisban. A száraz vörösbor is, aminek ugyan nagyon alacsony a szénhidrát tartalma, de megemeli a vércukor szintet, amit a diéta csökkenteni próbál. Főzéshez megengedett 1-3 evőkanál vörösbor, de csak ha elpárolog belőle az alkohol, vagy 1 evőkanál szójaszósz, de tudnod kell, hogy mindkettő lassítja a fogyást.Bíztatásként annyit, hogy az első két szakasz után a diéta sokkal engedékenyebb lesz, megéri várni egy kicsit!
2012. okt. 25. 10:54

Ùjév ötlete alapján. ;-)

Gyertek!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook