Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Dukan diéta - az 1. szakasz fórum

Dukan diéta - az 1. szakasz (beszélgetős fórum)


1 2
2013. jún. 10. 19:27

Sziasztok!

Kefírt lehet enni?

2013. febr. 4. 08:12
Sziasztok!Tudna nekem valaki segíteni?az lenne a kérdésem,hogy a Dukan könyv írja a zabkorpát,hogy M3 B6 részecske nagyságúnak kell lenni,mert így a hatékony.Honnan lehet ilyet szerezni?
36. Újév
2012. okt. 30. 07:19

Sajnálom, hogy csalódtál Cranberry.

Mindenkinek a neki megfelelő diétát kell megtalálnia, remélem Te is meg fogod találni.


Habár most engem se kényeztet a jó eredmény, remélem, hogy hamarosan elindulnak tovább lefelé a kilók, mert egyébként a érzem, hogy javul.

2012. okt. 29. 12:02

Na jó. Ma fel akartam venni a farmerem, csak ritkán hordok farmert. Hihetetlen volt. Talán még nehezebben jött fel rám, mint egy hete!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

Eljött az idő - gondoltam - megmérem magam. Egy dekát nem fogytam és egy centi nem ment le rólam!!!!!!

Részemről ennyit a fehérje diétákról. Ettem azt a sok szar fehérjét amit utálok ráadásul minden nélkül csaknem 6 napon át. Ennyi volt.

Sok sikert Nektek de én most nagyon csalódott vagyok. Majd én magamtól lefogyok, minden dukan-atkins és az összes okos elmegy a fenébe részemről.

2012. okt. 29. 09:43
Azt elfelejtettem hogy az atkinsnak többször is nekifogtam de két nap után mindig borzalmasan szédelegtem és nagyon hányingerem volt (plusz a fejfájás). Pedig szinte ugyanazokat kell enni ott is mint a Dukanban, csak épp zsìrosan, szóval nekem pl nem főtt, hanem olajban sült tojást. Ennyi a különbsèg az első szakaszban érdekes nem?:)
33. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 32. - Újév)
2012. okt. 29. 09:33

Hát ez érdekes. De lehet benne valami, ahogyan a bőr is emlékszik minden egyes év napozásaira.

Amúgy hogy megy Neked az első fázis?

Nekem meglepően jól és az az érdekes hogy Dukanozásom óta egyszer sem fájt a fejem (lekopogom.kop kop) pedig rettenetesen fejfájós vagyok átlag heti 4 nap, minden féle időváltozásra jön a migrénem. Ès eddig akárhányszor fehérjediétáztam (pl atkins) egy két nap után muszáj volt gyümölcsöt ennem a vércukrom miatt, mert borzalmasan fájt amiatt is a fejem. Hàt mostnem pedig frontok jönnek-mennek állandóan..

Szóval csak annyit bűnöztem hatodik napja, hogy ettem párszor sajtot este (nem zsirszegenyt sajnos, mert amennyire szeretem a sajtokat, (imádom) annyira utálom a zsirszegeny valtozatokat, szóval 10 dekákat ettem 2x vagy 3x a hét alatt, és több tojást eszem mint napi 2 (3 vagy 4) de ugye nem eszem húst. Hát ennyi. ;-)

32. Újév (válaszként erre: 28. - 8f1ddc2679)
2012. okt. 29. 07:20

Ami most nagyon megfogott, hogy azt mondja Dukan, hogy a szervezet minden egyes fogyókúrára emlékszik, és minden sikeres kúra módszerét igyekszik a következő alkalmazásnál kijátszani, hogy megőrizze a raktárakat.

Így minél több és minél többféle fogyási módszert próbáltál ki eddig, annál ellenállóbb vagy bármilyen fogyókúrára, mert a szervezeted már tudja, hogy mit kell ilyenkor "védekezésként" tennie.


Továbbá, hogy emlékszik a legmagasabb súlyodra, és oda igyekszik visszahízni. Így akármilyen fogyi után, azonnal a leghatékonyabban kezd el raktározni, ahogy csak tud, hogy minél előbb visszaálljon a szerinte "normális" súly.


Ezért van az ördögi kör, hogy egy kúra sem segít, és mindig visszahízunk kúrák után.


Ez nekem elég félelmetes, mert én már próbáltam annyi, de annyi kúrát. És le is adogattam szépen mindig a kúra alatt a kilókat. Aztán egy idő után már ugyanaz a kúra nem hozott messze olyan hatást, mint terveztem. Hát ez volt az oka.


Így most azt remélem, hogy ez lesz a végső fogyókúrám, és végre leszámolhatok a súlyproblémáimmal.


Az is valószínű, hogy nekem emiatt nem fog minden előírásszerűen menni, mert vannak "előzmények", amikre emlékszik a szervezetem.


Bocsi, hosszú lett:).

31. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 30. - Criscito)
2012. okt. 27. 08:12
Koszi:-)
30. Criscito (válaszként erre: 27. - 8f1ddc2679)
2012. okt. 27. 06:36
Segíti a bélflórát, illetve az emésztést. Leginkább zöldségekben található meg.
2012. okt. 27. 00:46

Sziasztok Lányok!


A zabkorpa azért is fontos, mert csökkenti a vérben keringő összes koleszterin mennyiséget, különösen az "LDL" vagyis a rossz koleszterin szintjét.

28. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 26. - Újév)
2012. okt. 26. 19:49
Ha találsz a könyvben valami érdekeset, feltétlen szólj:)
2012. okt. 26. 19:48

A túró mivel 10%-os, azt hiszem nem tökéletes, de ennél jobbat nem találtam. Zsìrszegény de nem zsirmentes.

A joghurt osztrák Fasten a neve és 0,1%-os a Tesc*-ból :-) feltüntetik büszkén, hogy 1% inulin is van benne, kár hogy nem tudom mi az mert biztos jó cucc:-D

26. Újév (válaszként erre: 25. - 8f1ddc2679)
2012. okt. 26. 19:38

Hol? milyen márkát (kiscsillaggal benne:))?


Én nézegettem, és szinte semmi felvágott nem jó a Dukanhoz. Egyedül a prágai sonka felelt meg (pr*fi sajátmárkás) és uyganennek a pulykasonkája, bár ez utóbbi kompromisszum, mert árban jobb, de van benne cukor.


Végre megvan a Dukan könyv:D Holnap kiolvasom:)

Ez vol a nap fénypontja, gáz.

25. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 24. - Újév)
2012. okt. 26. 14:02

Ez jo hir:-)

Amugy en sem fogok enni minden nap, csak minden masodik napon. Ma beszereztem es ettem is zsirszegeny turot (10%) es joghurtot (0,1%) ez mar eleg jo lesz szerintem.

24. Újév
2012. okt. 26. 13:04

Hát jó, akkor megyek vissza a "főtopikba" :)


Azért elmondom, hogy szerencsére zab nélkül is volt székletem, és hogy a darált marhahús zsír nélkül sütve steak fűszersóval mennyei (főleg ha egész délelőtt nem ettél semmit) :))).

23. Újév (válaszként erre: 22. - Akali)
2012. okt. 25. 19:19
kb. 30 kg-t a naplómban leírtam kb. mindent:)
22. akali
2012. okt. 25. 18:11
:-)))Mennyit szeretnétek fogyni??
21. Újév
2012. okt. 25. 17:10

Szia akali:).

Nekem is ez az első napom -kvázi.

Karásonyra én már néztem ki halas recepteket a paleo könyvből, ami teljesen megfelel a Dukan 2.szakasznak. Mivel az egész családot próbálom ránevelni, remélem, hogy sikere lesz.


A receptötletek tőled is jöhetnek, Creanberry ötleteinek is örülök.


Mivel én próbálom minél inkább paleoval ötvözni, ezért nálam nem játszik a zabkorpa és a tejtermékekből is a minimálisra szorítkozom.


Hajrá Nekünk!:)

20. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 19. - Akali)
2012. okt. 25. 16:57

Szia!

Udv a klubban:-)

Csajok, jelentem megsutottem eletem elso Dukan-palacsintajat!! Egesz jo lett! Annyira sok helyen olvastam, hogy ennek a dietanak a lelke a ZABKORPA, es nem szabad kihagyni mert pl megkoti a mereganyagokat, amik igy nem szivodnak fel, meg kellenek a rostok az emeszteshez, plusz megbagad a gyomorban igy jollakottsagot erzunk, stb stb szoval tilos kihagyni. Es bar a Dukan nem szamol kaloriat, azert en mindig figyelek hogy egy nap 1000kcal alatt legyek.. Szoval egy pupos evokanal zabkorpa kevesebb, mint 100 kcal, tehat egy palacsinta egy tojassal meg egy kanal turoval, joghurttal stb ugy 200 kcal ami szerintem jo ha egy etkezesnek szamoljuk.

19. akali
2012. okt. 25. 16:41

Sziasztok Csajszik!!!Itt vagyok!!:-) Ma van az első napom. Reggel cottage cheese utána kávé 0,1 tejjel(gusztustalan), de lehet, h a köv.1,5-ös lesz, mert ezt nem igazán tudom meginni. Majd pár óra múlva Danone aktivia joghurtital 0 cuko, 0 zsír epres kiwis, ebéd csirke falatok fűszerekkel, majd most nyomtam egy kaukázusi kefírt. Nem mondom, hogy nem vagyok éhes, de erős vagyok!!Nagyon ki van tágulva a gyomrom, úgyhogy remélem hamar összeszűkül.

Én már 3 hónapig csináltam tavaly év végén a candida diétát, ha azt megcsináltam akkor ez gyerekáték...Azzal is fogytam, bár itt nem az volt a cél.Most 72,7 vagyok 178 cm., de 63-65 szeretnék lenni. Remélem hamar a 3 szakaszba kerülök, mondjuk karácsonyig akkor már tudok majd bűnözni egy napot, és nem kell szenvednem.

Cranberry a leveskocka helyett (sós, tartósítószeres, szinezék, szemét) használhatsz:én így szoktam vajon píritok fokhagymát ebbe rakom bele a picit előfőzött rákot só, bors... a legjobb.Igazából az ízek hiányoznak a legjobban, mert egy ínyenc vagyok. A candida diéta arra is jó volt, hogy a szemetet kiiktassam az étrendemből....a narancsbőröm is kezd eltűnni.

Ti mennyiből mennyit szeretnétek fogyni??.-) Szép estét lányok!!

18. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 17. - Újév)
2012. okt. 25. 14:37
És nem bűnözős!!!!:-)
17. Újév (válaszként erre: 15. - 8f1ddc2679)
2012. okt. 25. 14:36

Köszi a tippet, de sajnos nem járok metroba.

A 2 német diszkontláncban viszont szokott lenni hasonló. Ahogy írsz róla összefut a nyál a számban, lehet nemsokára lesz ilyen az én asztalomon is;)

2012. okt. 25. 14:30
Vettem mar koktelrakot, tigrisrakot, mind tisztitott es nagyon finom, a kagylo is egeszen tenyernyi nagysagutol a piciig, fekete-, zold-, venuszkagylo... elofozve es elrontani sem lehet. Az en receptem zoldsegleveskocka ra fokhagyma, bors, most nem piritottam csak foztem, de ugy meg finomabb. ;-) na a spagettit, tejszint most hagyjuk....
2012. okt. 25. 14:24
Fagyasztott. Sima 1 kg-s valtozat metroban van.. De nagyobb koreai-kinai elelmiszer uzletben is van jo.
14. Újév (válaszként erre: 13. - 8f1ddc2679)
2012. okt. 25. 14:15

Hol veszel királyrákot?


Én megsütöttem az egy pulykacombfilét felkockázva kis omlós-csirke fűszersóval, pár csepp vízzel alá. Finom lett. Meg ittam még egy kávét, de most csak 1 dl tejjel.


Semmi más kaja nincs, így csak azt kell megállni, hogy elmenjek vásárolni.


Holnap úgyis mászkálós nap lesz, akkor veszek majd multivitamint és marhát, hogy ne utáljam meg a szárnyasokat a 7.nap végére.

2012. okt. 25. 14:06
Vegul kiralyrakot foztem fokhagymas fuszeres vizben, isteni lett :-) a leve is fincsi de azt most hanyagolom...
12. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 11. - Újév)
2012. okt. 25. 12:57

A paleot nem ismerem. Vagyis hallottam rola de nem neztem utana. En az Atkins es a Dukan kozott vacilaltam, aztan a zsiradekok miatt dontottem e mellett. Ez drasztikusabb es ha mar lud, legyen kover :-)

A korpaval kapcsolatban vannak fenntartasaim... Ami a disznok hizlalasaval van kapcsolatban hmmm:-P

De annyira mondja Dukan hogy fontos.. Ugy dontottem megvarom amig esetleg gond lesz az emesztesemmel es szukseg lesz ra. Egyelore oke minden. :-)

11. Újév (válaszként erre: 10. - 8f1ddc2679)
2012. okt. 25. 12:51

Nem eszem zabkorpát, próbálom némileg a paleoval összeilleszteni az étrendet, ami így csak a húsokat hagyja meg.


Jó kis komplementer vagyok veled:).

2012. okt. 25. 12:33
Tenyleg, Te zabkorpat eszel? En meg nem ettem csak megvettem... Meg gondolkodom, hogy mibe rakjam bele.
2012. okt. 25. 12:29

Hat igen... Ez eddig nekem egy tojaskura:-)

De ha mar nem birom, fogok enni rakot es kagylot, azt meg megeszem. Amugy vega vagyok. De hogy keszitsem el olaj nelkul, sussem meg teflonban (nem ég le?) vagy fozzem izesitett vizben? Ha egy leveskockat dobnek a vizbe az nagy baj? A levet nem ennem meg..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook