Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Duci tízéves fórum

Duci tízéves (beszélgetős fórum)


1 2
14. 7a3a05277b (válaszként erre: 1. - Bbe8e56e9e)
2014. jan. 12. 16:48
Fontos lenne, hogy ennél többet sportoljon, szervezett keretek között, akár majd' minden nap is.
13. bbe8e56e9e (válaszként erre: 8. - Voltam...leszek)
2014. jan. 12. 16:44

Köszönö a tanácsokat! Én is attól félek, hogy átesünk a ló tulsó oldalára, és több kár lesz mint haszon ha elkezdünk diétázni! Amúgy is nagyon lelkis mindenben és a 100% neki 110!

Gyermekorvos látja kb évente! Szerencsére nem beteges!

Jó lenne úszni, járni de itt nincs erre sem lehetőség!

2014. jan. 12. 16:36
Az emésztése rendben van? Tud rendszeresen wcre menni?
11. Zebra25 (válaszként erre: 7. - Bbe8e56e9e)
2014. jan. 12. 16:35

A reggeli szerintem nagyon gyenge, ehetne picit többet reggelire, aztán gyümölcs tízóraira, ebédre a menzás kaja, uzsira kefír, joghurt, saját készítésű keksz, pogácsa, muffin és vacsira is meget husi, mellé sali vagy valami ilyesmi.

Én nem vezetnék be semmi drasztikus változást. Nyugodtan mehet a szedvics is, hisz a ch-ra szüksége van, hogy tudjon figyelni a suliban.

10. voltam...leszek (válaszként erre: 7. - Bbe8e56e9e)
2014. jan. 12. 16:35

Hát ez nem sok..

Viszont az iskola menza silány minősége talán magyarázat lehet rá. Kevés a rostbevitel, még ha eszek elegendő gyümölcsöt is. Reggelire esetleg valami táplálóbb, mert így szerintem egész nap "éhezik" a szervezete, délután is csak a fehér kenyér...nem lehet, hogy inkább raktároz a szervezete, és ezért duci?

2014. jan. 12. 16:32

Igen, egy napi menü leírás jó lenne.

Nagy eredményeket lehet már elérni a liszt és cukor lecserélésével. Cukor helyett méz pl. Sok gyümölcs, szendvics helyett joghurt, kefír valami teljes kiörlésű kekszel, sok lehetőség van. Könnyen lehet egészséges finomságokat készìteni...pl túró, egy kanál natúr joghurt, egy kanál méz és friss vagy fagyasztott gyümi. Esküszöm sokkal jobb, mint a bolti :)

Keressetek valmi olyan mozgást, ami csoportos, és a többi gyerek elfogadó. Én gyereknek pl szertornáztam, és a kisebbek közt voltak ducibb gxerekek is, és nálunk nagyon jó volt a közösség, így nem érezte rosszul magát.

Vegyétek fel esetleg egy dietetikussal a kapcsolatot.

2014. jan. 12. 16:31

Gyerekorvos nem mondott valamit esetleg?

A fehér lisztet amúgy sem árt lecserélni, és több mozgás is biztos hasznos lenne Neki.

A napi étrendre én is kiváncsi lennék, hátha együtt látunk benne valamit. :)

7. bbe8e56e9e (válaszként erre: 2. - 4740439ec6)
2014. jan. 12. 16:30

Reggeli : egy joghurt vagy egy csésze tea vagy kakaó


Tízórai: suliba mikor mi!


Ebéd : Menza!


Uzsonna : Általában hazahozza és itthon eszik!Öt körül, egy szendvicset vagy ami van vacsira! Meg ggyümölcsöt szktunk délutánonkét enni sokat!( a kicsi szinte ezem él)Hat után ő már szigorúan nem eszik!

6. bbe8e56e9e (válaszként erre: 4. - Szabot.88)
2014. jan. 12. 16:27
Voltunk minden rendben a laborrral! De köszi hogy felhívtad a figyelmem erre is!
2014. jan. 12. 16:25
Továbbra is figyeljetek az evésére es hogy nehogy koplaljon azert..én 12 évesen voltam dagi,amikor anyukam leállitott a kajaval,2 szelet kenyer helyett 1 szoval odafigyelt,ennek koszonhetoen lefogytam most 29évesen 2 gyerek utan 51kg vagyok..szoval en hàlás vagyok neki..18 évesen elkezdtwm konditerembe járni..mozogjob sokat es figyeljen az etkezesre,utana szerintem nem lehet gond ha odafigyel..a másik lányoddal kapcsolatba:4 éves lányom 13 kg és sokszor többet eszik mint én:-)
2014. jan. 12. 16:24
Biztosan nem ártana, ha a lisztet lecserélnéd. Már csak az egészség miatt sem. Arra vigyázz nagyon, h át ne forduljon a kislány és legyen anorexiás...(csak azért gondoltam, h írtad, h szigorú magához) Esetleg egy vérvizsgálat nem árthat, mert a pajzsmirigy is tud ilyet csinálni.
2014. jan. 12. 16:23
Miért nem keres valami számára megfelelő motgásformát? a kenyér és a liszt lecserélése nem árt akkor sem ha mindenki csinos és egészsges:)
2014. jan. 12. 16:21
Leírnád egy napi menüjét?
2014. jan. 12. 16:20

Arra lennék kíváncsi hogy nektek mi a véleményetek!

Lányom 11 éves lesz. most 158cm és 61 kg! Mindig duci volt! Kicsinek is és tudom most is!

De tavalyhoz képest nyúlt egy csomót és fogyott 3 kg-t!

Most ismét kiszűrték az éves vizsgálaton!

Nem eszik sok édességet , sőt ő tavaly óta este 6 után nem eszik! Nagyon szigorú magához, ünnepek alkalmával is betartja! Sőt névnapi szülinapi vacsorán sem vesz részt!

Minden nap, biciklivel jár iskolába, ami kb 2 km re van tőlünk!

Heti háromszor ezt a távot sétálva tesszük meg haza mert a kicsi kismotrrram kotor mellettünk!

Most akkor fogjam még szigorubb diétára? Gondoltam rá, hogy a fehér lisztet lecserélem és a kenyeret is! Talán lenne hatása!

Mi szülei nem vagyunk túlsúlyosak, sőt a kicslányommmal meg az a baj hogy két éves és nincs 10 kg! Ugyan azt eszik! Nagyszülői ágon vannak súlyproblémák, lehet hogy örökölte!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook