Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Duci tízéves fórum

Duci tízéves (beszélgetős fórum)


1 2
44. Csipkerózsika (válaszként erre: 31. - Voltam...leszek)
2014. jan. 14. 18:34

Egyetértek veled. Komoly stresszforrás lehet számára, ha ilyen nagy feneket kerít a család a túlsúlyának. Pár lépés és oda lehet érni az anorexiához is.

Egyszerűen csak legyen egészséges, a többi mindegy. Lehet h. ilyen alkat és kész.

43. Csipkerózsika (válaszként erre: 22. - Kriszta773)
2014. jan. 14. 18:28

Ki mondja meg, hogy mi a normális? Egy 11 éves kislányban már lassan elkezdenek tombolni a hormonok is a nemi érés miatt és a legtöbb kislány hízik ebben az időszakban, ami aztán kicsivel később eltűnik.

Szerintem nem kell ebből ilyen nagy hisztériát csinálni. Nem táplálkozik alapvetően egészségtelenül, figyelve van erre, mozog is.

Mikor ennyi idős lány voltam, én is duci voltam és még sokan a velem egykorúak közül, az iskolaorvos dokinéni egyáltalán nem akadt ki rajta, abban a néhány évben azt mondta, hogy a amíg a súly nem több, mint mint a magasság-1 méter centiben, addig nincs baj...

42. Csipkerózsika (válaszként erre: 10. - Voltam...leszek)
2014. jan. 14. 18:22
Nekem is ez lenne a tippem. Szerintem ez egyáltalán nem sok, sőt vacsora nélkül egy fejlődő szervezetnek kifejezetten kevésnek tűnik...
41. bbe8e56e9e (válaszként erre: 24. - Kriszta773)
2014. jan. 13. 17:01
Zanácsadás? Testzsírmérés? Most nevetnem kell! Ennyi van csak kővér vagy jó lenne ha nem ennél annyit! Sajnos ez komoly gond! Főleg a hozzáállás!
40. bbe8e56e9e (válaszként erre: 21. - 3d0696d927)
2014. jan. 13. 16:59
Nagyon kedves vagy köszönöm egyébbként teljes mértékben osztom a véleményed és lehet nekem is reggelusz vizetisozusom van!
39. bbe8e56e9e (válaszként erre: 18. - A0c1361e44)
2014. jan. 13. 16:56
Már nem tudom de orvos látta azt mondta teljesen normális!
38. bbe8e56e9e (válaszként erre: 19. - 91d4989ab9)
2014. jan. 13. 16:55
Kikérem ezt magamnak! EGy nincs büfé! Kettő zsebpént sem kap 11 évesen! Bocs!
37. bbe8e56e9e (válaszként erre: 31. - Voltam...leszek)
2014. jan. 13. 16:53
Ln sem vinném, de a védőnői vizsgálaton kiszűrték és ezért kell elvigyem! Nem szeretném a nyakamra hozni a csalásgondozást!
36. 3d0696d927 (válaszként erre: 35. - A0c1361e44)
2014. jan. 12. 20:44

bél. vékony és vastag is, ha a vékony rendben van, mert ki kell zárni az ibs-t és a chront is.


Hülyeség. Értelmetlen. Megnézik és mintát is csippentenek, de előtte aláiratják, hogy fekélyt okozhat és nem felelnek érte. Nekem is lett! (Én meggyógyultam nélkülük végül.) ;)

35. a0c1361e44 (válaszként erre: 29. - 3d0696d927)
2014. jan. 12. 20:36
Milyen biopszia?
34. 3d0696d927 (válaszként erre: 31. - Voltam...leszek)
2014. jan. 12. 20:25
Ez van...
33. 3d0696d927 (válaszként erre: 30. - Kriszta773)
2014. jan. 12. 20:24

igen, senki nem a levegőtől. ez igaz.


Amúgy tapasztalatból mondom, a részletes vérvizsgálatot legtöbbször megelőzi a biopszia a lisztérzékenység gyanújánál. A gyerekorvos a gasztroenterológiára küldi, azok meg ész nélkül tolják a csövet befelé a legkisebb gyanúra, és ők írják fel a részletes, érzékenységeket kimutató vérvizsgálatot UTÁNA. Sajnos.

32. eandi78 (válaszként erre: 30. - Kriszta773)
2014. jan. 12. 20:22
Pl. Gluténérzékenységnél van biopszia vékonybélből.
2014. jan. 12. 20:20

Nekem is 11 lesz a lányom...de nem engedném, hogy annyira pszichés legyen nála már a ducisága, hogy 6 után ne egyen, de ugyanakkor orvoshoz sem vinném, ha az egyszerű vérvizsgálat nem mutatott semmit. Az ételallergia más emésztési tüneteket is produkálna...de legfőképp azért nem vinném, mert nem tetőzném az evés miatti bűntudatát még egy kis betegség tudattal is.

Mozgás, mozgás, mozgás...mert valljuk be a mindennapi testnevelés is egy nagy kalap sz...

30. kriszta773 (válaszként erre: 29. - 3d0696d927)
2014. jan. 12. 20:10
miért kéne biopsziát végezni? :) egy egyszerű vérvételből, vizeletvizsgálatból is sokmindent meg tudnak állapítani, vagy kizárni. az a legjobb, ha nem találnak semmit, akkor elég kalóriában szegényebb, de mennyiségre normális étkezést biztosítani a gyerkőcnek. mert azért senki sem a levegőtől hízik, bármennyire szeretik sokan mondogatni :)
29. 3d0696d927 (válaszként erre: 28. - Kriszta773)
2014. jan. 12. 19:55

Tudom, mit beszélek, remélem, te is tapasztalatból írsz. Biopszia minden oldalról, egy esetleges csinos fekélyt előre aláiratnak! És 50%-ban nincs diagnózis. Viszont lehet menni tovább, míg a gyerek tiszta stressz lesz.


Biopsziát nem engednék semmikép, maximum vérvételt. De az orvosok a cukorbetegeknek is előírják a napi két zsemlét, ami önmagában is elég vicces. Szóval a kutyámhoz sem hívok orvost. Addig minden rendben is lesz. ;)

28. kriszta773 (válaszként erre: 25. - 3d0696d927)
2014. jan. 12. 19:46
nem hiszem, hogy néhány rutinvizsgálat felérne a kínzással és gyógyszertöméssel :) de ha egy gyereknek indokolatlanul van folyamatos súlyproblémája, érdemes segítséget kérni az orvosától. ha például allergia vagy intolerancia van a háttérben, egyszerűen kezelhető a probléma az adott kaja elhagyásával, és máris könnyebb lesz az élete minden téren :)
2014. jan. 12. 19:45
bocs az ertemetlensegert,telorol vagyok es utalom xddd
2014. jan. 12. 19:44

sajnos a gyerekkori elhizasbol felnottkori elhizas lesz.tudom magamrol. 13 evesen tuti voltam vagy 70 kg,de engem tomtek szo szerint.ha minden rendben van vele egeszsegileg akkor viszont kaja visszafog okosan -egyeztess orvossal,mivel fejlodo szervezterol van szo-es heti 3szor torna,barmi ami mozfgas.Tanc,uszas,gyerekkangoo stb. Sajna ha erre nem figyelunk oda a gyerekeinknel,akkor egy eletre problemat akasztuntortenjen meg az vele ami velem a nyakukba.

nekem is van egy 11 eves lanyom es pont azert ne tortenjen meg vele az ami velem,nagyon odafigyelunk a rendszeres mozgasra

25. 3d0696d927 (válaszként erre: 22. - Kriszta773)
2014. jan. 12. 19:41
Persze, csakhogy meg fogják gyötörni a gyereket, és nem lesz eredmény, de gyógyszer igen. Ez itt a bibi. Nagyon észnél kell lenni.
24. kriszta773 (válaszként erre: 23. - A0c1361e44)
2014. jan. 12. 19:29

sokaknál egyszerűen alkati, fejlődési kérdés, hogy gyerekként ducik, aztán kamaszként meg nyúlnak, nőnek, és mintha sosem lettek volna súlyproblémáik :) én abban találom a legnagyobb problémát, hogy egy 10 éves már úgy gondolja, este 6 után nem ehet, fogyókúrázik. és szerintem nem lehet gond sem a táplálkozásával, sem a mozgásával, ha valóban napi több kilométert bicajozik, plusz a suliban is mozog.

ha már egy szűrővizsgálaton kiszűrik, akkor ott nincs valamilyen tanácsadás? :) feltételezem, egy szűrés nemcsak a magasság és a kilók mérésében merül ki, biztos néznek más értékeket, pl. testzsírszázalékot, hasonlót.

23. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - Kriszta773)
2014. jan. 12. 19:19
Szerintem manapság nagyon szokványos az ilyen korú duci gyerek, mert nem mozognak eleget. Az én fiam is duci volt, a barátnőm fia is az volt, aztán 11 évesen megnyúltak, jó sokat és már vékonyak is lettek. Az én fiam sokat evett, csökkentgettem neki az adagját, de sajnos nem tudtam annyira lecsökkenteni, amennyire kellett volna, a kevés mozgáshoz. 11 éves volt, amikor olyan helyre költöztünk, ahol már egyedül is mehetett játszótérre, én innentől meg volt a kellő mozgás mennyiség, és persze jótékony volt az 1 év alatt 20 cm növés is:)
22. kriszta773 (válaszként erre: 21. - 3d0696d927)
2014. jan. 12. 19:12

az nem normális, ha egy 10 éves gyerek átlagos táplálkozás és mozgás mellett duci, és ez szinte kiskorától így van. lehet, hogy csupán valamilyen ételintolerancia áll a dolgok mögött, de érdemes orvosi vizsgálattal kizárni minden szóba jöhető más dolgot. nemcsak a testsúlya miatt nem normális, de egy 10 éves ne kapcsolja össze az étkezést a fogyókúrával, nagyon gáz.

ha az orvosok nem találnak semmit, én kiiktatnék mindig egyféle ételt a táplálkozásából és figyelnék. elsőként a lisztes ételeket cserélném le gluténmentesre, gyakran okoz hasonló problémát

2014. jan. 12. 19:05

Én azt mondom, ha egyik gyerek ugyanazon a kaján vékony, a másik ducibb, az teljesen normális. Orvosok szokása minden eltérést betegség névvel illetni, hogy aztán gyógyszerezni lehessen. Ha kezdődő pajzsmirigy probléma, akkor sem szaladgálnék miatta orvoshoz, mert a CH csökkentése helyrehozza.


Nagyon különbözően működünk. Van, aki fogy, hiába eszik kenyeret, rákiáltják hogy beteg, Pedig neki csak nem jó a kenyér, van, aki hízik napi négy szem gyümölcstől, nyilván csökkenteni kell a gyümölcsöt, mert szín cukor. Én pl elalszom egy marék cseresznyétől a fa alatt. :D Az okos orvos nyilván rámolvasná, hogy inzulinrezisztenciám van, és adna is gyógyszert. De nem!!! Nekem csak kevés gyümölcs kell, helyette zöldséget eszem nyersen.


Van, aki reggel csak fehérjétől tud indulni, van, akinek reggel kell a gyümölcs, van, akinek a gabona, és délig elketyeg, van, aki kefírtől érzi energikusnak magát. Ettől még egyik sem BETEG! Én pl 10-ig csak vizet iszom. Valószínüleg hamarosan kitalálnak egy új betegséget gyógyszerrel: reggelusz vizetisozus. :D


Ő más, mint a testvére. Semmi baj.

20. kriszta773 (válaszként erre: 13. - Bbe8e56e9e)
2014. jan. 12. 18:17

szerintem ki kellene vizsgáltatni, mert amit írtál, az nem lehet oka a hízásnak, és mozog is eleget, főleg hogy az iskolában is gondolom van tornaóra. vagy mennyiségre eszik túl sokat, vagy valami egészségügyi probléma van a háttérben. 10 évesen nem normális a diéta semmiképpen, nem kellene ezt erőltetni benne, már most is biztos, hogy rengeteg komplexus van benne

ha nem eszik mennyiségre sokat, irány az orvos és kérni egy teljes kivizsgálást

2014. jan. 12. 18:08
azt a tízorai suli mikor mit kéne jobban megvizsgálni:D lehet hogy szünetekben a büféből megiszik 1 liter kólát és péksütiket...
18. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - Bbe8e56e9e)
2014. jan. 12. 18:08
Akkor néztek TSH-t is? Mennyi lett?
2014. jan. 12. 18:05

Lehet lisztérzékeny,kezdődő cukor esetleg pajzsmirigy?

Ha ezeket kiszűrted és negatív,akkor táplálkozáson kell változtatni, lehet a fehér liszt és szénhidrát sok.

Több mozgással megfűszerezve.


Párom gyermekei kicsinek is és most felnőttnek is mindegyik kövér, viszont ott tudom hogy rossz táplálkozási szokások voltak.Sok kenyér tészta,szendvicsezés,chips,cukros üditő stb.

2014. jan. 12. 16:56
egyet értek a tizedik hozzászólással. raktározásnak tűnik. reggelire tolnék még egy kis fehérjét, pl. tojást. A gyümölcsben is rengeteg a cukor. van akinek ez jó, van akinek nem. kevesebb szénhidrát és cukor több fehérje, amivel próbálkoznék. illetve nyers zöldséget nem láttam. Nagyon fontos lehet neki.
2014. jan. 12. 16:53
Igen, bármilyen sport jó lenne, nem csak az úszás. HIszen egy jó edző példakép a gyerekeknek, foglalkozik a lelkükkel, a táplálkozásukkal.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook