Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dublinban hol lehet rostos öszibaracklevet kapni? fórum

Dublinban hol lehet rostos öszibaracklevet kapni? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
43. bodza55555 (válaszként erre: 41. - E3fbbc47f9)
2009. máj. 15. 16:37

Nagyon köszönöm,hogy írtál.(megvédtél,jól esett)

A lényeg,hogy rátapintottál a lényegre.Nevezetesen nem a baracklé itt a lényeg,hanem,hogy idegenben más,.és mint írtad Neked is jól jött volna anno némi segítség.

És igen,vannak itt szerintem sokkal bugyutább kérdések is mint amit én feltettem.

42. spinneli (válaszként erre: 41. - E3fbbc47f9)
2009. máj. 15. 16:35

igazad van, akkor én is kérdezek:

Ha társasházban található üzletbe kaputelefonon becsöngetek meg fognak haragudni, hogy ki kell jönniük?

41. e3fbbc47f9 (válaszként erre: 35. - Bodza55555)
2009. máj. 15. 16:18

Szívesen:)


Nem tudom minek kell belekötni valakibe, aki kérdez egy teljesen egyszerü, semmi felháborodást nem kiváltó kérdést. Ez annyira ostoba dolog. Bezzeg ha azt kérdezted volna, hogy a melledbe mekkora szilikont rakass , jönnének a jobbnál jobb tanácsok :))))))))))Egy baracklé meg kihozza az emberekböl a gonoszt. Hm:)

Másik dolog, még emlékszem, mikor kerestem az egyszerü dolgokat, amiket otthon megszoktam és csodálkoztam, hogy nincs. Na akkor jól jött volna, ha valaki segít, mert nem kellett volna fölösleges köröket futnom.


Csak egy példa, a mai napig is keresnünk kell olyan dolgokat, amit máshol megszoktunk vagy természetes, hogy van. Írben nem minden egyértelmü..pl:

Tegnap este a férjem a garázsban leverte a lámpát. Gondolta, elrohan gyorsan, vesz egy lámpát. Neoncsövet, mert azt találta jónak a régi vacak , kisméretü helyébe, ami nem is világított rendesen.

Hová megy az ember ilyenkor? Lámpaboltba. Nos...csövet árultak, de foglalatot nem:)

Most kitaláltuk, hogy valószínüleg valami kertészeti vagy barkácsüzletben kell szétnéznünk, átautózni a város másik végébe..ott majd talán lesz. Ötlet csak,mert azért nem biztos ott sem:)))


Úgyhogy ennyit a barackléröl:)

40. spinneli (válaszként erre: 39. - Emagdi)
2009. máj. 15. 16:14

belefért szintbe az itt megjelenő gyakori kérdésekbe.

:)

39. emagdi (válaszként erre: 38. - Spinneli)
2009. máj. 15. 16:12
azért lássuk be, hogy vicces téma volt:)))
38. spinneli (válaszként erre: 36. - Bodza55555)
2009. máj. 15. 16:11

Milyen komplexusok nem jönnek ki az emberből a rostos baracklé kapcsán.

:)

37. bodza55555 (válaszként erre: 20. - Vereskati)
2009. máj. 15. 15:22
köszönöm Neked is.
36. bodza55555 (válaszként erre: 23. - 9933e6cc1b)
2009. máj. 15. 15:20

kérdésedre a válaszom:igen.

sajna angolul nem tudok,viszont tudok sok minden mást.pl.örülök,hogy tudom használni a fordítót.

de legjobban annak örülök,hogy tudok szeretni.

35. bodza55555 (válaszként erre: 30. - E3fbbc47f9)
2009. máj. 15. 15:15
köszönöm a hozzászólásod.
34. Klimpírozi (válaszként erre: 33. - Bodza55555)
2009. máj. 15. 15:13

rendben, sok sikert!

:)

33. bodza55555 (válaszként erre: 32. - Klimpírozi)
2009. máj. 15. 15:11
köszönöm a segítségedet. az iranyirorszag.hu-n úgy tudom már regisztrált amikor kiment.a többit nem tudom,de majd átmásolom neki a címeket ha fent lessz msn-n.
2009. máj. 15. 15:05

praktikus lehet!


Írország.lap.hu Írország.lap.hu

Irány Írország!

Az írországi magyarok portálja. Minden amit csak tudni szeretnél az írországi életről, munkavállalásról! Szállás, munka, utazás, fórumok, tippek. magyar bolt, [link]

D U B L I N . H U

the ultimate DUBLIN site / az igazi DUBLIN oldal www.dublin.hu

Dublini magyarok Dublini magyarok

ReservaCar

Többet szeretnél látni Irországból? Bérelj autót online! A legnagyobb kölcsönzok ajánlatai egyhelyen, diszkont árakon!


Magyarul is beszélünk! ReservaCar

Írországi élmények

Egy nyitott lelkületű magyar gondolatai

Írországi élmények

www.koncertekaszigeten.com

Készen állsz egy bulira?

www.koncertekaszigeten.com

Hunire

írországi magyarok levelező listája

Hunire - írországi magyarok levelező listája

Hunpower

nyugati magyarok oldala

Hunpower - nyugati magyarok oldala

LN Motors

Magyar autószerelő vállalkozás vagyunk Dublin északi részén. Autók, buszok, kis és nagy teherautók szervizelését vállaljuk rövid határidővel verhetetlen áron. LN Motors

Hand made Wood carving

Carved Family Crests House and Names signs,House Numbers

Celtic Styles or any other on demand.

Carved images for anniversary or for any special occasion Hand made Wood carving

Magyarnóta

Ahogy az oldal neve is mutatja, ez a weboldal a magyar nóta csodálatos dallamvilágát és mondanivalóját hivatott terjeszteni.

magyarnóta

Hírlevél


Add meg az e-mail címed az alábbi mezőben és íratkozz fel a hírlevelünkre!



feliratkozás

leiratkozás



Minden jog

2009. máj. 15. 14:54

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást.Annak is aki valóban segíteni akart és annak is aki cikizni.Mindkettő építő jellegű.

Egyébként az anyáskodásom oka,hogy én neveltem fel és anyának szólít.Egyébként csak meg említette egyik nap,hogy képzeljem el sehol nem kap.Egyébként az említett üzletekben is nézte.Én meg gondoltam segítek neki.Na amit nem gondoltam,hogy ez közfelháborodást fog kelteni.

Még valami,én már 5 éve elengedtem a kezét,de jólesik segíteni neki is ,másnak is.Akár vadidegennek is,ha a lehetőségem van segítek.Egyébként nem tudom ki hogy van vele,ki mennyi szeretetet,segítséget,körbeugrálást kap a szüleitől,főleg az anyukájától,de szerintem mindenkinek jólesik,jólesne.Nekem a fiam a francia légióban szolgál,de mikor hazajön akkor nem katona,hanem a kisfiam(50 évesen is az lessz)és élvezi,hogy "be pótoljuk" a hosszú hónapokat amit külön töltünk.Sajnos sokszor igen ínséges körülmények között.Persze tudjuk mindketten, hogy ez az ő döntése volt és nem sajnálkozunk,nem csámcsogjuk agyon a témát.Egyszerüen csak élvezzük hogy itthon van,és igen,nekem jó hogy kiszolgálhatom.

Amit még nem értekaz ,hogy egy egyszerű baracklé kérdésből,hogy jön az,hogy nem engedtem el a kezét,nem hagyom élni.???????

Nekem a hozzászólások zöméből az jön le,hogy nagyon érzéketlen világban éltek,élünk és sajnálom hogy ez így van.Most érzem milyen jó hogy itthon lehetek gyesen,kicsit kiszakadva ebből a közegből.Bár itt a fórumon kicsit engem is elért.Na mindeggy,nagyobb problémát is túléltem már.

30. e3fbbc47f9 (válaszként erre: 28. - Gerna)
2009. máj. 15. 14:27

Nem tudom, nem kerestem még ott, elvagyok öszilé nélkül. Csak arra reagálnék, hogy nem ugyanaz a kínálat. Sem a Tesco, sem a Spár nem ugyanazzal a kínálattal rendelkezik.Biztosan vannak ugyanolyna termékek, de nem ugyanaz a kínálat.

(ettöl még lehet nekik öszilevük).

29. emagdi
2009. máj. 15. 13:39
össze ne vesszetek, hogy hol vegye a baracklevet:))))
28. gerna
2009. máj. 15. 13:37
Én még mindig azt mondom, próbálja meg a Spar-ban. Rauch márkában rostos őszi tuti, hogy van. Gondolom, a Spar, az mindenütt ugyanaz.
27. 'szti
2009. máj. 15. 12:19
azt írták az okosok, hogy a Superquinn-nél már láttak
2009. máj. 15. 11:34

Én sem találtam még rostos öszibarackot kinn, de szerintem a tesód próbálja meg a magyar vagy a lengyel boltokban megnézni.Ott valószínübb.


Üdv.

2009. máj. 15. 09:38

a sarki közértbe...


De legalább már tudjuk, hogy ott laksz...

2009. máj. 15. 09:30

merő kíváncsiságból szétnéztem a keresőben, itt Szolnokon,de már most tudnám, melyik lengyel húsoshoz, melyik zöldségeshez, melyik olasz pékhez menjek, hol egyem a kedvenc sütimet,és ha a millió lehetőség közöl nem is tudnám eldönteni, hogy a nyüves baracklevem hol vegyem meg... remek útikönyvek állnak rendelkezésre a lelőhelyek pontos megjelölésével, ha személyesen nem sikerült volna még terepet deríteni, vagy a google keresője akad valamilyen oknál fogva Dublinban..

:)

23. 9933e6cc1b (válaszként erre: 10. - Bodza55555)
2009. máj. 15. 09:12
Ez fordítógéppel sikerült így idevetni? :-))
22. emagdi
2009. máj. 15. 08:59

hát ezen a kérdésen jót nevettem:DDD


remélem a topikindító végül csak talál valahol baracklevet:)

21. Klimpírozi (válaszként erre: 18. - Cabcd72c72)
2009. máj. 15. 08:55

bántani, ugyan miért, csak a világ ennél egyszerűbb és praktikusabb, csak szét kell nézni magunk körül, ki kell lépni az utcára.. és mindjárt szembe jön a baracklé - is -

:))

2009. máj. 15. 06:38
Na, látom nem váltottátok meg a világot:) Meg lehet még kérdezni a követségen, ahol a munkavállalással kapcsolatban is tudnak jó tanáccsal szolgálni. Egy barátnôm dolgozott kint, ha gondolod, összehozlak vele.
2009. máj. 15. 06:18
Jó reggelt! Mindjárt visszaolvasok, mire jutottatok:)
18. cabcd72c72 (válaszként erre: 17. - Klimpírozi)
2009. máj. 15. 06:06

Ne bántsátok Gertrudot, csúpán csak jó szándék vezérli, testvéri szeretetből próbálna a kint lévő Tesónak segíteni, egy kicsit idehazulról és főleg anyáskodva. Vegyük tudomásul, hogy Ő ez a tipus.

Könnyen lehet, hogy a Tesó nem kér ilyen segítséget, de mivel nincs mellette és idehaza igényelte, hogy írányítgassák, tanácsokkal lássák el, hát most is próbálná pátyolgatni. Nincs ebbe semmi rosszakarat, gonoszság.

A mindennapok Dublini forgatagába, féltve engedte Tesóját, hát szeretné a gondoktól megkímélni. Szertne ott lenni mellette, hogy bátorítsa, szeretgesse, pátyolgassa.


Ne sértődj meg ránk, hogy egy picit félválról, humorosan vettük problémádat, de tényleg azt mondom, engedd a Tesód, hadd élje az életét, minden apróságba ne szóljál bele ebből a távolságból, hagyjad önálósodni egy kicsit, bízz benne, hogy megtudja oldani a saját próblémáit. Kezeld felnőtként.

2009. máj. 15. 00:32

az üzletfajtákon túl a polcok magasságát, a tömegével kapható rostos őszibarack levek gyümölcshányadát is kéred űrtartalom megjelöléssel?? Praktikusnak találom szétnézni Dublinban - is - ahogy bárhol a világon, ha már arra vetett valakit a sorsa..lakásból ki, üzlet, üzlet hátán..s ha nem a helyi ír tájszólásban beszél, nem ismeri az írásjeleket, nagyszerű a dobozok jelölése,úgy nemzetközileg...gondolom.

Tesód, a barack kedvelő nagylány már biztosan, s ha ilyen kérdés vetődik fel a hoxán, sok jóra ne számíts..apropos..a kinyitási módokról keressünk hasznos információkat???

Ps: nem bánom, ha rosszul érint a kérdés, kapj a buksidhoz..írom ezt sok év külföldön élés, feltalálás, dolgokat túlélés után..

:)

2009. máj. 14. 22:00
rossz napod van? vagy alapból ilyen vagy?
15. gerna (válaszként erre: 14. - Bodza55555)
2009. máj. 14. 21:41
Igen!
14. bodza55555 (válaszként erre: 12. - Gerna)
2009. máj. 14. 21:19
de agresszív vagy...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook