Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dolgozott/dolgozik valaki Amerikában? fórum

Dolgozott/dolgozik valaki Amerikában? (beszélgetős fórum)

2013. ápr. 2. 19:03
en sajna meg sosem hallottam errol a foldreszrol...mar ha annak mondhato...tal ez lehet a "szabadok" orszaga vagy se?!
2012. máj. 2. 11:15

Ne haragudjatok, de nem voltam gép közelbe...


A válaszaitok csak megerősített abban hogy ki fogok menni ha végre eljön a nagy lehetőség!


Köszönöm!

2012. ápr. 28. 15:08

en feketen dolgoztam kint 6 evig, es eleg sok penzt elkoltottem, es hoztam haza!!! rengeteg penzt lehet keresni. kell egy kis ido mig belilleszkedsz, talalsz allast, de ugyesen menedzselve alomszep eletet tudsz elni, es ne gyere haza, ha egyszer kint vagy!


minek ebbe az orszagba lakas???

2012. ápr. 27. 13:11
Vannak olyan korházak ahol a nem biztositottakat látják el de azok még Magyar viszonylatban is gyalázatosak... De egyébként igen nem lesz semmi papirod, vezetni vezethetsz de vigyázni kell meg ne állitson egy rendör mert ö rögötn rájön hogy illegális tartozkodsz kint és a következö pillnataban a repülön találod magad hazafelé....
2012. ápr. 27. 13:05
azt is figyelembe kell venni, hogy ha feketén dolgozol nincs semmiféle papírod- nem tudsz jogsit szerezni, ott meg nem kicsik a távolságok. Nincs biztosításod, az orvosi kezelés meg nagyon nagyon drága. Még a gyógyszer is sokszorosa az itthoni áraknak. Ha pl. eltöröd a kezed inged-gatyád kifizeted egy gipszelésért.
2012. ápr. 27. 10:52
rengetegen vannakl feketén kint csak hát nem mehetnek haza a családhoz.
2012. ápr. 27. 10:52
Ha nem zavar ez a feketén dolog és hogy lehet hogy évekig nem jöhetsz haza probáld ki, sokat ne veszithesz és ha tetszik és összejössz egy kinti pasival meg lenne oldva a dolog ha hozzámész...
10. b4c1ab2cbf (válaszként erre: 7. - Ágio8405)
2012. ápr. 27. 10:48
Rendben, köszi az infókat :)
9. b4c1ab2cbf (válaszként erre: 8. - E5bfff55e3)
2012. ápr. 27. 10:48
Azért Amerika, mert végre egy olyan ismerősöm ment ki dolgozni, akiben megbízom, és ha kell egy darabig 1 szobába 1 ágyba alszom, amíg nem indulnak be a dolgok. Máshol nincs senkim. Egy haverom melózott Angliába, de ő vele nem voltam annyira jóba.
2012. ápr. 27. 10:44
Szerintem Amerika kicsit nehezebb ügy a vízum miatt? Nem szeretnél inkább Magyarországhoz közelebb dolgozni, Európában valahol? Egyébként, ha Amerikában szeretnél dolgozni, abban is gondolkodhatsz, hogy Mo-n olyan állásokat pályázol meg, akiknek van amerikai kapcsolatuk,s esetleg kiküldenek oda dolgozni.
2012. ápr. 27. 10:42

dolgozni nem lehet csak akinek van zöld kártyája. vagy olyan vizumja. takaritásra nem adják meg az tuti. Biztos hogy feketén van....

A turista vizummal fél évet lehetsz kint de nem dolgozhatsz. van egy másik amivel kint lehetsz azt hiszem egy évet de egyszer meg kell szakitani de ezzel sem dolgozhatsz.... Ja és nem ugy van hogy utána megint egy évet megkapod hanem valamennyi ideig nem térhetsz vissza az államokba.

6. b4c1ab2cbf (válaszként erre: 4. - Ágio8405)
2012. ápr. 27. 10:34
Nem lehet kint legálisan? Ezt nem kérdeztem tőle, de szerintem legális, egy elég puccos szállodába ágyneműket húz és takarít. Szerintem ott nem lehetne feketén dolgozni... vagy nem tudom, majd rákérdezek.
2012. ápr. 27. 10:32
Igen, van akinek bejött, van akinek nem... eddig azért nem próbálkoztam külfölddel, mert egyedül vagyok, nem vagyok olyan bevállalós h egyedül neki vágjak a nagy világnak! Viszont most kiment a legjobb barátom haverjaival Amerikába, takarítanak egy szállodába. Nyelvvel hadilábon állok, megértem az angolt, de válaszolni nem tudok (nem használtam már 4 éve). 3 hónapig lesznek kint, utána jönnek haza 1 hétre. Mondta barátom hogy (most még nem akar, mert új), de ha már összebarátkozott mindenkivel, akkor be fog ajánlani! 25 éves leszek, nem tudok félre rakni itt Mo.-on, saját lakásra még álmomba se merek gondolni, tehát most jött el az a pont, hogy most már muszáj lépnem :)
2012. ápr. 27. 10:30

Legálisan nem dolgozhatsz kint. Ha meg feketén vagy akkor nem jöhetsz haza. Feketén nem kereshetsz annyit mint az akinek van zöld kártyája.

Ha nincs ismerösöd nem könnyü találni se melot se lakást és a lakás nagyon drága minden más olcso.

Eu-n belül bárhova mehetsz azonnal bejelentenek, nem telepithetnek haza. Szoval eu-n belül egyszerübb.

2012. ápr. 27. 10:22

Recept erre nincs. Három szomszédom is dolgozik Amerikában, egynek nagyon jól megy, egy jól él, és egy tengődik.

Rokonomék megtalálták számításukat, igaz ők idősek, hazaköltöztek, kettőkül nyugdíja 2 millió Ft.

Ugyanakkor hallottam olyat is, hogy a nagykövetség utaztatott haza valakit.

Tehát, ahogy a régi dal mondja "az egyiknek sikerül, s másiknak nem....

2012. ápr. 27. 10:19

en dolgoztam sok sok evet, nagy hiba volt hazajonni!


ennek mar 3-4 eve van, hogy hazajottem, de akkor jo volt, sok mullik rajtad, minden olcso, lehet felrerakni. Ha egyszer kimesz, tobbet ne gyere haza!! :)

2012. ápr. 27. 10:09

Sziasztok!


Tapasztalatokra lennék kíváncsi, milyen kint az élet, kinek milyen munkát sikerült találnia, és tudott-e félre tenni a lehetőségek országába? :)


Előre is köszi!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook