Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Diszhal ideiglenes tárolása. fórum

Diszhal ideiglenes tárolása. (beszélgetős fórum)


16. emily (válaszként erre: 15. - Szanád)
2009. dec. 30. 20:34
45... asszem. :) Nem volt túl nagy. Mindig úgy cseréltem a vizet, hogy egy picit meghagytam a régiből, azt összekevertem a desztvízzel. Így fél évet bírt ki. Ha párolgott, azt is desztvízzel pótoltam.
15. szanád (válaszként erre: 14. - Emily)
2009. dec. 30. 19:20

ez érdekes....

azt mondják hogy hoszútávon nem jó a desztvíz..max keverve rendes vízzel...

Hány literes akvbáriumod volt ?

14. emily (válaszként erre: 12. - Szanád)
2009. dec. 30. 17:11

Miért? :O


Évekig volt akváriumom, mindig desztvizet haszáltam, és nem döglöttek a halak, sőt, szaporodtak!

2009. dec. 30. 16:01
Egy napig semmi baja nem lesz,ha normál csapvízbe teszed,egy lavórba vagy egy nagyobb befőttesüvegbe.Ha laposabb edénybe rakod,valamivel fedd le,de hagyj egy kis rést hogy a levegő áramolni tudjon.
12. szanád (válaszként erre: 11. - Emily)
2009. dec. 30. 15:19
nehogy desztvízbe tedd...
11. emily (válaszként erre: 10. - Bajusz9)
2009. dec. 30. 14:29
Tedd bele desztvízbe egy tiszta fazékba, és vegyél neki oxigén cseppet!
2009. dec. 30. 14:13

Nehogy a zacskóban hagyd, ott biztosan nem bírja ki holnapig. Nem is értem, hogy mondhatott ilyet a kereskedő.

Az a baj, hogy nem egyszerű a helyzet megoldása, mert az a legkisebb gond, hogy mibe tegyed. Minden megfelelő lenne amibe belefér vagy 6-7-8 liter víz. Például egy egyszerű vödör is jó. Szerintem a 4 liter kevés, bár nem tudom mekkora a halacska, de a bettának (sziámi harcos) van labirintkopoltyúja, amin a levegőt is tud venni, tehát nincsen csak a vízére szorítva. Az aranyhalnak viszont csak sima kopoltyúja van, így neki több víz kell.

A gond a vízzel van, mert nem teheted sima csapvízbe, az a klór miatt mérgező neki. Lehet kapni klórmegkötő, vízkezelő szereket, azokkal talán kibírja.

Nem tudom mekkora akváriumba megy szegény, de sajnos -nagyon tévesen- sokan azt gondolják, hogy elég nekik a gömbakvárium, pedig ez nem igaz.

9. szanád (válaszként erre: 1. - FHelga)
2009. dec. 30. 14:09

Az eladó ilyet mondott ?...akkor nagy valószínűséggel nem ért a halakhoz....

mint itt már leírták ,hogy egy nagyobb üvegben talán nem pusztul el holnapig...

ne fertőtlenísd...mert ha marad benne cucc , attól még hamarabb kipurcan...

2009. dec. 30. 14:02

ez egy teleszkópszemű hal.Én sajan nem értek hozzá.Ha bele rakom egy műanyagba az jó?

fertőtlernitsem elötte?

7. 484b000711 (válaszként erre: 6. - 484b000711)
2009. dec. 30. 13:57
Ja és fontos hogy ne tudjon kiugrani belőle.
6. 484b000711 (válaszként erre: 1. - FHelga)
2009. dec. 30. 13:55
A sziámiharcos halam most egy ideig egy műanyag kb. 4 l-es tálban van. Ennyi vízben elvan 1 napig. Amelyik halnak olyan a kopoltyúszerkezete az még tovább is. Zacskóban ne hagyd, mert abban nincs túl sok levegő.
5. gyöngyszemü (válaszként erre: 1. - FHelga)
2009. dec. 30. 13:51
Nagy dunsztos üveg, vagy akár egy kifertőtlenített fazék is megteszi amíg nincs akvárium.
2009. dec. 30. 13:50
de vigyázz, hogy közel azonos hőmérsékletű vizet rakj vissza az üvegbe, mert a nagy hőingadozástól is elpusztulhat
2009. dec. 30. 13:50
szerintem legalább 5 l-es dunsztos üvegbe tedd és pár óránként cseréld ki a víz harmadát
2. Szasz23X (válaszként erre: 1. - FHelga)
2009. dec. 30. 13:49
hát nem tudom. szerintem megpusztul benne csórikám. Én a helyedben ha mást nem, egy nagyobb üvegedénybe, vázába, akármibe beletenném, és kb. 3-4 óránként friss vizet adnék neki. Csórikám hamar elhasználja a vízből az oxigént, meg fog fulladni...
2009. dec. 30. 13:47
Sziasztok.valaki véletlenül nem tud nekem abban segiteni,hogy hol tároljam az ajándékba vett teleszkópszemű halat,ha nincs akváriumom?Az eladó azt mondta akitől vettem,hogy holnapig kibirja a zacsiban.Szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook