Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dicséret, köszönet fórum

Dicséret, köszönet (beszélgetős fórum)


1 2
36. aeb0378846 (válaszként erre: 35. - E16fe97baf)
2012. ápr. 20. 13:07
Iszonyat jólesik:))) és ragadós:)
35. e16fe97baf (válaszként erre: 34. - Aeb0378846)
2012. ápr. 20. 12:46
Tudjátok mindenki másképpen köszön és dicsér..volt egy ovisom akinek az apukája soha nem köszönt, ha találkoztunk az ovi folyosóján vagy jött a leányzóért vagy találkoztunk a postán, ketten voltunk bent... elmentem mellette a szemébe néztem és köszöntem, soha nem volt válasz....gondoltam, hogy jó nagy tusek.. de édes a gyereke, jól nevelt, kedves, felszabadult, jószívű, magabiztos kislány tehát rossz ember nem lehet, elnéztem neki...volt egy kis bibi a kislánnyal, kis tesó született és nehezen dolgozta fel...eléggé ki fordult magából...nagyon munkás volt mire visszataláltunk vele önmagához...mi az oviban találtunk rá a megoldásra, amit otthon is alkalmaztak a szülők...én már egy éve nem vagyok ott, hivatalos dologban jártam egy helyen nagyon nagy csoda kellett, hogy megkapjam azt az engedélyt amit szerettem volna...bementem az irodába és ott... Apuka az asztal mögött, hát minden ott volt az arcomon és már újabb alternatívák pörögtek az agyamban hogy megoldjam másképp, mert ő biztos hogy meg sem mozdul ezért...beadtam a kérvényt, előadtam mit szeretnék és eljöttem....mire hazaértem várt a mail, hogy megkaptam....hát most jó nagyot köszönt :D és én is köszönöm
2012. ápr. 20. 12:07
A világ nem rossz:) ma csodás dolog történt. Volt benne dicséret köszönet, nekem. És meg kell valjam jólesik, pedig csak tettem a dol.gomat a szokásos mederben. Erre jön az ügyfél óriási kosárban mindeféle zöldséggel, hogy saját és fóriából való, és köszöni hogy annyira kedves voltam. Na köpni nyelni nem tudtam, egy letörölhetetlen mosoly most is a képemen ragyog.
2012. ápr. 12. 10:17
És vannak akik csak a böszmeség kedvéért böszmék,sajna nagy a világ álatkertje.
32. Sly7105 (válaszként erre: 31. - Ee1dc9ba06)
2012. ápr. 12. 08:16
Vannak persze, mint például mi :):)
31. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 17. - Sly7105)
2012. ápr. 11. 22:49
Igazad van, azért írtam, hogy negatív és pozitív visszajelzést is kell adni. Vannak tényleg tahók, de nagyon normális, segítőkész emberek is.
2012. ápr. 11. 17:16
Igen szokássá válik, ha gyakorljuk.
29. Muraja
2012. ápr. 11. 14:26

Minden nap adodik egy pilanat amikor köszönetet mondhatunk .

Ma koran regel egy mail utan oda irtam köszönöm hogy vagyu , köszönöm hogy a jot kepviseled !

Ugyanugy gyerekeinknek is ha eppen raerzunk akkor mondjuk ki , szeretlek .

Az idöböl fussa , ha akarjuk ....

2012. ápr. 10. 18:45
Bocsi, nem akartam általánosítani, csak felhúztak!Tisztelet a kivételnek persze, de sztem ez is nevelés kérdése, te valószínűleg jól neveled a gyerekeidet, amit nem mindenki mondhat el magáról.Bár ez sem mindig attól függ, ezt is mondhatjuk, de azért hatással van rájuk.Az a baj, hogy mostanában sokan vannak, akik olyanok, akiket leírtam.És az ember könnyen általánosít, ha olyannal találkozik, vagy olyanokkal, akik nagyon nem kivételek.
27. e16fe97baf (válaszként erre: 26. - Aeb0378846)
2012. ápr. 10. 18:36
szerintem sem...szeretem őket, nagyon!
26. aeb0378846 (válaszként erre: 25. - 474687f420)
2012. ápr. 10. 18:34
Nem kéne általánosítani, ők...csak pár, az én kisebbem ez a korosztály és egyáltalán nem jellemző amit írtál.
2012. ápr. 10. 14:57
Hát igen, a mai világban nem árt egy kis kedvesség.Épp most húzott fel valaki, megpróbálom higgadtan kezelni, de azért sok, hogy ezek a 17-18 évesek azt hiszik milyen nagy élettapasztalat van a hátuk mögött és nekik mindent lehet.Közbe meg kis hülyeségeken besértődnek, amin nem is lehet, aztán meg öngyik akarnak lenni, meg ilyenek, azért mi nem voltunk ennyire elszállva, tényleg durva
2012. ápr. 10. 14:30
*legszebb
2012. ápr. 10. 14:30
Egy kis odafigyelés, kedvesség nagyon sokat számít. Én egy nagyáruházban úgy összebarátkoztam a húspultban dolgozó lányokkal, hogy nem is kell kérnem, mindig a legszabb részeket kapom:) Pedig nem ezért beszélgettem velük egyáltalán. De ők így tudják viszonozni, ami nekem teljesen megfelelő :)
2012. ápr. 10. 14:26

Egyébként én is leállok beszélgetni a pékségben a boltban, érdekes másnap már mindig mosollyal fogadnak és a legfrissebbet ajánlják, kedvesek.Volt hogy egy nagy postán láttam hogy a lány keze remeg, megkérdeztem, hogy nincs e valami baj, mondta, hogy hát igen otthon gondok vannak nem mondott részleteket, de látszott hogy jól esett neki ez is.Azóta ő is mosolyogva fogad.

És volt, hogy telefonon reklamálnom kellett, ideges voltam, de hozzátettem, hogy tudom hogy nem az ügyintéző a hibás és nem is akarok vele veszekedni, csak segítsen elintézni.Mondtam, hogy tudom, hogy egy alkalmazott ő is és nem tehet semmiről.Az ügyet hamar és rendesen sikerült elintézni :)

21. Sly7105 (válaszként erre: 20. - 474687f420)
2012. ápr. 10. 14:13
így igaz! Nekem anyukám sosem mondta gyerekként, sőt a mai napig sem nagyon használja azt, hogy légy szives... amikor mondtam neki, hogy úgy sokkal jobb lenne ám, akkor annyit mondott, hogy ő nem fog a gyerekének könyörögni. De ugyan már a kérés és a könyörgés között azért van némi különbség. Hát mindegy. Én a gyerekeimet megkérem mindenre. Szerintem így sokkal emberibb és valóban meghálálják.
20. 474687f420 (válaszként erre: 19. - Sly7105)
2012. ápr. 10. 14:09
Ez nálunk is így van, sőt én tudok a gyerektől is bocsánatot kérni ha tévedtem, mert mi jogon várjam el tőle, ha én nem vagyok rá képes.Nem könyörögni kell neki, vagy ilyesmi, de ugyanúgy ember számba kell venni őket és meghálálják :)
19. Sly7105 (válaszként erre: 18. - 474687f420)
2012. ápr. 10. 13:57

:) Hát igen, így tudják a nagymamák romba dönteni a nehezen elért eredményeket a gyereknél.

Amúgy meg én azt sem szeretem, amikor egy szülő kérés nélkül utasítja a gyerekét, hogy csináld ezt, csináld azt, hozd ide, tedd oda, stb. Mennyivel szebben hangzik és annak is jobb érzés, akit felhívunk rá, amikor hozzátesszük a mondanivalónkhoz, hogy légy szives. Én a gyerekeimet is mindig megkérem arra, hogy "légy szives pakolj el a szobádban és légy szives hozd ki a ruháidat, amit ki kell mosni" stb. sokkal szívesebben megcsinálják!

2012. ápr. 10. 13:52
Én is úgy lettem nevelve, hogy köszönjek meg mindent és mai napig így teszem.A párom soha semmit:(Elég rosszul esik. És nem is kér, hanem mondja mit kell megtenni.Furcsállottam évekig.Aztán egyszer anyósomnál a kisfiam megköszönt valamit, erre rászólt a mostohatestvére, hogy mamának semmit nem kell megköszönni mert szívesen adja.El lehet képzelni milyen képet vágtam, mondtam a gyereknek, hogy dehogynem hát mama is dolgozott vele, mindenkinek meg kell köszönni mindent.Erre jön anyósom és fennhangon hogy dehogy nekem nem kell megköszönni, a párom meg, hogy minek mindent köszöngetni.Hát mondanom sem kell, megint tanítani kellett a gyereket, hogy ha kap valamit köszönje meg...
17. Sly7105 (válaszként erre: 16. - Ee1dc9ba06)
2012. ápr. 10. 11:19
Persze, így van. De nagyon sokan el vannak szállva és nem tudják, hogy milyen hangnemben kellene megnyilvánulni. Azt hiszem nem árt helyretenni néha a dolgokat, de szép szóval!
16. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 13. - Sly7105)
2012. ápr. 10. 11:14
Aki paraszt, annak én is elmondom a véleményemet. Egyébként szerintem nagyon fontos a visszacsatolás, akár pozitív, akár negatív. Mert a munkánknak tulajdonképpen ez a mozgatórugója.
15. aeb0378846 (válaszként erre: 12. - 3cde375c32)
2012. ápr. 10. 11:13
Könnyű szeretni, nos egy privát szám ami titkos az titkos:) Amúgy hidegvérű voltam mnt egy mosolygós gyilkos kedvesen hidegvérű. Az otthonom az otthonom..
14. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - Aeb0378846)
2012. ápr. 10. 11:13

Én is ilyen vagyok:)

Ha tényleg segítőkész emberrel akadok össze, akár személyesen, akár telefonon, biztos, hogy a "Köszönöm" után odabiggyesztem, hogy "nagyon kedves volt". Tuti, hogy jól esik neki, és a következő ügyféllel is kedves lesz. Ez amolyan láncreakció, nem?

13. Sly7105 (válaszként erre: 10. - Aeb0378846)
2012. ápr. 10. 11:05
Ilyenekkel/bankokkal/behajtókkal mindig kedvesen érdemes beszélni:) Egyszer velem kiabált valaki a telefonba... Mondtam neki szépen, hogy beszéljen rendesen, hiszen nem ismerjük egymást, azon kívül Ön is csak egy alkalmazott és nem a főnököm, legyen szíves a tiszteletet megadni, mindegy miért hívott fel. Erre nagy hallgatás, elnézést kért és folytatta normális hangon. Közben persze azt gondoltam, hogy a rohadt életbe, nehogymár....
12. 3cde375c32 (válaszként erre: 10. - Aeb0378846)
2012. ápr. 10. 11:04

mmmm...

van,akiket "könnyű" szeretni,és szépen beszélni velük..A telefonos ügynökök nem tartoznak ide.

Azt hiszem,a legtöbb ember ezt a munkát nem választja,hanem a szükség viszi rá-mondjuk 2 gyereket nevel egyedül....erre szoktam gondolni,ha felhívnak

2012. ápr. 10. 11:03
köszönöm édesanyámnak Lindának, a postásnak és a szomszédoknak, a barátok köztnek és az iza urának, hogy megkaphattam életem legnagyobb kitüntetését a vörös csi, szőnyegen, itt hollybudiban az egyetlen szerelmemet Oszkárt. Köszönöm:D
10. aeb0378846 (válaszként erre: 8. - 3cde375c32)
2012. ápr. 10. 11:00
Jaj, istenem. Sjana én ezt azért nem mondhatom el. A vezetékes telefonunk titkos úgy 2 éve,pont miattuk, mert már egy nap sem ment le hívás nélkül.Erre úgy egy hónapja, felhívnak egy egészségközpont nevében, kiborultam levágtam a telt. Legközelebb felhívott ugyan az cég munkatársa, kérdem honnan a szám, mondja nyilvános adatbázisból, mondom az lehetetlen( aki nem tudja vannak automaták amik pásztázzák a számokat és ahol vonlat találnak azt feljegyzik). Mondom mondja meg mi a nevem, milyen név tartozik az előfizetéshez, ha nem tudja megtenni , törvénytelen módon jutott a számhoz, és fel fogom jelenteni a céget. Levágta erre ő a telt .....
9. Sly7105 (válaszként erre: 7. - Ministry)
2012. ápr. 10. 10:59
Bizony, ennyi sosem árt. És nem tudhatjuk, lehet, hogy akinek szép napot kívántunk, esetleg addig pocsék kedve volt és mégis kapott valami kedveset.
2012. ápr. 10. 10:52
Én a telefonos ügynököknek szoktam módszeresen szép napot kívánni,és megköszönni,hogy felhívtak.Ez igényel valamekkora erőfeszítést,mert egyáltalán nem örülök,ha felhívnak..de úgy gondolom,nehéz,és kiborító munka,amit csinálnak,hadd legyen egy jó 10 percük,hogy valaki normálisan beszélt velük
7. Ministry (válaszként erre: 5. - Sly7105)
2012. ápr. 10. 10:52

Egyet értek veled.

Ha nincs időm vagy épp kedvem beszélgetni, azért egy további szép napot még belefér.

És már ez is mosolyt tud csalni az emberek arcára. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook