Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mire van jótékony hatással a D vitamin? fórum

Mire van jótékony hatással a D vitamin? (tudásbázis kérdés)


12. vigyefene (válaszként erre: 10. - Papája)
2020. szept. 23. 12:54
Egyszerre válaszoltunk, tehát a tiéd az érvényes.
11. vigyefene (válaszként erre: 9. - Papája)
2020. szept. 23. 12:51

Itt a válasz is.

[link]

10. papája (válaszként erre: 9. - Papája)
2020. szept. 23. 12:51

Na még egyszer, mert lemaradt a lényeg.


[link]

9. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 23. 12:48

A kérdésedet szó szerint beírtam a keresőbe. Ezt adta ki. Válasz van bőben, te is megkereshetted volna. Esetleg olvassuk is fel, vagy rágjuk a szádba, hogy megértsd.

Kicsit keresgélj máskor, mielőtt felteszed a kérdést. Hidd el izgalmas az is, ha megtaláljuk magunk a választ.


[link]

8. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2020. szept. 23. 09:24
A magyar ember nem éri annyi napfény, hogy elegendő legyen. Az emberek 98 % alacsony a d vitamint szintje.
2020. szept. 23. 08:00
Mindenre
6. katt2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 22. 22:00

Itt egy cikk róla. 20. oldal.


[link]

5. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 22. 20:59
Nekem a házi orvosom ajánlotta a D3-at, mert nem kapunk elég napfényt.
4. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 22. 20:56

Ha nyáron elegendő D vitamint szedtél össze a strandon, vagy a mezei munka közben, akkor a szervezeted mostanra valószínű bespájzolt belőle. Ezért meglehet, hogy elégséges lesz az élelmiszerekben található D-vitamin mennyiséggel pótolni az időközben felhasználtat.

Ezek leginkább a halak, beleértve az olajos halakat is, a tej, a tojás, a máj.


A C-vitaminból a szervezet nem tartalékol, amennyiben egy-egy nap többet viszünk be a szervezetbe, mint amennyire éppen szüksége van, akkor azt továbbküldi a bélcsatornába... tehát célszerű naponta odafigyelni rá

2020. szept. 22. 20:49
"A D-vitamin hozzájárulhat a csontok megfelelő fejlődéséhez, növekedéséhez. A D-vitamin elősegítheti a kalcium és a foszfor felszívódását, hozzájárulhat az immunrendszer megfelelő működéséhez."
2020. szept. 22. 20:34
Pm beteg vagyok. Ha nem szednék magnéziumot, vasat és szelént akkor borzalmas lenne a közérzetem. Nekem fontosak a vitaminok, mindenféle. Muszáj. Mióta szedem, jobban vagyok.
2020. szept. 22. 20:20
Mire van jótékony hatással a D vitamin most volt az A tv egy műsor ahol az Orvos azt mondta Hogy semmi felé vitamint nem kell szedni a D és C vitaminon kívül. Kinek mi a véleménye a vitaminokkal kapcsolatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook