Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cytológia: P2, nagy kiterjedésű metaplazia, hormonhiány. Mit jelent ez? fórum

Cytológia: P2, nagy kiterjedésű metaplazia, hormonhiány. Mit jelent ez? (tudásbázis kérdés)


11. 4192ad3017 (válaszként erre: 7. - Pethoevi)
2011. szept. 13. 18:53
nekem hpv 51 em van és volt abortuszom meg gyerekem is van a citologiám mégis p1 én se értettemmert az csak szüzeknek van
10. dauka (válaszként erre: 9. - 004e54a7c6)
2010. szept. 16. 08:35

A cyto leleten ez így nem volt odaírva. Pontosan ez volt.

P2. Nagy kiterjedésű metaplázai, hormonhiány. Controll fél év múlva.


Ha azt jelenti amit írtál, akkor mit lehet tenni? Várni hogy rákká alakuljon? Mert az orvos annyit mondott hogy a kontroll fontos, egyéb teendő nincs.

2010. szept. 15. 12:00

Pikkelysejtes méhnyak metaplázia


Ezt az állapotot a Pap teszten fedezhetik fel, és a probléma természetét a kolposzkópián és biopsziával határozzák meg. Ez az állapot LSIL-hez vezethet amely egy rákot megelőző állapot lehet, ha nem gyógyítják időben.


A pikkelysejtes méhnyak metapláziát a következők okozhatják:

- irritáció

- gyulladás

- alacsony pH (savas környezet)


A pikkelysejtes metaplázia magában nem rákos állapot. Ez az állapot a szervezet válasza az irritációra és a stresszre.

2010. szept. 15. 11:32
Metaplazia-m nekem is van, de azt mondta a dokim, hogy nem kell vele törődnöm, mert az nem rossz indulatú dolog.
2010. szept. 15. 11:32

a P2 az tökéletes!

a P0 értékelhetetlen eredmény

a P1 meg nem igazán van a világon,nekem ezt mondta a doki.

sajna a másik kettőhöz én sem tudok hozzászólni,de az igaz,h ha nagy baj lenne,akkor nem várnának fél évet!

6. 204b456479 (válaszként erre: 2. - Dauka)
2010. szept. 15. 11:19
Ha fél év múlva kell menned kontrollra, akkor no para, nem várnának ennyit, ha baj lenne.
2010. szept. 15. 11:18

P" = P2 bocsi :S

A másik két dologról sajna nem tudom hogy mi lehet. :(

2010. szept. 15. 11:18
Én úgy tudom, hogy a PII a normális, nálam is mindig ezt írták. Hogy a többi mit jelent, nem tudom.
3. zsizsmizs (válaszként erre: 2. - Dauka)
2010. szept. 15. 11:17
Az eredmény nekem is P2 szokott lenni, azt mondják hogy ez nem rossz, aki aktív szexuális életet él, annak belefér. Egyszer volt P3, akkor néztek HPV-t is, meg újra levették, és ez az eredmény megint P" volt. Ja, és van aki visszahív P2-vel fél év múlva, van aki nem.
2. dauka (válaszként erre: 1. - Dauka)
2010. szept. 15. 11:13
Van valakinek ilyen jellegű tapasztalata, vagy véleménye, hogy mit jelent? Fél év múlva kell kontrollra visszamennem, de egyebet nem mondtak.
2010. szept. 15. 11:12
Cytológia: P2, nagy kiterjedésű metaplazia, hormonhiány.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook