Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Növekedési hormonhiány kisgyereknél fórum

Növekedési hormonhiány kisgyereknél (beszélgetős fórum)


2014. szept. 12. 18:29
Sziasztok! Meg tudná mondani valaki, hogy az "átlagosnál kisebb agyalapi mirigy" mit jelen,.Szóval h ennek mi a jelentősége..
20. zizzi 13 (válaszként erre: 18. - 3ceaf21574)
2014. júl. 17. 13:36
Köszi a szurkolást :) ránkfér!! :D
2014. júl. 17. 11:40
Köszönöm a megnyugtató válaszokat.
18. 3ceaf21574 (válaszként erre: 17. - Zizzi 13)
2014. júl. 16. 22:50
Hidd el nagyon spéci az orvostudomány ezen része.Nagyon szurkolok ,és hiszem illetve tudom hogy minden rendben lesz :)
17. zizzi 13 (válaszként erre: 15. - 3ceaf21574)
2014. júl. 16. 22:02
Igen, nekünk is ezt mondák, h 3 hónap múlva már észlelhető lesz a változás. Már valamennyire most is látszik, kíváncsi leszek.
16. zizzi 13 (válaszként erre: 12. - Anissa77)
2014. júl. 16. 22:00
Szia! Mi Szegedre járunk, és mindenről tajékoztatott minket az orvosunk, agyon rendes volt. Egyetlen szóval sem említette, hogy bármilyen negatív mellékhatása lenne a hormonnak. Mi kb másfel hónapja alkalmazzuk és 1-2 cm-t már nőtt is. Egyenlőre nagyon jók a tapasztalataim. Szerintem ne aggódj, úgy kell felfogni, h szerencse, h van megoldás és gyógyítható a probléma! Ha széttárnák a kezüket adokik és azt mondanák, h ez így marad és nincs mit tenni, az lenne az igazán nehéz helyzet! Muszály belevágni. Van egy felnőtt ismerősöm, aki gyerekkorában kapta a hormont és teljesen normális magasságot ért el. Ép és egészséges, azóta családos ember!
15. 3ceaf21574 (válaszként erre: 9. - Zizzi 13)
2014. júl. 9. 11:56
Ha genotropint vagy humatropint kaptok illetve használtok az étvágyat is meghozza.Körülbelül 3 illetve 6 hónap múlva jelentkezik a már látványos eredmény.
14. Anissa77 (válaszként erre: 13. - F3000dc5ef)
2014. júl. 9. 11:40

Köszi az infót! Úgy hallottam, hogy a Facebook-on is létrejött egy zárt csoport ebben a témában. Nem tagja ennek véletlenül valaki erről a fórumról? Ha igen, hogyan csatlakozhatnék?


Köszi!

2014. jún. 30. 20:48

Unokatesóm lánya kapott. Nagyon pici volt sokáig. Kb. egy éve kapja, és most már elérte szerintem a normál magasságot. Nem colos, de most már nem pici. Mellékhatásokról én nem nagyon tudok, de nem beszélünk napi szinten.

Ő is kb. 11 évesen kezdte...addig kivártak. Évekig ellenőrizte a doki, mielőtt elkezdték.

2014. jún. 30. 20:42

Sziasztok! Kisfiamnak, aki jelenleg 7 éves az inzulin teszt során igazolódott, hogy növekedési hormon hiánya van . Érdeklődnék, hogy ebben a korban ( magassága 111,5 cm ) kezdett -e valaki hormon kezelést és ha igen milyenek a tapsztalatok? Érezhető -e valamilyen mellékhatás? Van -e köztetek olyan, akinek a gyereke csak időlegesen kapta, és utánna normalizálódott a hormonszint?

Eddig minden erőmmel próbáltam elkerülni a hormon kezelést, de már most iskolába fog menni, és nagyon kicsi a többi gyerekez képest.


Válaszaitokat előre is köszönöm!


Egy aggódó anyuka

11. zizzi 13 (válaszként erre: 10. - B486c9cf7d)
2014. jún. 21. 17:30
Szia! Az étvágya nagyon jó, ami a fogára való, abból sokat tud enni. Csak nem hajlandó kipróbálni az újat. Ez kb 10 éve megy! Szó szerint vért izzadok vele. Mostanában kezd nyitni az "újra", aminek nagon örülünk. De nagyon nehéz vele. A hosszú évek alatt belefáradtunk a harcba, beletörődtünk h nem tudunk rá hatni és engedtük h egye amit szeret. Most bekeményítettünk, mert hirtelen, talán 1 hónap leforgása alatt felszaladt rá 3-4 kiló. Ez nagyon sok, főleg ha a magasságát nézzük. Most 40 kg. Visszafogtuk a péksütiket teljesen. Csak teljes kiörlésűt kap. Nekem így több dolgom van, mert sütök állandóan neki, de reménykedem benne h hatásos lesz.
10. b486c9cf7d (válaszként erre: 7. - Zizzi 13)
2014. jún. 20. 22:23
Az etvagya milyen?
2014. jún. 20. 22:08
Nálunk is én jártam utána!! Engem se bíztatott a háziorvos, hogy; mennyen csak anyuka, adok címet, számot, járjon utána..., én kezdtem el beutalókért könyörögni, azért is 2 hétig. Azt se tudtam hol induljak el, csak azt tudtam, h vmi nagyon nem okés! Az izomzta nem fejlődött rendesen, a zsír egyre rakódott, összeségében fejletlennek találtuk. Az étkezése botrányos, még most is, hogy fejlődtünk azért. Szóval van miért aggódni. Nagyon nagyon reménykedünk, h a hormonpótlás hamarosan meglátszik rajta! Úgy olvastam, h ettől akár a fogyás is beindulhat!! Remélem, de emellett komoly étrendváltozást iktattam be. Nem akarom, h a mi felelőtlenségünk miatt tönkremenjen az egészsége.
2014. jún. 20. 15:33

hát akkor tényleg elég kicsi. :( azért jó, hogy ma már tudnak ezzel a helyzettel mit kezdeni.

és hogy derült ki, hogy ez a gond? nálunk én mentem utána, hiába mondtam orvosnak is, védőnőnőnek is, hogy nagyon kicsi a gyerek. majd megnő... hát persze. :( mi még nagyon időben kaptuk el, mire iskolába kerül, addigra valószínűleg utoléri a kortársait. most jött meg az egy hónapos vérvétel eredménye, szerencsére nem romlottak el a pajzsmirigy szintek, így nem kell kiegészítő gyógyszert is szedni.

milyen készüléket/gyógyszert kaptatok?

2014. jún. 16. 20:32
130 centi, + - 1 centi. Szóval korához képest nagyon kicsi. Ez kb.egy 8 éves gyerek magassága, ő pedig 11. Ma elkezdtünk egy kis diétát is. Nagyon zavar bennünket és mostmár őt is, h jó 8-9 plusz kilót cipel. Ezáltal lusta is, kisdrágám..., de abszolút partner benne. Jó lenne ezt hosszútávon betartani, akkor biztos lesz eredmény.
2014. jún. 15. 20:18
a növekedési hormon anyagcserehormon, az felel a normális izom-zsír arány kialakulásáért. úgyhogy a kezelés ezen segíteni fog elvileg. hová jártok? milyen magas most a kisfiad?
2014. jún. 15. 19:47
Szia! Köszi a segítséget! Én is bízom benne, h mielőbb lesz eredményünk. Én attól félek, nehogy elhízzon nagyon... :( úgy vesszük észre, h rohamosan hízik. Habár még csak másfél hete szurizom, a magasságát is ellenőrzöm asszem.
2014. jún. 14. 22:08

szia!


nekem a héten lett öt éves a középsőm, 1 hónapja kapja a szurikat. most voltunk az első kontrollon, ez alatt az egy hónap alatt 1,5 cm-t nőtt, ami nagyon biztató hosszú távra.

szerencsére nagyon jól viseli a szurikat, nyilván nem kellemes neki, de tudja miért kell, és nincs hiszti, amikor be kell adni.

az nlc-n van egy régi fórum, én onnan "okosodtam". :)

a tűzoltó utcába járunk egyébként, nagyon jók a tapasztalataink. 8 hónap alatt lett meg a diagnózisunk.

2014. jún. 14. 21:23
Valaki???
2014. jún. 12. 21:20
Mennyi idő után lesz észrevehető a változás? Nemcsak a növekedésben, az összes velejáró tünetben. Ugyanis nálunk elég nagy mértékben van erőnléthiány, fizikai teljesítőképesség is csekély. Azonkívül elég fáradékony.
2014. jún. 12. 20:59
Sziasztok! Olyan anyukát keresnék, aki a gyermekét kénytelen otthon szurizni, mert növkedési hormon hiányos. Tapasztalatokra lennék kíváncsi. Mi egy hete kezdtük, 11 éves a kisfiam. Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook