Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cumit venni 9 hónappal hamarabb van értelme vagy tönkremegy? fórum

Cumit venni 9 hónappal hamarabb van értelme vagy tönkremegy? (beszélgetős fórum)


1 2
2020. júl. 25. 08:10

Szerintem meg ne cumizzon és amúgy az ujjszopás ebbōl nem következik.

Nem ismerek senkit, akinek nem volt cumija és ezért az ujjat szopta, ellenben olyat igen, akitol elvették a cumit és helyette az ujját választotta.

20. fincsi5 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 25. 07:53
🤣
2020. júl. 25. 06:50

Gondolj bele a boltban mennyi időt áll 1-1 cumi mire megveszik. Csomagolásban semmi baja nem lesz.

Ellenben még csak most tudtad meg, hogy terhes vagy. Nem akarlak megbántani,de sok esetben még bármi lehet.. Nem vagyok babonás, de én biztosan nem vennék még semmit sem. Max ha túp vagyok a 12.héten és tudom, hogy minden rendben.


2 lányom van. Az egyik nagyon cumi függő volt a másiknak egyáltalán nem kellett. A nagynak a cumi miatt eléggé buszmegállós a foga, de mióta elvettük, szépen alakul és megy össze.

Én úgy vagyok vele inkább cumizzon mint az ujját szopja. A cumit eltudom venni az ujját nem. Az ujjtól ráadásul "a sarokból a pókot is" kiharapós deformitása lesz a fogainak.

18. 0885be3643 (válaszként erre: 15. - Bözsi néni)
2020. júl. 25. 01:14

Nálunk sem a fogakkal nem volt gond, sem logopédus nem kellett a cumi miatt. A leszoktatás viszont valóban nehéz volt. Viszont sokszor megnyugtatta babakorában, segített neki elaludni, visszaaludni, ha hirtelen zaj riasztotta fel. Szerintem több előnye volt, mint hátránya, legalábbis nálunk.


Amúgy tényleg gyerekfüggő. Az én lányom oda volt érte, unokatesóm kisebb lánya el sem fogadta.

17. rabankari (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 24. 23:20

Szerintem sokkal több a hátránya, mint az előnye,ezért én azt javaslom ne,de majd kialakul.

Ne parázz már most ilyeneken,ez nagyon szép időszak!Élvezd ki minden pillanatàt!

Amúgy a cumi témát félre téve,az ember egy csomó felesleges dolgot hajlamos ilyenkor megvenni,mert azt hiszi az majd kell,majd jó lesz valamire.

Érdeklődj barátoktól, ismerősöktől,ha több szemszögből làtsz egy dolgot, jobb döntéseket hozol.

Nekem ez anno segített,hogy ne mennék fejjel a falnak:-)

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Bözsi néni)
2020. júl. 24. 23:17
Hat erosen elgondolkodok ezen a cumizason most,amugy hogy kell majd rola leszoktatni? Hany evesen?
2020. júl. 24. 23:15

Az enyém pl. nagy ívben kiköpködte.


Így legalább nem volt gond a leszoktatás, a fogaival sem és logopédus se kellett.


Rettenetes, mikor a kisgyerek cumival a szájában " beszél".

2020. júl. 24. 23:03

Akkor szerintetek ne is cumiztassam?

Bocsi hogy ilyen bena vagyok elso baba

13. 0885be3643 (válaszként erre: 5. - 8d00a82c06)
2020. júl. 24. 21:56

Az én lányom sokáig cumizott, cumisüvegezett és nem volt eddig gond a fogaival. Genetika is ez szerintem. Remélem, nála ez így is marad.


Cumi: babonából nem vennék 28. hét végéig.

12. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 24. 21:46

Vedd meg ha gondolod, de vannak kórházak, ahol adnak ajándékcsomagot szülés után, abban is van és amúgy sem biztos, hogy szükség lesz rá.

Én nem eröltetném.

Nem úgy születik a baba, hogy nekem márpedig cumi kell :-)

Én szoptattam sokáig, nem volt cumi,nem fogadta el, amikor szülés után a szájába tették a csecsemōsök, megjegyzem ennek én örültem, mert én amúgy nem terveztem, hogy adok neki. Szerencsére így a leszoktatàssal sem bajlódtunk.

11. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 24. 21:16

Drága kenyér! Ezt úgy komolyan gondoltad?


Ennyire megváltozott a világ?

10. NomNom
2020. júl. 24. 20:52

Én féltem bármit is venni majdnem 30. hétig. Családnak is mondtam, hogy ne vegyenek semmit.

De ha szeretnéd vedd meg. ❤️

Ha nem is praktikus, akkor lehet majd dísz, fog úgyis kapni egy csomót.:)

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2020. júl. 24. 20:08

A cseresznyealakú nyomhatja kifelé a baba fogát, a csepp alakú a jobb választás....szerintem.

De én is azt mondom vedd meg, ami tetszik, maximum játszani fog vele a babád.

Boldog babavárást, gyors és könnyű szülést kívánok!

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 24. 20:04
A cumit méret szerint vedd meg, újszülöttnek a legkisebbet és fogszabályozósat, amitől az ínye nem deformálódik.
2020. júl. 24. 19:59
Nyugodtan vedd meg! 😊 Boldog babavárást, egyik legszebb időszak! 😉
2020. júl. 24. 19:48

Ha tetszik, vedd meg. Nem megy tönkre ennyi idő alatt. Szilikon cumik vannak már inkább, nem gumi.

Ha szükség lesz rá, kéznél lesz. Örömteli babavárást kívánok!

5. 8d00a82c06 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 24. 19:45

Fogai miatt.

Van egy lányom aki ugyan nem cumizott, de cumisüvegezett és 2 éves kora óta negyedévente járunk fogászatra.

Car érzés mikor öten fogjuk le, mert nem erőltettem a poharat!

Mikor minden tejfogát ki kell húzni, mert nem esik ki a deformitás miatt.

2020. júl. 24. 19:41
Egyik unokámnak több cumija is volt, a másiknak meg nem kellett. Kabalának is megteszi, ha tetszik, vedd meg.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2020. júl. 24. 19:37
Miert? Hallgatom a velemenyeket is persze
2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 24. 19:34
Szerintem ne gyömöszölj cumit a szájába.
2020. júl. 24. 19:32
Nem reg tudtam meg hogy terhes vagyok es tegnap lattam egy nagyon edes cumit meg vegyem vagy felesleges most meg? Tenyleg tonre megy a gumija ha nem hasznalja
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook