Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cumi-kérdés... fórum

Cumi-kérdés... (beszélgetős fórum)


1 2
25. 2e0264df59 (válaszként erre: 24. - Egypt)
2010. aug. 16. 14:02

mindent a leírtak szerint teszek, csak a szilikon nem jött be.

Azt én is olvastam, hogy leszokttás képpen nem ajánlatos elvenni tőle.

24. egypt
2010. aug. 16. 13:57

Pszichológusok szerint ha már egyszer rászokott, tilos erőszakkal elvenni meg leszoktatni róla, még egy felnőttek is nehéz a szenvedélyéről lemondani, és ez a gyerekeknél méginkább így van. A gyerekorvos szerint sokkal jobb, mintha az ujját szopná, mert rengeteg kisiskolás van, aki még mindig sebesre szopja az ujját, cumizóst viszont még nem látott.

Én sem akartam a kisfiamnak cumit adni, mégis így alakult, és borzasztóan ragaszkodik hozzá, pedig novemberben lesz 3 éves. Már régóta csak alváshoz kell neki (illetve csak alváshoz kap), de akkor annyira, hogy ha éjjel kiesik a szájából és nem találja, felébred.

Nem mondom, hogy jó dolog a cumi, de baja nem lesz tőle.

Szilikonosat vegyél, az nem károsítja a fogakat, és valami jó márkát, ezek még direkt fogszabályozósak is.

A fertőzésektől sem kell félni, az én gyerekem a steril boxban is végig cumizott, nyilván nem engedték volna, ha veszélyes lenne. Persze egy cumi nem elég, ajánlatos többet venni, cserélgetni és sterilizálni (pláne ha pl. beteg mondjuk torokgyulladással, mert a cumi visszafertőzheti állítólag), úgy nem lesz belőle semmi probléma.

23. 2e0264df59 (válaszként erre: 20. - Barracuda59)
2010. aug. 16. 13:56
akkor korlátozással ráérek még? rendben...
22. 2e0264df59 (válaszként erre: 19. - Cbe267d9cf)
2010. aug. 16. 13:54

köszi!


akkor, hogy én is írjak megnyugtatót: annak idején nővéremnek 18 hónaposan jött ki az első foga, aztán hatosával....

2010. aug. 16. 13:50
Ja, nem irtam: 2 éves a kisfiam
2010. aug. 16. 13:50

Jusson eszedbe Dr. Ranschburg Jenő mondása: "A cumi sem ördögtől való!"

Majd leszokik...


Az én kisfiam most a nyaralás alatt szokott le majdnem teljesen (állandóan jöttünk-mentünk, nem ért rá ilyennel foglalkozni), már csak az elalváshoz használja, de ahogy elalszik, óvatosan kiveszem a szájából és félreteszem. Amikor felkel, tudja, hogy hol találja, megnézi, pár percre bekapja, aztán visszateszi. Én most annyiban korlátozom, hogy cumi csak az elalváshoz kell, ha tehát kimegy a hálószobából, akkor "leadja" a cumit:D

19. cbe267d9cf (válaszként erre: 18. - 2e0264df59)
2010. aug. 16. 13:47
Ismerős...:) Kisfiamnál 3 hónaposan kezdődött, 11 hósan bújt ki az első foga. Most 17 hónapos és hét foga van... késői fogzó. Egyébként amíg nem jött a foga, nem éredekelte a cumi. Azóta meg kell neki. Mikor fogzik éppen, akkor egész nap. És semmit nem fogad el helyette. Szerintem ne izgulj, a kisfiad majd leszokik magától, ha eljön az ideje.
18. 2e0264df59 (válaszként erre: 15. - Kovan)
2010. aug. 16. 13:43
hát igen, most a fogacskák a mi problémáink. Ma 8 hónapos és még mindig csak szenvedünk és semmi...
17. bancsi77 (válaszként erre: 11. - 2e0264df59)
2010. aug. 16. 13:42

szerintem azokat a bacikat meg egyéb dolgokat a kezével is beviszi. Enyém kúszik-mászik a lakásban, hiába mosok fel napi 2x is, mindig talál valamit.

Unokaöcsém szokott le nehezen, de 3 évesen elvitte a nyuszi a cumiját és belenyugodott. alváshoz maradt neki a rongyija.

16. 2e0264df59 (válaszként erre: 13. - Babszibobó)
2010. aug. 16. 13:41

megnyugtató amiket írsz


először ő is csak a patikait fogadta el, majd később sikerült rábeszélnem egy minőségibb fajtára és annál már a korcsoport váltás sem volt gond.


ha már itt tartunk: kislányom nem fgadta el a cumit. Miután abbahagyta (szegénynek abba kellett) a cicizést rengeteg altatási problémánk volt nála ami csak mostanra rendeződött (2 és fél éves)

15. kovan (válaszként erre: 1. - 2e0264df59)
2010. aug. 16. 13:39

Szia!


Mi is cumizunk.Amikor problémánk van intenzívebben,nem korlátozom.Ha a problémás napok eltűnnek akkor vagy magától kevesebbet kéri vagy én is odafigyelek hogy jobban eltereljem a figyelmét a cumiról.

2010. aug. 16. 13:37
ja, és kisfiam van. Félek, hogy őket még nehezebb később eltéríteni.
13. babszibobó (válaszként erre: 1. - 2e0264df59)
2010. aug. 16. 13:35

Szia!

Mindkét fiam cumis! A nagy persze már nem, soha nem korlátoztam és szépen lassan magától elhagyta.

Vagyis, korlátoztam annyiban, hogy 2 éves korától nem engedtem ki vele utcára, szigorúan négy fal között!

A kicsi 9 hónapos, cumis, nem állandóan csüng a szájában, de elalváshoz használja, majd szépen kiköpi és nem sír utána.

Tőle sem fogom elvenni, majd leteszi és valószínű hamarabb, mint a tesója, hisz látja, hogy neki nincs, mindenben követi, felnéz rá!

A megfelelő cumi kiválasztása fontos, így a fogait sem teszi tönkre, a nagy fiam viszonylag sokáig cumizott, de tökéletek a fogacskái, a kicsivel kisebb akadályt kellett átvészelnünk, mert nem volt hajlandó letenni az újszülött cumit, korának megfelelőre, De megoldódott!

(kicsit hosszú lett, bocsi)

Megnyugtatja őket!Én is meg tudom nyugtatni őket, de ne mindig vagyok mellettük és ez legalább biztos ott van, kis pótlék, kis kényeztetés maguknak!És bevallom, néha jó hangtompítónak :-)

12. 2e0264df59 (válaszként erre: 10. - Márti86)
2010. aug. 16. 13:32
az biztos, nekünk is nagy segítség volt az első időkben a 23 hónapos nagyobb mellett. Eslő hónap vért izzadtam amíg nem cumizott, aztán jött a mama és hozott egyett....
11. 2e0264df59 (válaszként erre: 8. - Bancsi77)
2010. aug. 16. 13:29

attól, hogy 4 évesen cumival a szájában fog sétálni az utcán (sajnos több ilyet láttam).

Meg még attól is, hogy nagyon kötődik hozzá és elveszíti, meg attól is hogy azon keresztül több dolgot összeszed (mármint betegséget, mivel leesik és észre sem veszem és a nagy már vissza is adja neki úgy hogy közben ő is összefogdossa)

2010. aug. 16. 13:29
Ja páromnak van még 2 testvére, csak párom cumizott, sokkal nyugodtabb természet. Szerintem összefügg, az én tapasztalatom az hogy nyugtatja ha a szájában van.
2010. aug. 16. 13:26

Nem lesz semmi baja a cumitól. Én is cumiztam kicsinek fiam is cumizik most,pedig először én is cumi ellenes voltam, de így sokkal nyugodtabb. Ha nincs cumi előkerül az ujja, azt nehezebb elvenni tőle.

Én sem korlátozom a cumizást, ha erre van szüksége, hát tegye.

8. bancsi77 (válaszként erre: 7. - 2e0264df59)
2010. aug. 16. 13:26
Igen,Ő is lány. És "para-mama" mitől fél?:)
7. 2e0264df59 (válaszként erre: 5. - Bancsi77)
2010. aug. 16. 13:25
a pici is lány? Hasonló cipőben járunk, az enyém 8 hónapos.
6. 2e0264df59 (válaszként erre: 4. - Macifül)
2010. aug. 16. 13:23
bölcsebb énem nekem is ezt súgja, de néha "para-mama" felülkerekedik.
2010. aug. 16. 13:23

Szia!

Nekem az első gyerekem is cumizott, most a pici 9 hónapos Ő is a fogzás óta többet cumizik, de nem korlátozom. A nagylányom is 20 hónaposan leszokott a cumiról, reménykedem, hogy a picinek sem kell sokáig.

2010. aug. 16. 13:22

Szerintem ne rágd magad ezen. Ha igényli, ha szüksége van rá, ha megnyugszik tőle had cumizzon.

Minden gyerek leszokott róla, ki könnyebben, ki nehezebben! Tudok ilyen és olyan példát is.

3. 2e0264df59 (válaszként erre: 2. - Uracsvivi)
2010. aug. 16. 13:21
mennyi idős?
2010. aug. 16. 13:20

Szia!

Én is így voltam,hogy az első lányom nem cumizott de a második igen.Egyáltalán nem korlátoztam.Most 2 hónapja egyik napról a másikra eldobta a kukába és azóta nem is keresi.

2010. aug. 16. 13:17

Úgy alakult, hogy második kisbabám cumizik. Az elsőnek esze ágában sem volt, ezért tapasztalatlan vagyok a kérdésben és megmondom őszintén még mindig tartok tőle. Sokáig miniálisan használta, de néhány hete nagyon fogzik és szinte egész nap és éjjel is igényli. A kérdésem az, hogy van "kiút" a cumizásból? Kellene már most korlátoznom a használatát, hogy ne váljon állandó tevékenységgé?

Mielőtt kapnék hideget-meleget leszögezem, hogy igény szerinti szoptatás párti vagyok.

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook