Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cumi-kérdés... fórum

Cumi-kérdés... (beszélgetős fórum)


1 2
55. 2e0264df59 (válaszként erre: 54. - Mancipanci)
2010. aug. 19. 15:26
igen a szinre :-)
54. Mancipanci (válaszként erre: 53. - 2e0264df59)
2010. aug. 19. 15:11

Köszönöm, már használjuk is!

A lányos és fiús a színre értendő, vagy valamiről megint lemaradtam.

53. 2e0264df59 (válaszként erre: 52. - Cbe267d9cf)
2010. aug. 18. 21:33
most is csak ey fiús és egy lányos volt
52. cbe267d9cf (válaszként erre: 50. - 2e0264df59)
2010. aug. 18. 12:38
:) és annyira népszerű, hogy én rendszeresen a 3. vagy 4. kétbetűsben kapok csak, mert nagyon hamar elfogy.
51. Mancipanci (válaszként erre: 50. - 2e0264df59)
2010. aug. 17. 23:12
: ) Köszönöm!
2010. aug. 17. 23:11
nem tudom, hogy mennyire lehet üzlet és márkaneveket írni itt. Amúgy alig 600 Ft, két betűs drogéria üzletlánc és ez már a fórumban említett márka. Húúúú, de burrrkolt vagyok :-)
49. Mancipanci (válaszként erre: 47. - 2e0264df59)
2010. aug. 17. 22:47

Hol lehet ilyet kapni, én is hasznát venném.

Drága?

48. babszibobó (válaszként erre: 47. - 2e0264df59)
2010. aug. 17. 22:28
:-)
2010. aug. 17. 22:23
Sziasztok! Most már nyugodtabb vagyok ezzel a cumi dologgal kapcsolatban. Köszi mindenkinek. Ma -tanácsodra egyipt- vettem is neki egy szilikinos éjszakai világítós cumit. És mit csodák csodájára elsőre elfogadta...
46. babszibobó (válaszként erre: 45. - Egypt)
2010. aug. 17. 15:32

Én sem rossz értelemben írtam, hogy már talán írtam :-)

És csak azt akartam mondani, hogy egyértelmű és egyet értek veled!:-)

45. egypt (válaszként erre: 44. - Babszibobó)
2010. aug. 17. 13:17
Nem emlékeztem, hogy írtad, de nem is úgy gondoltam, hogy te így csináltad volna, csak úgy általánosságban írtam.:)
44. babszibobó (válaszként erre: 43. - Egypt)
2010. aug. 17. 13:00

Ez egyértelmű, de talán már én is írtam, hogy nálunk is voltak "szabályok".

2 éves korától szigorúan tilos volt kivinni az utcára a cumit és idővel csak alváshoz, de ez szerintem egyértelmű, hogy nem ragadom el tőle, hisz írtam is, hogy kell az is, hogy Ő maga készen álljon az elváláshoz és kész legyen arra, hogy maga kidobja, vagy mikor jön a mikulás érte, ne legyen lelki törés!!!ÉS ehhez egyértelmű hogy kell a fokozatosság!!!

43. egypt (válaszként erre: 42. - Babszibobó)
2010. aug. 17. 12:55
Szerintem fontos a fokozatosság is. Nem lehet egyből elvenni tőle a cumit és oda sem adni. Mi először arról szoktunk le, hogy sétakor a szájában legyen, aztán már játék közben sem volt, később az autóban sem, és most csak alváshoz kell már.
42. babszibobó (válaszként erre: 16. - 2e0264df59)
2010. aug. 17. 12:47

szia!

bocsi, hogy csak most, de a vihar megtette jótékony hatásait és kicsinálta a netet!


Szó: első perctől Aventos cumit használtam, újszülött korban is és azt nem volt hajlandó kicserélni "nagyobbra".(amúgy minden másban tommee tippee-zek, mert sokkal baba barátabb kialakítású, szerintem).


Kívánom Nektek, hogy megtaláljátok a mindkettőtök számára legideálisabb megoldást!De én is azon a véleményen vagyok, inkább a cumi, mint az ujja és ha Ő boldog, mert jólesik neki a cumizás én is boldog vagyok!

A legtöbb gyermek esetében könnyű a leszoktatás, olyan trükkökkel amiket,már itt is említettek (mikulás, nyuszi elviszi, kicseréli valamire), de ehhez persze a gyermeknek is szüksége van, hogy tutira értse a dolgokat és képes legyen elengedni a hőn szeretett tárgyat!

Nem szabad erőltetni, de rá lehet őket szépen, türelemmel vezetni!

És nagyon sokan totál maguktól gondolnak egyet és leteszik (pl: látják, hogy más nekik szimpi gyereknél nincs cumi és így Ő is cikinek találja).


Drukkolok Nektek!

41. sajert (válaszként erre: 38. - Macifül)
2010. aug. 16. 23:21
Nálunk a pelusos alvás is véletlenül alakult/derült ki. Feje alatt volt mindig pelus, de a "koszosat" véletlenül a keze ügyében hagytam (talán 2,5-3 hónapos lehetett). Egyből gyömöszkélte feje alá - igaz akkor még nem akkurátusan. Én kapásból majd szívinfarktust kaptam, már láttam lelki szemeim előtt, ahogy fulladozik.. Így a pelust elvettem tőle, na akkor ordítás, így a pelus végül maradt. 2,5 évesen néha már KETTŐ kell elalváshoz, mindkét oldalra egy-egy.
2010. aug. 16. 23:13
kedves kis történetek....
39. egypt (válaszként erre: 38. - Macifül)
2010. aug. 16. 22:18
Neki ez olyan, mint másnak a plüss állatka vagy pelus, ő a cumit szorongatja a kezében. Az a legjobb, mikor éjszaka jön át, ott a szájában a cumi, de azt ismételgeti, hogy "cucó", én meg mehetek be a szobájába, hogy megkeressem neki a másikat is, a PC-t (pót cucó). Próbáljuk mondogatni neki, hogy a nagy fiúk már nem cucóznak, csak a kicsik, de nem nagyon hatja meg. Talán majd ha még nagyobb lesz, tudunk vele alkudni. Pl. a férjem sokáig cumizott (szerintem olyan 3 éves koráig nagyjából), és úgy szokott le róla, hogy nagyon szeretett volna barkácskészletet. Azt mondták neki, hogy jó, hoz neki a télapó, de akkor cserébe oda kell adnia a cumiját. Ő beleegyezett, megkapta a barkácskészletet. Emlékszik is rá egyébként, azt mondja, utána egyszer kereste a cumiját, de mondták neki, hogy elvitte a télapó, így egyeztek meg, és simán beletörődött.:)
38. Macifül (válaszként erre: 35. - Egypt)
2010. aug. 16. 20:46

:)))

Olyan érdekes, nem?

Egészen pici volt mikor egyszer párom szenvedett vele, mert nem akart aludni és behozatott velem egy teljesen steril cumit. Abban a pillanatban elaludt amint a tiszta került a szájába. Azóta váltott cumikkal alszik. Egyiket fogja, másik a szájában. Hűsebb vagy nem is tudom, de így alakult. :)

37. sajert (válaszként erre: 35. - Egypt)
2010. aug. 16. 19:26
:-))
36. egypt (válaszként erre: 32. - 2e0264df59)
2010. aug. 16. 14:46
Szerintem ez a legjobb, mi kezdettől fogva ezt használtuk.
35. egypt (válaszként erre: 31. - Macifül)
2010. aug. 16. 14:45
Nálunk is így van, kettő kell alváshoz, egy a szájba, egy a kézbe, és néha cserélgeti.:)
34. 2e0264df59 (válaszként erre: 31. - Macifül)
2010. aug. 16. 14:41
mondjuk következetességben nálam nincs hiány, meg is kapom, hogy túl szigorú vagyok (már a naggyal).
33. 2e0264df59 (válaszként erre: 30. - Sajert)
2010. aug. 16. 14:37
én is bepróbálkoztam lányomnál, hasonló volt a reakció. De ő semmi egyéb alvássegítőt nem talált ki magának ezért nagyon nehéz volt nála az altatás. Nehéz? Rémálom...
32. 2e0264df59 (válaszként erre: 29. - Egypt)
2010. aug. 16. 14:34

mi is abból használjuk jelenleg a latexet.

egyszer jártunk úgy, hogy a férjemmel ketten kerestük éjjel, még a kiságyat is elhúztuk a sötétben (addig a kicsi a mi ágyunkban volt, ugyanis éjjel csak cicin hajlandó visszaaludni) majd kiderült, hogy a drága végig a kezében tartotta. Ezért lenne jobb a világítós.

2010. aug. 16. 14:33

Dehogy fog az utcán sétálni 4 évesen cumival a szájában! Következetesnek kell lenni vele.

A fiam 21 hónapos, de csak alváshoz használja. Elalváshoz. Visszaalváshoz. Szerintem belefér még ez egy-két évig. Nekem. Ha neki kell.

Boltba is lazán elmegyünk nélküle és játék közben sosincs a szájában. Mikor felébred tesszük a helyére mindkettőt (kettőt váltogat így alszik el) ki sosem visszük. A szokásokat, jó szokásokat nekünk kell kialakítani bennük. Szerintem.

Aztán majd ki tudja mit hoz az élet? A bölcsiben ha rossz napja lesz, kéri-e? és odaadják-e neki? stb.


Fertőzések. én minden használat előtt lemosom és gyakran fertőtlenítem még mindig. Ahogy a poharát is elmosom, úgy ezt is. Ha meg leesik a babakocsiból a picidnél nem lesz semmi baja tőle. (Kell tartalék a táskában). Pár hónap és a homokozóból fog enni! :) Már nem olyan pici 8 hósan.

30. sajert
2010. aug. 16. 14:31

Én rá akartam szoktatni a cumizásra, mert nagyon síros volt. De még jobban rázendített, és egyből kiköpte. Azóta el van téve emlékbe :-)).


Én - ha rászokott volna - nem venném el tőle. Majd leszokik magától. Egy 18 éves felnőtt embert se láttam cumival a szájában rohangálni (kivéve farsang). Egy ismerősöm a 4,5 éves gyerekétől most vette el... A gyerek nem hisztizik érte, csak épp az ujját kezdte el szopni. Szerintem ez sokkal rosszabb.


A fiam alváshoz textilpelust rak a feje alá (agy bizonyos mozdulatsorral összegyűri, majd betuszkolja, meg kell zabálni, ahogy csinálja, mint egy rituálé). Belegondoltam, hogy mi lenne ha nem adnék neki pelust. Az neki olyan lenne, mintha teszem azt holnap párna nélkül aludhatnék... A pelust csak a hálóban használja, csak akkor hozhatja ki, ha beteg, vagy épp iszonyú nyűgős. Gondolom 18 éves korában nem fog pelust gyömöszölni a feje alá :-)).

29. egypt (válaszként erre: 28. - 2e0264df59)
2010. aug. 16. 14:28
Azt én annyira imádtam! Éjszaka csak bementem, nem kellett kotorászni, azonnal láttam, hol van. Csak aztán váltottunk MAM AIR cumira, mert kiütések lettek a szája körül, annak meg nem tud úgy aláfolyni a nyál.
28. 2e0264df59 (válaszként erre: 27. - Egypt)
2010. aug. 16. 14:26
megpróbálom, igazad van. Abból van olyan is ami világítós, éjjel jól jönne....
27. egypt (válaszként erre: 25. - 2e0264df59)
2010. aug. 16. 14:21
Először nekünk sem, de később elfogadta, sőt még azt is, amelyik recézett. Az elején simán kiköpte. Néha érdemes próbálgatni.:)
2010. aug. 16. 14:20
köszönöm mindenkinek a megnyugtató szavakat!
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook