Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbeteg lábujja miért fáj? fórum

Cukorbeteg lábujja miért fáj? (beszélgetős fórum)


4. trapiti (válaszként erre: 1. - E714eda109)
2009. dec. 25. 16:35

Szia!


Orvosként azt tudom mondani azok alapján, amit írsz, hogy sajnos ezek lehetnek a cukorbetegség szövődményeinek első jelei.


MINÉL ELŐBB FORDULJ ORVOSHOZ!!!


Az érzéskiesés (hideg-meleg) feltehetőleg már a cukorbetegség miatt kialakult idegkárosodás jele, de ami veszélyesebb: a pirosság és a duzzadás jelezhet fertőzést, gyulladást. Ezzel az a baj, hogy a magas/nem jól beállított cukor táptalaja a baktériumok elszaporodásásnak, emiatt sokkal gyorsabban válik súlyossá a fertőzés, mint egészséges embereknél. A másik, hogy a lábon a lábujjak ínhüvelyei mentén gyorsan tud felfelé terjedni a fertőzés, és akár 1-2 nap is számít!!! Nem mindegy, hogy a folyamatot egy sebtisztítással, lábujj levételével, vagy nagyobb csonkolással sikerül csak megállítani!!!

(még egy dolog: nem írtad, de ha véletlenül dohányzol is, akkor a 25. órában vagy, hogy abbahagyd!!! - ne haragudj, hogy említem, lehet hogy Te kivétel vagy, de sajnos sokan nem állnak le a cigivel még akkor sem amikor nagy a baj)


Szóval minél előbb keresd fel azt az orvost, akihez a cukroddal jársz, ő fogja tudni, hová küldjön tovább, esetleg szükséges-e hogy sebész lássa a lábadat! NE HALOGASS!


Üdv,

Adrienn

3. etikat (válaszként erre: 1. - E714eda109)
2009. dec. 25. 08:59
Csak azért merek reagálni kérdésedre, mert mindkét szülőm cukorbeteg volt ! az anyukámnak le kellett vágni az ujjait is ! Sajnos későn ment orvoshoz !!! Szerintem minél előbb nézeted meg orvossal, annál inkább van esélyed arra hogy Veled ez nem történik meg !
2009. dec. 25. 08:51

Szia!


Nagyon sajnálom, hogy cukorbeteg vagy, és bár nekem nincs valszeg azért fáj/duzzad, mert nem jó a vérkeringése.

Orvosod mit mond erre?

2009. dec. 25. 08:49

Cukorbeteg lábujja miért fáj?

62 éves, 10 éve inzulinos cukorbeteg vagyok.

Van-e? olyan cukorbeteg közöttünk akinek levágták a lábát vagy a lábujját. Milyen tünetekkel jár a kezdődő lábprobléma. Nekem fáj, és kipirosodva megduzzad néhány lábujjam, és nem érzem vele a hideget, meleget.

Várom kimerítő válaszaitokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook