Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csöndes szülés!? fórum

Csöndes szülés!? (beszélgetős fórum)


15. d71ef05a8e (válaszként erre: 14. - Mazsinka)
2013. márc. 22. 19:31

:)



Jaj, hát aztán lehet, hogy miattam is összeszalad majd a fél klinika, úgy fogok ordítani a fájdalomtól:)


De nem is igazán erre gondoltam, hanem arra a kifejezett irányzatra, amely szerint minél jobban, minél kontrollálatlanabbul ki kell adnia magából a szülő nőnek mindent, és ehhez hozzátartozik az is, hogy pl. "őskiáltással" kezdje és /vagy folytassa a vajúdást. Amiről, mivel nem próbáltam még sem ezt,s em mást, nem tudok érdemben nyilatkozni, csak kiindulva abból, hogy a suliban mennyire kimerített, ha csak fel kellett emelnem a hangom néha, szerintem az erőltetett nagyon hangos szülés éppúgy túl sok felesleges energiát emészthet fel, mintha erőltetettem összeszorított fogakkal lenne kénytelen valaki szülni.

14. Mazsinka (válaszként erre: 13. - D71ef05a8e)
2013. márc. 22. 18:13
Szerintem senki nem szeretne eszeveszetten üvölteni, de állítólag amikor ott van az ember, akkor egy csomó minden máshogy alakul, mint tervezte. Na, én nem tudom, de te hamarosan megtudod, és remélem, el is meséled nekünk. :)
13. d71ef05a8e (válaszként erre: 11. - Anda39)
2013. márc. 22. 17:07

Nekem saját tapasztalatom nincs, de a józan ész azt mondatja velem, hogy nem is lehet ennyire egyértelmű és szoros kapcsolat a szülés/születés módja és a nyugodtság/zaklatottság között, hiszen akkor azt mondhatnánk, hogy minden x. és y. év között született gyereknek (amikor már kórházakban szültek a nők, de még nem tulajdonítottak jelentőséget a gyors mellretételnek, stb.) feltétlenül ilyen vagy olyan problémájának kellett volna lennie. Márpedig a gyerekek, babák mindig is ahányan, annyifélék voltak. Nem beszélve a számtalan egyéb tényezőtől, amit még figyelembe kellene venni.


Ezzel együtt az megint csak a józan ész szerint való, hogy a pánik, a félelem, az eszeveszett ordítás nem könnyíti meg a szülés lefolyását, ezáltal kizárt, hogy a babának jót tenne.

12. a94ac54e89 (válaszként erre: 1. - Csuby)
2013. márc. 22. 17:00

Frederic bizonyára nem szült egyet sem. :D


Mindenkinek más a fájdalomküszöbe, és minden anya a legjobbra törekszik gyermekéért.

Hallottam egész házat megrengető ordítást is, meg azt is, ahogy a mama kettőt sóhajtott mellettem a függönyön túl, aztán ki is bújt a baba.


Nem feltétlen a "tanulmányok" szerint zajlik az élet:)

11. Anda39
2013. márc. 22. 16:07
Tudom, hogy amit írok, az nem reprezentatív felmérés, de mivel 5 szülésem volt, van mit összehasonlítani. Ráadásul az első még 1990-ben, amikor az volt a divat, hogy a gyereket úgy elvitték megszületése után, mint a sicc, és nem volt annyira bababarát az egész procedúra, amit műveltek vele, mint manapság. Mégsincs semmi összefüggés az utána eltelt idő és a születéseik között. Én nem mondhatom el, hogy azért volt ordítós az egyik, mert nem volt zavartalan a születése és csap alá nyomták meg ilyenek.
10. c42a13b98c (válaszként erre: 9. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 11. 22:17

Így-így.

Én is szedem több termékét és gyakorló református vagyok. Nem olvasom el azokat a kis kiadványokat, amiket (néha valóban kicsit tukmálva) kínálnak.


Veszélyesnek találom a szcientológiát, de amit Lenkei csinál azt nagyon becsülöm.

Lenkei doktort már rég kivégezték volna, ha nem állnának mögötte a szcientológusok! Olyanokat mer megírni és kimondani ami sokaknak nem érdeke.


A húgom 3-4 évesen elképesztő hisztérián esett át. Hónapokig minden éjjel felébredt és bömbölt, mászkált üveges szemekkel, sírt és nem volt magánál. Semmi nem hatott rá, hisztérikusan sírt egy darabig, aztán visszakísértük az ágyába és elaludt. Orvoshoz vittük, enyhe nyugtatót kapott estére, de akkor is ez volt. Aztán apám rájött, hogy mindig ugyanakkor kezdi, 11 előtt pár perccel, amikor született...elmondták az orvosnak és egyetértett abban, hogy lehet kapcsolat a születéskor átélt trauma és az alvási probléma között. De hogy miért csak évek múlva jött elő, és egy idő elteltével miért szűnt meg magától, azt senki nem tudta megmondani...

9. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 5. - Gerna)
2008. ápr. 16. 22:30

Nem feltétlenül.

Én Lenkei vitaminokat eszem, mégsem lettem scientológus.


De van ismerősöm, aki az, ő mesélte, hogy szülés után nem vágták el a köldökzsinórt, csak amikor már a gyerek hozzászokott a külvilághoz, addig odaadták neki, nem nyomták rögtön a víz alá, a magzatmáz pár óra alatt felszívódott, a gyerek nyugodt, egyáltalán nem volt bőgős, evett, betojt, aludt, 3 hónapos korától végig aludta az éjszakát. Ő meg van róla győződve, hogy attól, hogy így hozta világra.

8. kostyi79 (válaszként erre: 3. - ZiZi81)
2008. febr. 3. 21:26
Szerintem sokkal fontosabb egy jó szülésznő, aki végig ott van veled, és támogat. Úgy tudom, hogy arra is van már lehetőség, hogy fogadott szülésznőd legyen.
2008. febr. 3. 21:22
Olvastam Leboyer mindkét könyvét, és Dr. Lenkeinek a könyvét is. Nekem segített ráhangolódni a szülésre. Egyébként a második szülésem meglehetősen hasonlóan zajlott le a könyvben leírtakkal.
6. caravell (válaszként erre: 1. - Csuby)
2008. febr. 3. 20:04
Erős túlzásnak tartom. Kell a babának a béke, a nyugalom, nem kell hisztériázni és pánikolni,de ennyi. ne essünk már át a ló másik oldalára!
5. gerna (válaszként erre: 4. - Csuby)
2008. febr. 3. 19:26
Egy füst alatt a szcientológiával is felveszed a kapcsolatot ;-) Tudtad?
4. csuby (válaszként erre: 3. - ZiZi81)
2008. febr. 3. 19:23
Megpróbálom felvenni vele a kapcsolatot!
2008. jan. 24. 07:08

Szia!


Én csak hallottam a könyvről,ezzel kapcsolatosan olvastam viszont Dr. Lenkei Gábor- Méltósággal megérkezni... című könyvét,ami egyben magyarázata is az általad említett módszernek(sokat idéz az eredeti könyvből).Elgondolkodtató dolgokról ír,szinte hihetetlen.Azt hiszem nem is gondol ezekre minden leendő szülő,csak miután olvasta valamelyik könyvet.A könyv sok kismamák és kispapák által leírt élményt,tapasztalatot tartalmaz.Hozzáteszem egyik sem rettenetes élményként élte meg gyermeke világra jöttét!

Dr. Lenkei Gábor a magyarországi atyja a módszernek,biztos megtalálod valamielyik kereső oldal által.Ő egészen biztos tudja azoknak a szülész-nőgyógyászoknak a névsorát,akik felvállalták és alkalmazzák a módszert.Bizonyára nem sokan lesznek az országban...

Majd írd meg mire jutottál,érdekelne!Zizi

2007. dec. 13. 10:23

Én csak olvastam a könyvét,vagyis a Szülés Gyöngéden -t.Sajnos attól függ nagyban a megvalósítása,hogy találsz e rá megfelelő embert...sajnos csak beszélni divat róla...Szerintem el is olvasom,még a terhesség alatt volt a kezemben,azótta nem...most levettem a polcról:))és köszi hogy eszembe juttattad:).


Olvastam a naplód,kísérd csak a kedvesed,had nézegessenek!!:)

2007. dec. 13. 10:00

Frederic Leboyer papirra vitt egy nagyon érdekes és egyben forradalmian "uj" születési modszert.

Szeretném tudni hallotatok-e rolla, és ha igen mi a véleményetek ill.a tapasztalaitok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook