CSOK 2019 (beszélgetős fórum)


2019. márc. 2. 14:54
Nagyon szép és jól felszerelt vidéki házak vannak eladók, egy házaspár ismerősünk most már abban gondolkodik. A CSOK-ból meg is tudják venni. Pesten néztek eddig, de azt mondják, hogy irreálisan elszálltak az árak.
12. Manka67 (válaszként erre: 11. - Marika988)
2019. márc. 2. 13:54

Az apaság megdöntéséhez nem értek, csok engedélyezési szempontból nem kell vizsgálni ki az apa.

Azt kell nézni hogy van-e jogerős válási végzés ha nem a férjeddel vásárolsz és a bíróság nálad helyezte-e el a gyerekeket.

Ha ez megvan, akkor te döntöd el hogy gyermekeit egyedül nevelő elvált családi állapotúként egyedül vásárolsz, vagy az élettársaddal közösen vásárolok.

Magyarul ha te nem felelénél meg a biztosított jogviszony feltételnek, de ő igen, akkor is igénybe tudjátok venni.

11. Marika988 (válaszként erre: 10. - Manka67)
2019. márc. 2. 13:06
Akkor apaság megdöntése a bíróságon. Amúgy sem szeretnén, ha a férjem nevén maradnának a közös gyerekek. Vele párhuzamossan a válás. Jól értem?
10. Manka67 (válaszként erre: 9. - Manka67)
2019. márc. 1. 23:32

*kimaradt az 'is' tehát akkor is ha nem a férjeddel közösek a gyerekek.

Remélem nem zavartalak össze.

9. Manka67 (válaszként erre: 8. - Marika988)
2019. márc. 1. 23:29

A telefon és provident esetleg negatív KHR nem akadály használt lakásra vonatkozó CSOK esetén, mivel nem köztartozás.

Viszont ha házas vagy csak a házastársaddal tudsz CSOK-kal vásárolni és a házastársnak is tulajdonjogot kell szerezni. Akkor ha nem tőle vannak a gyerekek.

Válj el. Egyedülálló már nem leszel mert voltál házas, tehát elvált lesz a családi állapotod vagy pedig élettársi kapcsolatban élő.

Mindkét esetben megkaphatod ha megfelelsz a többi feltételnek, de el kell válni.

Ha azt választod hogy az élettársaddal veszed fel akkor neki is tulajdonjogot kell szerezni az ingatlanban.

2019. márc. 1. 22:01

Sziasztok!

Gondolkozom, hogy felveszem a csokot. 2 gyerekre. Na de, házas vagyok nem válltam el, de a gyerekek az élettársamtól vannak, akik nincsenek a nevén. Ez ebben a hónapban intézem. A kiszemelt ingatlant jelzálog terheli. Tartozásom van, de nem közüzemi ( providet, telefon ). Egyedülállóként fel tudnám így venni? Segítsetek! Köszi!

7. Manka67 (válaszként erre: 5. - Lilibeth59)
2019. jan. 17. 19:56

Hány m2-es a bővítmény?

Mekkora költségvetést csináltál?

13 m2-re 2,9 MFt-ot elfogadtak az ismeretségi körömben.

Hogy még lehet-e csinálni ennyiből azt nem tudom, gondolom igen, ha a szakértő nem kötött bele.

Bár a jogszabály már nem írja elő az önerő %-os mértékét mint régebben, valamennyi vélhetőleg fog kelleni, mivel a minimálisan elvárt 12 nm növekmény nemigen jön ki ennyiből sajnos.

Utólagos finanszírozás van, tehát miután beépítetted az önerőt utána kapsz a CSOK-ból százalékosan annyit amekkora a készültséged.

A költségvetést te állítod össze, így van ráhatásod az önerő mértékére, de neked is az az érdeked hogy reálisan számolj.

6. 87c0d9fc29 (válaszként erre: 5. - Lilibeth59)
2019. jan. 17. 18:20
Megpróbálhatod de én már feladtam. Nekem 1,5milláert ne rakjanak jelzálogot meg minden szart a házamra.
5. Lilibeth59 (válaszként erre: 4. - Manka67)
2019. jan. 17. 16:55
Családi ház bővítéséhez az OTP önrészt kér a CSOK felvételéhez. 3 kiskorú gyermek van a családban. Mivel a ház OTP hitelre lett megvásárolva, a törlesztő részlet elég sok, így nehéz összerakni a több, mint 1 milliót. Esetleg valami ötlet, vagy más banknál érdemes érdeklődni?
4. Manka67 (válaszként erre: 1. - 87c0d9fc29)
2019. jan. 13. 20:57
Ha van kérdésed szívesen válaszolok.
3. f8db0709b8 (válaszként erre: 1. - 87c0d9fc29)
2019. jan. 13. 20:15
Igen,pl nekünk
2. Manka67 (válaszként erre: 1. - 87c0d9fc29)
2019. jan. 12. 18:35
Elég sokaknak.
2019. jan. 12. 17:31
Sikerült esetleg valakinek igénybe venni hitellel vagy anélkül a családi otthon teremtési kedvezményt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook