Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csinált már valaki Garage sale-t? fórum

Csinált már valaki Garage sale-t? (beszélgetős fórum)

23. édesmandula (válaszként erre: 21. - Tejespite)
2010. nov. 16. 10:45
nos nem így gondoltam a betörésre vonatkozó dolgokat :DD de mindegy, sose járjon ilyesmi a fejedben :))
2010. nov. 16. 10:18
Jók lennének pedig az ilyenek.Én nekem is itt van egy csomó fiú ruha,jó lenne helyébe most már felnőtt méretű.Én biztos vásárolnáék ilyen helyen.Jó ötlet.:D))
2010. nov. 16. 08:49
Ez az egész nagyon érdekes. Mert Dodinak teljesen igaza van, én is allergiás vagyok arra, amikor ha kell ha nem angol szavakat használnak magyar mondatokban. (Félreértés ne essék, tudok angolul) Én is voltam az USA-ban, voltam garage-sale-en, yard-sale-en és porch-sale-en, attól függően, hol árulták a holmit, garázsban, az udvarban vagy a teraszon. Azóta is gyakran felmerül bennem, milyen jó lenne ezt itt is bevezetni. VISZONT - és ebben a kérdést feltevőnek adok igazat - hogy fogalmazod meg ezt magyaruk, h visszaadja a kifejezés értelmét és hangulatát? A piacra történő kihurcolás egyáltalán nem helyettesíti ezt. Pl. nincs mindenkinek autója, h kivigye, sokszor a legkisebb apróságoktól a függönykarnisig vannak dolgok, amiket nem hurcol az ember, és ha vége a kiárusításnak, csak 1xűen visszarakod a garázsba, nincs annyi macera vele. Bár igen rossz a közbiztonság, szerintem egy betörőnek nem jut eszébe AZÉRT betörni valahova, mert pár nappal előtte használt lábosokat, csavarhúzókészletet és kinőtt görkorcsolyákat árultak a ház előtt. Ez a "tájidegen" szó is nagyon fedi a valóságot, nehéz lenne elkezdeni főleg kis településen, mint ahol én is élek
20. Dodi44 (válaszként erre: 1. - Salsa21)
2010. nov. 15. 23:04

Miert akarod eladni a garazsodat?

Magyar szot nem ismersz ami az kifejezi?

Have you ever had a garage sale?

Ha angol kifejezest akarsz ra hasznalni, kerlek ird az egeszet angolul, es csak angol vasarlokat varjal. Ha magyarul irsz magyar orszagon, vigyazz, nehogy valaki magyarnak veljen! Miert nem hasznalsz orosz kifejezeseket, vagy Torokot, azok is voltak az uralmon folottunk hazankban.

Kerlek, hasznaljunk hazankban magyar szavakat.

"Nekunk nincs szuksegunk mindig egy hatso fertalyra amit csokolhassunk!" (Hofi Geza-tol)

2010. nov. 15. 13:48
De egyébként szerintem egyszerűbb, ha kimész a piacra egy napra és ott árulsz. Több mindent eladhatsz mint a házad előtt.
2010. nov. 15. 13:45

hrm. Hát mondjuk azt is simán elképzelem, h valaki odajön, felméri a terepet és alkalomadtán betör majd valamikor hoyg jobban szétnézzen :))) huhh. A saját házam előtt tuti nem tartanék amúgy ilyesmit :P

Ez itten a kemény valóság :D de panelgarage lehetne :) és többen összejönni :) csak nehogy azt higgyék a lomtalanítási élhetőségiek, hogy lomtalanítás van és odajöjjenek vaspajszerrel elvenni a cuccost :DD

hm, szerintem ez itthon bonyolultabb, mint gondolnám :DD

17. -luca
2010. nov. 15. 13:37

Én is sokat vásároltam az USA-ban ilyen helyeken, nagyon nagyon klassz dolgokat rettentő olcsóm. Épp az a lényeg,h. ne a kukában landoljanak a még valaki számára fontos/hasznos dolgok. Ausztriában is sok ilyen van.

Ha csak a környéket "plakátolod" ki sk., akkor talán nem érdekel senki hivatalos szervet a dolog, azonban a környék értesül a vásárról.Ott(USA) így csinálják.

2010. nov. 15. 13:24

Attól függ, milyen környéken laksz. Mennyire lenne hasznos a te dolgod a szomszédaidnak. Esetleg körbekérdezősködhetsz, hogy mit szólnának egy ilyenhez. Előtte mindenféle képpen meg kell hirdetni. Legalábbis itt nálunk elég csendes utca, aki járkál is, nem biztos, hogy vásárolni indul.

De szerintem tök jó ötlet, kár, hogy idehaza nem divat. Jobban összehozná a szomszédokat, fel lehetne dobni a környéket egy ilyennel tavasszal meg nyáron. :)

2010. nov. 15. 13:06
Kanadában láttam először és utoljára ilyet. Szuper volt, nekem nagyon tetszett!
2010. nov. 15. 12:55
az USA.ban ez teljesen hétköznapi dolog, a 7.5 évet ami kint töltöttem rengeteget láttam:D
13. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Salsa21)
2010. nov. 15. 12:54
Pont a hétvégén láttam egy ilyet.Ákombákom betűkkel kiírva egy kartonlapra, hogy mit lehet venni, és ki volt pakolva a ház udvarára, egy asztalra a kincs:D
2010. nov. 15. 12:43
Ausztriában simán vannak ilyenek.
2010. nov. 15. 12:23
Ha valaki tud bármi infot küldjön rám egy privit:)Köszönöm nektek és szép napot!
2010. nov. 15. 12:21
Nálunk a lakóparkban nemrég csinált vki ilyet, nagy sikere volt, de nem tudom a hivatalos részét hogy oldották meg, az biztos h előtte az újságban is meg volt hirdetve
2010. nov. 15. 12:18
Köszönöm a válaszokat:)Próbáltam a vaterát de mivel költözködés előtt vagyok igy gondoltam célszerűbb lenne egy ilyen dolog. Persze érdekelne,hogy az Apeh mit szólna hozzá!?
2010. nov. 15. 12:16

Ezt Mo-on a piacon lehet hivatalosan megoldani.

A városunkban minden vasárnap van bolhapiac, ahová el leht vinni az eladni szánt használ dolgokat, helypénzt kérnek érte, így hivatalosan árusíthatnak.

sokszerencsét!

2010. nov. 15. 12:14
de egyébként a vatera meg a tesz-vesz nem erre való?
2010. nov. 15. 12:11
Nekem erről sajnos nem tud jó eszembe jutni. Sajna nem Amerikában vagyunk - mármint kizárólag ebből a szempontból! Ha mi valamit kiraknánk odahaza a ház elé, annak csak lába kélne... :(
2010. nov. 15. 12:10
:))) az APEH mit szólna hozzá? :) tényleg, ez hogy működik??? mert azért jó lenne, de mégis...olyan tájidegen :D
4. homern (válaszként erre: 1. - Salsa21)
2010. nov. 15. 12:04
Legalább 1 éve gondolkodom a dolgon,de nem tudom itthon hogy lehetne megvalósítani..ki jönne el egyáltalán?
3. 82499f2528 (válaszként erre: 2. - Salsa21)
2010. nov. 15. 12:02
Még nem csináltam de sok olyan dolog van amitől én is megválnék!Szokott lenni 1 hónapban a szomszédos faluban tesz-vesz vásár,régen ott voltam én is minden alkalommal mint eladó...jó volt egy kis +pénz.És a társaság is jó volt!:)
2010. nov. 15. 11:58
Amerikában gyakran csinálnak házaknál amolyan kiárusitás félét. Könyvek, ruhák, mindenféle tárgyat amire nincs szükségük kipakolják a ház elé és eladják. Valaki csinált esetleg már ilyet?
2010. nov. 15. 11:57
Csinált már valaki garage sale-t?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook