Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csicseri borsót és kuszkuszt hol lehet venni? fórum

Csicseri borsót és kuszkuszt hol lehet venni? (tudásbázis kérdés)


11. tina68
2010. dec. 11. 18:23
www.fuszeraruhaz.hu
2009. febr. 3. 20:29

Tényleg ne is nagyon sajnáld! Hummusz helyett pedig "megteszi" a csodálatos padlizsánkrém is! Nyam-nyam.


:-)))

2009. febr. 3. 19:41
bioboltokban
2009. febr. 3. 18:41
Kuszkusz? Egésszégedre!
2009. febr. 3. 18:37
Nagyon finom a csicseriborsó leves.Ugyanúgy be kell áztatni mint a babot,és az elkészitése is azonos!
2009. febr. 3. 17:50

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Ahogy olvasom Pusi és Fiti hozzászólását,azt hiszem,ezek után nem nagyon fogom törni magamat,hogy csicseri borsót,vagy kuszkuszt készítsek.

Egyébként kerestem bio és natura boltokban,de nem volt. Persze,nem Bp.-en élek,vidéken ez kissé nehezebb ügy.

2009. febr. 3. 17:27
A kissé "megáztatott" kusz-kuszt annak az ételnek a gőzén főzik (szitában vagy lyukas aljú edényben) amit azután vele együtt esznek! Pl.: Ma láttam, (TVPaprikán)hogy nagyobb darabkra vágott zöldségből főzik a levest és annak a tetejére tették szitában az előtte éppencsak megnedvesített és kis olajjal átdörzsölt kusz-kuszt. Amikor megfőtt minden akkor a köret tetejére rakták a zöldségeket pici levével együtt! Tunéziában pedig "pörkölt" volt a tetején de abban is (majdnem) több volt a zöldség mint a hús!
4. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - 9c8432d068)
2009. febr. 3. 17:18
Bio és Natura boltokban:)
3. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 1. - 9c8432d068)
2009. febr. 3. 17:18

Csicseri borsót és kuszkuszt is nagyobb hiper-szuperek bio-szekciójában lehet kapni. A borsóval egyszer (legelőször) nagyon megjártam, vagy ő volt régi vagy én voltam nagyon új, szóval órákig kellett főznöm és nagyon nehezen puhult meg. Újítás: BE KELL ÁZTATNI EGY ÉJSZAKÁRA! Aztán ott álltam - végül - egy tál megfőtt borsóval és... nem tudtam, mit csináljak vele.


Következő újítások: borsókonzervet veszek - ez sós vízben előre megfőzött csicseri, amivel már nem kell foglalkozni - és hummuszt készítek belőle. Ez egyfajta 'kence', az arabok a lapos kenyerükkel mártogatják fel és szerintem nagyon finom. Szükséges hozzá (nem írok mértéket, mert minden ízlés szerint megy): olivaolaj, szezámmagolaj, sok fokhagyma, só, bors - és amit még szeretsz. Ezeket bezúdítom a turmixba vagy aprítóba vagy blenderbe, kinek, mi van, pár másodpercig forgatom és kész. Tányérra rakom, tetejére még egy kis olivaolaj és kínálom.


A kuszkusz-szal is valahogy így voltam, megfőztem és akkor most mi van? A rizs vagy a tarhonya, vagy bármi sokkal finomabb. Egyébként le kell önteni tűzforró vízzel, letakarni és hagyni vagy 20 percet állni. De semmi különös. Persze, ez az én szubjektiv véleményem. Biztosan nagyon sokan szeretik. Szaftos ételekhez el tudom képzelni.


:-)))

2009. febr. 3. 17:08
Budapesten a Vásárcsarnokban az alagsorban. Sok arab-török üzletben is kapható. Konzerv és natur állapotban.
2009. febr. 3. 17:03

Sok receptben szerepel a csicseri borsó és a kuszkusz mint alapanyag.

Eddig még nem tudtam kideríteni,hol lehet kapni.

Tud valaki tippet adni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook