Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csernus Imre idézetek fórum

Csernus Imre idézetek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
71. Zizisicc (válaszként erre: 67. - Amaunet)
2018. aug. 12. 15:08

Ne légy cinikus! :o))


Amúgy, ha hiszed, ha nem, nem vagyok nagy Csernus rajongó, nem az elvakultság szól belőlem.

Van egy ilyen mondás, hogy nem az számít, mit mondanak, hanem, hogy ki mondja. Vagy vmi ilyesmi.

Szerintem ez így nem igaz. Mindkettőre kell figyelni. Arra is, hogy mi hangzik el, és arra is, hogy ki mondja. És leginkább arra, milyen szándékkal mondja.

Egy komoly szaktekintély, vagy magát annak tekintő személy, is mondhat olykor hülyeséget, és egy mások által lenézett, kevéssé bölcsnek titulált emberkének is lehetnek okos megállapításai.

Szóval szerintem figyelni kell, és nyitottnak lenni. Nem rögtön ítélkezni, hanem mindent megvizsgálni, mérlegre tenni ....

70. PöttyösPanka (válaszként erre: 69. - Dd9dec5381)
2018. aug. 12. 14:49
Eric Berne is off nála.
69. dd9dec5381 (válaszként erre: 54. - Amaunet)
2018. aug. 12. 14:35

Ki kivel tud azonosulni...

Neked ki lenne a hiteles, vagy inkabb, van-e olyan, akitol elfogadsz gondolatokat? Csernus es Marai mar off, azt tudjuk. :)

68. PöttyösPanka (válaszként erre: 66. - Zizisicc)
2018. aug. 12. 14:27
Egyetértek. Az élet folyamatos tanulás. Senki sem mondhatja magáról, hogy ő már mindent tud, így tökéletes, problémamentes életét tud élni.
67. Amaunet (válaszként erre: 66. - Zizisicc)
2018. aug. 12. 14:21
Akkor ő valóban jó sokat tanulhatott, nagyon okos, és már értem miért követik itt olyan sokan az un. "gondolatait".:D
66. Zizisicc (válaszként erre: 64. - Amaunet)
2018. aug. 12. 14:17

Szerinted van olyan, amikor hátradőlve nyugodtan kijelenthetjük, megoldottam a párkapcsolati problémámat?

Egy ilyen kijelentés kizárólag a múltra irányulhat, már megoldott gubancokra, ill. a jelenre, addig a pillanatig, amiben épp vagyunk.

Soha nem dőlhetünk hátra, mert nem tudhatjuk, mi vár ránk a következő pillanatban.

Szerintem az élet nem arról szól, hogy mi már szuper okosak vagyunk, és hogy minket már elkerülnek a bajok, vagy a megoldandó feladatok .... mindig kapunk vmit ... ha elsőre nem tanuljuk meg a leckét, akkor jön még több hasonló, egész addig, amíg nem tanulunk meg mindent, az adott szituból. És ha végre megtanultuk, akkor hurrá, de aztán jön egy másik típusú lecke ...


Amúgy, aki az első házasságában él még, még nem feltétlen boldog, és nem feltétlen mentes a párkapcsolati problémáktól.

:o))

65. Százas Evelin (válaszként erre: 53. - Unom)
2018. aug. 12. 14:13
Igy van, nem érdekel. Nekem az átjön a magam szűrőjén, úgy értelmezem, ahogy akarom. Sosem akartam felszabadítani Isaurát, de ha nem tudom beleélni magam egy filmbe, akkor minek nézem.
64. Amaunet (válaszként erre: 58. - Zizisicc)
2018. aug. 12. 13:51

Hát, nem tudom. Ha a 4. feleségével él, akkor megoldotta a párkapcsolati problémáit?

Persze, tudom: az előzőek tk. próbálkozások voltak a megoldás felé.:)

63. Amaunet (válaszként erre: 61. - Andilaci)
2018. aug. 12. 13:48
Noszvajon
62. unom (válaszként erre: 55. - PöttyösPanka)
2018. aug. 12. 13:47

Én konkrétan a tévés szerepléséről írtam.

A munkássága más téma, azt nem ismerem annyira, hogy véleményt írjak.

2018. aug. 12. 13:45
De már kivonult a médiából,egy panziót üzemeltet csupán Mezökövesden azt hiszem.
60. 124637ff9b (válaszként erre: 1. - D7ba7bf7ff)
2018. aug. 12. 13:28

Örülök a fórumodnak.

Dr. Csernus Imre azon emberek egyike, akit nagyon tisztelek.

2018. aug. 12. 13:24

Nem hiszek a reménytelen esetekben. Mindig van kiút.


Csernus Imre

58. Zizisicc (válaszként erre: 54. - Amaunet)
2018. aug. 12. 13:22

Azért, mert valaki nem tudta megoldani az életét, még gondolkodhat jól és mondhat jó dolgokat.

Egy dolog a tudás, egy másik a tudás alkalmazása.

Nyilván az lenne a legoptimálisabb, ha vki a saját életében is meg tudná valósítani azt, amiről beszél, de ha ez nem sikerül neki, az nem feltétlen az "elmélet" hibája.


Az pedig viszonylagos, és kívükről nem mindig eldönthető, hogy ki mit könyvelhet el sikernek.

Egy válásra pl. lehet kudarcként tekinteni, de lehet úgy is nézni, hogy sikeresen felismerték, hogy már nem megy együtt tovább, megbeszélték, nem ragadtak bele, hanem továbbléptek, lehetőséget adva egymásnak és önmaguknak, hogy újra boldogok legyenek, mással.

Ha így nézed, ez is egy sikeres megoldása egy problémának.

57. 124637ff9b (válaszként erre: 56. - PöttyösPanka)
2018. aug. 12. 13:16

Amellett kiváló mesterei is voltak, akiket rendszeresen megemlít.

(És akiknek valószínűleg szintén nem problémamentes az életük, de attól még az ország legjobb szakemberei)

56. PöttyösPanka (válaszként erre: 45. - Százas Evelin)
2018. aug. 12. 12:57
Ha ilyen dolgokon ment keresztül, csak hitelesebb lett, mintha minden tudását csak könyvekből szerezte volna. Például ha én akarnék függőknek tanácsot adni, annak semmi értelme nem lenne, mert nincs tapasztalatom a témában.
55. PöttyösPanka (válaszként erre: 53. - Unom)
2018. aug. 12. 12:54
A munkássága nem merül ki a tv szereplésben. Az egy show volt, aminek a nézettség volt a célja. Azt is a helyén kell kezelni. Azt sem mondod, hogy Farkasházi Tivadar semmit sem ér mint újságíró, mivel szerepelt egy olyan megírt műsorban, mint a Heti hetes. Vagy Heston Blumenthalról sem mondod, hogy nem is Michelin-csillagos séf, mert a Heston Blumenthal fantasztikus ételei csak majmkodás. A valós munkájának és a tv-s szereplésének semmi köze egymáshoz.
2018. aug. 12. 12:32

Annyira nagy általánosságokat ír, amellyel eljuthat a legtöbb emberhez. Mert mindenki úgy érzi, hogy "na, ez éppen az én problémámról beszél, és milyen igaza van".

Általában is ezért idézgetnek az emberek.

Viszont olyan, az életüket megoldani sem tudó emberektől idézgetni... (pl. mint Márai is) hát, nem tudom.:)

53. unom (válaszként erre: 49. - Százas Evelin)
2018. aug. 12. 12:14
Tehát nem érdekel, hogy filmet látsz, vagy a valóságot?
52. 124637ff9b (válaszként erre: 51. - Százas Evelin)
2018. aug. 12. 12:13
Én nem röstellek okos embertől tanulni.
51. Százas Evelin (válaszként erre: 50. - 124637ff9b)
2018. aug. 12. 12:11
Na ugye. Tudja ő, hogy mi az igazság.
2018. aug. 12. 12:08
"Lehet, hogy fura elmélet, de én azt vallom, hogy minden reggel kapunk egy esélyt, hogy az életünk, a munkánk, a kapcsolatunk fullos legyen. De ehhez két ember kell. Mindkettőnek bele kell tennie a kalapba azt, amije van. Mindent! És elmondják egymásnak a dolgokat. Megosztják a lehető legkisebb gondolatukat, érzéseiket. Problémáikat is. nem várják meg, amíg az nagy lesz. Amíg rájuk zúdul, mint egy lavina. Itt születik meg a társkapcsolat. Két önálló ember sohasem lesz ebben jó, mert háborúzni fognak, harcolni, mert kell lennie köztük valakinek, aki győz! Az egyénnek meg kell halnia, hogy megszülethessen a MI!"
49. Százas Evelin (válaszként erre: 47. - Unom)
2018. aug. 12. 12:00
Engem nem érdekel, spontán vagy nem.
48. Amaunet (válaszként erre: 45. - Százas Evelin)
2018. aug. 12. 11:55
Ok, téged meggyőz. Engem nem.
47. unom (válaszként erre: 33. - Százas Evelin)
2018. aug. 12. 11:47
Egy tévéműsor biztos nincs megrendezve, teljesen spontán.... Aha.
46. Százas Evelin (válaszként erre: 44. - PöttyösPanka)
2018. aug. 12. 11:36
Van ami nem hülyeség.
45. Százas Evelin (válaszként erre: 42. - Amaunet)
2018. aug. 12. 11:35

Nem hinném, hogy Csernus alkoholista. Azt őszintén megmondta, hogy a drogot kipróbálta.

A párkapcsolatokról nem hiszem, hogy a legelsőben kell leélni az egész életet, ha az nem működik. Ez két emberen múlik, mind a ketten hibásak valamennyire a kudarcért.

44. PöttyösPanka (válaszként erre: 40. - Százas Evelin)
2018. aug. 12. 11:30
Nem kell mindent elhinni, ami a tv-ben van, de fordítva is igaz, hogy nem minden hülyeség csak mert a tv-ben is volt.
43. Zizisicc (válaszként erre: 41. - PöttyösPanka)
2018. aug. 12. 11:25
Ez így van.
42. Amaunet (válaszként erre: 40. - Százas Evelin)
2018. aug. 12. 11:21
Alkoholizmus, párkapcsolat.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook