Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cserélgessünk olvasnivalót! fórum

Cserélgessünk olvasnivalót! (beszélgetős fórum)


2022. júl. 19. 09:45
Kétszer írtam, bocs.
2022. júl. 19. 09:43

Azt hiszem legjobb, ha maradunk az elektronikus formátumú könyveknél.

Van valakinek "Modell és makett" elektronikus formátumban?



Azt hiszem legjobb, ha maradunk az elektronikus formátumú könyveknél.

Van valakinek "Modell és makett" elektronikus formátumban?


A könyvtárakkal kapcsolatban. Nekem fáj a szívem mikor látom, hogy az erdélyi könyvtárak mennyi könyvet selejteznek ki. Pedig vannak olyan gyerekek a suliban akiknek hiányzik az olvasnivaló.

2022. jún. 29. 00:21
Ha könyvet adok valakinek azt akkor már végleg mert nincs rá szükségem. A kölcsönadogatás mindig rosszul sült el . Nagyon ritkán került vissza és borzasztó állapotba.
2022. jún. 28. 10:58

Bár a gondolat szép,,de ezt az innen-oda,, onnan -ide,,küldést hát,,,🤔

Amúgy én sem adok kölcsön,,nagy becsben tartom még a salátára olvasott példányaimat is.Vannak megúnt kötetek,,nemrég válogattam ki,,,kirakogatom apránként az utcai elvihetőbe.

25. f6e17c1dbe (válaszként erre: 24. - PöttyösPanka)
2022. jún. 28. 08:18
Szívesen! :)
24. PöttyösPanka (válaszként erre: 22. - F6e17c1dbe)
2022. jún. 28. 08:12
Ez jó ötlet. Köszi a felajánlást :) Majd gondolkozom, mit olvasnék legközelebb.
2022. jún. 28. 08:10
Csatlakozom azokhoz, akik nem szívesen adnak kölcsön könyvet. Még ismerősnek is nehezen, de idegennek biztos, hogy nem. Nem féltem a tárgyakat általában, de a lányom már totyogó korában tudta, hogy a könyvekkel nagyon szépen bánunk.
2022. jún. 28. 08:05
Szívesen küldök e-könyveket, ha valaki ír, privátban. Főként klasszikusokat olvasok, de rengeteg féle könyvem van.
21. timycat (válaszként erre: 6. - Flóra76)
2022. jún. 27. 21:24

Én szívesen adok kölcsön könyvet, eddig még csak a kisgyerekesekben csalódtam. Onnan nem egyszer jött vissza könyvem foltosan, gyűrötten... "Döncike is olvasta" címszó alatt. Hát a 🤬 Döncikének, de egyébként munkatársnak, barátnak, rokonnak szívesen kölcsönözök.


De nem szívesen kérek kölcsön, tényleg csak ha valamit nem tudok beszerezni, mivel nálunk a az egyik qrva macska könyvimádó és tutibiztos azt rágja meg amelyik nem az enyém. Jártam már így olyan könyvvel ami dedikálva volt, így másikat sem tudtam venni helyette, égtem mint a Reichstag. Nagyon kellemetlen volt.


Ami a könyv árakat illeti, hát drágák. Én legutóbb Hobo könyvét vettem meg, akciósan volt 19ezer,vettem egy mély levegőt de kellett, arról nem beszélve hogy elkapkodták és újranyomásban már más verzió lesz, ha így nézem lehet jó lesz még befektetésnek is, pláne ha sikerülne dedikáltatni is 🙂

20. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fdf25a8c4a)
2022. jún. 27. 21:00
Ennek így mi értelme? Ha vissza kell küldeni, akkor olcsóbb könyvtárból akár előjegyeztetni, ha éppen nincs bent.
19. kisj
2022. jún. 27. 20:21
Könyvtárba járok.
2022. jún. 27. 19:41
Rukkolán volt 3-4 sikeres cserém. Nekem tetszik. Magam választhattam ki, mit kapjak cserébe, ingyen. A postaköltség ezerpárszáz ft volt. Kaptam 3-4 ezer ft értékű könyveket, ès ritkaságot is. Személyesen is sikerült letudni az egyik cserét. Van kívánságlistám, jelez a rendszer ha valaki feldob egy megunt darabot.
17. Kacsahercegno (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2022. jún. 27. 19:31
Na igen, ennek kb. úgy lenne értelme ha személyesen találkozol az illetővel és odaadod, mert a küldözgetésnél már csak egy fokkal drágább használt könyvet venni. Csak az meg persze nem működik mindig. Vagy eljárni könyvtárba, az olcsóbb is. Mondjuk a rukkolát sem próbáltam soha, szóval nem tudom ott mi hogy megy, csak tudom hogy létezik 😅
2022. jún. 27. 19:27
Nagyon szeretek olvasni, rengeteg könyvem van. Kölcsön nem kérek, de nem is adok, mert sok könyvem nem került vissza. Volt több esetben, hogy évekig kértem, hogy adják vissza. (kb.60-70 éves könyvritkaságok is voltak köztük.) Az utóbbi időben kevesebb könyvet tudtam venni, de a könyvtárból sikerült elhozni azt, amit nagyon szerettem volna elolvasni.
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Kacsahercegno)
2022. jún. 27. 19:22
De akkor is nagyon drága, biztos csak ajánlottan merném feladni és úgy is kérném, hogy nyomon tudjam követni.
14. Kacsahercegno (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2022. jún. 27. 19:17

Mondjuk ezt meg lehet oldani foxposttal vagy postán maradóval.


FI, amúgy ezt már kitalálták, van egy ilyen oldal hogy rukkola, ott lehet könyveket cserélni.

13. Lydianne (válaszként erre: 1. - Fdf25a8c4a)
2022. jún. 27. 19:15
Erre már van egy szuper oldal: rukkola. Jól működik
2022. jún. 27. 18:57

Lehet csak én gondolom úgy, hogy idegennek a nevemet, címemet sem adnám ki szívesen, egy könyv kedvéért sem.

A könyvtár akkor praktikusabb, olcsóbb.

11. Epresturmix (válaszként erre: 6. - Flóra76)
2022. jún. 27. 18:54

Ugye? Nem akartam ezt írni, ne tűnjek parasztnak, de így leírva nem tűnik annak! 😀

Tényleg marhadrágák! Én most rendeltem meg a Lúg-ot. Mérő Vera. Mély levegővétellel fogok majd neki. 🥹

10. Nénje
2022. jún. 27. 18:52
Én sem adnék szívesen könyvet kölcsön...volt,akinek kölcsönadtam,és amikor jó ideje nem hozta vissza,rákérdeztem.Kiderült,hogy ő is kölcsönadta vidékre,a megkérdezésem nélkül.Sokára kaptam vissza a könyvet,védőborító nélkül.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fdf25a8c4a)
2022. jún. 27. 18:51

Idegennek? Nagyon drága a posta is.oda-vissza árból, már megveszi az ember.

A könyvszekereken három-ötszáz Ft a legjobb könyv is. Ennyiért a posta nem szállítja ki.

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Globus)
2022. jún. 27. 18:49
Kb. így vagyok én is és az a legrosszabb, hogy meg sem tudom venni jelenleg.
2022. jún. 27. 18:46
Ez nem túl jó ötlet. Inkább a könyv cimét kellene megadni, és aki tudja elolvassa.
2022. jún. 27. 18:45
Én is szeretem a könyveket, rendszeresen veszem is őket. DE, amióta 4-5-6 ezer forint darabja, én sem szívesen adom kölcsön.
5. 8d00a82c06 (válaszként erre: 3. - Globus)
2022. jún. 27. 18:44

2x adtam kölcsön egyszer sem kaptam vissza.

Soha többé senkinek.

Nagy èrtèkű könyveim vannak,hatalmas gyűjtemény.

Szàmomra mind fontos.

2022. jún. 27. 18:37

Nem kerül vissza! 😩

Vannak új és jó könyveim, de nem szívesen adom másoknak oda.

3. globus (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2022. jún. 27. 18:33

A legjobb könyveimet nem adták vissza.

Van olyan, ami 35 éve "kint van". Darabig kértem, hogy küldje el egy közös ismerősünkkel. Nem, ő kérte el, személyesen akarja visszaadni! Következő kérésnél már fújt rám, hogy "ne izgulj, megkapod!"

2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fdf25a8c4a)
2022. jún. 27. 18:06
Soha de soha könyvet nem adok senkinek kölcsön.
2022. jún. 27. 17:58

Sziasztok!


Ezt a fórumot a könyvbarátoknak alapítom. Valaki felajánl egy könyvet, amit elküld annak akit érdekel, és tud helyette más érdekes könyvet küldeni.


Az olvasnivaló csere csak akkor jöhet létere, ha mindkét fórum tagot érdekli a neki kínált könyv.


A könyvek küldése, az egyszerűség kedvéért, mindig a „küldőt” terheli, aki szintén könyvet kap.


A könyv kiolvasás után visszaküldendő a tulajdonosnak, vagy más fórumtagnak.


A könyvkereskedést kérem mindenki által kizárni a fórumból!!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook