Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Csendes ember fórum

Csendes ember (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Csendes ember

1 2
2010. okt. 28. 07:40

Kilenc napja távozott a Nagypapám....

Ő az első, akit már eszemnek, értelmemnek tudatában veszítettem el.

Jobban fáj, mint 'vártam'.

És a búcsúztatás még csak most jön :(

Nekik idén volt az 50.

De még csak meg sem ünnepeltük....

36. kovaevakiss (válaszként erre: 35. - Lyrian)
2010. okt. 27. 22:09
Nekünk két év múlva lenne az 50. házassági évfordulónk. Szeretnénk megérni párommal együtt! Talán a Jó Isten megadja, de a szomorúság Fiúnk elmenetele miatt már minden percünkben benne van, apró dolgokról, mindenről eszünkbe jut, és várom, mikor lép be az ajtón. Ma két hónapja, hajnalben ment el...
35. Lyrian
2010. okt. 27. 18:27

Édesapám egy héttel az 50. házassági évfordulójuk előtt ment el. Esküvőt terveztek, mindent megbeszéltünk.


Drága keresztanyám szavait tudom nektek csak idézni, nekem is mindig ez jut eszembe:


"Ne csinálj belőlem se szentet, se vértanút ha meghalok, mert én nem tudok majd nyugodni odalenn. Amúgy se fogok nyugodni talán, mert borzasztóan fel leszek háborodva, hogy meg kellett halnom – persze, mindez csak tréfa és csacsiság, tudom, hogy a holtak nem éreznek...


...Ne keress! Ne gyászolj! Persze ne rögtön – ez embertelen volna, talán lehetetlen is. Majd, mikor már az idő is segít... felejts el engem addig a határig, amíg már nem zavar a rám való emlékezés.


Egészen ne! Az fájna! De legyek én körötted valami szelíd és nem bántó emlék, olyan, akire jólesik gondolni, de már nem könnyeztél meg. Ne úgy jussak az eszedbe, hogy belerándulj a fájdalomba, hanem úgy, hogy elmosolyodj, s arra gondolj: nahát, hogy szerette a sült krumplit, és ha kirándulni mentünk, mindig feltörte a cipő a lábát."

2010. okt. 24. 20:53
Itthon volt a család egy kisebb része, két kisunokával. A szemem állandóan könnyes, mert Őneki ez már nem adatott meg. Esküvőt tervezgettek és búcsúztatás lett a vége, és ez annyira fáj! Válogatom, nézegetem a fotókat, kiakarok nagyíttatni egy párat, és kitenni a lakásban több helyre, hogy mindenhol lássam, lássuk! Vannak még gyerekeink, mindenki azt mondja, vígasztalódjak bennük. Nagyon szeretem Őket, de aki elment, Őt nem tudják pótolni!
33. t.Ili (válaszként erre: 31. - Lyrian)
2010. okt. 21. 21:43
Biztos,hogy segít!
2010. okt. 21. 20:56
Hát nem tudom az a "könnyebb"mikor jön el,mert nem hogy enyhülne a fájdalmam,minnél erősebb.Igaz még "csak"jó két hónapja hagyott itt a Drágám,de semmi sem jobb.Igaz fényképe a falon és hozzá jövök haza és tőle megyek el...mert csak igy birom ki valahogy....Ha ezt ki birásnak lehet nevezni...
31. Lyrian (válaszként erre: 30. - Kovaevakiss)
2010. okt. 21. 10:28

Én vagyok. Nagyon sokan vagyunk, akik még nem tudunk sírás nélkül sem beszélni, sem gondolni rájuk. Azokra, akik elmentek. Nekem apukám képe ide van téve a monitor fölé. Ha felnézek, rámosolygok, de közben csillagosodik a szemem. Pedig lassan 12 éve, hogy nincs. És közben mondom neki, ne hívd, még ne hívd őt! Biztos marhaság, de értem, hogy érti, és tudom, hogy segít.

Sokan kérdezik, hogy újra férjhez mentem, mert karikagyűrűt hordok... Nem, ez édesapám megszentelt gyűrűje, amit anyumtól kaptam a temetése után. Azóta nem vettem még le, csak ha nagyon szükséges volt. Ilyenek vagyunk mi... de egy idő után könnyebb lesz, csak előbb bele kell halnia az embernek...

2010. okt. 20. 22:58
Most újra elolvastam előlről mindent, amit írtunk, írtatok! Még nem tudok sírás nélkül beszélni Róla, az idő nem hogy könnyítene, inkább nehezíti a dolgot. Igyekszem elfoglalni magam különboző dolgokkal, de nem mindíg sikerül. Írjatok ide gyakrabban, éreznem kell, hogy vagytok!
29. BayBanya (válaszként erre: 2. - BayBanya)
2010. okt. 20. 20:08

Most már maximálisan értelek ... :(((

sajnos :((

2010. szept. 18. 19:18

Mint minden cikked ez is nagyon tetszik.De ez most nagyon is könnyeket csalt a szemembe,mert 14.-én volt egy hónapja,hogy az imádott férjem elveszítettem hirtelen,semmilyen előjele nem volt,hogy ez be fog következni.1,5év boldogságot kaptunk,és annyira boldogok voltunk,hogy talán más 30éves házasság alatt nem.Azt hittük "oda fent az égiek"meg sajnáltak minket,hogy idáig mind kettőnknek annyira rossz"mocskos"élete volt.De csak a mézesmadzagot húzták el előttünk,és vége is lett hirtelen...

Nagyon hiányzik,soha nem fogom tudni elengedni úgy érzem!

Én is nap mint nap beszélek a fényképéhez,vagy csak bele a levegőbe.Néha úgy érzem itt van és vigyázz rám,meghallgat.De mikor nagyon el vagyok keseredve,mosolygok magamon,hogy ilyen hülyeségben hiszek,hogy láthatna,figyelhetne,óvhatna aki már soha-soha nincs...

De akkor is vele kellek,vele fekszem,ővé az első és az utolsó szavam minden nap akár hallja,akár nem...

Még egyszer köszönöm ezt a szép cikket,hogy megirtad!

2010. szept. 10. 14:39
A lelkünk csak akkor örül vagy könnyebbül meg, ha kibeszéljük örömünk, bánatunk. Köszönöm Neked ezt az írást. Olyan nehezen tudunk beszélni, most kibeszélted helyettem is, amit én nem tudok ilyen szépen szavakba foglalni.
26. yam
2010. szept. 8. 16:48
Sajnos én is elveszitettem az édesapámat. A temetése napján született meg a kislányom aki a nyáron múlt 17 éves. Köszönöm hogy olvashattam , bevallom én is megkönnyeztem.
25. Lhara (válaszként erre: 6. - Kovaevakiss)
2010. szept. 8. 12:47
Sok fontos embert veszítettem már el... a fiam... akire annyira ráillik, amit a Tiédről írsz, kedves, velünk van, de mégis távol... ez is tud fájni, de még nem megváltoztathatatlan. Köszönöm, hogy ezt eszembe jutattad evvel a hozzászólással és köszönöm Lyriannak, hogy elindította ezt a "lavinát". Mindannyiunknak szüksége van az ilyen hullámokra.
2010. szept. 8. 09:17
Én is át tudom érezni a fájdalmad , én édesapám is 4 éve halt meg és mai napig nem nagyon hiszem el mindig várom és sokszor mintha a hangját is vélném hallani. Nagyon szép kis cikk volt gratulálok hozzá!
2010. szept. 8. 09:14
Csatlakozom ! nagyon jól írsz !
2010. szept. 8. 08:52
Köszönöm a jeleket!
2010. szept. 8. 08:37
Gratulálok Lyrian, nagyon jó cikkeket írsz, nagyon tetszenek! Ezt is nagyon szépen megírtad, gombóc van a torkomban, és a könnyeimmel küszködök! Köszönöm!
2010. szept. 8. 06:54
Nagyon megható.......nem találok szavakat.....
2010. szept. 7. 22:09

Gratulálok Lyrian! Nagyon szépen leírtad a gondolataidat, érzéseidet.

Találtam a történetedre egy kedves kis idézetet:

" Aki nem érti hallgatásod, valószínűleg szavaidat sem értené."

18. t.Ili
2010. szept. 7. 21:48

"Felcihelődöm a földről… adok még egy cigarettát… a liliom ott, a vázában… olyan csálén áll szegény… mint az életem… megigazítom… végigsimítom a márványlap erezetét"


Gyönyörű mondat.

2010. szept. 7. 20:47

Mostanában nem olvastam ilyen jó cikket. Csak gratulálni tudok...


Átéreztem:-(

2010. szept. 7. 20:34

Elolvastam.... el is gondolkodtam... én is elvesztettem az apukáimat. Az édeset még 3 éves koromban a nevelőapámat 3 éve. Mindkettő pont szeptember 9-én halt meg.

...az emlékek előtörnek...


Lyrian! Rávilágítottál most valamire Nálam...

15. Lyrian (válaszként erre: 14. - 98ec496afb)
2010. szept. 7. 19:32
Hmmm... hol s mikor? :) Talán priviben leránthatná a leplet kiskegyed. :)
14. 98ec496afb (válaszként erre: 1. - Lyrian)
2010. szept. 7. 19:25
Én magácskát ismerem talán. Na jó, az "ismerem" tán meredek kifejezés lenne, de összefutottunk egyszer, kétszer, tán háromszor is, ha nem csal az intuicióm. vagy csak dezsavü.
2010. szept. 7. 19:03
gyönyörű iromány, jó volt olvasni! :)
2010. szept. 7. 18:50
Nagyon szép, megható, gratulálok.
11. loch ness (válaszként erre: 10. - Lyrian)
2010. szept. 7. 18:49
Úgy értettem, hogy lehetett volna teljesen kitalált az egész, "csak" irodalmi mű, az is jó lett volna, hiszen vannak ilyen emberek. De így még szebb, mert egészen valóságos. Még egyszer köszönöm, hogy megírtad.
10. Lyrian (válaszként erre: 8. - Loch ness)
2010. szept. 7. 18:46

Tényleg édesapámról írtam (ez a beszélgetés hagyomány nálam, mióta elment), s hogy irodalmi vagy sem, azt mindig az olvasóra bízom, bármit is írok és bármiről is írok.

Köszönöm, hogy olvastál, olvastok... ez a legnagyobb ajándék, amit tőletek kaphatok.

2010. szept. 7. 18:45
Most nézem, hogy véletlenül tök jó szójátékot írtam: "az ilyen emberek kimondhatatlan nagy értéket tudnak adni nekünk". Pont arról volt szó, hogy nem mondják ki :)
8. loch ness (válaszként erre: 7. - Lyrian)
2010. szept. 7. 18:42
Nem tudom, ez irodalmi mű-e, vagy valóban az édesapádról írtad, de a közepén megsejtettem, kinek írod, és hogy mi lesz a vége. Olyan jó ilyet olvasni. Ebben a világban annyira nincs elismerése az ilyenfajta csendes embernek, mintha nem is léteznének, mintha ez egy megvetendő, élhetetlen dolog lenne. Pedig nem igaz. Ha hiányzik is néha a kimondott szó, az ilyen emberek kimondhatatlan nagy értéket tudnak adni nekünk. Csak éppen sokan nem veszik észre, mert csak a harsogás, a feltűnés az, ami számít manapság. És aki folyton zajong, az nem veszi észre az ilyen ember értékeit. Valamennyire én is ilyen vagyok, és már hányszor megkaptam, hogy miért nem beszélek erről vagy arról, nem vagyok közösségi szellem, mit titkolom, nem olyan nagy titok az... de az! Nem szeretek mindent kitálalni másoknak! Szóval, köszönöm, Lírian, hiánypótló az írásod!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook