Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megbízható, csendes mosógépet tudtok ajánlani? fórum

Megbízható, csendes mosógépet tudtok ajánlani? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. Guruljka (válaszként erre: 34. - Globus)
2018. aug. 27. 19:12

Nem tudom, gyártják-e, én egy ideje hiába figyelem a helyi boltban.

Megnézem majd másutt is, tájékozódásképpen, de azt is el kell használni, amit kaptam... :D

34. globus (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2018. aug. 27. 10:56

Szia!

Megkérdezhetem, miért írtál múlt időben a Coop mosószeréről? Felkeltette az érdeklődésem, én is szeretek olcsóbb, jó minőségűekre vadászni. Nem gyártják már?

2018. aug. 26. 16:55

Én azt szeretem pont, hogy megrakom, beindítom, otthagyom.


Ha nézem, akkor ugyanúgy mosással töltöm az időm, csak nem tocsogok a vízben.

Én is mostam forgótárcsással, ráment egy délután.

32. Bless the child (válaszként erre: 19. - Nyamitörp)
2018. aug. 26. 16:35
Én is szoktam nézni:)
31. Guruljka (válaszként erre: 30. - Smirnoff)
2018. aug. 26. 16:22

Igen, én is élvezettel hozom rendbe a régi, kedvelt darabokat a megfelelő mosással, olyan szépek lesznek megint.

Az ágynemű meg új marad. :D (Persze ha jó az anyaga.)

30. Smirnoff (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2018. aug. 26. 15:53
A gyapjú meg a selyem kb. 3/4 óra. Ilyen agyagu ruhákat is szoktam vele mosni meg kabátokat. Én sokat mosok, mert a színeket tényleg szortirozom, a törölköző, ágynemű is a külön, és smi erzekeny, azokra vigyázok.
29. Guruljka (válaszként erre: 27. - Smirnoff)
2018. aug. 26. 15:01

Az én gépemen is van 30 perces, 40 fokos program.

Van kézimosó program is, azt talán kétszer használtam eddig. Hideg vízzel mos 1 kilót, és 30 percen át.

28. Guruljka (válaszként erre: 20. - Globus)
2018. aug. 26. 14:56

Nem szívesen változtatok, mosószert sem. Régebben éveken át a Coop névtelen folyékony mosószerével nagyon elégedett voltam, újabban a húgom lát el valami aldis olcsóval, mindig mással. A coop-osnak volt azért eddig a legjobb foleltávolító hatása.

A gépek között is többféle van. A régi Energomat nem cavarta ki a ruhát a mosás után, csak szivattyúzott és úgy kezdett öblíteni. Hát nem is lett olyan szép a ruha, mint a Fagor-ommal. Ez még több kisebb csavarást is megejt öblítés közben.

Ritkán mosok 60 fokon, Általában 30 fokon mindent, ágyneműt, konyharuhát néha melegebben.

Az előmosó rekeszbe valami miatt csak port szabad adagolni. Az átlag előmosáshoz emiatt a csukott dobra öntöm a folyékonyat, ha pedig vásznat, frottírt mosok, akkor az előmosó rekeszbe mosószódát teszek.


A mosókapszulákkal nekem sincs jó tapasztalatom! De elhasználom, amit kaptam.


Ami a fehéreket illeti, a mosószóda 40 fokon is működik, a szennyezettebb részeket esetleg marhaepe-szappannal átkenve teszem a mosásba. Olcsóbb, mint a vanish és nagyon jó. (DM-ben kapható.)

27. Smirnoff (válaszként erre: 21. - Globus)
2018. aug. 26. 14:48

Csak az nem logikus, (vagyis logikusz de tévedés) hogy ugyanaz a program ment le. Amíg nem látták a vizet, nem olyan elégedettek. Mikor látták a vizet ugyanaz az idő, fordulat szam, víz mennyiség megítélése javult.


Nekünk 15 perc az oblites. Öblítő tényleg jo. Futás, edzés után bedobom a műszálas cuccomnamig lezuhanyzok. Arra prima.

A legrövidebb mosas 30 perc a gépünkön. Amikor egyik napról a másikra kellett munkaruházat váltani, amibe max izzadtam, nem lett nagyon köszönöm arra jó volt.

26. Smirnoff (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2018. aug. 26. 14:42
Én tudom, mi a Patyolat ;)
25. Nyamitörp (válaszként erre: 24. - Nyamitörp)
2018. aug. 25. 18:42
Mondjuk az is igaz, hogy 110 vagy 120 ezer ft volt. Mi eleve LG-t akartunk, amit kinéztünk az 100.000 lett volna, de olyat sehol sem kaptunk, csak a honlapokon díszelgett.
24. Nyamitörp (válaszként erre: 22. - Fincsi5)
2018. aug. 25. 18:41

Szerintem simán. Meg valamire (én már nem emlékszem mire) örök garanciát adtak.

Mi pici lakásban lakunk, ráadásul kereszthuzatot sem tudok csinálni, úgyhogy elég párás a lakás (főleg télen, meg a párom kádba ülős és ha fürdik csorog az ablakon a víz), nekünk a minél magasabb fordulatszámú centrifuga a nyerő. :-)

Nálunk szerencsére a helyére rakták, akik kihozták, de így is elég megmozgatni. Nem csodálom, hogy a férjed meghúzta magát. A nagy hűtőnk könnyebb, mint ez a mosógép.

23. Klaudia20 (válaszként erre: 1. - Tünderke55)
2018. aug. 25. 18:40

Igaz az enyém 120 volt, 7 kilós, három pluszos, és extra halk, gyönyörűen mos, imádom, előltöltős.

Hotpoint Ariston


Most 3 éves azt hiszem, remélem még legalább 3x ennyit kibír :)

22. fincsi5 (válaszként erre: 10. - Nyamitörp)
2018. aug. 25. 17:36

Dög nehéz, 60 kg. férjem egyedül "cibálta" be a helyére, meg is húzódott néhány izma.

Én tudod, minek örültem; hogy 400-as centri is van. Kertesben vagyunk, kint szépen szárad nyáron, már tapasztaltam néhány pólóruhánál,

hogy tényleg nem kell vasalnom.:

7 éves...hátha bír még ugyanennyit. :)))

21. globus (válaszként erre: 17. - Smirnoff)
2018. aug. 25. 16:46
Elhiszem. Logikus, hogy a rövid vagy valamiben "takarékos" programok lecsípnek a normál menetből. Vagy alacsonyabb hőfokon mosnak, vagy rövidebb ideig, esetleg kevesebb öblítést használnak. Enyémen van 17 perces! frissítő mosás, hát ehhez nem tennék normál mennyiségű mosószert, szinte biztos, hogy benne maradna a ruhában.
20. globus (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2018. aug. 25. 16:43

Nekünk mindig elöltöltősünk volt, nem éppen tudatosan, hanem így alakult. Az elsőt nyertem, következőnél ilyen volt éppen akciós. Egyetlen alkalommal javíttattunk, mágneszárnál romlott el valami. Azt nagyon szeretem benne, mivel kicsi a fürdőszoba, gyakorlatilag van egy "asztal", amire lehet pakolni. Még rá is ülök hajszárítás közben, szembe a tükörrel :) Kádban ülve elfér rajta telefon, könyv, ital, nasi, bármi.

Mosási hatékonyság inkább mosószerfüggő, én nem kedvelem ezeket az újfajta párnácskákat, mosókapszulát. Inkább folyékony mosószert használok, esetleg akkor port, ha hosszú programot indítok magas hőfokon, fehér ruhákhoz.

19. Nyamitörp (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2018. aug. 25. 16:37

Én is szeretem nézni ahogy a gép mossa a ruhákat. Van, hogy egy teljes programot (majdnem másfél óra) végignézek a fürdőszobapadlón ülve. :-)

Nekünk felültöltősből Indesit volt, de nem is mosott szépen és egy pár év után berozsdásodott az ajtajánál.

Legjobban egyébként a Hajdó forgótárcsásokat szerettem, csak ahhoz külön kell a centrifuga is és annyi helyünk nincs. Meg az macerásabb, mint az automata gépek, nem biztos, hogy mindig lenne kedvem hozzá.

18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Smirnoff)
2018. aug. 25. 16:02

Én meglepődtem, amikor először hallottam, hogy "ablakos gép". :D

Van, aki olyan boldog volt, amikor végre lett neki egy ilyen, hogy nézte, mint a tévét. Azóta is csak "ablakosat" vesz.


Az említett németországi gép az első mosógép volt, amit láttam, nem voltak előítéleteim. (Patyolat volt és kézi mosás. Fiatalabbaknak: Patyolat volt a mosodai hálózat neve, oda hordtuk az ágyneműt, a törülközőket, a nagyobb darabokat. De volt náluk pipere mosás is, kisebb holmiknak, az talán kilóra ment, nem darabra, már nem tudom.)

Azon viszont elgondolkoztam, hogy érdekes, ezek szerint nem is kell annyira dörzsölni a ruhát, hisz a gép is csak lötykölgeti.

17. Smirnoff (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2018. aug. 25. 15:26

Otthon a mosokonyhaban beépítve van a gép, és a munkalapon fixen tárolt cuccok vannak. Felültoltosnel és az opció kizárva.


Egy ismerős dolgozott egy háztartási gépeket gyártó cégnek, o mesélte, hogy egy energia és víz takarékos gépnél nagyon rossz vissyajelzeseket kaptak, hogy "nem mos rendesen a gép", mert az elöltöltős nel ugye látod a ruhákat, és nem a megszokott mennyiségű vízben lubickolt a ruha.

A problémát úgy orvosolták, hogy a víz bevezetését az átlátszó ajtora irányították, a vevő látta, hogy szépen folyik a víz, és így ugyanannyi vízben mosva meg voltak elégedve az eredménnyel.

16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Smirnoff)
2018. aug. 25. 15:12

Igen, a felhajtható fedelet bele kell számítani a dologba.

Valamikor a 60-as években, Németországban Anyu felültöltős mosógépére (aminek a tetejébe belecsukódott az ajtó) kapható volt olyan konyhai munkalap, amely a mosógép fedelére tehető volt, kis gumi-bakok voltak rajta a mosógéptető réseinek megfelelően, ezáltal stabil volt.

Én egy beborított deszkát "alkottam" e célra, de eleve leterítem a gépet (a felül levő kiemelkedő részen levő gombjai miatt) egy viaszosvászonnal.Ennek a teteje teljesen felnyílik, kivéve a gombok területét.

Persze akinek a fürdőben van a gépe, annak szinte mindegy.

15. Smirnoff (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2018. aug. 25. 15:05
A csapágy is jobban tönkre mehet az elol toltosnel, de a helykihasznalas miatt (ha ez számít), az elol toltos praktikusabb.
2018. aug. 25. 13:16

Tudom, sokan az elöltöltőst szeretik, de nekem eleve a felültöltős a favoritom, mert nem kell hajolgatni hozzá.

Ráadásul az elöltöltősnél több a gumitömítés is, ami elrongálódhat, elkoszolódhat. Gyakoribb az is, hogy egy félrecsúszott ruhadarab galibát csinál.

13. Tünderke55 (válaszként erre: 4. - Piroska52)
2018. aug. 25. 12:58
esetleg meg tudnád adni a típus számát?
12. Tünderke55 (válaszként erre: 6. - Ramcsika)
2018. aug. 25. 12:57
az nem baj ha "fapados"...mert lehet, hogy jobb mint az "okos" mosógép :)
2018. aug. 25. 12:55
Köszönöm szépen a hozzászólásokat....
10. Nyamitörp (válaszként erre: 3. - Fincsi5)
2018. aug. 24. 21:44
Nekünk is LG van, nem tudom melyik típus. Elöltöltős, 8 kg ruha fér bele, 1400-as max. centrifuga és kijelzős. A végén ez is zenél, ez szerintem az LG sajátossága. Mi pici lakásban lakunk, ha becsukom a fürdőszoba ajtaját egyáltalán nem hallom még a centrifugát sem. Mostam már vele késő este is, de még nem szóltak érte a szomszédok, igaz a mi házunkban ez nem is nagyon divat. Nagyon szépen mos, én nagyon megszerettem. A miénk is kb. 7 éves lehet, baj még nem volt vele. Egy problémám van vele, hogy nagyon stabilan áll és dög nehéz, úgyhogy takarításnál mindig meg kell kérnem a párom, hogy lökdösse odébb a gépet, hogy alatta is fel tudjak mosni.
9. Piroska52 (válaszként erre: 7. - Lapbarna)
2018. aug. 24. 19:14

én is sokat mosok,

most néztem meg mikor vettük,emlékezetes mert akkor tört el a csuklóm,úgy 7-éves lehet,

2018. aug. 24. 18:42
Az árukereső alkalmazás és weboldal nagyon sokféle szűrési lehetőséget nyújt. Érdemes lenne ott keresni és véleményeket olvasgatni.
7. lapbarna (válaszként erre: 4. - Piroska52)
2018. aug. 24. 18:32
Nekem átlag 3 évet bír egy. (Naponta 2x mosok minimum.)
2018. aug. 24. 18:07
Nekem Aeg és egy Bosh van. Mindkettõ olyan "fapados" fajta de még hallani sem lehet ahogy működik.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook