Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csendben vagyok a kertben, hiszen vasárnap is van és ünnep... fórum

Csendben vagyok a kertben, hiszen vasárnap is van és ünnep... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
42. tumbo2 (válaszként erre: 41. - Highlander73)
2023. máj. 30. 09:35
hát mivel nekem elektromos van,meg kell várni,míg száraz a fű,néha dél van,páran akkor fekszenek le,
41. Highlander73 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 30. 05:22

Engem is így neveltek.Mi is igyekszünk a zajos munkákat nem vasárnap végezni.

Nálunk most vasárnap,a kötetlen munkaidőben dolgozó szomszéd délben nyírta a füvet.Pont délben.Egyszerre ketten,egy fűkasza és benzines fűnyíró.Ezt hallgattam 12-13.30-ig.

De volt olyan szomszéd aki mindig vasárnap hajnali 6-kor nyírta a füvet benzines fűnyíróval!10 évig hallhattuk eme csodás vasárnapi ébresztőt! Aztán tavaly szóltam neki.Azóta megszűnt a hajnali fűnyírás.

40. tumbo2 (válaszként erre: 38. - Amaunet)
2023. máj. 29. 17:35
az én szomszédom is zenét hallgat,elég hangosan.ha jó számok vannak mindegy,de mikor a dobszóló vagy mifene szól,mintha a fejem vernék kalapáccsal. hálistennek ő sem kapál sokat,csak fűnyírózik.néha az én felemen is lenyírja, a kis sávot,cserébe én a kerítés mellett átpermetezek a gazra.
39. globus (válaszként erre: 35. - Tumbo2)
2023. máj. 29. 16:03
Az egyik házban, amerre járok dolgozni, a kutya mindig hörög, ugat. Ráadásul tök közel van egymáshoz két ház, kettő között szűk folyosó, gondolom kong nekik egész nap :) Mindig van az utcán járókelő. Az ilyen "jelzőkutya" nem sokat véd, mert egy idő után hozzászokik a tulaj.
38. Amaunet (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2023. máj. 29. 15:56

Ez a jószomszédoknál így van. Ma nekem, holnap neked lesz szükséges olyan munkát végezni ami zajjal jár.

A szomszéd pl. mindig rádiót hallgat munka közben. Nem zavar, mert olyan hangerőn teszi ezt ami még nem zavaró.

De mikor haza jött a félnótás fia és 200db-en hallgatta a mulatós zenét vasárnap, akkor kiborult a bili és szóltam az anyjának.

Azóta csend van és továbbra is jó viszonyban vagyunk.


Beszélni kell egymással, hogy fenntartsuk a jó viszonyt, mert nem lehet tudni mikor, ki fog a másik segítségére szorulni.

37. tumbo2 (válaszként erre: 34. - Timycat)
2023. máj. 29. 15:42
mint a kabaréban.a szomszéd egész nap flexelt,mikor abbahagyta,ő elkezdett ütni egy nagy vasat.mikor megkérdezték mit csinálsz,ellenflexelek.
36. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 34. - Timycat)
2023. máj. 29. 15:11

Egy nagyobb,gondozott telek a megoldás.

Mondjuk olyan 50 x 120 méteres.

Van hely mindenre, egy ház a közepére, és egy szomszéd sem zavar.

35. tumbo2 (válaszként erre: 33. - Secret8)
2023. máj. 29. 10:14
volt olyan szomszéd,akinek a kutyája állandóan ugatott.
2023. máj. 29. 10:07

Engem nem zavarnak a zajok, igaz volt tőlük pár házra egy feketén dolgozó szervíz na az a flexelés nem esett jól a fülemnek minden nap reggeltől estig.


De van olyan zaj ami kifejezetten hiányzik, a szomszéd bácsi napi kétszeri sportmotor puffogása kifejezetten hiányzik pedig remegett bele az egész ház.

A szembe szomszéd egész nyáron tartó fahasogatása is hiányzik 😕

A motoros bácsi gyenge, nem puffogtatja már a motort, a szembe bácsi pedig pár éve meghalt.

33. secret8 (válaszként erre: 30. - Tumbo2)
2023. máj. 29. 09:56

Sosem zavart a fűnyírás, sem semmilyen kerti munka. Természetes dolog.

Nem is irtam ilyet.

32. tumbo2 (válaszként erre: 31. - Andi6020)
2023. máj. 29. 09:51
régen olyan rendes szomszédom volt,sajnos már meghalt,nálam is összeszedte a faleveleket,igaz az ö fáiról hordta oda a szél,mert nálam a vezeték miatt egy fa sincs kint.
31. andi6020 (válaszként erre: 28. - Tumbo2)
2023. máj. 29. 09:40
Az égetés más. Az avart ki kell tenni zöldhulladéknak.
30. tumbo2 (válaszként erre: 23. - Secret8)
2023. máj. 29. 09:01
aki falun lakik,hát ez azzal jár.ha nagy a fű, és aki lenyírja,csak vasárnap tud jönni,régebben le tudtam nyírni,most már nem.nem is értem az önkormányzat miért nem vállalja pénzért sem.padig a közmunkásoknak lenne rá idejük.nekem is munkaidő alatt dolgoztak.és szemérmetlenül sokat kértek,de ha az ember rá van szorulva másokra?
2023. máj. 29. 09:01
A tekintettel lenni másokra nem csak a csendre vágyókra vonatkozik. A barkácsolók is megérdemlik, hogy elfogadják az ő igényeit. A pihenni vágyók csak addig dobálóznak mások igényeinek fontosságával, amíg azok az ő igényeik.
28. tumbo2 (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2023. máj. 29. 08:42
a szomszéd is akkor égette a gazt,mikor kint száradtak a ruháim.behoztam őket,akkor kezdjek el veszekedni?
2023. máj. 29. 08:21
Szerencse nálunk normális emberek élnek. Mindenki akkor végzi a dolgát,amikor akarja. És senki nem feltételezi, hogy azért nyír valaki füvet, hogy a másikat bosszantsa.
26. aszparagusz (válaszként erre: 22. - Brandy85)
2023. máj. 29. 08:17
Aki hétvégén és ünnepekkor dolgozik, az pont nem ér rá otthon ebben az időszakban fúrni-faragni.
2023. máj. 29. 06:19
Én is szeretem a csendet. Nálunk is fúrtak faragtak, fűkasza és társai. Többek között a férjem is. Max 1 órát mert beakarta fejezni amit elkezdett. Ez van. Ahol emberek élnek ott zaj van. Főleg kertes övezetben. Városban meg más zajok vannak. Ránk még nem szóltak a kerti munkálatok miatt, igaz mi sem másra.
2023. máj. 28. 22:30
Szerintem igazad van, mert nem igaz, hogy heti 1 nap (vasárnap) ne lehetne elcsendesedni és másokra tekintettel lenni. Azt a fűnyírást, órákig tartó fúrást, kalapálást meg lehet csinálni szombaton is, ha már valaki nem ér rá hétköznap. Azért az nem igaz, hogy a többség heti 6 napot és napi 10 órát dolgozik. Az, hogy egyre inkább nincsenek egymásra tekintettel az emberek, abból adódik, hogy idővel lettek, akik nem voltak tekintettel másokra, így aztán akik betartanák legalább vasárnap a csendet, úgy döntöttek, hogy ha más nincs rájuk tekintettel, akkor őket sem érdekli, majd megcsinálják vasárnap amit akarnak.
23. secret8 (válaszként erre: 22. - Brandy85)
2023. máj. 28. 22:22
Nem gondolnám, hogy ez a megoldás. Annak biztos van máskor szabadnapja, ami hétköznapra esik, tehát megcsinálhatja akkor.
22. brandy85 (válaszként erre: 15. - Secret8)
2023. máj. 28. 22:19
És aki hétvégén is vagy ünnepekkor is dolgozik az kösse fel magát? Vagy ha éppen úgy talál gyerekfelügyeletet?
2023. máj. 28. 21:49

Teljesen igazad van.

Ahol mi élünk tilos,és be is kell tartani,különben megy a bünti 😄😄

2023. máj. 28. 20:04
Nem vagy egyedül 😁 [link]
19. ágica... (válaszként erre: 18. - Tumbo2)
2023. máj. 28. 18:41
Akkor a csámcsogás zavarná. :)
18. tumbo2 (válaszként erre: 12. - Aszparagusz)
2023. máj. 28. 18:28
nálunk is.le nem legelhetjük,
17. fincsi5 (válaszként erre: 7. - Simple)
2023. máj. 28. 18:26
Igen, van. Szombaton délig lenne szabad, vasárnap nem.
2023. máj. 28. 18:21
Ítélkezel, hogy felsőbbrendűnek érezhesd magad. Ők meg majd jól elszégyenlik magukat, ha lesz egy kis idejük.
15. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 28. 17:50

Teljesen megértelek. Mi is úgy élünk, hogy szeretjük a csendet, a nyugalmat. Az, hogy dolgoznak és ezért hétvégén kell fúrni-faragni, éthető. Oké, de akkor az is legyen értető, ha én meg hétvégén pihenni akarnék. Ha neki "joga van" flexelgetni, nekem meg jogom lenne a csendhez. Sajnos ebben a kérdésben Magyarországon soha nem lesz konszenzus, mert hiába vannak rendeletek, azokat be is kellene tartani. Na, és mindig az szív, akit zavarnak a zajok. Ha véletlen szólni mernél, hülyének néznének.


Szerintem valahogy a hétvégét is meg lehetne oldani, szombaton mindenki csinálja, amit szükséges, vasárnap meg csend. Így jól járna mindkét fél, akik barkácsolós dolga van, meg aki pihenni szeretne.

14. gigi> (válaszként erre: 7. - Simple)
2023. máj. 28. 16:12
Van egy ilyen mondás, miszerint a szabályok azért vannak, hogy megszegjük őket. És meg is szegi, az akinek muszáj. Az egész életünk erről szól lassan, hogy meg mondják mit mikor csinálhatsz. Lassan levegőt is engedéllyel vehetsz. Akinek dolga van, az csinálja. Kicsit toleránsabbaknak kellene lenni egymás felé.
13. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 28. 16:02
Igazad van, aki hétfőtől szombatig napi 10 órát dolgozik, igazán találhatna időpontot máskor a fűnyírásra.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook