Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csecsemőknek esti mese. De hogyan érjük el a hatást? fórum

Csecsemőknek esti mese. De hogyan érjük el a hatást? (beszélgetős fórum)


13. Kriszti1212 (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2010. jan. 23. 20:47

Szia!

Szépek lehetnek így az estéitek :) Elképzelni is jó, hát még átélni :)


Egyébként kisebb eredményt értem el. Ma már több oldalt is végig hallgatott, közben nagy szemekkel bámult rám. Mikor láttam rajta, hogy már nem érdekli, hogy magyarázok, akkor letettem a könyvet, lekapcsoltam a villanyt, simogattam és elaludt :) Éneklést nekem gyakorolni kell, mert nem szeretem, ha a család többi tagja is hallja :D

12. trapiti (válaszként erre: 1. - Kriszti1212)
2010. jan. 23. 16:50

Szia :)


Igen, azt hiszem én is hogy a könyvből meséléshez még picike. Viszont a lefekvés előtti összebújást könyv nélkül is be tudod vezetni :) Nálunk úgy alakult, hogy énekeltem neki, volt hogy egy órán át, közben simiztem az arcát, pocakját... Aztán amikor ebbe már beleálmosodott, szépen letettem aludni. Közben időről időre felajánlottam a mesekönyvet, de csak addig meséljük, amíg leköti. Utána általában még kéri, hogy énekeljünk. Most 27 hónapos, elég hosszú meséket is végighallgat már, de válogatós :) Az éneklés megmaradt, de egyre többször együtt énekli velem, vagy egyedül énekel :)

Ne izgulj, ki fog alakulni!!! :)

11. Kriszti1212 (válaszként erre: 10. - C8d93a7aea)
2010. jan. 22. 20:37
Köszönöm szépen, viszont kívánom :)
10. c8d93a7aea (válaszként erre: 8. - Kriszti1212)
2010. jan. 22. 20:31
Örülök,hogy segített.Tényleg nagyon jó dolog amikor összekucorodsz a kismanóddal és meséltek.Én is annyira imádom.Egész nap mesélnék neki legszívesebben.Szép,hosszú mesélős estéket kívánok!
2010. jan. 22. 20:18

Szia! Mi a zengő abc-t mondogatjuk neki, szinte éjjel nappal. És most már felismeri a ághegyen szónál már mosolyog és cicánál hangosan röhög.

Most még csak d-ig mondjuk, mert ennyit tud feldolgozni.

Alváshoz pedig dúdolgatok amíg elalszik szopi közben.

Hidd el menni fog, csak most még kevés is elég neki a meséből :D

8. Kriszti1212 (válaszként erre: 7. - C8d93a7aea)
2010. jan. 22. 20:16

Szia!

Köszönöm, ez most nagyon sokat segített :) Ez mondjuk nekem azért is fontos, mert sajnos én kiskoromban nem kaptam esti mesét, és ugyanezt nem szeretném ha megtörténne az én picurimmal.

Az nagyon jó, hogy ha érdeklik a képek :) Előbb-utóbb mi is eljutunk odáig :)

Nektek is sok boldogságot :)

7. c8d93a7aea (válaszként erre: 1. - Kriszti1212)
2010. jan. 22. 20:13
Szia!Ne legyél elkeseredve.Nem köti le annyira mert még pici hozzá,de ne add fel.Nálunk is ugyanez volt.Szerettem volna ha esti rutin lesz a mese.De volt,hogy alig kezdtem el már meg is unta.De minden este meséltünk,ha csak 2 percet de akkor is.Most 1 éves a kisfiam és már hozza este a könyvet,hogy nézzük a képeket.Igaz a mese még mindíg nem köti le túlzottan,inkább a képek nézegetése és ha azokról mesélek neki,fogja az újjamat és arra a képre teszi amelyikről meséljek.Szerintem még ő is kicsi hozzá,hogy hosszabb ideig lekösse az,hogy hallgatja mit mesélek..Szerintem úgy 2 éves kora körül már jobban fogja érdekelni.Szerintem folytasd és meglesz az eredménye.Sok boldogságot a picihez!
6. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1. - Kriszti1212)
2010. jan. 22. 20:11
Ilyenkor még inkább rövid gyerekdalok, rímes versikék valók. Később szeretni fogja a meséket is.
2010. jan. 22. 20:10

Szia,

Ez nagyon szép és idilly kép.. De szerintem ebben a korban még nem kivitelezhető :)

Omi fiamat még az sem köti le, ha az ölemből nézzük a baba mesekönyveket. Csak csapkodja meg ki akarja venni a kezemből, megrágni, eldobni, stb ...

De szerintem még nem késtünk el semmivel, majd szoktatjuk őket, ha érdeklik már őket!

2010. jan. 22. 20:09
Köszi. Pedig azt hittem, hogy ha hallja, hogy duruzsolok neki, akkor könnyebben alszik. Mindegy, akkor próbálkozunk később. :)
2010. jan. 22. 20:08

Szia!Ilyenkor még nem köti le őket a mese.Max babakönyvet tudtok nézegetni..

másfél 2 évesen is rövid egy max 2 oldalad meséket tudnak feldolgozni.

2010. jan. 22. 20:06
mert még nagyon kicsi...
2010. jan. 22. 20:05

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, ugyanis megpróbáltam (most már sokadik alkalommal) Kisfiamnak esti mesét olvasni. Azonban nem használ. Elolvasok neki körülbelül két oldalt, majd először csak zümmög, később hangosan kiabál, végül elkezd sírni. Próbáltam úgy is, hogy mellette ülök, egyik kezemben a könyv, másik kezemmel simogatom. De nem használ semmi. Erőltetni semmit nem szeretnék, viszont szívesen olvasnék neki esti mesét. Eddig azt hittem, hogy szívesen fogja hallgatni, megnyugszik és úgy alszik el. Jó lett volna hozzászoktatni, de nem akarja. Napközben is próbáltam már, sőt zenéket is hallgatunk, de nem érdekli. Nem vagyok teljesen elkeseredve, csak érdekelne mások véleménye, tapasztalata.

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook