Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csavarozós (fúziós) gerincműtét idősebb (60+) korban fórum

Csavarozós (fúziós) gerincműtét idősebb (60+) korban (beszélgetős fórum)


7. kevuka (válaszként erre: 4. - Channa*)
2023. aug. 10. 00:02
Bárcsak megmenekülhetnék a műtéttől. Ha nem csináltatom meg, le is bénulhat a bal lábam. Már most is csípőből emelem és nem is mindig érzem.
6. kevuka (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 9. 23:58
Igen, a gerincgyógyászati központ.
2023. aug. 9. 23:56
Több mint 8 éve kezdődött ez a probléma, azóta vegigjártam több orfis kezelést, tornázom itthon egyéni gyógytornát, valamint hetente 2szer 1 órás vízitornára is járok, amit nagyon szeretek mert a vízben fájdalom nélkül tudok mozogni. Szóval a konzervatív kezelések soràt már végigjártam. Most jött el az idő a fúziós műtétre, de a kockàzatok elég nagyok. Itt keresek hasonló műtéteseket, akiknek sikerült is.
2023. aug. 9. 19:37

Minden műtét kockázatos, és már az altatás is.

A nyilatkozatot azért íratják alá, hogy ne lehessen őket beperelni.


Igen, már az altatásnál is lehet mindenféle, de ez nem csak az időseknél, hanem mindenkinél.


A gerinc műtét kapcsán én azt javasolnám, hogy tornázz. Keress egy gyógytornászt és próbáld ki, hátha megúszod a műtétet. Gondolom úgy is van várólista ott is, így van időd kipróbálni néhány hónapig, illetve, otthon is kell csinálni.


Én, bár nem ennyi idősen, de a tornával "menekültem" meg a műtétektől.

5 műtétem lett volna, csavarozva, lemezezve.


2-3 hónapig, minden munkanapon reggel 7-8 ig voltam a gyógytornásznál, és otthon is csináltam. Ennyi idő után, már éreztem, hogy csökken a fájdalom, majd még egyszer ennyi idő után, teljesen megszűnt. Azóta (23 éve) jól vagyok, csak nagyon ritkán fáj a derekam és a lábam. Évente 1-2 alkalommal 1-3 napig, amin simán segít az izomlazító és fájdalomcsillapító.


A lábam érzéketlensége nem múlt el, az már úgy tűnik megmarad, de nincs fájdalmam, nem bicegek, nem vagyok görnyedt és mindent tudok csinálni.


Tudom, hogy azt fogod mondani, hogy a tied súlyosabb, nekem nem fájt annyira, stb., mindenki ezt mondja, de azért én leírom mindig...

3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Kevuka)
2023. aug. 9. 18:46

Én még ilyet nem is hallottam, hogy 65 évesnél ilyen következményei lehetnek.

Ez egy budapesti, erre a műtétekre szakosodott kórház?

Nem mernék belevágni, amíg nem lenne a fájdalomtól muszáj.

2. vigyefene (válaszként erre: 1. - Kevuka)
2023. aug. 9. 16:29

Szia.

Egy ismerősöm van, akinek 8 ilyen műtétje volt, valahogy 40-éves korában kezdődött neki.

Sajnos nagyon sokat szenvedett a hátával, de átvészelt mindent. Most kb. 87-éves, azt mondja h egy életünk van.


[link]

2023. aug. 9. 16:07

Sziasztok!

Nem vagyok már fiatal (65), most a második gerincműtétem előtt állok és - azt hiszem - a félelmeim nem alaptalanok, ugyanis tavaly már volt egy idegfelszabadító gerincműtétem, amiből szerencsésen kijöttem, de pár hónap múlva újból elkezdett fájni nagyon minden lépésnél a keresztcsontomnál. MRI alapján durva gerincferdülés és csavarodás látható, ami nyomja a gerinccsatornában futó ideget és már a bal lábamban érzés kiesés és zsibbadás is jelentkezett, valamint sokszor begörcsöl néha éjjel, alvás közben is.Az orvosom műtétet javasolt, de tájékoztatott a rizikóról is.

Azt szeretném tudni, hogy nektek milyen tapasztalatok van az ilyen nagy műtéttel kapcsolatban?

Az aneszteziológus orvos műthetőnek véleményezett, ugyanakkor leírt jónéhány olyan szövődményt (sztrók, infarktus, demencia az altatástól), amitől nagyon félek. Egy 6 órás műtét elég rizikós.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook