Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már valakinek gerincműtéte köztetek? Meddig tart a lábadozás? Mire kell felkészülni? fórum

Volt már valakinek gerincműtéte köztetek? Meddig tart a lábadozás? Mire kell felkészülni? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 11. 05:48

Szia!

Engem 3-szor műtöttek már,legutóbb tavaly.

erről részleteket és másoktól is tanácsokat,itt a Hoxán

[link]

.olvashatsz!Sokunknak segített már az a fórum!

21. turbolya (válaszként erre: 20. - A631117090)
2010. jún. 11. 00:27

Örülök, hogy nem csak nekem jött be! Engem is csúnya dolgokkal ijesztegettek, ha nem műttetem meg. De megtettem, és tényleg jól tettem. Köszi, hogy te is leírtad a tapasztalatokat!

További jó egészséget nektek és sok örömet a gyerkőcökhöz (feltételezem, hogy neked is van, a neved alapján)!

2010. jún. 11. 00:10
szia!Húgom gerincét 11 éve csavarozták,tökéletesen rendbe jött,pedig már a bénulással ijesztgették.Nagyon jól van,mozog,dolgozik(kereskedelemben)és van egy kétéves tündéri kisfia:))Igaz,császárral szült,biztos ami biztos alapon.Tökéletesen teljes életet él,ő sem bungiezik...:)))
2010. jún. 10. 22:48
Maradt benne pár elírás meg nyelvtani hiba, de talán elnézitek nekem. :)
2010. jún. 10. 22:47

Ugyan régen kihalt ez a fórumom, de eszembe jutott, hogy leírom a tapasztalataimat, hátha valakinek még hasznára lesznek.


Nos, 2008 őszén meg is volt az első műtétem. Iszonyatos jó érzés volt úgy ébredni, hogy éreztem szépen simul a gerincem a matrachoz, nincs homorító érzés. Meglepő volt, mert háton fekve ébredtem, és simán tudtam így feküdni a 20 cm-es sebemmel, nem fájt. Nyilván ez a vénámbaömlő fájdalomcsillapítóknak is köszönhető volt. Igazából, nagyon boldog voltam, hogy "helyretettek", mindenféle fájdalmat el tudtam volna viselni, de tényleg nem volt olyan szörnyű. Pár nap elteltével, infúzió nélkül, és ritkán bevett tablettákkal is el voltam. ( napig voltam kórházban mindössze, de utána otthon még 2 hónapot pihenni kellett.


Egyébként az orvos azt mondta, rosszabb volt a helyzet, mint a röntgenen látszott, így aztán a tervezett 4 óra helyett valami 6 és fél órás műtét volt, ahol 6 csavart meg valami rögzítő fémet kaptam. Mondta, hogy kb. 1 év múlva 2 csavart el fog távolítani, mert addigra meg megcsontosodik, és elég erős lesz ott a gerincem, hogy megtartsa magát, a többi csavar marad örökre. Mindenesetre nagy lendületet kaptam, a szorgalmi időszak 3 hónapjából 2-t otthon töltöttem, mégis nagyon jó jegyekkel záram a félévet.


2009 telén jött az újabb műtét, érdekes módon ettől jobban tartottam, pedig ez az előzőhöz képest egy apróság volt. De az elsőre szinte már vágytam, ezt meg feleslegesnek éreztem, mert júl éreztem magam a bőrömben. De végülis minden simén ment. Ugyanott felvágtak, kivették, amit akartak, de csak 1 órás volt az operáció. Kórházban is csak pár napig voltam. És otthon sem kellett sokat lábadozni. Abban a félévben nem voltak tárgyaim, csak dolgoztam és záróvizsgáztam. A záróvizsgát viszont az én kedvemért január végére tették, hogy minél jobban fel tudjak épülni, tehát hálás vagyok a tanáraimnak is. :) A záróvizsgám ötös lett, és most készülök a felvételire.


Úszni és biciklizni szabad, de ha a nyári kontrollon is minden rendben lesz, akkor talán majd ennél is többet mozoghatok. :) Teljes életet ígérnek, még szülnöm is szabad természetesen, ha más akadálya nem lesz. Talán a bungie jumpingot kihagyom, de talán ezt kibírom!


Olyan hihetlen, hogy minden ilyen gyorsan történik. Mintha még csak most lett volna az első műtétem, közben már a másodiknak is fél éve...

2008. jún. 5. 06:44
jobbulást
16. turbolya (válaszként erre: 15. - 5a5c6c6a02)
2008. jún. 4. 22:56

Ezt találtam neked a neten. Bár lehet, hogy már te is megtaláltad. Az orvos nem ajánlott kifejezetten semmit?

A domború hát kiegyenesítése addig lehetséges, amíg a növekedés be nem fejeződik. Aktívan célzott izomerősítéssel, mint például a has- és hátizmok megfelelő edzése, passzívan pedig az egyénre szabott fűzővel lehetséges.


Fűzőkezelés a súlyosabb esetekben, progrediáló kyphosisnál, azaz a háti görbület fokozódása esetén szükséges, amikor a deformitás meghaladja az 50 Cobb fokot. A fűző célja a csigolyatestek tehermentesítése és a passzív korrekció, mivel bizonyos részeken megtámasztja a törzset, más helyeken teret ad a helyes testtartásnak, légzésnek. A tehermentesítés a csontosodási folyamatok lezárulásáig fontos, hogy a maradandó, csontos alakváltozásokat megelőzzük. A fűzőnek csak akkor van értelme, ha a nap 24 órájában - azaz a tisztálkodás idejét kivéve állandóan - viselik a csontosodás befejeződéséig. Ekkor is létfontosságú a gyógytorna, amit a fűzőben kell gyakorolni. Erősítés nélkül ugyanis elgyengülnek, elsorvadnak az izmok, és mire a fűző levehető volna, egy másik fájdalmas problémakör kezdődne, a nem stabilizáló izomzat miatt, ami viszont a fűzőviseléssel megelőzhető.


Azon eljárások mellett, amelyek a gerinc kiegyenesítését célozzák meg, fontosak a helyes testtartást illetve a korrigált tartást támogató hétköznapi körülmények; gyermekeknél például a testmagasságnak megfelelően beállított íróasztal és szék. Továbbá fontos figyelembe venni azt is, hogy egy ferde asztal sokkal kedvezőbb a testtartás szempontjából, mint a vízszintes. Felnőtteknél a foglalkozás megválasztását is érinti a probléma, mert a gerincet fokozottan terhelő munka, a sok ülés vagy a fokozott fizikai terhelés nem javasolt.


Felnőttkorban, a növekedés befejeződése után, már nem lehet kiegyenesíteni a gerincet, de az izmok tónusának normalizálása: erősítés és nyújtás; tornával együtt a fűző viselése, hozzásegít, hogy a szövődmények (korai arthrosis, kopásos elváltozások, porckorong-sérv, izomcsomók) kialakulása lelassuljon, s az ezek nyomán kialakuló fájdalmak mérséklődjenek.


A műtét csak kivételes esetekben jöhet szóba, például, ha a görbület foka meghaladja a 70 Cobb fokot. Mindig alaposan fontolóra veszik az indokokat, ugyanis számos szövődménnyel járhat egy ilyen beavatkozás, amelyektől később még inkább szenvedhet a beteg.


A betegség prognózisa az esetek túlnyomó többségében jó.

2008. jún. 4. 18:13

sziasztok, nekem scheuermann-kórt állapítottak meg tegnap gerincrtg után!nekem is azt mondták, hogy ha nem vigyázok rá, nem hozm rendbe,fogyokura stb!van valami kulonleges mod ami tud segiteni a gyors gyogyulasban?köszönöm!

Turbolya neked kitartást, nem lesz semmi gond!es akár már most a világ legboldogabb embere lehetsz!

2008. jún. 4. 12:57
köszönöm! :)) Eléggé elhatároztam magam, szinte várom most már, hogy megműtsenek. Köszönöm, hogy szurkoltok! :)
2008. jún. 3. 06:57
Ja és drukkolok neked,hogy jól sikerüljön.
2008. jún. 3. 06:56
A páromnak,meg a növéremnek is volt.A páromé jól sikerült,a növéremé kevésbé.Attól is függ ki csinálja.
2008. jún. 1. 06:58
Nekem még nem volt hála...,Neked jobbulást kívánok!
10. turbolya (válaszként erre: 9. - Baksa.gyongyi)
2008. máj. 31. 23:37
Köszönöm! :)
2008. máj. 31. 15:59
Ez természetes hogy félsz. Nekem még gondolkozni sem volt idöm. A ct-t pénteken csinálták, hétfön vittem az orvoshoz, kedden műtöttek. Szóse volt addig műtétről, azt mondták csak fekügyek majd elmúlik. Addig csak gyogyszerrel fájdalom csillapitóval tömtek. Azt mondta az orvosom (akkora már máshoz mentem) hogy már rég megkellet velna csinálni,és öruljek ha nem bénul le a lábam. Nagyon rendes volt ez a doki, sőt még Ft-t sem fogadott ell. Ugy hogy kitartás és légy a világ legboldogabb embere. :)
8. turbolya (válaszként erre: 5. - Baksa.gyongyi)
2008. máj. 30. 14:41
Köszönöm a bókot és a biztatást is! :)
2008. máj. 30. 14:39
Hú, sziasztok! Köszönöm a hozzászólásokat. Akkor most kicsit részletezem a problémámat. :) Nekem csigolyaelcsúszásom van, ezt fogják műteni, ha minden igaz. Sajnos muszáj műteni, mert rosszabbodik, és ha becsúszik a medence alá, akkor nem lehet már helyrehozni. De ha sikerülne rendbe tenni, akkor én lennék a világ legboldogabb embere! :) Egyszerre örülök és félek. Még egyszer köszönöm a hozzászólásokat!
2008. máj. 30. 11:56

Szió!

Édesanyámat műtöték, de neki egyszerre kétműtétet végeztek el, mert a gerincsérvet csináltál meg illetve csavarokat helyeztek a derekába.Hát ha jól emlékszem nekem 6-8hét tuti, hogy volt mire felgyógyult ugy közepesen.

Viszont szegénykémnek nem volt szerencséje, mert amikor műtéték kint a folyosón éppn felujítás volt, és mivel ő fekvő beteg volt egy ideig nem tudták kicserélni pl lepedőt, és (állítólag nem a felújítás pora miatt, de ezt nekem nem magyarázzák meg) begyulladt neki, és újra kellett műteni egy hónapon belül, hogy kitisztítsák neki a sebet.

Azóta is kell járnia gyógyfűrdőre 3 hetes kezelésekre évente, azóta már jobb neki, igaz néha fáj, hajolni meg persze nehezebben tud, viszontez lehet, hogy a csavarok miatt van.


Nem elijeszteni akartalak, csak ez is egy történet, ha meg is műtenek, figyelj, h semmi felújítás meg ilyesmi nem legyen, nehogy te is rosszul jár.

2008. máj. 30. 11:48

Szerintem nem nézel ki szörnyen! Én néznék így ki jó lenne! Nekem volt porckorong sérvem, 3 éve műtöttek. Kb 4cm vágásom van, muszáj volt. A ball lábam majdnem lebénult mert későn csináltak ct-t. Kb 6-8 hét a gyógyulás attól függ kinek milyen a sérve. Utánna gyógyfüdöi kezelés sokat segít. De

nem emelhetsz, hajolhatsz stb.szóval KÍMÉLD MAGAD. Nekem nem fáj úgy mint azelőtt, de soha nem lesz az igazi. Ha az orvos azt monjda muszáj akkor csináltasd meg. Sok sikert és kitartást.

2008. máj. 30. 11:27
Nekem 4 háti és 2 nyaki sérvem van, mindegyiken ciszta, de nem műtik
3. ejmi
2008. máj. 30. 10:44
Igen, 2x műtöttek ! 6 hét legalább a gyógyulás. Ha tudsz menj el utána gyógyfürdőbe kezelésekre, sokat fog segíteni. Muszáj műteni ??? Ma már nem nagy műtét, ne félj tőle !!!
2008. máj. 30. 10:27

édesanyámat 3szor műtötték gerincsérvvel, az utolsó műtéte 3 éve volt

azóta se gyógyult meg, sőt egyre rosszabb neki, de már nem vállalják h negyedszerre is megműtsék!

2008. máj. 30. 09:47
Volt már valakinek gerincműtéte köztetek? Meddig tart a lábadozás? Mire kell felkészülni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook