Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Családi átok - Egy nem túl meglepő meglepetés fórum

Családi átok - Egy nem túl meglepő meglepetés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Családi átok - Egy nem túl meglepő meglepetés

1 2
39. 274c9996b8 (válaszként erre: 36. - Szerenyke20)
2010. szept. 6. 16:19

Az mar bebizonyitott teny a törteneszek utjan hogy , Pilatus egyalltalan nem törödött azzal mit csinalnak a zsidok Jezussal,megkevesbe mentegetödzött ! ( az ilyen es hasonlo irasokat mar az ujszövetseg iroi hordtak össze :)

Dolgoztam ortodox templomban , nem vettem volna eszre hogy az ortodox pap mindentudo lenne ? !

2010. szept. 6. 16:15
Az egyik leghiressebb joslatot/atkot a skot Keneth Mackenzi tette az 1600-evekben ,megatkozta/megjosolta a Seaforth csaladnak hogy , kifognak pusztulni mindegy szalig ! S , mi több az elözmenyeket,elöjeleket is pontossan megmondta ! 100-ev mulva kezdödött es beteljesult a joslat/atok ....
2010. jan. 2. 01:49

Persze ettol a konnyelmuen kimondott, felelotlen mondattol artatlanok szenvedtek, mert az atok sajnos rajuk szall,nem a tisztviselokre, a nagyurakra.

Valoszinuleg azert, mert ez igy dramaibb, ezek a nagy tragediak azert is tortennek, hogy valaki szivet megenyhithessek vele.Hiszen egy elnokot vagy egy fonokot nem sajnalnak ugy mint egy artalan, kiszolgaltatott embert.

En csak ezzel magyaraznam a sok zsidouldozest,nemcsak a holokausztol elszenvedettett, hanem a korabbiakat, kereszteny uldozeseket ,stb

Hiszen milyen sulyos hibat kovettek el Jezust feszitettek keresztre,kimondtak az uyolso iteletet.

Sokan magyarazzak, hogy a zsido tomeget farizeusok es fopapok tolttek ki, de voltak ott szolgak es masok is akik felkialthattak volna ez ellen vagy tehettek volna valamit,de vagy nem szoltak vagy azt mondtak amit a tomeg is mondott.

A szenvedest szerintem az Isten azert adja,hogy megrenditsen minket,hiszen ennel jobban semmi sem formal,semmi sem alakit, mint a szenvedes,tudom, hogy a legnehezebb dolog ez,ami az emberrel tortenhet,de ha melyen atgondolja a szenvedesek utani szivarnvanyos eletet akkor eszreveszi a valtozasokat es azokat a csodakat is amit addig nem vett eszre.

2010. jan. 2. 01:09

En amiatt hiszek az atkokban,mert amikor Pilatus mondta a zsido tomegnek, hogy en nem vagyok hibas ennek az embernek az eliteleseben,akkor a tomeg azt mondta nagy konnylemuen: "Az o vere rajtunk es a mi gyermekeinken."

Na mosmar, koztudott dolog, hogy joval kesobb mekkora csapas sulytott a zsidokra!


Nem akarom megmondani, hogy mi tortent az en csaladomban, mert allitolag baj lehet abbol ha ezt megtudjak...(Nem tudom,de jobb nem kiserteni a dolgokat)

Vki adna egy valaszt arra honnan tudnak mindent az ortodox papok?

2009. jan. 23. 22:04
Akkor családfa kutatás....
34. 41a68f3cab (válaszként erre: 32. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 7. 13:51
és aki nem hiszi, de mégis felmerül benne a kérdés??
33. 41a68f3cab (válaszként erre: 7. - Rekus)
2009. jan. 7. 13:50
az mi??
32. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 9. - Katinkaboszi)
2009. jan. 4. 12:27

"A Biblia sem véletlenül mondja, megbünhődik mindenki heted iziglen az apák vétkeiért"


Aki ilyet elhisz annak úgy kell.

31. f290b382c2 (válaszként erre: 30. - 41a68f3cab)
2008. okt. 30. 20:29
Én azért szeretném az egészet egy könyvben elolvasni-s bár lehet-elfogult vagyok,de engem érdekel,és élvezem az írásaid,nem csak ezt,mindet,amit csak olvastam tőled!
2008. okt. 30. 18:54

Ha már így előkapartátok a süllyesztőből én is elolvastam. Kevés cikket olvasok, nem is sűrűn vagyok. Viszont kíváncsivá tett, hogy mit és mi alapján akar valaki negatívan leírni.


A cikk végén ott van, hogy vázlat, aminek betudható, hogy van rajta javítani való - szerintem.


A ledér ötletet én úgy értelmezem, hogy nem szívesen beszél róla, mégis megpróbálja kifejezni, ami felmerült benne akkor. Nem egy határozott elképzelés, csak valami sugallat.


Ha kilépett, az nem hiszem, hogy az itt kapott negatív kritikából ered! Túl kevés lenne hozzá ennyi.

29. SF
2008. okt. 30. 18:15

Rendben. Elfogadtam a véleményedet, és megköszöntem.

Azt azért nem értem, miért kérdezted, hogy nincs-e harag köztünk. Amint látod, a részemről nincs.

Szeretném, ha ilyen barátnőm lenne, mint te Liliának.

28. f290b382c2 (válaszként erre: 27. - SF)
2008. okt. 30. 18:12
Biztos van akinek tetszenek az írásaid,de én szeretek őszinte lenni,és nem fenéknyalva pitizni bárki jóindulatáért...
27. SF
2008. okt. 30. 18:06
Köszönöm az őszinteségedet. Már úgyis untam a sok dicséretet, meg díjat. Szerintem sincs semmi alapjuk.
26. f290b382c2 (válaszként erre: 25. - SF)
2008. okt. 30. 17:08

Ne haragudj,de ezek után elolvastam az írásaidat,s elég nyögvenyelős-körülményes a stílusod...

Katinkaboszival részben egyetértek,nem írópalánták,vagy bestsellerírók vagyunk-magamat is beleértve,egyszerűen írunk,mert jó kiadni magunkból dolgokat.

25. SF (válaszként erre: 23. - Katinkaboszi)
2008. okt. 30. 11:39

Igazad van, nem is ez a baj, hanem az, hogy a szerző egyik beírása kétségessé tette a tartalom valósághoz fűződő viszonyát.

Ettől kezdve nem tudom úgy kezelni, mintha a saját problémáját osztotta volna meg velünk. De még ekkor sem a tartalmat vitattam, hanem már az írás minőségét, egy korábbi hozzászóláshoz csatlakozva. Nézd el nekem, én is csak saját magamból kiindulva értékelek.

Különben én is úgy kezdtem, hogy csak írni szerettem volna.

Az író személyével semmi bajom, a kritikám az írás minőségére vonatkozott.

24. f290b382c2 (válaszként erre: 22. - SF)
2008. okt. 30. 07:16
Privát üzi megy!
2008. okt. 29. 23:32

Az emberek egy része, ma már elég kicsi, olvasni szeret, ehhez adják némelyek az írásvágyukat.

A novellák, könyvek, stb, alapja valahol igaz, de mennyire, azt csak az írójuk tudja.

De nem ez a lényeg, hanem az, hogy szeretik olvasni a műveket.

Itt nem komoly szerzők vannak, csak amolyan írnivágyók.

22. SF (válaszként erre: 21. - F290b382c2)
2008. okt. 29. 20:57

Kedves Jessytaylor!


Ez talán elkerülte a figyelmedet!

Részlet az írója hozzászólásából (11): ...Egyszerűen csak egy alkotásvággyal és egy ledér ötlettel papírra vetett iromány...


Ezek után szerinted ez egy valós eseményláncolat visszhangja? A fenti mondat erősen kétségessé teszi.

Ha ez a mondat nem lett volna leírva, komolyan vettem volna. Eszemben sincs másokon viccelődni, főleg mert én is gyakran írok elesett emberekről. Valós emberekről!

21. f290b382c2 (válaszként erre: 20. - SF)
2008. okt. 28. 18:37

Tudod,ha valaki érzelmileg érintett,elég nehéz lojálisan,és érzelmek kavalkádja nélkül,ami a lelkében tombol,kiírni magából,ami fáj,amit éveken keresztül próbált eltemetni.

Segítséget kért,de tőled sedm tanácsot,sem segítséget,de még egy pozitív visszajelzést sem kapott.

Nemm azért vagyunk itt,hogy segítsünk egymásnak,Uram bocsá'?

20. SF
2008. okt. 28. 14:16
Ha ez a cikk hónapokig készült, és ez a végeredmény, talán nem kéne erőltetni az írást.
2008. szept. 23. 07:17
Úgy látszik, annyira szívére vette Lilia az átkot, hogy még a portált is elhagyta...:)
2008. szept. 1. 08:15
Az átok nagy marhaság,az a legnagyobb,aki átkozódik,mert Ő hisz benne
2008. júl. 13. 10:29
Igen-ha mindez igaz, amit a topikinditó leirt, akkor bizony komoly átok van a családján.
2008. júl. 13. 06:30

Elképesztő az átkozódás egy kifejezetten negativ cselekedett,hihetetlen,hogy pont maga a püspök gyakorolhatja mindezt.

Állitólag az átok visszaszáll arra aki átkozódik!

15. 274c9996b8 (válaszként erre: 14. - Pitypang)
2008. jún. 27. 15:27

Igazan sajnalom , mert pontossan masoltam be !(nincsenek szoközök!)

Az ATOK szövege is "FANTASZTIKUS" több mint 1500-szobol all , es nincs kihagyva semmi ! Masszoval elkepesztö ! ? Plane , hogy 1-puspök csinalta ! Egyebkent amikor Angliaban kiutött a szarvasmarhak között a szaj-es -körömfajas a nep kerte az Angol egyhazat , hogy "semlegesitsek" ezt a REGI atkot ? ! Mert ennek tudtak be azt az elkepesztö nagy jarvanyt ! ?

A legujjabb hirek szerint ? / lehet hogy van ujjabb is ?/ legutoljara egy festemeny ATKOZTAK el , rendkivuli ceremoniaval !

14. Pitypang (válaszként erre: 13. - 274c9996b8)
2008. jún. 27. 15:18

Sziasztok!


Érdekes a téma, kitalált a történet vagy valóban úgy érzi valaki, hogy a múlt terhét cipeli magával.


Ezeket a linkeket meg szerettem volna nézni, de nem tudtam. A szóközöket is kivettem, amik a link beillesztésekor valahogy odakerültek, de akkor sem tudtam megnézni. A keresőbe is beírtam pár kulcsszót, de sajnos nem találom a történetet. Valaki megtalálta?

2008. jún. 26. 13:11

Maledicta = Atok,megatkozas

Az 1500-as evekben Dumbar - puspök , Glasgow varosaban nyilvannossan megatkozta a Skot/angol hataron randalirozo szegeny - legenyeket !

Az atokrol (Maledicta)a következö oldalon lehet olvasni ; www.cathtelecom.com //news/III/29-php

A Puspök teljes szövegu atkat a következö oldalon talalod ; www.geocities.com~betapisces/academy/glasgow.htm

A puspök eredeti "ATKA" skot nyelven irodott , tehat valamit veszitett az angol forditasban , megis nagyon "erdekes!"? olvasmany.

2008. jún. 26. 12:54

Sziasztok!

Hozzászólásom előtt jól megnéztem volna mindenkit, hogy lássam is, aki hozzám szólt. Hát, jól le vagytok mind titkosítva (már aki). Sebaj, én is :))

Szerintem lényegtelen, hogy ez most az én életem-e, vagy valaki másé, esetleg fantázia lenne, hiszen rengeteg ilyen és ehhez hasonló történettel találkozunk, ha nyitott szemmel járunk a világban. Egyszerűen egy ember és a családtagjai életének negatív eseményeinek a láncbafűzése, ami talán bővebb magyarázatot kíván, mint az itt meglévő, ahhoz, hogy sokkalta érthetőbb, átláthatóbb és kíváncsiságot felkeltőbb legyen.

Hogy zagyvaság, értelmetlenség és összefüggéstelen lenne? Hmm, az iromány végén ott van, hogy vázlat, vagyis nem egy tökéletesen megalkotott mű. Egyszerűen csak egy alkotásvággyal és egy ledér ötlettel papírra vetett iromány, ami egy hónapos ellenőrzés után itt nyilvánosságra került. Tehát annyira zagyva mégsem lehet, ha kitették a faliújságra :))


Köszönöm minden féle-fajta, nemű és módú hozzászólásotokat, mert az azt jelenti, hogy elolvastátok. Hogy utána kiben és mit vált ki, azt természetesen embere és ízlése válogatja. :))


Köszönöm a privát levelet választóknak is, hogy időt szántak rá és kedves szavakra méltatták!


Puszi mindenkinek! :))

2008. jún. 25. 23:13

Többnyire hasonlóan szomorú családtörténeteknél, és eseményeknél én elsősorban a környezeti hatásoknak tudom be a törénteket, de néhány alkalomnál lehetetlen figyelmen kívűl hagyni a sorsösszefonódásokat és következményeket, amiket lehetetlen pusztán neveltetés vagy minimális genetikai hasonlósággal magyarázni.

Én átok helyett inkább negatív örökségnek hívom ezeket...azt hiszem ha ezeket tudatosítja magában az ember, ahogyan te is tetted, és hallgat a bizonyos hangra átfordíthatja az előjelet.

Kitartás és sok erőt kívánok neked hozzá.

2008. jún. 25. 22:37

A telefon hívásról nem írtál,hogy ki hívott és miért!

Mindenhol vannak problémák és ha ezeket az őseinkre fognánk,talán senkinek sem lenne könnyű az élete.

Ha mindenki azon filózna,hogy a nagybácsival,unoka tesóval mi történik és lehet,hogy velünk is megtörténhet,soha nem leszünk boldogok!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook