Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Csak "megkérni valaki kezét" akár kettesben, akár családi körben (gyűrű nélkül) az a/egy valóban komolyan gondolt eljegyzés előszele? fórum

Csak "megkérni valaki kezét" akár kettesben, akár családi körben (gyűrű nélkül) az a/egy valóban komolyan gondolt eljegyzés előszele? (beszélgetős fórum)


28. ina87
2013. dec. 17. 20:16
Akár 2ben akár nagy föl hajtás csinálva szerintem komoly,hisz egy lánykérés és egy igen kimondása csakis komolyságot tűr.
27. 5236d12e25 (válaszként erre: 26. - Gribedli***)
2013. dec. 17. 12:26

Igen ebben igazat adok, ahol a szülők beszálnak az anyagiakban ott lényeges őket is tájékoztatni.

Nálunk ilyen nem lesz, és nem azért tartunk extra szűk esküvőt mert nem tehetném meg anyagilag önerőből,hanem elsősorban anyósomék miatt.

26. gribedli*** (válaszként erre: 23. - 5236d12e25)
2013. dec. 17. 12:21
Egyetértek, maga a cécó nem feltétlenül kell, aki szereti, annak legyen, aki nem szereti, nem kell. Szülőktől is függ, ha megsértődnének ilyesmin, akkor érdemes inkább bevonni őket. Abból indulok ki (bocs anyagiasságomért), hogy legtöbb helyen a szülők finanszírozzák, vagy legalább egy részét, tehát jól esik nekik, ha van valami kis előzetes, akár egyszerű, de bejelentés, ahova meghívják őket
25. 2104cc91e8 (válaszként erre: 14. - Noarashi)
2013. dec. 17. 12:18

A köves gyűrűt, amit a menyasszony kap, kísérőgyűrűnek nevezik, és bizony azt hordják

amíg a házasság tart!


Az eljegyzéskor kapja meg mindkettőt, tehát mondhatod úgy is, hogy eljegyzési gyűrű :)

24. gribedli*** (válaszként erre: 22. - Gween)
2013. dec. 17. 12:18

:DDD


Csak azért kérdeztem, mit gondolsz, mert nem ismerlek, szóval milyen elvek alapján gondolkodsz erről az eljegyzés-dologról, leírtam a "klasszikus" irányvonalat. Nem kötelező eszerint, persze, csak ha már megjelent az a szó, hogy eljegyez, gondolom, őt is érdekelheti, hogy a bonton mit ír erről:)

23. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Gween)
2013. dec. 17. 12:14

Nem attól lesz komoly a lánykérés ha hatalmas családi parti közepette kéri meg a kezed..

Szerintem sokkal meghittebb ha kettesben történik az már teljesen mindegy hol és milyen szituációban, de ez az én véleményem.

Párom 1 éve kérte meg a kezem amikor haza értem épp külföldről vacsival várt gyertyákkal virággal és így volt szép és jó.Mi nem tartottunk utána se családi bulit, én azt abszolút feleslegesnek tartom. Most meg épp az esküvönkre készülünk ami januárban lesz.Extra szűk keretek között.

Én akkor aggódnék a lánykérésen ha a férfi már volt nős és nem is egyszer. Na akkor tutira nem tudnám komolyan venni.

22. gween (válaszként erre: 15. - Gribedli***)
2013. dec. 17. 12:11
mit gondolok?ezt még átgondolom majd:)
21. gribedli*** (válaszként erre: 9. - Noarashi)
2013. dec. 17. 12:05
Hát nem 40 évvel ezelőtt, de még rendszerváltás előtt, szóval nem amerikai mintára, az unokatesóimat sorra így jegyezték el, köves gyűrűvel és volt egy kis családi koccintás is, szóval azért valami kis ünnepség az volt.
20. jajjj
2013. dec. 17. 12:04
Eljegyzésig = az eljegyzési ebédtől az esküvőig tartó időszakban... félreírtam, esküvőig.
19. jajjj
2013. dec. 17. 12:03
Szerintem mindenhol más a szokás. Van ahol van külön eljegyzési- és jegygyűrű is. Férjem először apámtól kérte meg a kezem, majd másnap megkérdezett, hogy hozzámennék-e, aztán elmentünk és együtt vettünk egy pár karika gyűrűt, amit egy családi ebéd keretében húzott először az ujjamra. Eljegyzésig a bal kezünk gyűrűs ujján hordtunk, esküvő óta pedig a jobb kezünk gyűrűsujján.
18. gribedli*** (válaszként erre: 13. - 2104cc91e8)
2013. dec. 17. 12:03
Nekem egy karácsony alkalmával adta át a férjem és nem térdelt le hozzá, meg ilyenek, kaptam egy szép köves gyűrűt és kaptam mellé egy "cetlit" hogy egy értékes szerelem megpecsételése egy értékes tárggyal:) Nem írta oda, hogy eljegyzés, de az anyja odasutyorogta mellé, hogy ez egy eljegyzési gyűrű, szóval nem volt ünnepi jellege a dolognak, inkább ünnepek alatti meglepetés jellege. Így is lehet. Az ujjaim méreteit már egyszer levetettük és direkt gyűrűsujj méretben készült az a gyűrű is, totál meglepi volt tényleg
17. klarika5 (válaszként erre: 14. - Noarashi)
2013. dec. 17. 12:01

Értelme úgy volna, hogy a felhúzott gyűrű végigkísérjen életed végéig - vagy a válásig:) Divatot nem érdemes belőle csinálni: ma már sokkal szebb gyűrűket lehet kapni, mint mikor esküdtünk,nosza akkor cseréljük le!

Bővíteni viszont általában kell: az enyémet kétszer is. A házimunka, a "tekintélyesedés" megtette a magáét:(

16. 27c72ee00a (válaszként erre: 14. - Noarashi)
2013. dec. 17. 12:00

A hagyományok szerint az eljegyzési gyűrűt adhatja ajándékba a lány anyja vagy anyósa is a sajátjai közül, ezzel erősítve - továbbvíve a családi ékszerek sorsát:)

Legalább is Baranyában a hagyományőrzők között így szokás.

15. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Gween)
2013. dec. 17. 11:57

Szerintem előszele lehet akkor, ha hamarosan követi ezt egy eljegyzési gyűrű. Akár kettesben átadott, nem feltétlenül a család előtt. De az eljegyzés, ahogy lehet előszele a házasságnak, úgy lehet nem is, vagyis nem feltétlenül van mindig eljegyzésből házasság, nem? Hányszor nem lett az?


Az eljegyzési gyűrűnek van jelképes ereje, ez egy kísérőgyűrű lesz a továbbiakban, szóval az eljegyzési gyűrű lehet bármilyen, de köves, míg a jegygyűrű az ugye egy sima és nem lehet köves, és efölé teheted majd az eljegyzésit, mint kísérőgyűrű, vagy átteszed a másik kéz gyűrűs ujjára. Egész addig, amíg nem lesz házasság, az eljegyzési gyűrű helye az a gyűrűs ujj ahol a jegygyűrűt szokás hordani (országtól függ, hogy ez jobb vagy bal kéz).


Az egészet csak azért írtam le, hogy tudd, a gyűrű igenis kell, formalitás de ha a gyűrű az egy szimbólum, akkor az eljegyzési gyűrűnek ez a jelentése:)


Ha viszont egy nonkonformista párról beszélünk, akiknek a formalitás nem lényeg, akkor nem hiszem, hogy maga az "eljegyzés" szó, vagy a "megkérem a kezed" egyáltalán elhangzott volna, ha elhangzott, akkor logikus, hogy számítanak a formalitások, és így a gyűrű is. Mit gondolsz erről?:)

14. Noarashi (válaszként erre: 13. - 2104cc91e8)
2013. dec. 17. 11:53

És amit megvesznek gyűrű, ezek már azok a karikagyűrűk amit halálukig /válásig viselnek? :)

Tehát nem is kell eljegyzési gyűrű?

2013. dec. 17. 11:50

Általában a lépések

-Kettesben megkérdezni: hozzám jönnél-e? (ha igen a válasz)

-Megvenni a gyűrűket, majd megtervezni milyen legyen az eljegyzés, és egy ünnepi ebéd vagy vacsora keretében,

-Felhúzni a gyűrűket

12. gween (válaszként erre: 11. - Gween)
2013. dec. 17. 11:32
-a
11. gween
2013. dec. 17. 11:31
engem a "csak" zavart meg.olyan komolytalan,hencegős kijelentésnek tűnt arra a kérdésre,hogy mizu a vőlegény vagy-e:)
2013. dec. 17. 11:23

Hát az nálunk úgy volt, hogy a férjem egy szép augusztusi vasárnapon az ágyban lustálkodva megkérdezte, hogy összeházasodunk-e. Igent mndtam, de akkor még nem beszéltem róló senkinek.


Novemberben amikor egy este az édesanyámnál ültünk a vacsora asztalnál feleségül kért tőle. Ekkor húzta az ujjamra a köves gyűrűt.


Majd december 24.-én úgy szervesztük a karácsonyi vacsorát, hogy aki neki fontos (édesanyja, lánya) és aki nekem fontos (édesanyám, nagymamám, nagynéném) ott legyen. Ekkor került sor az eljgyzésre, amikor is felhúztuk egymás ujjára a karikagyűrűket. Előre megbeszéltük, hogy azon a karácsonyom nem lesz más ajándékunk egymásnak így az én gyűrűmet ő fizette, az övét pedig én.

2013. dec. 17. 11:21

Régen -akár 40 évvel ezelőtt-Magyarországon hogy volt a lánykérés? Mert szerintem amerikai szokás ez a gyűrűs lánykérés..de lehet rosszul gondolom.

Valaki felhomályosíthatna. Egyszer kérték már meg kezem, az gyűrűs volt.

8. 27c72ee00a (válaszként erre: 6. - Kimberly'71)
2013. dec. 17. 11:19
Bízzunk benne, hogy a férfiak nem hobbiból mondják valakinek, hogy szeretném megkérni a kezed!:))
7. M0ncsa (válaszként erre: 5. - Gween)
2013. dec. 17. 11:19
Ezt gondolom, akarkirol is van szo :)
2013. dec. 17. 11:13
Hát az függ a helyzettől és hogy a férfi mennyire komolyan mondja. De ezt szerintem meg tudod ítélni.
5. gween (válaszként erre: 3. - M0ncsa)
2013. dec. 17. 11:10
nem rólam van szó.csak érdekel,ki mit gondol erröl
2013. dec. 17. 11:02

Szerintem igen, előszele:)

Legalább is régen úgy volt szokás.

Aztán jön a gyűrűs eljegyzés.

3. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Gween)
2013. dec. 17. 11:02
Nem hiszem, hogy egy ferfinek attol lenne "komoly" egy lanykeres, hogy 20 fos vacsora keretein belul atadjon neked egy gyurut. Bar engem a ferjem gyuruvel kert meg anno, de eszunkbe se jutott ebbol csaladi banzajt csinalni. Csak ketten voltunk, igy volt tokeletes :)
2013. dec. 17. 11:02
Az a pasitól és a helyzettől függ...
2013. dec. 17. 10:58
Érdekelne,ti különbséget tesztek-e a két fogalom közt?köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook